SATIŞTA

sushisalad sorunlu satış!

sushisalad nickli kişiye hiçbir şey satmayın arkadaşlar! Katılım zamanı 2 Ocak 2017 olan ve birkaç referansı dışında işlemi olmayan bu kişiyle asla alışveriş yapmayın!

Aşağıdaki konuda yer alan ve sağlam sattığım HDD'yi bir güzel bozmuş ve şimdi de paramı geri ver diyor! Üzerine bir de bana dolandırıcı diyerek nitelikli dolandırıcılıktan dava açacakmış Kendisine sadece şu bilgiyi verdim; manyetik disklerin içerisindeki veriler hiçbir zaman silinmez, sadece üzerine yazılır. Son kullanım tarihi saati herşey orada duruyor. Veri kurtarma şirketlerince hazırlanacak bilirkişi raporunda da herşey ortaya çıkacağı için alnım ak, için ferah... İş yargıya taşındığında sonrasında karşı davalar için tüm yasal haklarımı saklı tuttuğumu kendisine bir kez daha iletiyorum

https://forum.donanimha...mb-cache-hdd--126841441

Bu arkadaş benden diski almak istediğini söyledi ve gecenin kaçında acil kargo istediğini de belirtince istediği vakitte elinde olsun diye uykusuz kalıp yedeklerimi almaya çalıştım, üzerine bir de yedek almak için taktığım 1TB USB 3.0 WD Ultra bozulup kafa vurmaya başlayınca sağlık olsun deyip geçtim, bu adam yüzünden oldu demedim hiç Neyse sonra yedeklerimi 500GBlık eski harici diskime ve SSD ile oyunlar için kullandığım disklerime paylaştırarak aldım ve sabahına bilgisayarı kapatıp sattığım harddiski söktüm ve kalın bir balonlu ambalajla kat kat katladım ki kargoda başına birşey gelmesin diye, yani o kargolamaya diskin başına hiçbir şeyin gelmeyeceği garantiydi ama ne olduysa arkadaş diski aldı ve akşamına çalışmıyor vs diye söylenmeye başladı. Sonra da "çalıştırdım ama 4GB gördü" gibi birşeyler söyledi ki daha önce başıma bir kez bile böyle bir disk arızası gelmedi, artık diske ne yaptıysa... Daha sonra garantili ve arızalı disk satmadığımı ilanda da belirttiğimi ve taşıma anında hasar görmemesi için tüm önlemleri alarak üzerime düşeni fazlasıyla yaptığım için ürünü iade alamayacağımı belirttim.

Daha sonra "siz mühendissiniz, iyi bir mühendis olduğunuzu gösterin, 180 TL öğrenci parasına mı kaldınız" vs şeklinde manipülasyona yeltendi ama manipülasyon yapmaması konusunda uyardım. Sonrasında da bana dolandırıcı şeklinde ağır ithamda bulundu ve daha sonra referans isteğime aynen şunu yazmış; "GÜVENMEYİN ARKADAŞLAR,Bozuk disk yolladı, taktım çalışmadı. Söyledim sen bozmuşsun diyerek üsteledi. Paramı iade etmiyor, ben mühendisim ben biliyorum sen bozdun gibisinden konuşuyor, nitelikli dolandırıcılıktan savcılığa taşıyacağım konuyu."

Bu da anlaştığımız akşam HDD'nin error check görüntüsü;

Bunlar da o güne ait özel mesajların yeterli olabilecek bir kısmı;

Görünen köy klavuz istemez, benim alnım ak, gönlüm ferah... Gerektiğinde bugüne ait whatsapp mesajlaşlarımızın tümünü de yükleyebilirim.

Siz siz olun referanssız ve yeni üyelerden ne bir şey alın ne de bir şey satın... Belki de HDD'nin kartını aldı bir güzel değiştirdi, şimdi de iyi niyetimi kullanıp bana ileteyecekti kim bilir...

--------------------------

Açtığı konuya istinaden cevabımdır;

https://forum.donanimha...n-sahis-ekir--128940578

Yukarıda Allah var, sadece bu kadarını söylüyorum

Kesin eski ve bol referanslı üyesindir, şifreni de unutmuşsundur inanıyoruz...

Seagate Barracuda 2TB ST2000DM001 SATA3 NCQ 64MB Cache HDD disk çalışmaya başlarken önce motor ve disk dönme sesini (tınnn vuuuuu şeklinde) duyarsın, sonrasında kafanın bir kez okudununu çalıştığının sesini (hafif bir tık gibi) duyarsın sonrasında da 7200 rpmin ve yüksek performanslı diskin getirdiği titreşim vardır. Bu disk aynen böyle çalışır çünkü 3 plakadan oluşur! O anda kendisini durdurma gibi bir şey olmaz, senin kablolarında veya güç kaynağında (PSU) sorun varsa kısa devre yapıp durduysa birşeyleri yaktıysa normal... Veya pcde elektrik varken, pc açıkken o diskin güç kablosunun takıp çıkartmaya çalıştığında bu hale geldiyse çok ama çok normal!

Diskler kullanımda olmadığında kendini kapatır, volume oluşturduğunda kullanıma geçer ve yukarıda bahsettğim sesli süreç gerçekleşir. Sıfır disk aldığında volume bulunmaz, disk management'a girer kendin oluşturursun ve akabinde format atarak diski kullanmaya başlarsın ki sana sıfır bir disk gibi göndereyim diye volume bilgisini sildiğimi söylemiştim ama bilemedim hayatında makinene hiç sıfır disk takmadığını... Etiklikten bahseden adam manipülasyon yapmaya kalkıyor sonra da buralarda konu açıyor ilginç...

Bende çocukluğumdan beri bilgisayarla büyüdüm ama yedekleri almak için taktığım WD Ultra 1TB USB 3.0'dan daha kopyalamaya bile başlamadan pat diye kafa vurma sesi gelmeye başladı ve bozuldu. Şimdi ben de buna senin yüzünden bozuldu diye başlayıp parasını senden isteyeyim mi?

Bu arada bu saat oldu kafama takıldığı için faturayı da buldum ve sana yolladım whatsapp ile. Orada TC Kimlik numaram da yazıyor, açacağın davada kolay yoldan kimlik bilgilerime ulaşabilir savcı ki şuna da emin ol o süreç başladığında söylediklerinin ve yaşattığın şu durumun acısını misliyle çıkartacağım senden yasal yollarla

Sayfa 1

Dükkan Sahibi Hakkında

ßekir

Dükkanına Eklediği Son Ürünler

sushisalad sorunlu satış!

Referansları

» Kullanıcı Profili
Kriter
Genel
Kargo
Satıcı

Genel Puan:      
Yorum:hızlı ve sorunsuz bir alışverişti teşekkürler
Genel Puan:      
Ürün: SATILIK>>AMD 7750 (KUMA) BLACK EDiTiON AM2+ CPU (SIFIR)
Alıcı: @uiKSilveR
Tarih: 17 Nisan 2009; 19:09:02
Yorum:Güvenilir ve ilgili satıcı.Teşekkürler...
Genel Puan:      
Ürün: ALINDI>> PHENOM IIx3 720 B.E. AM3 CPU
Alıcı: EXPANDER
Tarih: 13 Mayıs 2009; 19:36:05
Yorum:guvenilir alici. soz verdigi gibi vaktinde odeme yapti.
Genel Puan:      
Yorum:Mukemmel surat,zamanında teslımat,muhtesem paketleme hersey ıcın tesekkurler arkadasım
Genel Puan:      
Ürün: AMD PHENOM II x3 720 B.E.
Alıcı: I3arbaR
Tarih: 2 Aralık 2009; 1:15:36
Yorum:Ürün sorunsuz ve eksiksiz şekilde elime ulaşmıştır. Paketleme ve ilgisinden dolayı teşekkür eder ç
Sayfa

[1]

[2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

BR1
0.082