Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
SATIŞTA

( trumpet ) SORUNLU ALIŞVERİŞ

bundan yaklaşık 1 ay önce trumpet nickli üyeden
4790k (kutulu fanlı)
asus maximus vii hero z97 anakart (kutulu)
avexir 4x4 16gb 2666mhz cl11 ram
d5 sıvı soğutma pompası
ekwb cpu sıvı soğutma bloğu

ürünlerini 2400tl + kargo şeklinde satın aldım.
arkadaş resimlerde de görüleceği gibi sattığı ürünü iade almayacağını bastıra bastıra söyledi ve bende ürünlerinde herhangi bir problem yok ise iade almaması kararının haklı olduğunu söyledim.
bana ürünlerin çalışır vaziyette videosunu çekti gönderdi, daha sonra demonte etti ve hepsini teker teker tekrar fotoğrafladı ve onları da gönderdi.
buraya kadar herşey mükemmel, satıcı çalışma şekli ve yaptıkları tam olması gerektiği gibi.
problem şu ki çektiği fotolarda anakartın pin soketinde sol alt kısımda ki bir pinde problem olduğu görülüyor (aşağıda kendi yüklediği fotoğrafın linki mevcut) ben ilk başta fotoğrafa çok dikkat edip bakmadım ve fark etmedim. kendisi de bu durumu hiçbir şekilde söylemedi. yazışmalar açık ve net, herhangi bir yamukluk ya da kırıktan bahsedilmiyor.
neyse ürünleri söylediğinden daha önce kargoladı, güzelde paketlenmiş şekilde elime ulaştı.
anakartı elime alır almaz baktığımda pinde problem olduğunu anladım (aynı tarihlerde forumdan başka bir anakart daha almıştım, pinleri yamuktu ve satıcı arkadaşa ilettim ürün de sizde kalsın dedi ve paramı da iade etti, o yüzden de ilk önce baktığım nokta pinler olmuştu)
pini yamuk olarak gördüm, kırık olduğunu fark edemedim ki aşırı küçük ve tam olarak gözlerimle seçemedim.
en nihayetinde ürünleri test etmek istedim ve çalışıyor ise durumu hiç söyleme gereği duymadım.
test etmek için gönderdiği parçaları monte ettim ve uzay kasa şeklinde test etmek üzere çalıştırdım, çalışmadı. 1 dakika ve belki de daha uzun süre sürekli sayaç sayıp restart attı. belli bir süre sonra sistem görüntü verdi ve masaüstü açıldı.
bende bir defa açıldığı için sorun olmayacağını düşünerek arkadaşa forum üzerinden durumu yazdım.
daha sonra sistemi toplayıp kasa yapacağım vakit sistem açılmadı, yine aynı şekilde uzunca süreler restart attı, görüntü vermedi, dondu vs vs. hiçbir şekilde masaüstü gelmedi.
durumu arkadaşa anlattım ve bana forumdan "marins" nicki melih beyin ilanını gönderdi, fiyat sorun değiştirtelim dedi ve buna karşılık da m2 128 gb ssd göndermeyi teklif etti. bende iyi niyetle sadece soket değişerek tamir olacağını düşünerek kabul ettim.
ürünü gönderdim ve yaklaşık 10 gün sonra melih bey, bugün soketi değiştirdiğini ve ne yazık ki yine de görüntü alamadığını söyledi. bende yazdıklarını birebir ekran görüntüsü olarak trumpet nickli üyeye bildirdim ve bana cevabı yine resimlerde görüldüğü gibi oldu. beni blokladı.
bu durumu ve süreci bütün yazışmalarıyla aşağıda belirtiyorum.
ben her şeye rağmen kötü referans vermedim, 5 yıldız verdim ama kendisi beni art niyetli şekilde itham ederek blokladı.

üyeye yazdığım ama gönderemediğim cevabımı da aşağıya ekliyorum. konuyu illa ki okuyacaktır, blokladığı için yazacağımı okumadı ama buradan mecburi olarak okuyacak.
alışverişi tavsiye etmiyorum gibi birşey söylemiyorum, diğer ürünlerinde herhangi bir problem yoktu ama bu ürünün pinin kırdı ve kırık olarak gönderdi, bunun ispatını da kendi çektiği fotoğraf ile yaptı.
bir olgunluk bekliyor ve aşağıda ki cevabıma göre yapması gerekeni yapmasını bekliyorum. kişisel bilgilerini de tek bir konu yüzünden paylaşmanın doğru olmayacağını düşünerek kapattım.

Ben böyle bir hakarete maruz kalacak birşey yapmadım. Kartı göndermeden önce çektiğiniz foto da kartın pininde sorun olduğu belliydi ama siz bunu söylemeden sattınız.
Kartı tamire gönderin diyen sizdiniz, kime göndereceğimi söyleyen de sizdiniz. Sorunlu ürünü iade almayan da sizdiniz, mağdur olan benim ve bana dediğiniz lafa bakın. Öncelikle kiminle ne konuştuğunuzu ne söylediğinizi iyi tartın da konuşun. Ben bu süreci çekmek zorunda değildim. Sorunlu gönderdiğiniz Anakartın hiçbir tamir sürecini takip etmek zorunda değildim. Tamirli anakartı da kabul etmek zorunda değildim ama iyi niyetle hepsini göz ardı ettim. Ürünü yerinden çıkarttıktan sonra pini kırmışsınız o şekilde de foto çekmişsiniz ve hiçbir sorun yoktu diyorsunuz. Çektiğiniz videonun bir hükmü yok. Kargo da olmuş olsa yine sorumlu siz değilsiniz ama ürün sizden çıkmadan önce kırıktı, bunu bana maal edemezsiniz. Bana muadil z97 anakart borçlusunuz. Ssdnizi de iade ederim ben ssd peşinde değilim ki onu da tamir masrafını karşılasın diye gönderdiniz. İster arızalı anakartınızı alırsınız yerine muadil z97 anakart verirsiniz isterseniz de gönderdiğiniz ssdyi alır yerine z97 anakart verirsiniz. Ya da anakart değerince ödememi geri iade ediniz.

bana göndermeden önce çektiği fotoğraf, hiçbir işlem yapmadım sol altta 5-10 sıra aralığında farklılık gözüküyor

[image]https://imgyukle.com/i/screenshot-20190920-185335.oK03aM[/image]

buda benim mercek ile gördükten sonra çektiğim makro fotoğraf, işaretli yerin üst kısmı kırık.

[DHTUBE=https://www.youtube.com/watch?v=6YmvuTogDbE&feature=youtu.be]

burda da anakartı tamire göndermeden önce çektiğim ve nadir şekilde görüntü verdiği an.

aşağıdakiler de trumpet ile aramızda geçen konuşmaların ilgili kısmı.

https://imgyukle.com/i/EJ0kRv
https://imgyukle.com/i/EJ0JmM
https://imgyukle.com/i/EJ0oOx
https://imgyukle.com/i/EJwAiY
https://imgyukle.com/i/EJwdl0

SATIŞTA

CM Nepton 280l sıvı soğutma

2) cooler master nepton 280l 280mm sıvı soğutucu
kutu fatura, mevcut. herhangi bir problemi yok

takas rgb 120mm kontrolcülü fan setleri ile olur, harici takas yoktur.

fiyat : 475 tl

SATIŞTA

DDR3 Ramler (ddr3 2400mhz cl10 32gb ramler)

gskill trident x 4*8 32 gb ddr3 2400 mhz cl10
2 kitin de kutusu mevcuttur. faturasıda var fakat henüz bulamadım.
1400 tl (tek kit 725 tl)

corsair vengeance pro serisi 2*4 8 gb ddr3 2400 mhz cl11
325 tl

gskill ddr3 1866mhz 2x4 cl9 (kırmızı)
225 tl

corsair ddr3 vengeance 2x4 1600mhz cl9 kutusuz (kısa soğutuculu model)
satıldı

corsair ddr3 2x4 1600mhz cl9 kutusuz (xms3 olan mavi/siyah model)
satıldı

gskill trident z rgb 2x8 3000mhz cl16 ddr4
Temmuz 2017 faturalı sorunsuz
F4 3000c16d 16gztr
Fiyat satıldı

SATIŞTA

ekran sorunlu samsung note 5 (500 tl)

telefonu ilk sahibi 1 ay ve eşim 21 ay kullanmıştır.
telefonun eylüle kadar garantisi mevcut, faturalı kutulu ve şarj aletli (şarj aleti kablo ucu biraz gevşek)

camda çerçevede arkada çizik yok
home tuşunda 2 adet çizik mevcut.

telefonun sol alt kısmından ekran paneli şarj girişi ve anakarta sıvı teması olmuştur. (çocuk ağzına aldı malesef, home tuşunda ki çizikler de yeni çıkan dişlerinin izi)
ekranda fotolarda görünen akma gerçekleşmiştir.
telefonun çalışmayan hiçbir aksamı yoktur.
tek kusuru ekranda ki akmadır, dokunmatikde kesinlikle problem yoktur. home tuşu hariç sıfır ayarında bir telefondur.

not: telefon servise gönderilmiş ve müşteri hatası olarak ücret karşılığında tamir edileceği söylenmiştir. hiçbir işlem yapılmadan servisten geri alınmış ve hiçbir telefoncuya götürülmemiştir.

istediğim rakam 650 tl >>> 500 TL pazarlıksızdır. lütfen ekranı kırık, kendi arızalı, dokunmatiği problemli telefonlar ile kıyaslamayınız.
telefon bu şekilde de hiçbir sorun yaşanmadan kullanılabilmektedir. sırf kamera kalitesi için bile alınabilir bir telefondur.
referanslı üyelere aynı gün içinde iade garantilidir. ankara içinde istediğiniz kadar gelip görüp inceleyebilirsiniz. kargo alıcıya aittir.

Sistem Notu : Bu ilan ikinci el kuralları dahilinde yoruma açıktır.

SATIŞTA

i5 4690k (575tl) / i3 4160 (240tl) / amd 4100 (125)

3. i5 4690k
herhangi bir problemi yok. kutu ve fan var.
575 tl

4. İ3 4160
herhangi bir problemi yok. kutu ve fan yok
240 tl

6. amd fx 4100
herhangi bir problemi yok. kutu fan yok
130 tl

400 tl üzeri alımda sürat kargo ile ücretsiz gönderiyorum.

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

Sayfa 1 2 3

Dükkan Sahibi Hakkında

muskeder

İsim: Onur Yıldız
Katılım zamanı: 18 Nisan 2007;
Durum: Forumda
Son giriş: 15 Ekim 2019; 23:50:41
Kişisel Mesaj (PM) Gönder
E-Posta Gönder
Ana Sayfası:
http://www.google.com.tr/

Referansları

» Kullanıcı Profili
Kriter
Genel
Kargo
Satıcı

Genel Puan:      
Ürün: SAT/TAK Siyah N97 SATILDI
Alıcı: mahmut01982
Tarih: 18 Temmuz 2013; 17:58:08
Yorum:10 NUMARA 5 YILDIZ BİR SATICI KENDİSİNE TESEKKUR EDIYORUM
Genel Puan:      
Ürün: Sat/Tak Sony Ericsson c901 Beyaz
Alıcı: er1710
Tarih: 25 Aralık 2014; 7:43:56
Yorum:Çok teşekkürler güvenilir bir arkadaş
Genel Puan:      
Ürün: satıldı
Alıcı: Logihead
Tarih: 2 Mayıs 2017; 22:49:08
Yorum:
Genel Puan:      
Ürün: 980 referans ilanıdır
Alıcı: TEKLER
Tarih: 18 Haziran 2019; 11:26:54
Yorum:Ürün aldım ve kullanıyorum hiçbir sorunu yok.Keyifle alışveriş yapılabilir.
Genel Puan:      
Ürün: i5 6500 referans ilanıdır
Alıcı: MaSTeR-G
Tarih: 19 Haziran 2019; 9:07:08
Yorum:hızlı kargo, ilgili bir arkadaş. teşekkürler.
Sayfa

[1]

[2]  [3]  [4

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

BR4
0.078