FORUM DIŞINA SATILDI

Uygun Fiyatlı PENTAX-DA* 1:2.8 16-50mm ED AL [IF]

Fiyat 800 TL'dir diğer lensler ile alınırsa indirim yapılır.
Pentax 16-50mm F:2.8
Baştan yazayım lensin SDM motoru çalışmıyor netlemeyi gövdeden yapıyor. Lensin güneşliği var ama bir tırnağı kırılmış takarken ve çıkarırken normalden biraz daha fazla zorlanıyorum. Taktıktan sonra düşme uçma sallanma sorunu yok.
Lens bana takas ile geldi vidalardan anladığım içi açılmış SDM motoru tamir edilmeye çalışılmış. Takas ile aldığım kişi SDM motorunun tamir edilemez şekilde arızalandığını söylemişti. Lens gövdeden netliyor netlemesinde optiğinde hiç bir sorun yok ancak WR özelliğini kaybetmiş olabilir. Kaybetmemiş de olabilir hiç fikrim yok.
Lens mutlaka satılsın diye düşüncem yok. Fiyatı uygun günlük kullanım lensi. Pentax ile yollarım APSC DSLR gövdede kesişirse ilk almayı düşüneceğim lenslerden biri.

Lensle ilgili her türlü soruyu sorabilirsiniz.Bu kılıflardan biri 16-50mm diğeri 100mm Makro lense aittir.

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.


FORUM DIŞINA SATILDI

Pentax K3II Grip 5Lens Flaş Çanta Lazım Olan Her şey Çok Uygun Fiyat

Pentax K3II
Makine temiz durumda tamir görmedi arıza yapmadı. Ufak defek kullanım izleri var. Sıfır gibi diyemem ama temiz makine. Orjinal kutusu yok ama orjinal K3 Silver kutusu ile vereceğim.
Pentax BG5
Yanında deneme dışında kullanılmamış Pentax BG5 Battery Grip sıfır desem yeridir. Yanında yine orjinal kalem pil aparatı vardır.
2 adet yedek Pentax DLi90 battery makinedekiyle toplam 3 adet orjinal pil oluyor. üçü de çok iyi durumda. Biri daha önce kullandığım K5 den kalma ama durumu çok iyi. Şu an bu pillerin her birinin Türkiye fiyatı 350TL civarında.
Pentax K3II + Pentax BG5 Silver Battery Grip 3300TL

Makineden çok memnunum satılmazsa kullanmaya devam ederim. Satabileceğim son fiyatı yazdım o yüzden lütfen pazarlık için mesaj atmayın ya da aramayın. Diğer sorularınız için lütfen mesaj yada whatsapp üzerinden ulaşırsanız sevinirim. Öncelik elden satış onun dışında önce havale sonra kargo yada farkı eklenerek GET açabilirim.
Pentax 16-50mm F:2.8
Baştan yazayım lensin SDM motoru çalışmıyor netlemeyi gövdeden yapıyor. Lensin güneşliği var ama bir tırnağı kırılmış takarken ve çıkarırken normalden biraz daha fazla zorlanıyorum. Takttıktan sonra düşme uçma sallanma sorunu yok.
Lens bana takas ile geldi vidalardan anladığım içi açılmış SDM motoru tamir edilmeye çalışılmış. Takas ile aldığım kişi SDM motorunun tamir edilemez şekilde arızalandığını söylemişti. Lens gövdeden netliyor netlemesinde optiğinde hiç bir sorun yok ancak WR özelliğini kaybetmiş olabilir.
Lens tek başına satılık değil ancak makine ile birlikte alınmak şartı ile satılık. Günlük kullanımda çok işime yarıyor herkesin ihtiyacı olabilecek bir lens makine kalacaksa mutlaka kalacak lenslerden biri. Makine satılırsa tek satışa sunulacaktır.
Makine ile birlikte alınırsa 600TLSigma 8-16mm f/4.5-5.6 EX DC HSM Lens
Lens tek başına satılık değildir ve sorunludur.
Lensi çok değerli Pentaxian ağabeyimden aldım. Elinden düşürmüş AF_MF butonun yanında küçük bir çatlak oluşmuş ilk fotoğrafta net olarak görünüyor. Bende suya düşürdüm su aldı. Çalışmasında Af sinde bir sıkıtı yoktu ama su damlaları da çıkmamıştı. Adana'da bir tamirciye verdim suları silmesi için, ancak bize göre solda hafif su lekesi kalmış hemde af çalışmıyor şu an. Netleme motorundan netlemek içi,n ses geliyor ama ama lens hareket ed(e)miyor. Geçen hafta sigma servise mesaj attım dönüş olmadı şimdi herşeyi satışa çıkardım. Eğer satılmazsa Sigma servise yada İstanbul'da iyi bir tamirciye göndereceğim. Ön kapak var arka kapak yoktur. Lensi anlatmaya gerek yok sağlamken süper ve çok değerli bir lens. Mevcut hali ile makine ile birlikte istenirse 500TL.

SMC Pentax-FA 50mm F1.7
Lensi anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum :)
Çok temiz ve sorunsuz bir lens. Çok titiz bir pentaxian arkadaştan takas yolu ile geldi. Lens optik olarak çok çok temizdir dışında rahatsız etmeyen kılcal çizikler vardır.
Lens elimde pentax makine olduğu sürece asla satmayacağım bir lenstir, dolayısıyla tek başına satılık değildir.
Ancak makine ile birlikte alınırsa 600TL dir.
Pentax AF-540 FGZ
Önceki versiyonun en iyi pentax flaşı. Kullanım izleri olan ama mekanik ve ya elektronik sorunu olmayan bir flaş. Bir arkadaş söyleyince fark ettim normalde bu flaşlarda yandaki lastiğe basarak kafa hareket ettiriliyormuş bendeki lastiğe basmadan da hareket ediyor.
Fiyatı makine ile birlikte alınmak şartı ile 450TL yanında da 35 santim civarı softbox ve 1 adet flaş ayağı hediye.
Yine bu flaş için aldığım Enolop üretimi Fujitsu 1900mAh şarj edilebilir pil ile Energizer şarj edilebilir tüm pilleri şarj eden şarj cihazı 150TL fark ile verebilirim. Pilleri normal duracell v.b. şarj edilebilir piller ile karıştırmayın bunlar çok uzun ömürlü alacak olursanız Enelop üretimi diye araştırmanızı tavsiye ederim. Piller sadece açılmış ve içindeki enerjiler bitene kadar kullanılmış daha hiç şarj edilmemişlerdir.Pentax 100mm f/2.8 WR
Sıfır ayarında sorunsuz bir lens. Sadece güneşliğinde neden va nasıl oluştuğunu bilmediğim bir iz var. Fotoğraflarda görünüyor. Onun dışında tertemiz. İlan zaten uzun lensin özelliklerini yazmayacağım.
Tek başına alınırsa 1600TL Sadece Makine ile alınırsa 1400TL daha fazla ekipman ile alınırsa konuşuruz.
Sigma 120-400mm f/4.5-5.6 DG OS HSM APO
Kozmetik olarak ufak kusurları olan mekanik ve optik olarak sorunsuz bir lenstir. Canon ve nikon uyumlu olanları sahibinden de en düşük 3000TL ye satılıyor. Orijinal kutusu ve taşıma çantası ile gönderilecektir. Orjinal Parasoleyi de vardır ama fotoğrafını eklemeyi unutmuşum.
Tek başına 1900TL, Makine ile birlikte alınırsa 1700TL, Bu lens hariç 4000TL üstü ekipman ile alınırsa 1650TL daha fazlası için görüşürüz.
Aşağıdakiler toplu alımda hediyedir.
National Geographic NG2346 Çanta
Çanta çin kopyadır. Aliexpresden 34$ almıştım. İyi bir kopyadır. Tek başına satılık değildir. Makine ile birlikte alınrsa 100TL dir.


Lowepro Photo Sport 200 AW
Aliekspresten 48$ dolara almıştım. Çok iyi bir Çin kopyadır. Tek başına satılık değildir. Doğa yürüşüne meraklı fotoğraf severler için üretilmiş çok kullanışlı bir çantadır. Yan cep kısmında bir yağ lekesi vardır.
makine ile birlikte alınırsa 150TL dir. Tek başına satılık değildir.Vizör büyüteci.
Ben K5 ile kullanmıştım. Bu makine ile kullanılıyormu bilmiyorum. Makro için faydalı oluyor.


Filtreler. 2 si işe yaramaz türden ama Hoya çok güzel ve işe yarayan bir filtre.
Pentax Manual Extension Tube Set
Sıfır ayarında fotoğrafını da çekmiştim ama bilgisayara atmamışım :(
Normal pimsiz makro tüplerle karıştırılmasın orjinal Pentax ve pimlidir.
Makine ile birlikte alınırsa 100TL dir.

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.


Sayfa 1

Dükkan Sahibi Hakkında

Dementor-1
 

 
İsim: Ömer KAYA
Katılım zamanı: 20 Nisan 2012;
Şehir: Adana,
Durum: Forumda
Son giriş: 22 Ocak 2021; 1:17:28
Kişisel Mesaj (PM) Gönder
E-Posta Gönder
Ana Sayfası:
http://http://www.akvaryum.com/Forum/

Referansları

» Kullanıcı Profili
Kriter
Genel
Kargo
Satıcı
Puan


 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


BR4
0.094