Şimdi Ara

Stok gelmış! NEX 5 RL Fotograf Makinesi Firsati 1299 tl-Teknosa.com - Bu sefer kacirmayin .. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
411
Cevap
11
Favori
21.020
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vizörsüz olmasının ne dezavantajı var arkadaşlar? Ya da tam tersini sorayım; vizörlü makinanın buna göre avantajı nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Gelen sorulara yine burdan cevap vereyim herkes gorsun..

1.Slr mi bu mu derken sadece flickr da ki su linklere bakin.
    Nex 5rhttps://www.flickr.com/search/?text=nex%205r&sort=interestingness-desc
    nikon d600https://www.flickr.com/search/?text=nikon%20d600&sort=interestingness-desc

insanlar bijnlerce liralik slr setlerini satip nexx sistemlere geciyor.Cunku koca makineleri sadece belirli gunlerde tasimak yerine nex alip cepte tutmak her zaman daha mantikli.
    Bu ufak makineden cikan fotolari gorenler emin olun cok sasiriyor cunku insanlar alismis foto camiasinda yillardir buyuk olanlar en iyisidir diye.Halbuki alakasi yok.

2.Bu makineye manuel lensleriniz adaptor yardimi ile takabilirsiniz.

3.Nex serisinin nex 7 harici en mantikli makinesidir bu.Extra vizor de alabilirsiniz.ama nex 6 da olmayan dokunmatik ekran,wifi vs ozellikler bunda var.
    Ayrica unutmadan ben iphone kullaniyorum ve sony applicationu sayesinde cep telefonunu bu makineye baglayip cep tlf dan gorerek foto cekebiliyorsunuz.

4.Bu makine de slr larda ki gibi manuel cekim yapmaniz mevcut.Daha once de yazdigim ibi tum slr modlari bu makinede de var.

5.Ne yazik ki goruyorum ki d3200 vs karsilastiranlar olmus..Arkadaslar bahsettigimiz nex 5r 4-5 bin tl lik makine ayarlarindadir.Tabi farkli lenslerle.Su an ki 16-50 lens ile 3 bin tl civari slr lara kafa tutar isin kisasi.

----

Bu arada Sd kartli modelin linkini veren ben,sd kart hediyeli modeli yine almayan ben sanirim Sd kartli modeli alanlara gelen mailde sd kart yaziyor mu ? bende sadece cihaz adi yaziyor..

Nex 6 da Wifi mevcut, ben de aynen sizin gibi telefonu kumanda olarak kullanıyorum.

Bu makinenin Nex 6 dan tek avantajı dokunmatik ekran. Onun haricinde dahili flaş ve vizör ile Nex 6 bundan bir iki gömlek üstün bir makine.

Bir de kıyaslarken 3-5 bin TL lik makine ifadesi biraz yanlış. Giriş seviyesindeki Nikon D3100, 3200 yada Canon 600D, 650D gibi makineler ile kıyaslanabilir. Daha üst sınıftaki makineler ile kıyaslamak bence yanlış olur.

Nikon D600 fullframe bir makinedir ve Nex ile kıyaslamak gereksiz.

Bu makinelerin en büyük avantajı aynasız sistem sayesinde küçük gövde sunabilmeleridir. Üstelik bu gövdeler ile APS-C sensör kullanmaları çok büyük bir artı.

Daha iyi fotograflar için daha iyi lensler almak şartı bu makineler için de geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

Vizörsüz olmasının ne dezavantajı var arkadaşlar? Ya da tam tersini sorayım; vizörlü makinanın buna göre avantajı nedir?

Yere yatıp vs foto cekerım dıyorsanız vızor lazım. Ama nex 5r dekı oynar lcd ekran kesınlıkle ısı fazlası ıle goruyor ben vızor kullanamıyorum mısal.
    Ayrıca amerıkadan vs urun getırtıcem dıyenler garantı olayını dusunsun. Ben gecen sene aldıgım nex 5r yı aldıgım gun gerı verdım cunku ıcınde kı kart sorunlu cıkmıs fotoların ortasında koskoca sıyah cızgı vardı. Bı tanıdıgımında nex 6 sı aynı sekılde ekranda yatay cızgıler vardı amerıkadan getırttıgı makınede.

• quote:

Orijinalden alıntı: CallOfTheWild

Aradılar %5 indirim teklifini kabul ettim.
    1234 TL Denizbanktan 123 TL bonus gelirse 1.110 TL ye geliyor.

Süper bir alışveriş oldu.

Makina hakkında kimsenin tereddütü olmasın.

Nex 5N var bende kesinlikle ev içi çekimleri vs çok iyi. 1650 Liraya almıştım kaç sene önce.
    Çünkü çocukların fotoğraflarını çekmek kompakt makinalarla pek kabil olmamıştı.

Grupanya kodu sorunu için çözüm günü tarihi veremiyorlar bekleyen arkadaşların bilgisine.

Grupanya çekini aktif etmediler mi? Sadece %5 indirim mi verdiler?
  • Yıllardır bas-çeklerin en iyisini alıp hayalimdeki fotoğraf kalitesine ulaşmaya çalıştım ama hiçbir zaman gerçek olmadı, malum. Şimdi bu kadar güzel yorumları ve bu fiyata kaçmaz önerilerini okuyunca şeytanla ciddi bir kapışma içerisindeyim. Daha 2 sene önce 750 TL ödeyip Panasonic TZ18 almıştım. Şimdi böyle bir cihazı (Denizbonus avantajı dahil) 1,080 TL gibi bir rakama almak çok cazip görünüyor. Alsam 2 hafta sonra çıkacağımız tatilde hayal ettiğim fotoğrafları çekebileceğim, ama diğer taraftan daha geçen ay 1,500 TL ye pc topladıktan sonra bunu da alırsam eşim kesin beni kapının önüne koyar. Çok zalimsin be Teknosa, vijdanın kurusun, yapılacak iş mi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Arkadaslar 10 gun sonda abd ye gitme durumum var. Oradan makine almayi planliyordum ama bu da cok cazip gorundu. Deniz bonus da var. Lutfen f/p olarak kiyaslarsaniz ne yapmali ? Abd den
    A6000 vs mi almaki yoksa bundan mi ?

Eğer sizin için dokunmatik ekran çok önemli değilse elbette A6000 yada Nex6 almanız daha mantıklı.
  • quote:

Vizörsüz olmasının ne dezavantajı var arkadaşlar? Ya da tam tersini sorayım; vizörlü makinanın buna göre avantajı nedir?

Gündüz çekimlerinde özellikle açık ve güneşli havalarda lcdden detayları tam anlamıyla göremezsiniz , vizör size ışık ve yansımadan izole bir bakış sağlar .
  • quote:

Özellikle gündüz güneş altında vizör hayat kurtarır. Bu makinenin ekranında güneş altında ne çektiğinizi görmek çok zor.

Bir de
    konserde falan gece fotograf çekerken ekran açık olursa yanınızdaki insanlar rahatsız olabilirler. Vizörden çekip kimseyi rahatsız etmezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CarpeDiem_

quote:

Nex 5N var bende kesinlikle ev içi çekimleri vs çok iyi. 1650 Liraya almıştım kaç sene önce.

Grupanya kodu sorunu için çözüm günü tarihi veremiyorlar bekleyen arkadaşların bilgisine.

Yazdığım gibi. Grupanya çeklerinde genel bir sorun varmış. Sistemsel sorunmuş. Ne zaman çözülür edilir bilen yok.
    Bu arada stok bitebilir diye %5 indirimi kabul ettim Sonuçta 65 lira indirim sağlıyor. Diğer taraftan grupanya sorunu çözülene kadar
    eğer stok biterse o zaman yanarım35 lira için bekleyemedim doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CallOfTheWild -- 15 Temmuz 2014; 12:48:20 >
  • Vay arkadaş ne şans ben aldım sorun çözüldü.

Şimdi denedim
    Grupanya kodu çalışıyor arkadaşlar.
    Saldırın.
  • kodlar çalışıyor arkadaşlar ben de faydalandım umarım iyi bir alışveriş olur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thyke.mc

Arkadaşlar 18-55 ve 22 mm lens + flaş kitle satılan EOS M almıştım bir kaç gün önce. Pişman olmalı mıyım? Ne dersiniz? : )

biz muadili 5000 tl lik makineden bahsederken sen 700 tl lik makineden bahsediyorsun arkadasim : ) tabi 500 fazla verip bunu alsaydin cok daha iyi olurdu.

Doğru dedin 500 liracık fazla verip onu da alabilirdim. 1000 liracık fazla verip ötekini de alabilirdim sonra efendime söyleyeyim 5000 liracık daha fazla verip berikini de alabilirdim. : )

Neyse kıfsmet diyelim...
  • Yanlış anlamadıysam ekran üzerindeki kaplama zamanla soyuluyormuş.

Stok gelmış! NEX 5 RL Fotograf Makinesi Firsati 1299 tl-Teknosa.com - Bu sefer kacirmayin ..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _CarpeDiem_

quote:

Yazdığım gibi. Grupanya çeklerinde genel bir sorun varmış. Sistemsel sorunmuş. Ne zaman çözülür edilir bilen yok.
    Bu arada stok bitebilir diye %5 indirimi kabul ettim Sonuçta 65 lira indirim sağlıyor. Diğer taraftan grupanya sorunu çözülene kadar
    eğer stok biterse o zaman yanarım35 lira için bekleyemedim doğrusu.

AYNEN HOCAM 100 TL İNDİRİM GELDİ 1199 TL SU ANDA
  • Siparişi verdim. Tüm bilgileri gönderdim. Ama bir şeyler oldu, ne olduğunu bilmiyorum. Sİparişlerim bölümünde 1 x 1.299 TL olarak görünüyor. Ama ben 100 TL çek ile ve 5 taksiti seçerek almıştım. Şimdi de siteye giremiyorum.

EDİT: Tamamdır. Mail geldi. 5 Taksit ve 1.199 TL olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 15 Temmuz 2014; 13:09:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: geronimo520

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thyke.mc

Arkadaşlar 18-55 ve 22 mm lens + flaş kitle satılan EOS M almıştım bir kaç gün önce. Pişman olmalı mıyım? Ne dersiniz? : )

biz muadili 5000 tl lik makineden bahsederken sen 700 tl lik makineden bahsediyorsun arkadasim : ) tabi 500 fazla verip bunu alsaydin cok daha iyi olurdu.

Bu kadar ezmeyin bence EOS M de iyi bir makinedir buyrun burdan bakın. Fotoğraf paylaşım sitelerinde göreceğiniz fotoğrafların çoğunluğu işlemden geçmiş özelliklie kontrastı ve canlılğı oynanmış fotoğraflardır. EOS 1D veya Nikon D4s ile çektiğiniz ham fotoğrafları görseniz bu kadar para bu makinelere verilir mi diye sorgularsınız.

Edit:imla

Hep o flickr denen bela site yüzünden oluyor bu işler. Sizin de dediğiniz gibi işlenmiş bir şekilde envai çeşit fotoğrafı dolduruyorlar sonra da millet "vay efendim şu ne güzel makineymiş, bu ne güzel çekermiş" diye gaza geliyor. Örnek olarak kendimi gösterebilirim sanırım. Bu flickr denen illet baya bir gaza getirdi beni.

EOS M bad rep (kötü ün) kurbanı olmuş bir makine. ilk çıktığı zamanlardaki autofocus sorunu, internette yapılan olumsuz eleştiriler cihazın itibarını yerle bir etti.

Kişisel olarak iyiki de etmiş diyorum. "700 TL'lik makine" diye hor görülmesi sayesinde cihazı çok uygun bir fiyata 2 lensiyle, flaşıyla, ipiyle kuşağıyla birlikte elde etme şansı buldum. : ))

Bu makine de (NEX 5 RL) güzel ama arkadaşlar ne olursunuz kıyaslarken biraz insaflı davranın, full frame makinelerle bu makineyi karşılaştırmak ne kadar doğrudur? Buna takılan lensler o bahsedilen makinelere takılmıyor mu? Yani 5000 TL'lik makineyle karşılaştıracağınıza gelin aynı klasmandaki aynasızlarla karşılaştırın da biz de faydalanalım siz de faydalanın.
  • Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız dostum , ne yapsam bilemedim

• 1200 e klimamı alsam yoksa nex5 alıp piştiğim o anlarımı ölümsüzleştirsem
  • Ben de kararsız kalanlardanım. Mevcut kameralar,İhtiyaç ve ödeme üçgeninde düşünmekteyim. Benim için en önemli dezavantajı dahili flaşın olmaması. Harici flaşla makine hem çok kaba oluyor, hem de dönebilir lcd ekranı kapatabiliyor.

16-50 mm lens ile klasik anlamda kaç optik yakınlaştırma yapabiliriz acaba? Bilen var mı?
  • makine kesinlikle guzel de uluslar arasi sitelerde oyle bu fiyata en iyi makine yorumu yok.

Ama ulkemizdeki artan fiyatlarla yeniden degerlendirme yapildiginda en iyi secenek bu gibi gorunuyor, ona katiliyorum. Lakin cok ust model slr lar ile karsilastirip da surekli en tepe modelmis gibi lanse edilmemeli.

Zaten mantiken slr in tum islevlerini yapiyorsa ama 3 te 4 te birine satilip bir de cebe sigiyorsa SLR lari uretmesinler artik
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.