Şimdi Ara

[STOCK ROM] [4.2.1] Discovery 4 GB V6375 Rootsuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
7.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Discovery 4 gb Modeli için STOCK v6375 Derleme Numaralı Güncel Son Rom ROOTSUZdur
    ROM 4GB MODELLER İÇİNDİR

UYARI
    16 GB modelde Denenmemiştir 16 GB Modellerde Oluşacak SORUNLARDAN YÜKLEYEN KİŞİ SORUMLUDUR BUNU UNUTMAYIN ...

hiç bir düzenleme yapılmamıştır Kendi Cihazımda yedeklediğim saf haldedir

SP Flashtool kullanmadan Stock Romu yüklemek isteyenler için Hazırlanmıştır...
    Yüklemek için Custom Recovery Gereklidir

Boyut :457MB
    LİNK
    https://drive.google.com/file/d/0BwXMsRrLOe6qVWRZRm9neS1Bd2c/edit?usp=sharing

[STOCK ROM] [4.2.1] Discovery 4 GB V6375 Rootsuz

Yükleme
    Zipi indirin SD kartınıza atın
    Cihazı recovery Alıp
    Sırasıyla
    Wipe Data factory
    Wipe Cache
    Advanced menusunden
    Wipe Dalvik Cache
    Wipe battery Status
    Mount And Storage Bölümünden Format System
    yaptıktan sonra install Zip from Sdcard yazan yerden Romu Bulup Yükleyin ilk Açılış biraz sürebilir

Açıldıktan Sonra Launcher da 4 uygulama olmayacak facebook - Twitter - Mobile office ve line
    Bu uygulamaları yüklemek için 2 Seçeneğimiz var

1. indirdiğiniz zipin içinden System/gn_app_bk klasöründeki 4 apkyı Sd kartınıza atıp kurmanız sorunu çözecektir

yada

2. orjinal Recovery Yükleyip Recovery menusunden Wipe data yapmanız Yeterlidir

sorunun kaynağı Custom Recoverydir gn_app_bk klasöründeki uygulamaları otamatik yüklemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 19 Kasım 2013; 3:50:38 >

• Hocam emeğine sağlık lakin bir konuda uyarı yapmak istiyorum bu rom 16GB için DEĞİL. Bu rom' u diğer konularda preloader ve ebr değişimi ile kullanmak mümkün olduğu yazıyor (kardeşim bu sadece sizin için değil tüm 4GB' ler için olduğu iddia ediliyor) ve doğru da bir ifade ebr ve preloader değiştirlince 16GB' lik cihazları acıyor 4GB rom' lar fakat iki sorun var; 16GB cihazlarda system.img 1GB küsür; 4GB' de ise 670MB; ikincisi SW versiyonlar farklı. Sözün özü bizim suan full bir 16gb stcok rom' a ihtiyacımız var. forumda olan 16gb stock rom [androidmeda' ya ait olan] root ve içinde editleme olduğu için update almıyor.

16GB İki secenek var suan için; ya kullanıcılar bu romu (ya da v600 flash' la atılanı) yükleyip küçülen system alanına göz yumacak (kastım system partition değil sistem alanı) ve sw numarası farklı bir yapı kullanacak (ve sorunsuz güncellemeleri tek tek alacak) ya da androidmedanın rootlu rom' unu (ki full backup değil, scro,userdata,uboot,cache yok bu yuzden firmwareupgrade imkanı yok) yükleyip güncelleme almayacak.

Sözün özür V6000(4GB) spflash' ta oldugu gibi 16gb için de full bir back-up lazım. Arkadaşarlarda dediklerimi göz ardı etmesin. Yeni alan birisi imkanı varsa backup alsın. Yardım lazım olursa rootsuz PC' den dump yapmayı da ayarlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skamber -- 19 Kasım 2013; 3:13:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: skamber

Hocam emeğine sağlık lakin bir konuda uyarı yapmak istiyorum bu rom 16GB için DEĞİL. Bu rom' u diğer konularda preloader ve ebr değişimi ile kullanmak mümkün olduğu yazıyor (kardeşim bu sadece sizin için değil tüm 4GB' ler için olduğu iddia ediliyor) ve doğru da bir ifade ebr ve preloader değiştirlince 16GB' lik cihazları acıyor 4GB rom' lar fakat iki sorun var; 16GB cihazlarda system.img 1GB küsür; 4GB' de ise 670MB; ikincisi SW versiyonlar farklı. Sözün özü bizim suan full bir 16gb stcok rom' a ihtiyacımız var. forumda olan 16gb stock rom [androidmeda' ya ait olan] root ve içinde editleme olduğu için update almıyor.

16GB İki secenek var suan için; ya kullanıcılar bu romu (ya da v600 flash' la atılanı) yükleyip küçülen system alanına göz yumacak ve sw numarası farklı bir yapı kullanacak (ve sorunsuz güncellemeleri tek tek alacak) ya da androidmedanın rootlu rom' unu (ki full backup değil, scro,userdata,uboot,cache yok bu yuzden firmwareupgrade imkanı yok) yükleyip güncelleme almayacak.

Sözün özür V6000(4GB) spflash' ta oldugu gibi 16gb için de full bir back-up lazım. Arkadaşarlarda dediklerimi göz ardı etmesin. Yeni alan birisi imkanı varsa backup alsın. Yardım lazım olursa rootsuz PC' den dump yapmayı da ayarlarım.

ben 16 gb modelde denemedim :) yükleyenler çalıştığını söylediler zaten konuları ilk önce 4 gb modelleri için açtım bi kaç arkadaş 16 gb denemişler sorun yok dediler o yüzden dediğin gibi bi sorun varsa çözümü senin dediğin gibi sıfır backup almaları
    ancak benim paylaştığım rom System Boyutunu Sıfırlamak Üzerinde Oynamaz
    16 GB için Yükleyecek arkadaşlar Orjinal 16 GB rom Kullanıyorlarsa CWM den Backup alıp bunu yükleyebilir
    Orjinal roma dönmek istediklerinde backup u geri yükleyebilirler

• .::Orochi::. kullanıcısına yanıt
    bakalım hocam onu da ben ayarlayacağım inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skamber -- 19 Kasım 2013; 3:21:41 >
  • quote:

sen 16 gb modelden yedek alınca bana ulaş onu bu şekilde zip yaparsın sana işlemi anlatırım 16 gb modelde orjinale dönücekler onu kullanırlar :)
    herkes benim gibi cihazı alır almaz backup alsa sorun çıkmaz Ben uzun süredir androidde olduğumdan backupın önemini çok iyi biliyorum Backup Candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

sen 16 gb modelden yedek alınca bana ulaş onu bu şekilde zip yaparsın sana işlemi anlatırım 16 gb modelde orjinale dönücekler onu kullanırlar :)
    herkes benim gibi cihazı alır almaz backup alsa sorun çıkmaz Ben uzun süredir androidde olduğumdan backupın önemini çok iyi biliyorum Backup Candır

tamamdır ben spflash la da yedek alacağım ayrıca cwm için de. bakayım 2-3 güne ayarlarım.
  • suicide nickli arkadaş 16 gb telefonundan cwm ile yedek alıp paylaşmıştı http://yadi.sk/d/i4q0SM6oCAtHS )daha önce verilen 2 güncellemeyi yaptktan sonra yedek almış son güncelleme dahil değil)
  • peki yedek tamamen temiz mi ? yani uygulama vs kurulumu yapılmadan ham halde mi yapıldı update' ler bilginz var mı ?
  • quote:

peki yedek tamamen temiz mi ? yani uygulama vs kurulumu yapılmadan ham halde mi yapıldı update' ler bilginz var mı ?

evet tamamen temiz ve ham olduğunu söyledi Daha önce hiç rom falan yüklememiş telefonuna

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

kişisel bilgilerden dolayı yedeğin içinden çıkartmak zorunda kaldığım bazı dosyalardan dolayı sorun olmuş anladığım kadarı ile. telefona format atıp daha sonra hiç açmadan sıfır hali ile yedeğini aldım ve şuan internete yüklüyorum. sanıyorum ki bu yeni ve hiç dokunulmamış olan yedeği sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz cwm ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayareset.exe -- 19 Kasım 2013; 3:49:06 >
  • tamam cekip bakıyorum şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

quote:

peki yedek tamamen temiz mi ? yani uygulama vs kurulumu yapılmadan ham halde mi yapıldı update' ler bilginz var mı ?

evet tamamen temiz ve ham olduğunu söyledi Daha önce hiç rom falan yüklememiş telefonuna

yedek hatalı alınmış gibi duruyor yüklemede sorun alırsanız kırmızı ile gösterdiğim dosyalar silip sonunda .a yazan dosyaların isimlerinden .a yazısı kaldırılmalı ve

.android_secure.vfat.tar
    cache.ext4.tar
    data.ext4.tar
    system.ext4.tar

.android_secure.vfat.tar.a
    boot.img
    cache.ext4.tar.a
    data.ext4.tar.a
    nandroid.md5
    recovery.img
    recovery.log
    system.ext4.tar.a
    uboot.img

daha sonra Nandroid.md5
    dosyasını notepad plus programı ile açıp düzenlemeniz gerekiyor
    kırmızı ile gösterdiklerimi silip sonunda .a yazanların .a uzantısını kaldırmanız gerek

7489601c799d53e248574902ce19200c boot.img
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e cache.ext4.tar
    c3dea3de1b755ed67c0d61f5f64932da cache.ext4.tar.a
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e data.ext4.tar
    5ee04a7fe5985eaba169c860953dd27b data.ext4.tar.a
    1ec2583f9b81753367bdace7c36979c3 recovery.img
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e system.ext4.tar
    9c05171935fe3b2406407b994755c24c system.ext4.tar.a
    89bb9d34e3d69a973c27ce14cbb8d49b uboot.img
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e .android_secure.vfat.tar
    61f37392f46627000aef844153d75620 .android_secure.vfat.tar.a

• quote:

Orijinalden alıntı: androidmeda

suicide arkadaşımızın yüklediği yedeği cwm restore yapamabilmek için nandroid.md5 dosyasınıhttp://notepad-plus-plus.org/download/v6.5.1.html notepad++ ile açıp "cache, data, android_secure.vfat" satırlarını (toplam 6 satır) silmeniz gerekiyor.

Bu yöntemle de yüklenebiliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayareset.exe -- 19 Kasım 2013; 4:07:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

quote:

Orijinalden alıntı: androidmeda

suicide arkadaşımızın yüklediği yedeği cwm restore yapamabilmek için nandroid.md5 dosyasınıhttp://notepad-plus-plus.org/download/v6.5.1.html notepad++ ile açıp "cache, data, android_secure.vfat" satırlarını (toplam 6 satır) silmeniz gerekiyor.

Bu yöntemle de yüklenebiliyormuş

sadece kendi aldığı recovery de yükler birden çok recovery var hepsinde yüklebilir olması için dediğim işlemin yapılması gerek daha
    önce başıma gelen bi sorun çözümüde yazdım yapıp yapmamak size kalmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 19 Kasım 2013; 4:31:49 >

• Bu stock romu yükleyince cwm i nasil kaldiracagız yani orijinal recovery i nasil kuracagiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgiye aç adam

Bu stock romu yükleyince cwm i nasil kaldiracagız yani orijinal recovery i nasil kuracagiz?

Recovery otomatik orjinale geciyor gecmezse
    Ana konuda recovery yukleme anlatımı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O yedeği yükleyen suicide nickli arkadaş da telefonunu güncelleyememiş yani hata veriyomuş onda da.. o yüzden hiç uğraşmayın. Tamamen saf ve rottlanmamış 16 GB stock rom lazım galiba
  • :)) hocam bunu gece farkettim zaten. ayrıca oyle boyle de editmelememiş. O rom oluyor hali ile.
  • Otomatik güncellenen 16GBlik rom olsa da bizde rahatlasak.
    2 gündür güncellemeyi alamadım, hoş güncellemede de pek birşey yok ama herhangi bi rom falan yüklemediğim halde sadece roottan sonra böyle olması can sıkıcı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • n

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemszk -- 19 Kasım 2013; 16:32:03 >
  • buda kamera sorunuma çözüm olmadı.
    kamera simgesi yok benim cihazımda.
    kısayoldan açtığım zaman ise sadece ön kamera açılıyor arka kamera açılmıyor.
    flash kullanan programlarda açılmıyor.
    el feneri v.s
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.