Şimdi Ara

Steroid

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben 1 senedir body yapıyorum ve st kullanmaya karar verdim aklımda bir marka var sizce nasıl kullananlar varmı tavsiye ediyormusunuz
    OXANDROLONE 30 TAB X 10MG ilacın ismi

• quote:

Orijinalden alıntı: bora14

merhaba arkadaşlar ben 1 senedir body yapıyorum ve st kullanmaya karar verdim aklımda bir marka var sizce nasıl kullananlar varmı tavsiye ediyormusunuz

Kaç TL
  • kadınlar ve çocuklar için üretilmiş ilaç. Steroid kullanmaya gerek yok, yarışma muhabbetin yoksa ama yarışma muhabbetin varsa zaten buraya yazmadan önce bilgilenmiş yada bilgilendirilmişsindir.
  • Böyle troll konular açmaktan zevk alıyorsunuz herhalde ? 16 yaşında lise çağında bir çocuğun steroidle ne işi olur.Hele bir de 1 senedir spor yapıyorum diyorsun ?
  • Teknik_Psikopat kullanıcısına yanıt
    44 dolar 85 tl felan
  • T-Dog kullanıcısına yanıt
    yarışma ya katılmayı düşünmüyorum o yüzden ikilemdeyim
  • 1 sene doldu protein amino asit kullandım yararını da gördüm onun için daha çok şişirmek için
  • 6 aylıkken kullanman gerekiyordu malesef kaçırdın artık kullanamazsın
  • sen protein tozuna devam et o daha iyi şişiriyomuş
  • Hahahahha ulan bunlara salonda, etrafta millet satmak için anlatıyor övüyor steroidleri sonra geliyorlar buraya. Daha 18 yaşın dolmamış, 1 senedir spordasın gelmiş steroid diyor ya sabır. Git al harca paranı.
  • ne alaka ki 6 ay ?
  • kullandım memmunum zaten etkisi var gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: bora14

merhaba arkadaşlar ben 1 senedir body yapıyorum ve st kullanmaya karar verdim aklımda bir marka var sizce nasıl kullananlar varmı tavsiye ediyormusunuz

Kas yapacam derken Başka şeylerden olma :) bu yaşda steroid ne demek biliyomusun ?

21 yaş altı Steroid kullanacak kişilerde oluşabilen riskler:

Steroidler, kemik büyümesini engelleyerek, kişinin boy anlamında uzamasını bloke eder. Normal bir insan, antrenman ve spor yaptıkça boyu 23 yaşına kadar da uzayabilir (bazı uzman biyologların görüşüdür).
    Kemik ve bağ dokuları, 20’li yaşların başında ancak maksimum sıkılaşmaya başlar. Yani 16-17-18-19-20 diye ilerleyen yaşlarda her geçen ay ve yıl içerisinde tendon, bağ dokuları, kas lifleri ve kemikler güçlenir ve sıkılaşır. Steroid kullanıldığında bu bölgeler güçlendiği için daha fazla ağırlık kaldırılır ve kemik ile bağ dokusu zorlanmaya ve aşınmaya başlar. Dolayısıyla gelişmekte olan bu dokuların gelişme safhasıda durmuş olur. Genelde sporcularda bol bol kas yırtılması görülür.

21 yaş altı gençler, endojen hormon üretimini artırır. Ayrıca deri hücreleri yenileniyor. Steroid kullanımıyla akneleri (akne vulgaris) iki kat daha fazla azdırarak, vücudun yüz, sırt, omuz ve azda olsa göğüs kısımlarında çıkmasına sebep olur. Diyet yapan sporcularda bu daha az görülür fakat gençlerin daha fazla kas elde etmek için sıkı bir beslenme takip edilmeyeceği malumunuzdur.
    Son 15 sene içerisinde tespit edilen bir başka sorun ise, erken yaşta steroid kullanan kişilerin aile planlaması için çocuk sahibi olamama durumu söz konusudur. Araştırmalar gösteriyor ki, 21 yaş altı az ve hafif steroid kürü yapmış olanlar bile %90 oranında çocuk sahibi olamamıştır. Almanya’da sporcular üzerinde yaptığım araştırmada bir kere steroid kürü yapan sporcular bile, evlendiklerinde sperma kalitesizliği ve fertilite bozukluğu ile karşı karşıya olduklarına şahit oldum.Bu durum bana göre korkunç bir tablo ve yan etkidir.
    Erken yaşta steroid kullananlar, daha çabuk kontrolsüz davranabilmektedir. Bunun da ötesinde çok daha sinirli ve düşüncesiz olabiliyorlar. Hata yapmaya çok meyilli olduklarıda gözden kaçmıyor.

• çocuğun kafası uçmuş bunları anlatsan ne fayda..1 senelik gençlerde steroid diyor sorsan uzun ester kısa ester ne bilmez başlar başlamaz supplemente sarılanlara şaşırmamak lazım
    bırak ne yaparsa yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 18 Ekim 2013; 23:11:07 >
  • kesin zyzz videolarini izledi lulz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullan tabii
  • "Aklımda bi marka var sizce iyi mi?" Diye steroid almak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

çocuğun kafası uçmuş bunları anlatsan ne fayda..1 senelik gençlerde steroid diyor sorsan uzun ester kısa ester ne bilmez başlar başlamaz supplemente sarılanlara şaşırmamak lazım
    bırak ne yaparsa yapsın

Tabi hayırlısı olsun
  • Neyse :) hepinize çk tsk. bugün bir stroid den milli sporcumuzun öldügü haberi geldi.Allah rahmet eylesin...Kullanmayı düşünmüyorum
    KONU KİLİT
  • İntihar etmek için biraz erken değil mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.