Şimdi Ara

Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
5.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
111 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl böyle? Eğleniyor muyuz gencolar? Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı 

Maaşını sterlin olarak alanlar yaşadı Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı  Bu arada ne zaman sıfır atıyoruz? Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı 

Not: Admin, diğer konu sterlin içermiyor Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı 

• Dediğin kısmen doğru olsada kısmen hatalı..

20 sene önce memur gene çok rahat renault,Tofaş,Toyota,Honda alabiliyor du.. biz parçaçıyız o zamanlar iyi hatırlarım ki memurlar gelirine göre araba alırdı bir kesim özellikle askeriye Renault ya yönelirdi bir kesim biraz daha iyi maaşlı devlette olanlar Honda Toyota ya yönelirdi.. falan..

Ama hepsi sıfır alabilirdi.. insanlar gene kooperatif falan kurar kendi aralarında para toplar imece hesabı bir yerden arsa alıp müteahhit kat karşılığı verip ev sahibi olurdu ki bugün hala Türkiye de pek çok insan o koopertif deki evlerin ekmeğini yiyor yani o sayede ev sahibi oldular..

Artık onlar kalmadı vatandaş 20 sene 30 sene mortgage giriyor da eve giriyor yaşarsa kredi bitimini görürse ancak ev sahibi olucak..

20 sene önce bir şeyler zor olsada bazı şeylere ulaşmak daha kolaydı.. bugün ulaşması çok zor olan şeylere o zaman çok daha rahat ulaşabliyordun..

Şimdi bir memur aldığı maaşla sıfır eli yüzü düzgün bir araç 200 binden başlıyor nasıl alabilir , evleri soruyorsun İstanbul için konuşıyım İstanbul'un nerdeyse dışı sayılıcak yerlerde evler bile 700-800 bin tl istiyorlar..

Neyse hep derim zamanın bir ruhu vardır.. eleştirmek yersiz bugünün de kolaylıkları var o zamanında vardı..

98 yılında bir banka memurları Bodrum'da yer almış kooperatif kurmuşlardı bende bir arkadaş vasıtasıyla giricektim vazgeçdim sonra hep keşke girseydim derin olmuş ordaki evler milyon milyon TL şu anki gelirimle imkansız ötesi alamam... Bahsetmeye çalıştığım budur zaten.. zamanın ruhu koşullar ayrı bir şey...

• resime bak şampiyonlar ligi gibi Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı 

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 28 Eylül 2020; 13:32:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Afedersiniz de maaşınızı Sterlin ile mi alıyorsunuz? Sterlin borcunuz mu var? Premier Lig'de oyuncu mu alıp satıyorsunuz? Eee o halde?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benjamin de 10 olacak

• Euro geliyor pesi sira, yakindir. Neyse islem kolayligi olur, direk arkasina bi sifir koy gec. Emegi gecen herkesin alnindan opuyorum.

• Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı

• KKTC iyice emekli ingilizle dolar artik. Hem kulturleri ve trafik ayni hem para 10 kat degerli hem havasi surekli gunesli hem kumar serbest.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Afedersiniz de maaşınızı Sterlin ile mi alıyorsunuz? Sterlin borcunuz mu var? Premier Lig'de oyuncu mu alıp satıyorsunuz? Eee o halde?

Aynen karşim yazıklar olsun ne bu endişe anlamak mümkün değil

• quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

resime bak şampiyonlar ligi gibi  

• lazer__ kullanıcısına yanıt

Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı 

• eğlenen sensin sanıyorum. da neden??

• Verin yetkiyi bana

TL NASIL DEVALUE EDİLİR GÖSTEREYİM SİZE !

• Şahlanıyor muyuz gençler

• Eskiye doğru gidiyoruz maalesef. Daha fazla enflasyon da manipüle edilemez. Ucu bir salındı mı, millet iyice dövize abanacak zincirleme reaksiyon başlayacak.

• serafon kullanıcısına yanıt

hangi eski

20 yıl önce umudumuz vardı

• Tişikkirler Ak Parti

• Sterlin 10 TL' ye Ulaşarak Tarihi Rekor Kırdı
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt

Hangi verilere dayanarak umudunuz vardı? Dövize göre mi? Son 20 yılda dolar 5 katına çıkmış, ondan önceki 20 yılda 6850 katına çıkmış. Evet yanlış okumadın. Yani dolar 2000 de 1.5 desen kabaca, özlediğin o eski olsaydı şimdi 10275 TL olacaktı. Yani 4 sıfır atacak noktaya gelmiş olacaktın. O verilerle mi umudun vardı? Devlet bütçesinin %70 i tüsiad üyelerine gidiyordu. O verilerle mi umudun vardı? Her ekmek almaya gittiğimde fiyatı sorardım, o kadar alışıktık ki sürekli fiyat artışına, maaşını alan memur hemen dövize yatırır, diğer maaşına kadar belirgin fark oluşurdu, siz 2003-2013 arasındaki refaha göre yorum yapıyorsunuz daha çok, benim korkum yine her şeyin gerçekten kötü olduğu dönemlere dönmek. Çünkü bu refah bizim kendimizden kaynaklanmadı büyük oranda ve biz fırsatı kendimizi geliştirmeye değil, bozmaya harcadık.

• Sterlin ne yapacan. Euro ilk defa 9 rakamını gördü. Bu ondan daha mühim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.