Şimdi Ara

stereo amfi tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
3
Favori
10.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki arkadaşlar amfi olarak denon pma 2020 ile Yamaha as 2100 arasında hangisi tercih edilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Hocam enterasan bir bakışınız var.

Banane Yamaha dan falan Yamaha benim anama küfür etmediki düşman olayım.

Aynı Amp.ile 777 lerin yarı boyutunda Mission 783 ile yan yana dinledim 777 esamesi kalmadı ne tonlamada nede detayda ,gördüğümü duyduğumu yazdım.

Zaten her ürününe kötü diyen olmadıki Vintage ürünleride güzel ama bu her urünün iyi olacağı anlamına gelmezki.

Sizde var beğenmişsiniz almışsınız ben beğenmedim.Arkadaşada üstüne basaraktan bence dedim.ister kaale alır ister almaz.

Aynı amfi ile dinlemeniz çok önemli değil.
    Bazı hoparlörler vardır iyi, kötü amfi ayırt etmez.
    Bazı hoparlörlerin ise çözünürlüğü daha yüksektir, kötü amfilerin ipliğini pazara çıkarır.
    Neticede böyle bir A-B testinde eğer 1. sınıf bir amfi kullanılmadı ise kötü hoparlörün daha iyi hoparlörden daha hoş, kulağa daha müzikal sesler vermesi mümkündür. Öyle olmuştur demiyorum ama böyle değişkenler de var.

Belki daha da önemlisi Yamaha NS-777 kesinlikle ton kontrollerin oynanmasından, loudness kontrolün açılmasından hoşlanmaz. Tamamen flat dinlenmesi gerekir. Bu şekilde dinlendiği takdirde gerek düşük gerekse yüksek volümde tonal dengesi oldukça iyidir.
  • headbanger6 H kullanıcısına yanıt
    İc yapisi ve vu metreleri sebebi ile 2100 tercih ederim ben . Ama ikisinide dinlemedim . Denon secmem icin denonun acik ara seste fark atmasi lazim
    stereo amfi tavsiyesistereo amfi tavsiyesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet.yamaha açık ara daha şık...

• sürücülerde diyafram veya koni olarak kağıt,plastik türevleri,aluminyum,aramid(kevlar) ve daha aklıma gelmeyen envai çeşit malzeme hatta ağaç bile kullanılıyor nesi garip bununki onu anlamadım.hepsinin kendine tarz ses rengi var bu sayede.yoksa bütün üreticiler aynı malzemeyi kullanırlardı bu adamlar bilmiyor da siz mi biliyorsunuz bu işi?çok enteresan tavırlar var bu forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

quote:

Hocam enterasan bir bakışınız var.

Banane Yamaha dan falan Yamaha benim anama küfür etmediki düşman olayım.

Aynı Amp.ile 777 lerin yarı boyutunda Mission 783 ile yan yana dinledim 777 esamesi kalmadı ne tonlamada nede detayda ,gördüğümü duyduğumu yazdım.

Zaten her ürününe kötü diyen olmadıki Vintage ürünleride güzel ama bu her urünün iyi olacağı anlamına gelmezki.

Sizde var beğenmişsiniz almışsınız ben beğenmedim.Arkadaşada üstüne basaraktan bence dedim.ister kaale alır ister almaz.

Aynı amfi ile dinlemeniz çok önemli değil.
    Bazı hoparlörler vardır iyi, kötü amfi ayırt etmez.
    Bazı hoparlörlerin ise çözünürlüğü daha yüksektir, kötü amfilerin ipliğini pazara çıkarır.
    Neticede böyle bir A-B testinde eğer 1. sınıf bir amfi kullanılmadı ise kötü hoparlörün daha iyi hoparlörden daha hoş, kulağa daha müzikal sesler vermesi mümkündür. Öyle olmuştur demiyorum ama böyle değişkenler de var.

Belki daha da önemlisi Yamaha NS-777 kesinlikle ton kontrollerin oynanmasından, loudness kontrolün açılmasından hoşlanmaz. Tamamen flat dinlenmesi gerekir. Bu şekilde dinlendiği takdirde gerek düşük gerekse yüksek volümde tonal dengesi oldukça iyidir.

Yorum her detayıyla her anlamda doğru. Keainlikle aynı fikrdeyim. Bu arada ben de özellikle her iki kolonu da ton kontroller flat olarak dinledim zaten. Ns777 ile çok hoş bir tonalite ortaya çıktı.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Ben her ikisini de dinledim aynı gün ve yan yana. Kbl 4312se lere bağladık.

Yamaha ile çok daha iyi eşleşti. Denon da iyi alet. Ama karakteri bariz sertti. Yamaha gücü hissettiriyor ama yumuşak huylu ve ruhu okşayan bir dengeyle çalıyordu. Yamaha'nın bu yeni seri Stereo amplileri A-S 701-801-1100-2100-3000 hepsi gerçekten iyi aletler ve hepsi gerçekten iyi çalıyor. Yalnız Usb Dac ihtiyacı da söz konusuysa, sıkı bir pazarlıkla A-S 801 alınabilir. 701 yerine arkadaş. Bu arada Harman Kardon 3770 de iyi eşleşebilir.

• Takip

• teknika kullanıcısına yanıt
    kesinlikle katılıyorum . eski yamaha amfime nazaran 701 hem daha güçlü oldugunu hissettiriyor hemde o eski hoyratlık azaltılmış gibi hissediyorum eskisi ax497 idi bu arada
  • Yamaha Ns777'lere eğer 3000 lira civarı verildiyse , ikincielde 3500'e ikon7 varken çok kötü bir seçim olmuş. Aralarında hem segment hem ses farkı var.

Sıfır ürün a-lın-maz

Kim sıfır ürün alır söyleyeyim. Dragos'un Bebek'in en pahalı villalarında oturup ferrari binen adamlar alır sıfır ürün onlar yesin kazığı onlara koymaz. Bu piyasa sıfır mal almak tamamen saçmalık. Zaten piyasa durgun sıfır fiyatlar uçmuş, ikincielde ürünler zar zor gidiyorken nakit teklif edip uyguna hop düşürmek en mantıklı olay.

He alan arkadaşa 3-5 bin lira çerez parasıdır onu bilemem.

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Yamaha NS 777 iyi bir pazarlıkla muhtemelen zaten 2500 Tl ortalama fiyatlara alınır.

Bu arada Dali hiç ama hiç benim seçimim olamaz. Resmen Eq'da şişirilmiş orta alt bas taşması gibi tuhaf çalan bir kolon.

• Bu arada ikinci el konusuna kesinlikle katılmıyorum.

Ben her zaman iyi bir pazarlıkla açılmamış kutu ürün almayı tercih ederim. İkinci elin başından ne geçtiğini bilemezsin. Biraz fazla verirsin, kafan rahat olur. Bakış açısı.

• Bu arada bir tercih daha var. Şu an benim kullandığım ve 11.2 Full takımını kurduğum Jbl Studio 2 Serisi 270-280 veya 290 kolon takımı. Fiyatları hem uygun hem de performansları harika. Üstleri piyano lake. Diğer kısımlar mat siyah veya bordo rengi var. Ben tonalitesini çok beğeniyorum. Önce sadece Bir takım Jbl 290Bk kule alıp bir de Hk 3770 Stereo Receiver ve 3700 takım playerini alıp, uygun yollu zevkle müzik dinliyeyim diye aldım ama sonradan o kadar çok hoşuma gitti ki, dayanamadık, gene 11.2 full sisteme çevirdik. Mesela şu an bende önler ve arka surroundların tamamı en büyüğü olan JBL 290Bk, 260P çift Sub, 235c center ve 220 Bookshelf tavanlar.

• teknika kullanıcısına yanıt
    Dali İkon ile 777 yi taşırken aynıı kamyona bile koymam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsakaryali -- 22 Mart 2018; 12:30:54 >
  • Gerçekten ikon'a bakıp 777'ye yönelmek de komikmiş.

Bu arada diğer markalardan bağımsız bence de 777 çok kötü bir seçim. 4-5 farklı setupta dinledim, hepsinde sınıfta kaldı benim kulağımla. Pioneer'ın sinema için ürettiği saman hoparlölrler gibi geliyor sesi stereo'da.

2.el konusuna tamamen katılıyorum. Hi-fi işine girip de sıfır ürün almak baya cesur bir seçim.

3.000 bandına arkadaşların dediği gibi müzik sevkinize göre ikon 7, Silver RX 6, Klipsh RF-2 gibi modellere göz atabilirdiniz. Bunlar hem sinemada hem de müzik de üzmeyecek seriler.

Eğer iade şansınız varsa bence bu hakkınızı kullanın.

İllah 777 ile devam diyorsanız bence 720 onları çok parlatır, Yamaha'nın o modelini hiç dinlemedim amfi olarak, o konuda bir fikrim yok.
  • aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Dünyanın en güzel 777 - ikon karşılaştırması :D
    Aynı fikirdeyim kesinlikle
  • quote:

Dali İkon ile 777 yi taşırken aynıı kamyona bile koymam

Aydın evde kapıştım çıktım valla senin bu yazı beni gülmekten kopardı :))

Kandil günü beni mutlu ettin sağol

• Üstatlar. Siz öyle diyorsanız, öyle olsun hadi.

Dali ikon, u kamyonla taşıdıktan sonra, daha da üstüne bir şey yazılmaz zaten.

• Yamaha 1950'lerin ortalarına kadar dünyanın en büyük piano üreticilerindendi. Aslında sesin içinden gelen bir marka motorlu araç üretimine girdiler o dönemden sonra.. neyse bu tarafına kimse birşey diyemezde. En son Yamaha kemanım vardı sahne tipi üst modellerinden ve bir çok kemana göre en düzgün akorları sesi onda bulmuştum.

Tabi enstrüman yapmak başka bir konu elektronik başka.. (iyi ürünlerini yok sayanam Yamaha'nın ciddi ürünleri var) Yani iyi dj den iyi prodüktör olmaz iyi prodüktörden de iyi dj olmaz görüşüne sahibim örneklemek gerekirse.. Sesi bilmeyen bir marka olduğunu düşünmüyorum ama kısaca 777 modelini bende beğenmedim.

Keza konu doğrudan DALI'den de gitti madem;

Zamanının bazı özel Amerikan; Infinity ve üç harfli hoparlörlerine bakın üretim iskandinavdır. DALI için pek yorum yapmaya ihtiyaç duymuyorum. Tabiri caizse malum modeli neredeyse forumda official product oldu. Bir Concept ve Mentor serisini beğenmedim bugüne kadar.. Ultra hi-end üreticilerden Amerikalı YG Acoustics'e bakın sürücüleri kimden alıyor, Sonus Faber bazı özel modellerinde kimden alıyor..

stereo amfi tavsiyesi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.