Şimdi Ara

Stepway Easy-R benzinli mi dizel mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dacia Sandero Stepway almayi dusunuyorum fakat kararsiz kaldim.
    Sizce 46000 verip benzin li mi yoksa 55000 e dizel mi almali?
    Dizel yakit tuketimi benzinlige gore cok iyi hatta neredeyse yari yariya fakat dizel bakim, parca vs. nasil olur?
    Yilda 10.000 km yapamam yani en fazla 10.000
    Ayrica izmirdeyim ve Ankara ve Istanbuldan alma sansim da var, guncel fiyatlardan haberi olan varsa paylasirsa sevinirim.
    Bir de 2016 model toplam fiyat ve faizsiz kredi indirimleri icin bir kac ay daha beklemem gerekli mi?

Tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yılda 20000km altı ise benzinli alın hiç dizele bulaşmayın benzin fiyatları çok bunaltırsa garanti bittikten sonra LPG de taktırabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gebze çorlu git gel 82 tl gitmiştim geçen yaz
    aynı mesafeyi 1-2 sene önce lpg li araç ile 64 tl hesap etmiştik. lpg fiyatı hatta o zaman daha ucuzdu.
    lpg- 1,4 kia rio
    benzin -1,2 clio otomatik (easy r deki sanırım aynı motor)
    yoldaki hız oratalaması, trafik yogunlugu, hava sartları, kişi/yük aynıydı diyebilirim.
    üstelik usta bu motorda %20 den fazla karin olmaz. lpg ye 3-3500 bin lira para yatırıp %20 yi kovalamak hiç akıllıca değil demişti.
  • Bence imkan varsa Dizel alman daha mantıklı. Senede 10.000 - 20.000 muhabbetleri artık geride kaldı. Dizeli alırken pahalıya alıyorsun ama satarken de ona göre satılıyor ki dizel araç talebi benzinlinin üzerindedir. Dizel bakım masrafları ile benzinli bakım masrafları arasında eskisi gibi uçurum farklar da yok artık. Biri (örnek veriyorum) 400.-TL ise, diğeri 500.-TL olsun. Stepway'in Easy-R şanzımanlı benzinli motoru da atmosferik değil, turbo beslemeli bir motor. Yani tıpkı dizel araçlar gibi dikkatli kullanmakta fayda var. İlk çalıştırmada ve stop etmeden önce 1 dakikalık bekleme durumları gibi...

Özetle benim önerim dizel. Tabii eğer ekstra borca falan girilecekse hiç uğraşmadan benzinli alıp geçmek daha mantıklı. Bu arada 0.9 Stepway Easy-R malum sitede sıfır olarak 44.000.-TL'ye mevcut.
  • Aralık ayında makyajlı olarak gelecek çok büyük fark yoksa tercih edilebilir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel de yokuş kalkış desteği var mı arkadaşlar?

• Aralık ayında gelecek modelde fiyat farkı olacak mı arkadaşlar ben çok kararsizim şuan alsam mı bekleşen mi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.