Şimdi Ara

Stephen HawkIng uyardı: Uzaylılarla sakın konuşmayın! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
2
Favori
9.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nihatnet

100 milyar galaksi ve 100 milyonlarca yıldızın olması hadi
    uzaylıların varlığını gayet rasyonel kılıyor da,

uzaylıların zeki yaşam formları olduğunu neye dayanarak söylüyor?

Hep bu daha üstün olduğukları düşüncesi nereden galiyor?

Eee uzayda seyahat edebildiklerine göre
  • americanın marsa insanlı araç gönderme projesi için ayrılan bütçe 1 trilyon dolar. taş toprak var diye gidilmiyo heral. yoksa bi tirlyon dolara onlarca ülke taş toprak satın alınabşilir dünya üzerinde.
  • adam haklıxD
  • amma cıvıtmışınız he
  • yahu insanoğlu teknolojiyi kullanarak ay'a çıkıyorda
    bu çok övülen über teknolojiye ve zekaya sahip denilen uzaylılar bizi nasıl hala bulamıyor anlamıyorum
    ya uzaylı diye bişey yok ya da bu uzaylılar harbi moron
  • quote:

Orijinalden alıntı: jebote

amma cıvıtmışınız he

Sığ adam çok.
  • Bencede uzaylılar vardır çünkü sadece bizim galaksimiz ne kadar büyük bi galaksine demek 100 milyarlarca galaksi ne demek biz insanlık için fazlasıyla büyük baska canlılarda olabilir
    Saden peygamberimizde bütün evren için gelmiş denmektetir demekki evrende başka birşeyler olabilir.
  • uçan daire yapsak bizde zeki olur muyuz?
  • Belki Dh dada uzaylı vardır .şuan yazanlardan biri uzaylı bile olabilir
  • Bizim için sorun yok Türkler misafir perverdir
  • milyonlarca ışık yılı uzaklıkta yaşayan bir uzaylının gelebilme ihtimali nedir hiç düşündünüz mü?

Adam ışık hızında yola çıksa bize gelmesi milyonlarca yılı bulacak.

Bu türkiyeden yola çıkan bir karıncanın çine kadar yürümesinden 100000000 kat daha zorlu bir yolculuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 27 Nisan 2010; 11:27:15 >
  • Ben uzaylıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_faruk_yücel

milyonlarca ışık yılı uzaklıkta yaşayan bir uzaylının gelebilme ihtimali nedir hiç düşündünüz mü?

Adam ışık hızında yola çıksa bize gelmesi milyonlarca yılı bulacak.

Bu türkiyeden yola çıkan bir karıncanın çine kadar yürümesinden 100000000 kat daha zorlu bir yolculuk.

Uzay dediğimiz şey bizim dünya içerisinde algıladığımız gibi doğrusal veya "buradan kalkıp Çin'e gitmek" gibi bir şey değil.Canlı bir organizma gibi...kütle çekimi,hız gibi kavramlar uzay/zaman da bükülmelere yol açıyor ve mesafeleri,boyutları,büyüklükleri kökünden değiştirebiliyor.Uzayda ayrıca karadelik gibi kestirme yollarda mevcut...Kuantum fiziği son 50 yılda bilmediğimiz o kadar şey çıkardı ki ortaya sadece son 50 yıldır bulunanlar insanlığın tüm tarihinde bulduklarından daha fazla...yani gelişim doğrusal değil logaritmik bir grafik çizerek gerçekleşiyor.Tüm bunların yanında daha bilmediğimiz sonsuz özelliği de vardır uzayın.Böyle kestirip atmamak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: samplus

quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

Beyler Kristof Colomb Hint adalarını keşfettiği sırada ada halkının sahildeki gemileri görmediğini biliyor muydunuz? Yani şöyle düşünün, aslında gemiler sahilde ve apaçık belli oluyor. Yerli halk daha önceden böyle birşeyi görmedikleri için anlamlandıramıyorlar. Yani göremiyorlar. Durum öğrenmeyle ilgili, daha önce toplumsal hafızalarına böyle bir bilgi eklenmediği için anlamladıramadıkları şeyleri göremiyorlar.

Antalyalı bir arkadaşım geçen kış misafirim olmuştu. Adam hayatı boyunca hiç kar görmemişti. O günde kar yağdı. Diyorum ki kar yağıyor, yok diyor yağmıyor. Ben diyorum yağıyor lapa lapa o diyor yok yağmıyor. Dedim sen ne görüyorsun her yer bembeyaz kar işte bu. O diyor güneş görüyorum sahiller plajlar bikini mayo.

Oldu mu şimdi bu?

Aslında böyle değil. Senin arkadaş biraz safmış. Toplumun hafızasını kastediyorum. Kültürlerinde büyük gemiler hiç olmamış, ne olduklarını bilmiyorlar. Senin arkadaş karın ne olduğunu muhakkak biliyordur.

• şunu bir izleyin o zaman..

2.18 e dikkat edin..Ufoların ben ışık hızı veya ona yakın bir hızda tekonolojiye sahip olduklarını düşünüyorum...cisim resmen havadan akıyor atmosfere...2.18 i izleyin mutlaka
  •  Stephen HawkIng uyardı: Uzaylılarla sakın konuşmayın!
  • Bence herşeyden önce düyanın oluşumunu bulmak lazım.Yani dünyadaki yaşam formlarının başlangıcı değilde.Dünya ne oldu da bugünkü haline aldı.Hangi gezegenin parçası.
    Etrafında halkalar olan gezegenin mesela halkaları başka gezegenin veya gök taşının parçalanması sonucu oluşmuş.
    Ulan düşünmemek eldemi.Kocaman bir evrede biz neyizki.Zeki olan her insan bence bunu bu şekilde düşünür.Tamam bizim ve evrenin yaratıcısının allah olduğuna inaniyoruz ama sadece bizim olmadığımızda aşikar.Nasılki hangi dağdı bilmiyorum çok zehirli bir madde varmış.Burda canlı yaşanmaz diyolardı önceden araştırmıslar sonradan ve burda canlılar varmıs.(dünyamız içinde)Ve aynı madde başka bir gezegende varmış.Yaşanmaz dediğimiz yerde bile canlılar var.
    Öleceğim günü dörtgözle bekliyorum.Herşey açıklığa kavuşacak.Çünkü ruhumuz olduğuna inanıyoruz
  • Uzaylı yok. Forum silinebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slash

quote:

Orijinalden alıntı: CasparoF

İnsanlardan zeki olabilirler ama ruhsuz varlıklardır yani zeki hayvanlar.İnsandan üstün değildirler

Oldu o zaman. Sen kapat fazla yazmasın telefona.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pc Veteran

yahu insanoğlu teknolojiyi kullanarak ay'a çıkıyorda
    bu çok övülen über teknolojiye ve zekaya sahip denilen uzaylılar bizi nasıl hala bulamıyor anlamıyorum
    ya uzaylı diye bişey yok ya da bu uzaylılar harbi moron

quote:

evrende 100 milyar galaksi, bu galaksilerin her birinde de 100 milyonlarca yıldız

Al bu da Stephen Hawking
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking

Şimdi otur bir daha düşün.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.