Şimdi Ara

Stephen Hawking hayatını kaybetti (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
417
Cevap
2
Favori
15.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
100 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazdıklarının gıdım manası yok. Farklı yorumların kuranın apaçıklığının yanlışlığını göstereceğini zannetmişsin örneğin ve burada zarar veriyorsun. Herkes aynı şeyi anlasa herkes mücahit olur, mezhep filan da olmazdı. Kuran apaçık olsa da insanlar sonuçta kendilerine göre yorumlayacaklar. Bu kadar basit bir gerçeği ve hakkı görebilene kadar bekleyeceğiz ve ilerleyemeyeceğiz.

Evet savaş farzının cevabı da tıss bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Mart 2018; 22:51:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Severdik kendisini. Ölümsüzlük mümkün diyordu, ama ölümsüzlüğü geçtim, kendi hastalığına bile çare bulamadan gitti. Buradan çıkan sonuç: Neysen osun. Kendini olduğun gibi kabullenmeyi öğrenmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Yazdıklarının gıdım manası yok. Farklı yorumların kuranın apaçıklığının yanlışlığını göstereceğini zannetmişsin örneğin ve burada zarar veriyorsun. Herkes aynı şeyi anlasa herkes mücahit olur, mezhep filan da olmazdı. Kuran apaçık olsa da insanlar sonuçta kendilerine göre yorumlayacaklar. Bu kadar basit bir gerçeği ve hakkı görebilene kadar bekleyeceğiz ve ilerleyemeyeceğiz.

Evet savaş farzının cevabı da tıss bu arada

1. soruma hiçbir cevap göremedim.

ayrıca 2. sorumdan anladığım kadarıyla apaçığım diyen bir kurana rağmen farklı yorumlama olduğunu savunmuşsun.evet arkadaşlar sizinde gördüğünüz gibi bu arkadaş şuan burda kuranın bir ayetini hükümsüz kılmıştır.

şuraya birkaç ayet bırakalım da umarım bu yanlışından dönersin;

"Andolsun ki Kur’an’ı öğüt olsun diye kolaylaştırdık* Öğüt alan yokmudur?’ (54 Kamer -17)

ayette görüldüğü gibi kolaylaştırıldığı söyleniyor ama sen hala farklı anlamlar çıkabilir diyerek kuranın bu ayetini hükümsüz kıldın.

"İşte böylece Kuran’ı apaçık ayetler, olarak indirdik. Allah, şüphesiz, dilediğini doğru yola eriştirir” (22 Hac – 16)

işte burdada görüldüğü gibi apaçık ayetler deniliyor,ama sen apaçıklılığa tamamen ters olan farklı anlamlar çıkabilir düşüncesini savunarak bu ayeti hükümsüz kıldın.

Andolsun ki biz size açık açık bildiren âyetler, sizden önce yaşayıp gitmiş olanlardan örnekler ve takvaya ulaşmış kimseler için öğütler indirdik." (24 Nur-34).

ne yani açık açık bildirilen bu ayetlere rağmen sen hala farklı anlamlar çıkarılabileceğini mi savunuyorsun?

Andolsun ki Biz bu Kur’an’da türlü türlü örneği gösterip açıkladık. İnsan amma da çok tartışıyor" (18 Kehf – 54)

bu ayet tam da seni anlatıyor.farklı anlamlar çıkabilir diyerek tartışmaya yol açıyorsun.allah seni hidayete erdirsin.

• halaycibasi kullanıcısına yanıt
    Sen burnunun dibindekini, gözünün önündekini görmüyorsun.

Ne mezhepleri görüyorsun demek ki ne burkalıları, ne de Afganistan’daki mücahitleri. Allah sana önce göz versin yahu. Hidayetmiş. Cevap full tıss. Hep tıss tam tıss

• quote:

Sen burnunun dibindekini, gözünün önündekini görmüyorsun.

Ne mezhepleri görüyorsun demek ki ne burkalıları, ne de Afganistan’daki mücahitleri. Allah sana önce göz versin yahu. Hidayetmiş. Cevap full tıss. Hep tıss tam tıss

sana en baştan dedim bizim için ölçüt kurandır diye dimi.ama bizi tınlayan kim anca kendi görüşlerini bildirirler.

gördüğünüz gibi ben her şeyi kuranı ölçüt alarak açıkladım ama bu arkadaş kendi fikirlerine göre açıklama yapıyor.

neyse ben görevimi yaptım,farklı yorumlamalar olabilir diyerek nasıl kuranla ters düştüğünü ayetlerle açıkladım.geriye sadece allahın sani gerçeğe ulaştırmasını dilemek kaldı

Yo yo önce görmen filan kaldı. Bir yığın mezhebi, mücahitleri, senin savaş farzını yerine getirmeme yorumunu yaptığını, kiminin Peçe burka tercih edip kiminin etmediğini.

Ama önce göz lazım tabi. Allah versin.

• quote:

Yo yo önce görmen filan kaldı. Bir yığın mezhebi, mücahitleri, senin savaş farzını yerine getirmeme yorumunu yaptığını, kiminin Peçe burka tercih edip kiminin etmediğini.

Ama önce göz lazım tabi. Allah versin.

dediğim gibi sen kendi düşüncelerinle konuşuyorsun ben kuran ayetleriyle konuşuyorum.kuranla çelişen biriyle tartışmanın lüzumu yok
    Tek cevap veremiyorsun ki

Sifil ve Taslaman aynı yorumları mı yapıyor?

Yüksel ?

Elmalılı?

Hepsini aynı mı zannettin

Göz

Önce göz

Kalana sonra bakarız.

Savaş farzı tıssssssssss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Mart 2018; 23:17:28 >
  • quote:

Tek cevap veremiyorsun ki

Sifil ve Taslaman aynı yorumları mı yapıyor?

Yüksel ?

Elmalılı?

Hepsini aynı mı zannettin

Göz

Önce göz

Kalana sonra bakarız.

Savaş farzı tıssssssssss

yediremiyorsun dimi? müslümanın ölçütü kurandır gerisi fasa fiso

ayrıca kurana ters düşen birine ne cevap vericem ki kendi sorularımı hala yanıtlamamışken
    Ahah veremiyorum diyemiyorsun da

Savaş farzı tısssss

Sifil ve Taslaman aynı yorumluyor zannetme

Üstüne mücahitleri mezhepleri görmezden gelmek.

Vay ya bu devirde hem de.

• quote:

Ahah veremiyorum diyemiyorsun da

Savaş farzı tısssss

Sifil ve Taslaman aynı yorumluyor zannetme

Üstüne mücahitleri mezhepleri görmezden gelmek.

Vay ya bu devirde hem de.

sen önce benim sorularıma tam takıraklı cevap ver.ondan sonra soru sor?

tekrar diyorum bizim için ölçüt kurandır ve kuran gayet açıktır.farklı yorumlamaya gerek yok.
    Sifil ve Taslaman aynı mı yorumluyor.

Sen daha yorumun anlamını bilmiyorsun muhtemelen

Yazık

• quote:

Sifil ve Taslaman aynı mı yorumluyor.

Sen daha yorumun anlamını bilmiyorsun muhtemelen

Yazık

yahu kardeşim sen önce söyle hele müslüman mısın değil misin?

müslüman isen bir müslüman için temel ölçüt kuran değil midir? kuran diyor ki apaçığım.sen kurana mı inanacaksın yoksa gidip beşeri farklı yorumlayan iki kişiye mi?

tamam uzatma belli sen kurana tam anlamıyla inanmıyorsun.inansaydın kuranı ölçüt alırdın kalkıp 2 beşeri insanın farklı yorumlamasını değil
    Her cevabını verdim de sen standard alamadın.

Yorum nedir bilmeyen

Mezhebi, mücahiti bilmeyen adamsın.

Düşün artık. Bir de piskoposluk taslıyorsun.

• quote:

Her cevabını verdim de sen standard alamadın.

Yorum nedir bilmeyen

Mezhebi, mücahiti bilmeyen adamsın.

Düşün artık. Bir de piskoposluk taslıyorsun.

kuranı ölçüt almayan seninle tartışıyorum şükret.
    Kuran ölçüt değil demiyorum ki

Herkesin farklı anlaması ve yorumlaması normal

Peygambere itaat edin ayetini baz alarak kiminin deve sidiği içmesi kiminin sineği batırması normal

Batırmaması da normal diyorum

Savaş farzı tıss kere tıss
    Mezhep tıss
    Peçe tıss
    Sifil ve Taslaman yorum farkı tus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Mart 2018; 23:43:32 >
  • quote:

Kuran ölçüt değil demiyorum ki

Herkesin farklı anlaması ve yorumlaması normal

Peygambere itaat edin ayetini baz alarak kiminin deve sidiği içmesi kiminin sineği batırması normal

Batırmaması da normal diyorum

Savaş farzı tıss kere tıss
    Mezhep tıss
    Peçe tıss
    Sifil ve Taslaman yorum farkı tus

yahu belli o kadar ayeti attım hala aynı şekilde farklı yorumlaması normal diyor.bi git az ötede yaşa...

sen önce sorduğum sorulara cevap ver sonra soru sor.sorularıma cevap vermediğin sürece sana cevap yok.yallah
    Sıfır cevap

Farklı insanların farklı yorumlaması normal bakınız Taslaman, Yüksel, Sifil

Kiminin savaş farzı için mücahit olarak gitmesi normal, kiminin öyle yorumlamayarak gitmeyip internet başında islam piskoposunu oynaması da normal. Yanlış ama normal.

Farklı insanların peygambere itaat ayetiyle deve sidiği içmesi de içmemesi de normal.

Mezhepler de normal.

Peki sen kim piskopossun da milletin duasına karışıyorsun.

Savaş farzı tıss volume 100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Mart 2018; 23:49:29 >
  • quote:

Sıfır cevap

Farklı insanların farklı yorumlaması normal bakınız Taslaman, Yüksel, Sifil

Kiminin savaş farzı için mücahit olarak gitmesi normal, kiminin öyle yorumlamayarak gitmeyip internet başında islam piskoposunu oynaması da normal. Yanlış ama normal.

Farklı insanların peygambere itaat ayetiyle deve sidiği içmesi de içmemesi de normal.

Mezhepler de normal.

Peki sen kim piskopossun da milletin duasına karışıyorsun.

Savaş farzı tıss volume 100

sana cevap felan yok önce sorularıma cevap ver.yallah
    Tısdan başka ses de duyulsa iyi olmaz mı

Çok zor değil

Biraz yorum yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Mart 2018; 23:52:36 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.