Şimdi Ara

Stephen Elop : Truva atı değilim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
1.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Stephen Elop : Truva atı değilim

Nokia'nın mobil cihaz bölümünü resmen Microsoft'a satması ile 2011 yılında ikili arasında başlayan ortaklık farklı bir boyuta taşınmıştı. Ortaklığın Stephen Elop'un Nokia'nın başına getirilmesinin sonrasında gerçekleşmesi ve Elop'un eski bir Microsoft yöneticisi olması truva atı nitelendirilmesinin yapılmasına neden olmuştu. 

Nokia'nın düşüş döneminde dümene geçen Elop; MeeGo projesinin iptal edilmesi, Symbian yerine Windows Phone platformuna geçilmesi, Asha cihazlarına akıllı telefon benzeri arayüz geliştirilmesi gibi önemli kararlara imza attı. Ancak iPhone ve Galaxy S gibi rakiplerin hızlı yükselişi karşısında kendisini bekleyen sondan kurtulamadı. Nokia'nın akıllı telefon pazarındaki payı Microsoft'a satıldığı dönemde yüzde 3.4 oranında kalmıştı.

Artık Microsoft'ta başkan yardımcısı olan Elop, satın almanın resmi olarak tamamlanması sonrasında akılda kalan sorulara cevap verdi. İlk olarak truva atı iddiasına değinen Elop, bu iddiayı kesinlikle reddederken, her zaman Nokia hissedarları adına hareket ettiğini ve kararları verirken yönetim kurulunun onayını mutlaka aldığını ifade etti. 

Symbian ve MeeGo ile ilgili olarak ise Elop; Symbian işletim sisteminin rakipleri ile rekabet edebilecek bir seviyeye gelmesinin mümkün olmadığını anladıklarını ve MeeGo'nun da önemli gecikmeler yaşadığını bu yüzden Nokia'nın rekabete tutunması için zor bir karar verdiklerini ve Windows Phone'a geçtiklerini dile getirdi. 

Elop'a göre Nokia markası bir süre daha Microsoft'un mobil cihazlarında devam edecek. Ancak uzun vadeli daha farklı bir isimlendirmeye gitmesini bekliyor. Ayrıca Android işletim sistemli Nokia X serisi de, Microsoft'un Android kullanıcılarına nüfuz etmesi açısından geliştirilmeye devam edecek.  

Kaynak:http://vr-zone.com/articles/stephen-elop-denies-trojan-horse-defends-killing-symbian-platform-qa-session/76670.html

• Elop'u hepimiz biliyoruz, kıvırmasın.

MeeGo ne gecikmesi yaşamış? MeeGo şuan popüler olan işletim sistemlerini havada karada alacak kapasiteye sahipti.
    Daha ne gecikmesinden bahsediyor bu adam?

Keşke biraz daha soru yanıtlasaymış, mesela N9'un satış rakamları neden açıklanmadı?

Acilen bir yere tutunması gereken Nokia, neden Android gibi sağlam bir platform dururken Windows Phone gibi geleceği belirsiz bir işletim sistemine demir attı?

Rakip platform oluşturmak istiyorsa MeeGo ve Symbian ne güne duruyordu?

Ayrıca Nokia gibi batmak üzere olan bir firma neden rakip platform oluşturmak gibi bir fanteziye gidiyor?

Symbian ve MeeGo gibi iki işletim sistemini bir anda silip atacak kadar acil bir durumda olan bir firma, neden rakip platform oluşturmak ister?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood Money -- 29 Nisan 2014; 17:50:02 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Truva atinin dibisin. Meego gecikmiste bilmem ne.. Bak samsung a tizeni cikartmaya calisiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Symbian ve MeeGo ile ilgili olarak ise Elop; Symbian işletim sisteminin rakipleri ile rekabet edebilecek bir seviyeye gelmesinin mümkün olmadığını anladıklarını ve MeeGo'nun da önemli gecikmeler yaşadığını bu yüzden Nokia'nın rekabete tutunması için zor bir karar verdiklerini ve Windows Phone'a geçtiklerini dile getirdi. "

Yemezler. Symbian ve MeeGo WP'dan daha üstün sistemlerdi kim ne derse desin. Bugün o sistemlerde olan basit işlevlerin bile hala WP'da olmadığını görüyoruz. 620 kullanırken o kadar canımı sıkardı ki bazı şeylerin olmaması resmen bezdirirdi beni. Sen bi şekilde o şirketin başına geçtin ve güzelim bi tarihin içine ettin. Bence Nokia markasını kullanmasınlar cihazlarında biran önce, yeterince içine ettiniz zaten.

• Symbian için 600 mhz tarih öncesi işlemci yeterli diyip fanlarına koyun gibi bunu söyletirsen tabii rakipleriyle mücadele edecek seviyeye gelmez

Adamlar 2011 yılında 1 ghz arm 11 işlemcili ve 256 mb ramli telefon çıkartıyorlardı şaka gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın Elop senin ne söylediğin önemli değil insanların senin hakkında ne düşündüğü önemli...

• Sayın Elop senin ne söylediğin önemli değil insanların senin hakkında ne düşündüğü önemli...

• quote:

MeeGo'nun da önemli gecikmeler yaşadığını bu yüzden Nokia'nın rekabete tutunması için zor bir karar verdiklerini ve Windows Phone'a geçtiklerini dile getirdi.

Arkadaş MeeGo nun çıktığı zamanki hali şuan ki Windows Phone dan daha öndeydi bu neyin gecikmesinden bahsediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 29 Nisan 2014; 17:18:20 >
  • truva atı ilan edilmenin nedeni windows mobile işletim sistemi kullanman değil, android'den ısrarla uzak durman elop.
  • ''Symbian işletim sisteminin rakipleri ile rekabet edebilecek bir seviyeye gelmesinin mümkün olmadığını anladıklarını ve MeeGo'nun da önemli gecikmeler yaşadığını bu yüzden Nokia'nın rekabete tutunması için zor bir karar verdiklerini ve Windows Phone'a geçtiklerini dile getirdi.'' Büyük çoğunluğun istediği gibi Android'e geçseydiniz ??
  • Ahh Elop ahh.Microsft`tan geliyorsun Nokia`ya Nokia`yı Microsofta satıyorsun ve Microsoft`a geri dönüyorsun.Sen truva atı değilsinde ya nesin !!!!!

Ayrıca bu mesajı Nokia N9 cihazımdan yazıyorum.Şu güzelim işletim sisteminin harcandığına nasıl yanıyorum bir bilseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blood Money

Elop'u hepimiz biliyoruz, kıvırmasın.

MeeGo ne gecikmesi yaşamış? MeeGo şuan popüler olan işletim sistemlerini havada karada alacak kapasiteye sahipti.

Keşke biraz daha soru yanıtlasaymış, mesela N9'un satış rakamları neden açıklanmadı?

Acilen bir yere tutunması gereken Nokia, neden Android gibi sağlam bir platform dururken Windows Phone gibi geleceği belirsiz bir işletim sistemine demir attı?

Stephen Elop, kullanıcılar için 3. Rakip bir platform olup kullanıcılara rekabet ortamında daha faydalı ürünler oluşturtmak/oluşturmak için Android kullanmadıklarını açıklamıştı.

http://allthingsd.com/20110601/why-windows-phone-instead-of-android-nokia-ceo-stephen-elop-explains/

• quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

quote:

Stephen Elop, kullanıcılar için 3. Rakip bir platform olup kullanıcılara rekabet ortamında daha faydalı ürünler oluşturtmak/oluşturmak için Android kullanmadıklarını açıklamıştı.

http://allthingsd.com/20110601/why-windows-phone-instead-of-android-nokia-ceo-stephen-elop-explains/

Rakip platform oluşturmak istiyorsa MeeGo ve Symbian ne güne duruyordu? Ayrıca Nokia gibi batmak üzere olan bir firma neden rakip platform oluşturmak gibi bir fanteziye gidiyor? Symbian ve MeeGo gibi iki işletim sistemini bir anda silip atacak kadar acil bir durumda olan bir firma, neden rakip platform oluşturmak ister?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

quote:

Rakip platform oluşturmak istiyorsa MeeGo ve Symbian ne güne duruyordu? Ayrıca Nokia gibi batmak üzere olan bir firma neden rakip platform oluşturmak gibi bir fanteziye gidiyor? Symbian ve MeeGo gibi iki işletim sistemini bir anda silip atacak kadar acil bir durumda olan bir firma, neden rakip platform oluşturmak ister?

Ben Elop'un dediklerini söyledim. Felsefik kısmı beni ilgilendirmez

• Truva atı olmasa Nokia'yı batıran adamı Microsoft'a başkan yardımcısı yaparlar mıydı?
  • Nokia bitmis gercekten bazi shoplarda goruyorum iphone ve android cihazlarin standlari full nokialara bakan bile yok

• quote:

Orijinalden alıntı: clopin

Nokia bitmis gercekten bazi shoplarda goruyorum iphone ve android cihazlarin standlari full nokialara bakan bile yok

Zaten yakında Nokia adını da kaldıracaklar akıllı telefonlardan.
  • Blood Money kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç Meego kullanmadım meraktan soruyorum. Neden herkes bu işeltim sistemini beğeniyor? Ne var onda farklı olan? Kime sorsam meegoyu söylüyor derin bir iç çekiyor
  • Symbian için hadi eyvallah diyelim ki o bile şuan ki Windows Phone dan kat kat daha iyiydi ( Hızı dışında ) MeeGo nun nesi varmış N9 dan sonra neden kullanılmadı. Madem yenilik arıyordun madem bi kumar oynadınız MeeGo ile devam etseydiniz ya Elop efendi...

Donanım haberde senin yaptığın işi kat kat daha iyi yapacak dünya kadar insan var... Truva atı Elop nokta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogu-E -- 29 Nisan 2014; 18:11:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cannycvs

Hocam hiç Meego kullanmadım meraktan soruyorum. Neden herkes bu işeltim sistemini beğeniyor? Ne var onda farklı olan? Kime sorsam meegoyu söylüyor derin bir iç çekiyor

Stabilitesi, tuşsuz kullanım kolaylıkları, aşırı stabil olmasına rağmen aşırı özgür yapısı, arayüzüyle MeeGo taçsız kral olmaya devam edecek. Umudumuz Tizen ve Jailfish(Jolla).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood Money -- 29 Nisan 2014; 18:12:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.