Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] #Yaz İndirimleri

Koronavirüs Özel
10 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 12 Misafir (5 Mobil) - 13 Masaüstü9 Mobil2 Android
257.962
Cevap
2.029
Favori
12.239.255
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] #Yaz İndirimleri
Giriş
    391 Mesaj

Almayı dusunuyorsanız steamden daha ucuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    denondj kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gireceğini düşünmüyorum ama girse bile en fazla %25 girer ki o kadar düşüş içinde riske girmeye değmez. İsterseniz 30 Ağustos'a kadar bekleyin, sürüm 31 Ağustos'da yayınlanacak.
    |
    |
    matolimehmet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang_88 -- 4 Ağustos 2018; 19:56:20 >

nvidia sürücülerini güncelle, dene
    olmuyorsa oyunu yeniden kur, dene
    |
    |
    mustang_88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sims 4 almak istiyorum, yaz indiriminde ne kadar düşmüştü bilen var mı?
    |
    |
    KanGörünce Bayılan Vampir

Sanki bende de olmuştu diye hatırlıyorum ama emin değilim. Dosya doğrulama yap, virüs yazılımını pasifleştir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Driver güncellemesi yaptım. Olmadı. Dosya doğrulama nedir bilmiyorum😳 Nasıl yapacağım?

|
    |
    Balık Tantuni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    KanGörünce Bayılan Vampir

Steamde oyuna sağ tıklayıp özelliklerde dosya bütünlüğünü doğrula falan bir şey olması lazım.

|
    |

Bazen oyun açınca fps 8-9 çıkıyor. Oyunlar oynanmaz halde oluyor. PC kapatıp açınca fps 50-60 çıkıyor ve sorun geçiyor. Isınmadan diyen olabilir ama alakası yok çünkü pc daha yeni açtığımda da bazen oluyor. Isı değerleri normal. Donanımsal sorun da yok. Test yaptım o konuda. Hatta bazen 8-9 fps iken oyundan çıkıp sadece ekran kartı yazılımını yeniden kurunca da sorun geçiyor. Yazılımsal bir sıkıntı olduğu belli.

Pc ilk aldığım da bu sorun yoktu. Ne zaman ekran kartı yazılımını güncelledim ondan sonra bu sorun oldu. Sonraki güncellemelerle de bu sorun geçmedi. Değişik başlıklar da farklı marka cihazlarda da ve farklı ekran kartlarıyla da aynı sorunu yaşayanların olduğunu okudum. Kimi dizüstü olduğu için belki oyunu Nvida değil intel kart ile açıyordur ondan oluyordur diyenler olmuş ama öyle bir durumda değil.

Donanımsal bir sıkıntı olsa oyun sırasında zaten sıkıntı çıkarır ama oyun sırasında 60-70 fps alırken aniden 8-9 fps düşme gibi sorunlar hiç olmuyor.

Sorun tam olarak ne olabilir. Ben Nvidia sürücülerinden şüphe ediyorum. Face den yazdım ama geri dönüş yapmadılar. Sürücülerini düzeltsinler diye mail atayım dedim ama mail atmak isteyince yerli adres yerine yabancı adrese sadece ulaşabiliyorsun.

• Yarbay
    8992 Mesaj

Ekran kartı güncellemesini kaldırır misiniz eskiye döndürün. Windows guncellemelerini yapıyor musunuz?

Birde güç ayarını yüksek olarak seçin. Arka planda çalışanları tam performans yapın

Aygıt yöneticisinden tek tek driverlerin güncel olduğuna mutlaka bakın.

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Windows güncellemelerini yapıyordum zaten son güncellemelerden sonra normal kullanımda ciddi performans düşüşleri oldu. Hani 2-3 tane donanımsal açık çıkmış ortaya da yazılımla kapatmaya çalıştılar. O ama o performans düşüşleri oyunlara etki etmedi. Normal kullanımda sıkıntı çıkarıyor oyunlarda sıkıntı yaratmıyor.

Güç ayarı en yüksekte zaten. Yalnız anlamadığım bir şey var. İntel Ekran Kartının güncellemesi var mesela onu kuramıyorum bir türlü. Kurmaya kalkınca bu sürücü uyumlu değil ve onaylanmadı diye uyarı verip kurulumu sona erdiriyor. Oysa güncellemeyi İntelin sitesi üzerinden kendisi otomatik buluyor. Pc de güncelleyemediğim bir o var. Bios güncellemesi de yapmak istedim ama nasıl yapılıyor anlamadım bir de bios güncellemesi zaten çıkmadı. Bu arada geçen gün pc kendisi otomatik olarak bios güncellemesi yaptı zaten.

Yani intel kartı dışında her şey güncel ve zaten oyunlarda Nvidia çalıştığı için intel kartın yazılımının eski veya yeni olmasının etkisinin olacağını sanmıyorum.
    |
    |
    Solomun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    226 Mesaj

Nvidia ekran kartının kurulu sürücüsünü kaldırıp pc yi yeniden başlattıktan sonra indirdiğin sürücüyü kurmayı dene.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Windows güncellemelerini yapıyordum zaten son güncellemelerden sonra normal kullanımda ciddi performans düşüşleri oldu. Hani 2-3 tane donanımsal açık çıkmış ortaya da yazılımla kapatmaya çalıştılar. O ama o performans düşüşleri oyunlara etki etmedi. Normal kullanımda sıkıntı çıkarıyor oyunlarda sıkıntı yaratmıyor.

Güç ayarı en yüksekte zaten. Yalnız anlamadığım bir şey var. İntel Ekran Kartının güncellemesi var mesela onu kuramıyorum bir türlü. Kurmaya kalkınca bu sürücü uyumlu değil ve onaylanmadı diye uyarı verip kurulumu sona erdiriyor. Oysa güncellemeyi İntelin sitesi üzerinden kendisi otomatik buluyor. Pc de güncelleyemediğim bir o var. Bios güncellemesi de yapmak istedim ama nasıl yapılıyor anlamadım bir de bios güncellemesi zaten çıkmadı. Bu arada geçen gün pc kendisi otomatik olarak bios güncellemesi yaptı zaten.

Yani intel kartı dışında her şey güncel ve zaten oyunlarda Nvidia çalıştığı için intel kartın yazılımının eski veya yeni olmasının etkisinin olacağını sanmıyorum.
    Garantisi varsa yollayın hocam. Ya da en basit çözüm formatlamak ve en güncel olan driverları ve güncellemeleri yüklemek. Başka bir şey aklıma geliyor.

Benim Windows güncellenmem sorunlu 1803 sürümü güncelleyemiyorum format atmak da üşeniyorum şuanlık güncellemedim diye bir sorunla karşılaşmadım. Bugün Bios güncelledim FPS artışı oldu hemde 50fps az buz değil. Bios hayatımda ilk defa güncelledim ve hiç sıkıntı yaşamadım baya basit işmiş ben ayarlara girmeyi korkuyordum yanlış bir şey yaparım çökertirim pc yi bozarım diye ama forumda arkadaş sağolsun bios güncellemesini söyledi zaten otomatik güncelliyor çok rahat.

Benim PC'de şuanlık Windows Uptade sorunu var maalesef ne yapsam olmsadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 6 Ağustos 2018; 16:2:6 >

• Yüzbaşı
    999 Mesaj

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

bu programla sürücüleri kaldırıp tekrar kurmayı dene, bende anlık fps düşüşleri düzelmişti

|
    |
    11694 Mesaj

Garantilik bir durum yok ama başka bir sebeple benim servise götürmem lazım. Klavyesin de bir tuşun kapak kısmı yani üzerinde harf yazan kısım çıktı ve yerine tam geri takılamıyor. Sürekli çıkıp duruyor. Servis tuş kapağı geri katılamıyorsa komple klavye değişmesi gerekebilir ve buda garantiye girmeyebilir diyor. (Tam komedi çünkü klavye sağlam yani kapağın katılacağı yer sapa sağlam. Sorun sadece kapakta. Başka markalar benzer durumda o harfe ait kapağı gönderiyor ve sen takıyorsun ama Asus da böyle bir hizmet yok. Yabancı bazı siteler ise Asus'un vermediği bu hizmeti verip belli bir ücret karşılığında o kapağı gönderiyor. Ama o sitelerin stoklarında şuan o harf yok)

En güncel driverlerı kurulu zaten. Formatla çözülecek işte gibi değil çünkü pc alındıktan 2 ay sonra başladı bu olay ve Nvidia yazılımını güncelledikten sonra oldu. Son çıkan yazılımları temiz kurunca sorun düzeliyor zaten ama belli süre sonra tekrar oluyor. Yazılım da bir sıkıntı olduğu belli. Başka insanların Nvidia ekran kartlı bilgisayarlarında da aynı sorunlar var.

harun26180 arkadaşım dediğinizi de zamanında yaptım olmadı. Hatta başka siteler de yazan yöntemleri de denedim olmadı.

Bu arada donanımsal olabilir diye diyecek arkadaşlar için belirteyim onuda araştırdım oda değil. Donanımsal olsa servise çoktan vermiştim. Donanımsal sıkıntıları bulan 2-3 farklı programı denedim sorun bulamadılar.

Zaten donanımsal olsa pc gereğinden fazla ısınır. Oyun oynarken fps 50-60 ile başlıyorsa sorun yok yani anlık fps düşmesi olmuyor. İstersen 10 saat oyun oyna herhangi bir sorun yaşanmıyor. Sadece bazen bir oyun açtığında 8-9 fps diyor oyundan çıkıp yazılım güncellemesi yaparsan aynı oyunu tekrar açınca bu defa 60-70 fps diyor. Yazılım güncellemekle uğraşmak yerine pc resetlersen yine 8-9 fp çıkıyor 60-70 fps. Kısaca bir yazılımsal sorun olduğu ortada. Ama şimdi aklıma geldi de acaba ısı ve fps ölçümü yapan yazılım arada bir oyunların yavaş ve ağır çalışmasına sebep oluyor olabilir mi? Bir ondan şüphe etmemiştim. MSI Afterburner uygulamasını kullanıyorum Asus bilgisayarım da.
    |
    |
    Solomun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    48 Mesaj
    Arkadaşlar profilimde 500 küsür DLC gözükürken şimdi 912 tane DLC'ye sahip olduğum gözüküyor. Bu yükselişin sebebi nedir? Hiçbir şey yapmadım. Yaz indirimlerinden beri oyun da satın almadım.

STEAM PROFİLİM

AMD Ryzen 5 2600 | Zotac GeForce RTX 2060 6GB | Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz
  • Yarbay
    8992 Mesaj
    RUINER
    Deus Ex Human Revolution ve Mankind Divided aldım.

Steam'ın indirimleri şahane harbi. Umarım şu kuru arttırmazlar.
    |
    |

genel bi durum düzelir sonra
    |
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Asus H170 Pro Gaming Intel Skylake i7 6700 Asus Strix 1060 6GB
    Corsair Spec-02 HyperX 2x8GB 2133Mhz 1.2V Asus VX239H 23.6" IPS 5MS
    Evga 650W G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 Dolby Headset
    Samsung Evo 850 250GB Logitech G213 Keyboard Logitech G300S

Shame
  • Yarbay
    4317 Mesaj

Aynı durum bende de var ve bir arkadaş daha bahsetmişti konuda. Büyük ihtimalle DLC sayılmayan eklentiler sayılmaya başlandı.
    |
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Slash It Ultimate (%50 indirim)
    Miner Meltdown (%75 indirim)
    Stellar Interface (%90 indirim)

Bu oyunlara ait indirim kuponlarım var. Kulllanmak isteyen varsa pm atabilir.
    |
    |
bankalar.org
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
3,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.