Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] | Sonbahar İndirimleri 25 Kasım - 1 Aralık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Yoizhik , enevre , mertheklaw , yldrm224 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 47 Misafir (23 Mobil) - 25 Masaüstü26 Mobil2 iOS6 Android
5 sn
266.941
Cevap
2.080
Favori
13.243.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10531
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2623
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1785
  • Favoriye Eklediklerim 2115
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (3975 mesaj) Johnny Silverhand (3310 mesaj) XanthiN (2623 mesaj) Noctivagant (2505 mesaj) saintroyo (1904 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (107682 mesaj) Mobil (35157 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9063 mesaj) Uygulama (5045 mesaj)
  • @
346 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] | Sonbahar İndirimleri 25 Kasım - 1 Aralık
Giriş
    1595 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eKsTazi

Pandanın kesinlikle hele o üslubuyla haklı olduğunu düşünmüyorum ama arkadaşlar son zamanlarda durumun tek sorunludu ps Türkiye gibi isyan etmeler başladıEvet Yerel fiyatlandırma istiyoruz.Adamlar bunu yapmak zorunda değil bizde almak zorunda değiliz ama başımızdakiler bu ekonomiyi düzeltmek zorunda.

Ps Türkiye’yi kesinlikle savunmuyorum ama son zamanlarda asıl suçluları kaçırıyoruz.

Yani başlarda ekonomi kötü diyorduk ama hedef tahtası öyle bir döndü ki şu son günlerde sanki euro’yu 9.15e ps Türkiye çıkarmış gibi topa tutuluyor.

Evet Ps Türkiye’ye de gerekli tepkiyi vermeliyiz ama daha büyüğünü ekonomiden asıl sorumlu kişilere göstermeliyiz.
    Bizi hiçbir şekilde Avrupalı görmeyenler iş ücret almaya geldiğinde neden aniden "Avrupalısınız Avrupalıı" diyorlar? Euro kuru 1.4 lira daha yüksek olduğu için olabilir mi mesela?

Elbette kusurun büyük paydası Sony'nin değil, ama sütten çıkmış ak kaşık da değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur.Morgan -- 1 Ekim 2020; 10:20:33 >
    |
    |

• Yarbay
    14697 Mesaj
    Konsolüssü gibi bir kanal varken şu panda mıdır nedir bunun paraya para dememesi insanı üzüyor gerçekten..Murat sönmez söylemişti oyun kodu bile yollamıyorlar diye. Gerçi ülkenin özeti bu zaten, siyasetten sosyal hayata her yerden kalitesizlik akarken oyun sektörüne de bunun bulaşmaması imkansızdı..
    1134 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    akif15

Oyun oynamaktan başka demek ki şu youtubercıları seyretmeye de zamanınız var...
    İLGİNÇ
    |
    |
    akif15

Evet biliyorum, bir yorum okumuştumda elde kaldı patladı felan diye ona şettiydim...
    yani o ara iyi indirimler vardı... bende iki kupon duruyor, ANNO'yu düşünmüştüm ama vazgeçtim.
    |
    |
    Hudson51 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hali hazırda para kiymisim giderim kendim oynumu oynarım.
    Saatlerce bunları izleyenleri yıllarca ne keyif aldığı anlamadım.
    YouTube anasayfamda engellemektem bıktım.ozellikle jahreini.
    Jahrein video izliyor.
    Banalean bananeee

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ucan Hollandalı

Ulan 7k PC kurdum gidip sadece bidi bidi boş konuşan insanları neden izlim
    Jahrein video izliyor.
    Banalean bananeee
    Ahahaha hiç sorma hocam, şu yayın işlerini hiç takip etmem de Youtubeda arada karşıma çıkıyor, jahrein uçan kuşu izliyor, jahretin koşan çitayı izliyor gibi saçma videolar 50, 100K izleniyor. Bir de bağış yapanlar var bunlara :d Jahrein kimdir nedir bi bakayım dedim, her konu hakkında fikri olan asalağın teki. Sanırsın Filozof, bilim adamı. Ağzınıza sağlık.
    |
    |
    quote:

Jahrein video izliyor.
    Banalean bananeee
    Duygularıma tercüman olmuşsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Jahrein video izliyor.
    Banalean bananeee
    Öyle demeyin hocam ben anna denizi çok seviyorum mesela en sevdiğim yayıncı ve denk gelirsem izliyorum twitchte. Başka yayıncı pek izlemiyorum, arada merak ettiğim oyunu oynayan varsa anca.
    |
    |

Az kaldı buluşmamıza Keanu.

Yeni commercial videosu çıkmış.
    https://www.youtube.com/watch?v=U8qJc6znzZc
    |
    |
    |
    j.sahin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Herkes burada Sony Türkiye ve yayıncılara öfkesini kusuyor da asıl suçlanması gerekenler hakkında konuşan pek kimseyi göremedim. Playstation bölümünde herkes başka ülkeler üzerinden vpn ile oyun alıp o oyunu yan hak ile iki hesaba çevirip oyunu satıyor. Böylece bir oyun satın alımından al sat yapa yapa onlarca kişi oyun oynuyor. Kimseyi bunun için suçlamıyorum. Muhtemelen ben de aynı şeyi yapardım ama bu durumda Sony'nin Türkiye'ye özel fiyat vermesini beklemeyin. Bunu yapınca adamlar üstlerine bizim milletimiz oyunu seviyor, biz iyi oyun satıyoruz vs. diyemiyor. Bu sebepten Türkiye'de 20000 Ps4 varsa satılan oyun 1000-2000 falandır. Pc tarafında da 8-10k değerinde bilgisayarı olanlar bile gidip korsan oynuyor. Bu tiplerin korsan oynamadığı oyun da en fazla kırılamayan oyunlardır.

Bana gelirsek, ben fazla oyun oynayan biri değilim. Bilgisayarım sebebiyle de oynadıklarım genelde indie oyunlardı. Son zamanlarda Gfn ile büyük oyunları oynuyorum. Bir de şunu eklemek istiyorum. Videoyun(Batu Bozkan) Witcher 3 ile ilgili bir dönem Xbox Türkiye pazarlama departmanında çalışırken Cdpr Red ile konuşup oyunun 70 Tl'ye çıkmasını sağladığını ve oyunun 10k bile satmadığını söylemişti. Tamam oyun sonradan daha fazla satmış olabilir ama o dönem o istatistiklerle hangi firmaya gidip yerel fiyatlandırma talep edebilirsiniz ki.

İlgili videoyu bulamadım ama burada da benzer şeyleri söylüyor. Zamanı olan tamamını da izleyebilir. Müzik yüzünden kesintiler var. https://www.youtube.com/watch?v=BtKSmnGzyqc&feature=youtu.be&t=301

Başka bir örnek:https://www.youtube.com/watch?v=VyqjifS5Lig&feature=youtu.be

Edit:https://www.youtube.com/watch?v=VyqjifS5Lig&feature=youtu.be?t=680 Şurayı dinlemeden geçmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anemko -- 1 Ekim 2020; 13:55:26 >

• Binbaşı
    1073 Mesaj

Tamamda böyle vpn filan yan yola sapan adamlar eğer psn tr de fiyatlar rekabetçi olsa, vpn e girerler mi, girmezler. Kendi adıma ben psn tr store'dan birsürü oyun aldım parasını verip, kardeşlikle 3 oyun aldım sadece, 60 tane oyun almışım, şuan ki fiyatlar ile almam oyun filan, dün gamepass ultimate aldım 28 aylık 371 liraya geldi, pc den oynarım oyunlarımı, steam ve epic de sağolsun bizim ülkeler için baya iş görüyor. TL değer kaybını kimse görmezden gelmiyor ama herşeyi de oyunculardan beklemek abesle iştigaldir, üretici de bişeyler yapmalı, alırsan al almazsan da bananem dememeli.

Ps5 alacak mısın diye sorarsan alacağım ama Amazondan, sadece exculusive oyunları alırım psn store dan onda da indirim dönemlerinde almayı planlıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    anemko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eredin35 -- 1 Ekim 2020; 14:36:8 >
    |
    |

★★★ Intel Core i9 10900K Comet Lake--Asus Rog Strix z490--Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) 3600MHz--ASUS GeForce TUF Gaming RTX 3080--ASUS TUF Gaming VG27BQ 2K 165Hz 0.4Ms HDR10--Samsung 970 Evo Plus 1TB Nvme2--Corsair MP510 960GB NVMe M.2 SSD--Thermaltake Water 3.0 240 ARGB--Corsair AX1000--CoolerMaster H500 ARGB--3X CoolerMaster MasterFan MF120 Halo ARGB--SteelSeries Arctis Pro Wireless Hi-Res--Steelseries Sensei Ten Truemove Pro Optik Mouse--Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX ★★★
  • Teğmen
    179 Mesaj

Ps tarafında keşke herkes sizin gibi olsaydı da fiyatlar bu hale gelmeseydi. Sony oyun konusunda lider olduğu için maalesef tok satıcıyı oynuyor. Ben de Sony'nin Epic ya da Microsoft gibi bir strateji izlemesini isterdim.

1-2 sene önce ben de Ps almayı düşünüyordum ama oyun fiyatları yüzünden almamıştım. Şimdiki düşüncem de Amazon'dan xbox ve 3 yıl gamepass gibi duruyor. O da Xcloud ya da Amazon Luna iyi kütüphane ve oynanışla gelmezse

|
    |
    Beckonn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2815 Mesaj
    Ya kardeşim senin ekonomin kötü oyun fiyatlarına laf söyleyemezsin sen

|
    |

The Little Magician #19

"It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!"
  • Bölüm Yetkilisi
    9159 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eKsTazi

Pandanın kesinlikle hele o üslubuyla haklı olduğunu düşünmüyorum ama arkadaşlar son zamanlarda durumun tek sorunludu ps Türkiye gibi isyan etmeler başladıEvet Yerel fiyatlandırma istiyoruz.Adamlar bunu yapmak zorunda değil bizde almak zorunda değiliz ama başımızdakiler bu ekonomiyi düzeltmek zorunda.

Ps Türkiye’yi kesinlikle savunmuyorum ama son zamanlarda asıl suçluları kaçırıyoruz.

Yani başlarda ekonomi kötü diyorduk ama hedef tahtası öyle bir döndü ki şu son günlerde sanki euro’yu 9.15e ps Türkiye çıkarmış gibi topa tutuluyor.

Evet Ps Türkiye’ye de gerekli tepkiyi vermeliyiz ama daha büyüğünü ekonomiden asıl sorumlu kişilere göstermeliyiz.
    Avengers oyunu 60 dolar ama PS4 TR fiyatı 88 dolar. Şimdi burada kur yüksek diye insanların susması mı gerekiyor? Evet ekonomi rezil ama ne yapalım bakanı, CByi cimere mi şikayet edelim, elimizde sandıktan başka bir imkan yok burada istediğimiz kadar konuşsak etkisi yok. Ekonomide elimizden bir şey gelmiyor ama bu oyun fiyatları konusunda en azından bir şansımız var. İster boykot et ister şirkete mesajlar diz ister insanları bilinçlendir bir sürü yol var. Hiçbiri kesin işe yarar demiyorum ama en azından ufak da olsa şans var o yüzden insanlar bilinçlenmeli. Bizi Avrupa ülkesi saymayanlar euro üzerinden fiyat veriyor yetmiyor euro kurunun da üzerinde satış yapıyorlar. 60 dolar bir oyun için yüksek, bunu kurla çarpınca daha da yüksek bu zaten tek başına fazlayken aradaki 28 dolarlık bölgesel fiyat farkı saçmalıktan başka bir şey değil. Bu konuda tek cephede savaşmak yetmiyor hem ekonomi, hem bölgesel fiyat konusunda bir şeyler demek gerekiyor.

• Yüzbaşı
    425 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Avengers oyunu 60 dolar ama PS4 TR fiyatı 88 dolar. Şimdi burada kur yüksek diye insanların susması mı gerekiyor? Evet ekonomi rezil ama ne yapalım bakanı, CByi cimere mi şikayet edelim, elimizde sandıktan başka bir imkan yok burada istediğimiz kadar konuşsak etkisi yok. Ekonomide elimizden bir şey gelmiyor ama bu oyun fiyatları konusunda en azından bir şansımız var. İster boykot et ister şirkete mesajlar diz ister insanları bilinçlendir bir sürü yol var. Hiçbiri kesin işe yarar demiyorum ama en azından ufak da olsa şans var o yüzden insanlar bilinçlenmeli. Bizi Avrupa ülkesi saymayanlar euro üzerinden fiyat veriyor yetmiyor euro kurunun da üzerinde satış yapıyorlar. 60 dolar bir oyun için yüksek, bunu kurla çarpınca daha da yüksek bu zaten tek başına fazlayken aradaki 28 dolarlık bölgesel fiyat farkı saçmalıktan başka bir şey değil. Bu konuda tek cephede savaşmak yetmiyor hem ekonomi, hem bölgesel fiyat konusunda bir şeyler demek gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Hocam burada tamam konuşuluyor kur yüksek falan filan ama kuru bir yana bırakırsak buradaki asıl suçlu Sony Türkiye şubesi ve yöneticileridir. Yerel fiyatlandırma yapan firmalar oluyor, bunlar indirim bile yapmıyorlar diğer bölgelerde indirim yapılırken. Sony Türkiye'yi kim yönetiyorsa ve yetkiliyse muhtemelen torpille falan gelmiştir ve bu sektörle alakası yoktur.

• Binbaşı
    1569 Mesaj
    Metro Exodus oynayacağım da Türkçe yamaları kaliteli mi? Anonymous ve Qnoops çevirileri varmış. Hangisini tercih etmeliyim?

STEAM PROFİLİM

Xbox / Epic / Ubisoft / Origin / Rockstar / GOG: TheFrost86
  • Yüzbaşı
    536 Mesaj

Qnoops ile oynayıp bitirdim çok kaliteliydi tavsiye ederim. Diğeri hakkında bir fikrim yok.

|
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1569 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ruvhart

Qnoops ile oynayıp bitirdim çok kaliteliydi tavsiye ederim. Diğeri hakkında bir fikrim yok.
    Anonymous'un yaması ücretliymiş zaten. Teşekkürler hocam.

STEAM PROFİLİM

Xbox / Epic / Ubisoft / Origin / Rockstar / GOG: TheFrost86
Reklamlar
Canlı Tv izle
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
kripto para haberleri
Masal Oku
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.