Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] | Sonbahar İndirimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: David Attenborough , Odrisa , NHCan , imjohnnystark Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 35 Misafir (7 Mobil) - 29 Masaüstü10 Mobil2 Android
5 sn
284.736
Cevap
2.192
Favori
14.835.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10882
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3020
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3501
  • Favoriye Eklediklerim 2248
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (4056 mesaj) Johnny Silverhand (3408 mesaj) XanthiN (3020 mesaj) Noctivagant (2834 mesaj) The Frost (2010 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (121947 mesaj) Mobil (37327 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9881 mesaj) Uygulama (5045 mesaj) (472 mesaj) (1008 mesaj)
  • @
423 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] | Sonbahar İndirimi
Giriş
    3523 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Kento Yamazaki

Live service tam olarak nedir şimdi baktım tek oyunun sürekli güncellenmesi denilmiş yani MMO oyunları gibi olucak ben bu tarz sevmiyorum. Böyle bir sey yapacaklarsa zaten serinin adını lekelemiş olurlar zaten yeni yeni toparlanmıştı seri. Habere göre de 2024 den önce gelmicekmiş. 2022 de yeni oyun gelmicek anlaşılan şuan da üzüldüm baya Ubisoft'un tek sevdiğim serisi AC kalmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    848 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SakuraiTomoki

Sıradaki AC oyunu live service olarak gelecek deniyordu. Live service olarak gelecekse hiç gelmesin daha iyi.

Alıntıları Göster

şümdiki ac ye bakarsanız zaten yarı live service bir oyun.

Origins, hadi yeni game design ve motora geçildiği için fazla eleştirmiyorum.

Odyssey, bana göre çok iyi bir oyundu. Yetenekler, Zırh setleri, gameplay, rpg kısmı, karakterler, hikaye sunumu. Tam bir witcher 3 klonuydu.

Valhalla ise yeni nesil konsolların çıkışına yetiştirmek için cp77 gibi yarım yamalak çıkmış bir çöp. Anlamsız ve ödüllendirici olmayan kombat. Sadece ana hikedeye sunum olması. Çok tekdüze yetekler. Çok büyük ama bir o kadar da işlevsiz, gameplayi neredeyse hiç etkilemeyen bir yetenek ağacı. 2020 yılına göre kabul edilemez bulduğum karakter mimikleri ve yüz detayları. Birbirinin aynısı zırh setleri.

Oyun çıkışından 6 ay sonra 1.3 patch i ile hatalarından arındı. Yine gameplay olarak bi işe yarayan yetenekler yeni eklendi. Daha havalı ve farklı hissettiren zırh setleri, kartallar, binekler hep para ile satılıyor. Aslında Son AC oyunları hafif hafif live service ye kayıyor ama Valhalla bu durumu iyice abarttı.

Ubisoft da haklı bu işte, şu nedenle: Adamlar bir rockstar, sony, nintendo, ve hadi cdpr kadar kaliteli değil. Ubi bu firmalara yakın ne gameplay tasarımcısına nede yazara sahip. Ubi nin tek bildiği şey, güzel gözüken ama içi bomboş haritalar tasarlayıp bunu 10 yıl önce tutturduğu gameplay design ile birleştirip satmak. Ve buna en iyi uyan gelir modeli ise şimdilik live service. Ulan geçen sene yerin dibine soktuğumuz CDPR bile şuanda 4 adet oyuna sahip ve bu 4 oyun da birbirinden bambaşka haritalara, oynayışa tasarımlara sahip ve bir tane bile microtransaction yok.

• Teğmen
    187 Mesaj

Hocalar Geforce Now Game+ almayı planlıyodum ama önce bi internetimi denemek istedim. Bedava olan Basic Paketi denemek istiyorum ama

Uyarı!

Basic pakete ayırdığımız günlük kapasite ne yazık ki doldu. Önümüzdeki günlerde tekrar deneyebilir veya en iyi GeForce NOW deneyimini yaşamak için Premium paketlerimize göz atabilirsin!

şeklinde bi uyarı alıyorum bi kaç gün denedim ancak hep bu uyarıyı alıyorum. Denemeden de almak istemiyorum. Bu kapasite geceleri mi sıfırlanıyor yoksa belli günlerde mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meqlotkobo -- 25 Eylül 2021; 16:35:15 >
  • Yarbay
    3755 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: meqlotkobo

Hocalar Geforce Now Game+ almayı planlıyodum ama önce bi internetimi denemek istedim. Bedava olan Basic Paketi denemek istiyorum ama

Uyarı!

Basic pakete ayırdığımız günlük kapasite ne yazık ki doldu. Önümüzdeki günlerde tekrar deneyebilir veya en iyi GeForce NOW deneyimini yaşamak için Premium paketlerimize göz atabilirsin!

şeklinde bi uyarı alıyorum bi kaç gün denedim ancak hep bu uyarıyı alıyorum. Denemeden de almak istemiyorum. Bu kapasite geceleri mi sıfırlanıyor yoksa belli günlerde mi?

Premium üyeleri bile yeri geliyor sıra bekliyor hocam. Free olarak denemeyi hayal bile etmeyin. Çevrenizde kullanan biri varsa birkaç saatliğine ödünç alın öyle deneyin bence.

Free seçenekte zaten oturum süresi 1 saat, çözünürlük 720p ve hizmet kalitesi de o kadar iyi değil. Ben bir kere şans eseri girmeyi başardım onda da Cyberpunk deneyeyim demiştim ama o kadar memnun kalmamıştım, zaten sürekli bağlantı iyi değil diye uyarı veriyordu. (Superonline Fiber 35mbit ile)

Ama fiber altyapıda Premium kullananlar memnun olduklarını söylüyorlar ama akşamları Premium kullanıcıları bile sıra bekletiyorlarmış.

|
    |

• Teğmen
    231 Mesaj

hocam öncelikle 2 hafta freeden günde 2 saat oynayabilmiş(ben oynarken daha o kadar yaygın değili herhalde, öğlen saatlerinde falan yarım saat bekleyerek açılıyordu), sonra da 3 ay premium kullanmış birisi olarak söylemem gerekiyor ki free denemenizi referans almanız ziyadesiyle hatalı olur, arkadaşın da dediği gibi verdiği hizmet daha farklı olduğundan free ve premium bambaşka servisler resmen.

freedeki kesintileri bir diğer sebebi de şu aralar popülerleştiği için haliyle kurnazı da arttı bu işin. eve gelince beklememek için akşam iş çıkışı trafikteyken uzaktan bağlanıp evdeki makinesini sıraya sokan falan duydum ben düşünün.

ikinci hususa gelecek olursak, ben premiumda 2 kere sıra bekledim sadece o da 5 dk sürmedi. tabi bu durum oyununa göre, saatine göre vs değişebilir. ancak ben ve çevremdeki 50 mbps üstü internete sahip kimseyi yarı yolda bırakmadı bu servis. kullandığım ekran kartsız laptopta da telefonda da hiçbir sorununu görmedim(turknet vdsl müşterisiyim, 70 mbps hızım var) ancak bazı isslerde falan cayır cayır hız olmasına rağmen performans sıkıntısı yaşayanlar oluyormuş. tabi konumunuza, iss'nize vs göre çok değişkenlik gösterebilen bir şey bu.

bana kalırsa deneyecek internetiniz varsa(mesela kotalı, belli bir downloadı aşınca yavaşlayanlı internetiniz varsa kesinlikle yaklaşmayın), birisinden bulup deneme şansınız yoksa da 3 aylık alın. en kötü dener, memnun kalmazsanız kalan hakkınızı ay ay satarsınız forumda.

|
    |
    meqlotkobo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    187 Mesaj

@John Sheppard @lethele 35 mbps internetim var ondan biraz çekincelerim vardı. Geçenlerde 1 aylık 50 tl kampanya kodu yollamışlardı onu deneyeyim o zaman. Çok sağolun uzun uzun yazdınız.

• Yarbay
    3755 Mesaj

Ücretsiz oyun.

store.steampowered.com
    Save 100% on Banana Hell on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1260130/Banana_Hell
  • Teğmen
    231 Mesaj

Rica ederim hocam, umarım keyif alırsınız. 35 fena değil ama mesela şöyle örnek vereyim, 35teyken ultrada zorlanırsınız yani ben ac odyssey'de ultrada baya drop almıştım 35le. Ama kablolu baglantida 35le bazi ayarlar medium, genel olarak highda teklemeden oynatiyordu.

|
    |
  • Emekli Yönetici
    12944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    |
    |
  • Yüzbaşı
    410 Mesaj
    Malum T....... sitesinde steam cüzdan kodları indirimde.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    512 Mesaj

live service demek oyunun sadece dükkanı olması demek değil hocam.

Temel olarak,oyunu bir server üzerinden oynamak zorunda kaldığın türler. Oyunda bir seviyede kalmak için sürekli para harcaman gereken ya da para vermediğin taktirde x3, x5 kat daha çok zaman harcaman gereken oyunlar. ( örn. dota; 1 hero açmak için 100 den fazla oyun oynaman lazım. warframe, sürekli yeni paketleri satın almak zorundasın, fortnite ( yeni itemler , skin ve karakter açmak için para vermen gerekiyor), GTA online vb. gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falldownnn -- 26 Eylül 2021; 10:5:21 >
    |
    |
    d41mon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    187 Mesaj

Geforce Now maceram hüsran oldu.

Uygulamaları üzerinden oyun oynamaya çalışırken akıcılık sıkıntıları yaşadım. Bu sebeple tekrar uygulama üzerinden sunucu otamatik seçeneği ile bağlantı testi yaptım. Test yaparken wi-fi'ım kapalıydı, internet bilgisayarıma kablo ile bağlıydı ve görev yöneticisi üzerinden bakınca ağ kullanımım %0 olarak gözükmekteydi yani kesinlikle arkaplan indirmesi yok internetimi sadece uygulama kullanıyordu.

speedtest.net,turkcell.com.tr/kampanya/hiz-testi/ gibi hız testi sitelerinde 32-34 Mbps(aynı zamanda Steam-Chrome gibi uygulamalarda saniyede 3-4 MB gibi hızlarda indirme yapabiliyorum) çıkan hızım uygulamanın bağlantı testinde 12-13 Mbps olarak gözüküyor.

cmd üzerinden ping siteAdı -t komutunu kullanarak Valve-Google gibi sitelere 3-5 dk ping yolluyorum ve ctrl-c yaparak ping yollamayı sonlandırıyorum. Sonuçlarda paket kaybım %0(aynı şekilde CS-GO gibi oyunlarda da oyun içi verileride paket kaybım %0) olarak gözüküyor ancak uygulama testinde %4-6 arası paket kaybım olduğunu görüyorum.

Uygulama bağlantı testinde çıkan ping değerim ise olması gerektiği gibi 20 onda sıkıntı yok.

İnternetimde bir sıkıntı olmadığından eminim yukarda yaptığım testler ışığında, uygulamanın gereksinimlerini karşılamama rağmen 768p Apex Legends oynayamadım. İnput lag hissettim ve oyun akıcı değil, benim için oynanmaz durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meqlotkobo -- 28 Eylül 2021; 10:2:43 >

• Emekli Yönetici
    12944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bir oyun hem Directx 11 hem Directx 12 seçeneği sunuyorsa hangisini seçiyorsunuz ve neden?

• Yarbay
    3755 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Bir oyun hem Directx 11 hem Directx 12 seçeneği sunuyorsa hangisini seçiyorsunuz ve neden?

Ekran kartın da, oyun da DX12 destekliyorsa, neden DX11 seçesin ben de onu merak ettim  

• Binbaşı
    1781 Mesaj

Ben genelde ikisinide destekleyen oyunlarda ikisinide deniyorum yarımşar saat kadar oynayıp. Hangisinin performansından memnun kalırsam onunla devam ediyorum oyunun kalan kısmına. Belli olmuyor bazen dx11 dx12'den daha iyi performans verebiliyor. İlk aklıma gelen fifa mesela. Dx12 de bazı anlarda stutter olabiliyor, dx11 de çok daha akıcı. BfV'de mesela dx12 de sorunlu biraz. Dx11 de çok daha akıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 26 Eylül 2021; 15:47:13 >
    |
    |
    XanthiN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3276 Mesaj

60 fps yerine 30 fps çalıştırın. 60 fps stabil çalışmaz bizim gibi ülkelerde. Ben evde stabil 13 mbps adsl kullanıyorum ve 900p 30 fps olarak nadiren yaşanan anlık görüntü bozulması dışında bir problem yaşamadım. Üstelik ücretsiz üyelik kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 26 Eylül 2021; 15:50:41 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    187 Mesaj

Yani bilmiyorum internet değerlerim gayet iyi ve yeterli olması lazım 60 fps 768p için, 35 mbps vdsl kullanıyorum. Apex Legends oynamak istiyodum ama 30 fpste oynanmaz ki. Ama sağolun yazdınız gene.

|
    |
    Dürüstİnsan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    417 Mesaj

Genelde Nvidia için DX11 daha iyi oluyor AMD için DX12 ama tabi değişebildiği için oyunun adını yazıp karşılaştırmalarına bakıyorum ilk olarak.

|
    |
    XanthiN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3276 Mesaj

Online oyunlar tabi 30 fps ile keyif vermez. Zaten bu sistemle online oyunlardan keyif alamazsınız. Çünkü oyunu hem stream ediyorsunuz ve oyunun online sunucularına da bağlanıyorsunuz. Ekstra gecikme sağlar bu. Single oyunlar bu sistemle daha iyi çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 26 Eylül 2021; 16:11:14 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    12944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İlginç. AMD RX 5700 kullanan biri olarak ben hep DX11 seçiyorum.   DX12 olarak oynadığım oyunlar, bilgisayarımın bir yerine adını hatırlayamadığım (shader cache olabilir) büyük bir dosya oluşturuyor ve her açışta bunu işliyordu ama DX11'de olmuyor. Hem DX12'nin performans açısından hiçbir olumlu etkisini görmedim, gerçi sonra test etmeyi bırakmıştım belki iyileştirmişlerdir.

|
    |
Reklamlar
valorant points
vp satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
1,218
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.