Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (12698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: returnity Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 35 Misafir (4 Mobil) - 31 Masaüstü5 Mobil4 Android
5 sn
349.713
Cevap
2.721
Favori
21.314.840
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Dedik hocam size. Yakuza efsanedir. Yakuza 0 oynadığım en iyi 4-5 oyundan birisi. Böyle bir senaryo pek göremediğimiz bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Haklsınız hocam Vallahi. Pişman oldum şimdiye kadar oynamadığıma. Japon oyunları ayrı bir dünya. Hem absürtlüğün dibi yan görevleri, hem de Martin Scorsese filmi kalitesinde ana hikayesi var.
    Umarım diğer oyunlarını da getirirler PC tarafına.
  • Az önce fark ettim, benim steam hesabı üzerinde eski numaram kayıtlı. Yeni numaraya geçireceğim tabi hemen. Steam destek ile uğraşmadan halletmenin basit bir yolu yok mu?

• Bu konuyu sadece indirim haberleri için takip edenlerden özür dileyerek ufak bir sorum olacak.

AMD'nin 2 tane oyunla birlikte 3 aylık Xbox Game Pass promosyonu var biliyorsunuz. DH alım-satım bölümünde bir tane konunun içerisinde açıklamada "Xbox Game Pass aboneliği kullanılmamış hesaplarda geçerlidir" diye bir yazı okumuştum önceden.

Şimdi FM 2020 için önce 1 aylık 6 TL deneme promosyonu almak istiyorum, ardından AMD'nin 3 aylık Xbox Game Pass kodunu kullanmak istiyorum. Çünkü tam tersi şekilde yaparsam muhtemelen 1 aylık 6 TL olan deneme promosyonunu kullanamayacağım.

Böyle bir şey mümkün mü? Deneyen, kullanan vs. var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifeless.

Europa Universalis düz 11, dlc'leri ile 16 lira şuan steamde. Benim steamde gördüğüm en düşük fiyat şuana kadar. Dlc'lisini aldım ben. Bulunsun belki oynarım.
    Ben strateji severim ancak EU4'ün menüleri falan çok karmaşık gelmişti. Benim de kötü bir huyum var bir oyunu ilk açtığımda arayüzü falan beni cezbetmezse oynamıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: R-10

Dedik hocam size. Yakuza efsanedir. Yakuza 0 oynadığım en iyi 4-5 oyundan birisi. Böyle bir senaryo pek göremediğimiz bir durum.
    İndiriyorum şu an. Kiwami 1-2'yi alınca başlayacaktım ama gaza getirdiniz beni de.
  • The Frost kullanıcısına yanıt
    benim de yakuza'dan once oynayacak oyunlarim vardi ama saglam gaza getirdiler

• quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

Vakti zamanında çok ses getirdi. İlk 2 oyunu 2 kez bitirdiğimi hatırlıyorum. Birkaç kez de bitirme girişimim olmuştur. Ama Crackli oynamıştım. Hakkını vereyim dedim ve 3 hariç tüm paketi 12 liraya almıştım. 3. oyun ile seriyi tamamlamak istedim, onu da bitircem. 3. oyun çok ses getirmedi ya da ben bilmiyorum ama birkaç videosunu izledim çok güzel. Nişandan sonra başlarım artık

Pazarlama ve reklam konusunda mı sınıfta kaldılar bilmiyorum ama 4. oyun çıksa benim görüşüm epey satar.
    Önceki mesajımda unutmuşum. Komik bir durum yaşamıştım ben Crysis 1 zamanı. Crysis 1 çıktığı dönemde sadece kutulu satılmıştı başlarda. Ben de çıktığı gün günü birlik şehir dışında olan ailemden almaları arayıp istemiştim. Tabi ben oyun ülkemizde sadece Türkçe çıkacak bildiğimden oyunu görürseniz alın dedim. Akşam geldiler bir baktım kutu metal ve özel sürüm. İngilizce yazılar filan. Dedim olabilir belki kutusu öyledir. Taktım kurayım dedim oda ne Türkçe yok oyunda. Bizimkiler 49 TL sürüm yerine 75 TL olan sürümü almışlar onda da Türkçe dil yok muş.

Dil dosyasını mecbur internetten indirip oynadım. Ama esas mevzu bunlarda değil. Esas komedi olan kısmı oijinal aldığım oyunu 3 gün sonra crack yaparak oynamak zorunda kalmam.
    Şaka yapmıyorum. Orijinal aldığım oyunu crack yaparak oynadım ve şuan oynarkende aynı durum geçerli. Çünkü kutulu aldığım yasal sürüm Crysis 1 sürücüye disk takmadan oynanamıyor ama esas mevzu buda değil. Oirjinal aldığım oyunun oynanış diskinin seffaf iç halkasında hafif çatlak var. Çizik gibi duruyor.

Pc takıp oynadıkta o çatlak büyüyecek ve büyük olasılıkla sürücü içerisindeyken patlayacak. O sebeple o çatlak yüzünden oyunu crack ile oynadım hep.

Bazı disk ile çalışan eski oyunlarda tüm disk içeriğini pc aktarırsan oyunlar disk istemeden çalışıyor ama Crysis 1 de bu olmuyor o sebeple bu şekilde sorunu çözüyorum.

Origin üzerinden kutulu Crysis 1 tanıtıp oynamak mümkün denmişti gecen senelerde. Bir sayfası var orijinin orada eski kutulu oyunların keylerini girersen oluyor denmişti. Fakat bana onu diyen arkadaşlar dedikleri zaman baktığımda o sayfa keyi kabul etmedi. Eksik harf ve kodlar var dedi oysa eksik filan girmedim. Şimdi tekrar denemek istemem o sayfa kaldırılmış deneyemiyorum.

• @FORZAFATHER
    Kesinlikle hocam.Adamların bambaşka hayal dünyaları var.

@The Frost
    Vaktiniz fırsatınız var ise kesinlikle başlayın.30 saat hikayesi olan muazzam bir oyun.Siz bitirene kadar yaz indirimleri gelir zaten.Öyle bir içine çekiyor ki hikayesi,oynanışı nasıl zaman geçiyor anlamıyorsunuz.Herkese tavsiyem bu oyunu alın oynayın.Ruhsuz Ubisoft oyunları ile vaktinizi öldürmeyin.Böyle kaliteli oyunları ölmeden oynayın.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Sizin en azından kutulu oyun merakınız varmış :) Benim o dönemde bilgisayarım yoktu
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Neden zırva olsun ki? Bahsettiğim topluluk ve profil bugün Playstation da ve Xbox da var, Uplay de bile var. Epic üzerinden oyun oynadın mı bilmiyorum ama bana göre bir platform da oyun aldığında sadece oyunu oynamak için almazsın. Bugün Steam profillerimiz için uğraşıyor, rozetler ekliyor, sevdiğimiz oyunların fotoğraflarını çekip Cloud'a yüklüyorsak bunun sebebi bahsettiğim toplulukta yer alma isteğidir hatta daha önce bahsedilen kütüphane kurma/uğraşma olayı da buradan geliyor bence. Epic bunlardan yoksun olduğunda kurduğunuz kütüphanenin de istediği kadar oyunu olsun bir anlamı olmuyor çünkü o platform da kendinizi reklam edecek şeyler yok. Ha bu olmayacak anlamına da gelmiyor, çok güzel yatırımlar yapıyorlar ve bende birçok oyunu oradan aldım.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    O eski oyunlardaki mecburi disk isteme mevzusu insanı çileden çıkartıyordu. Age of II'de isterdi mesela, diski çizildiği için bir noktadan sonra daemon tools kurup (taa ilk versiyonları) disk imajıyla oynamak zorunda kalmıştım.
  • Hudson51 kullanıcısına yanıt
    Topluluk sayfası nerede var psnin xboxin uplayin. Bilmenne.com adreslerini diyorsan ben uygulama içinden giremedikten sonra açar bağımsız forumlara bakarım daha iyi. Psde xboxda gameplay süresi bile yazmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İndirime girerse ben de Yakuza alacam. Gamepass falan uğraşamam. Ben de gaza geldim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

O eski oyunlardaki mecburi disk isteme mevzusu insanı çileden çıkartıyordu. Age of II'de isterdi mesela, diski çizildiği için bir noktadan sonra daemon tools kurup (taa ilk versiyonları) disk imajıyla oynamak zorunda kalmıştım.
    GTA San Andreas veya GTA IV'de de yükleme aşamasında %99'da yüklemeyi bitirmek ve sonra oyunu oynayabilmek için son CD'yi isterdi. Oyunun yükleme aşamasında hiçbir etkisi yoktu.

Fatmeto isminde bir site vardı, hatırlayanlar vardır mutlaka. No-CD kürekler indirirdik buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 9 Haziran 2020; 17:52:36 >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    :D Bilmemne.com şeklinde var zaten. Uygulama içi girme olayı Steam'e özel olsun bari. Aktif bir konsol kullanıcısı olmadığım için oynanış süreleri konusunda bir şey diyemeceğim.
  • Hudson51 kullanıcısına yanıt
    Epic forum açsa bütün sorun çözülecek mi? Sonra neden zırva diyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

GTA San Andreas veya GTA IV'de de yükleme aşamasında %99'da yüklemeyi bitirmek ve sonra oyunu oynayabilmek için son CD'yi isterdi. Oyunun yükleme aşamasında hiçbir etkisi yoktu.

Fatmeto isminde bir site vardı, hatırlayanlar vardır mutlaka. No-CD kürekler indirirdik buradan

Alıntıları Göster
    O iki oyun son sd istiyorsa yine iyi benim iki oyunda daha saçma bir şey gelmişti. Ben son diski takip yüklerken yüklemesi son aşamaya gelince 1 diski isteyen oyunlar biliyorum. Yüklemeyi bitirmek için 1 diski istemek kadar saçma bir şey yok. Diski koymuşsun kutusuna senden geri istiyor. Hele bir oyunda kutusundan çıkarırken disk zarar görecekti. Nasıl kutu yapmışlarsa diski yerinden çıkarmak için baya güç kullanmak gerekiyordu. Uzun vadede disk kırılır yani o derece zor çıkıyordu yerinden

• torkema61 kullanıcısına yanıt
    Nereden aldınız bakiyeyi soyleyin biz de alalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

O iki oyun son sd istiyorsa yine iyi benim iki oyunda daha saçma bir şey gelmişti. Ben son diski takip yüklerken yüklemesi son aşamaya gelince 1 diski isteyen oyunlar biliyorum. Yüklemeyi bitirmek için 1 diski istemek kadar saçma bir şey yok. Diski koymuşsun kutusuna senden geri istiyor. Hele bir oyunda kutusundan çıkarırken disk zarar görecekti. Nasıl kutu yapmışlarsa diski yerinden çıkarmak için baya güç kullanmak gerekiyordu. Uzun vadede disk kırılır yani o derece zor çıkıyordu yerinden

Alıntıları Göster
    Evet öyle oyunlar da vardı hatırlıyorum. Tam yükleme bitti diye seviniyorsun, CD'leri paketlerine geri koyuyorsun, hop tekrardan 1. CD'yi tekrardan tak bi bakalım diyordu.

Ne günlerden geçmişiz gerçekten. Steam'e yatıp kalkıp dua etmek lazım. Hem fiyatlandırma konusunda hem de pratiklik konusunda. Eskiden arkadaşlarımızla yarı-online şekilde multiplayer oyun oynamak için Hamachi denen o nalet programı kurmak zorunda kalırdık ve mutlaka 1 ya da 2 kişi bağlanamazdı.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.