Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (12678. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bulduren , Darksun80 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 33 Misafir (6 Mobil) - 29 Masaüstü6 Mobil3 Android
5 sn
349.714
Cevap
2.721
Favori
21.315.196
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Eyw hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SoT indirime girince alırım anca, önce RDR2 var
  • Epic mağazasında bir şey dikkatimi çekti. Steam de mac versiyonu bulunan bir çok oyunun (örneğin Civilization, borderlands gibi) Epic tarafında sadece pc versiyonu bulunuyor. Belki bir çok kişi mac versiyonuna ihtiyaç duymasa da benim gibi hem mac hem pc kullananlar için bayağı bir şey ifade eden bir detay bu.

Eğer mac kullanıcısıysanız, nasılsa bu oyunun mac versiyonu var diyerek epicden gözünüz kapalı oyun almayın, satın almadan önce kontrol etmenizde fayda var.
  • koeishto kullanıcısına yanıt
    Civ updateleri steamde de olsa 3 hafta sonra falan geliyor mace. Bence yapımcılarla alakalı bir durum tamamen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rektangular

Civ updateleri steamde de olsa 3 hafta sonra falan geliyor mace. Bence yapımcılarla alakalı bir durum tamamen.
    Update'den bahsetmemiş. Direkt oyunun Mac versiyonunun olmayışından bahsetmiş. Şahsen indirip denemediğim için bilmiyorum. Belki macos versiyonunu kurunca otomatik mac sürümü indir çıkar, kesin bir şey diyemem.
  • 15.99 diye biliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • normalde öyleymiş evet bazıları 5.99 çekmeye devam ediyor demiş merak ettim hala öyle mi

• 3 ay 5.99 diğer aylar 14.99 muş

• meqlotkobo M kullanıcısına yanıt
    https://gg.deals/

sağ üstten para birimini değiştirin

tüm para birimleri yok, ama bir nebze iş görür herhalde
  • bu güzelmiş, abone olunca direkt kendisi ayarlıyordur herhalde 3 aylık fiyatı

• Benden de öyle sürekli 5.99 çekiyordu. Birden fazla kez bu fiyata yenilemiştim. Hatta şu an pasif uyeligim uzatmadım tekrar. Ama girip baktığımda 5.99 tl yazıyordu geçen yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ücretsiz oyunlar:

Ascendant
    https://www.gog.com/game/ascendant?

Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/296930/Ascendant/

War Wind
    https://www.gog.com/game/war_wind?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 3 Haziran 2020; 19:16:2 >

• Daha net anlatmak gerekirse, epic mac uygulaması bende kurulu ve girip civilization VI nın mac versiyonunu kurmak istedim. Oyun sisteminiz desteklemiyor bilgisi vardı altında. epic magazaya baktım cidden mac secenegi yok sadece pc için sistem gereksinimi paylaşılmış. Steam e baktım direk mac versiyonu var ve benim imac in özellikleri ve yazılımı uygun görünüyor. Anlattıklarım dediğiniz gibi dlc özelinde değil, ana oyunlar için geçerli. Hatırlıyorum eskiden steam de de bir çok oyunun mac destekleri yoktu. Sonradan sayıları bayagı arttı. Epic magazanında ileride aynı şekilde gelişmesini umuyorum.

• Arkadaşlar epic den aldığımız RDR 2 oyunun yüzde kaçını bitirdiğimizi nasıl öğrenebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Arkadaşlar epic den aldığımız RDR 2 oyunun yüzde kaçını bitirdiğimizi nasıl öğrenebiliriz.
    Rockstar social club a girerseniz orada tüm istatistikleri görebilirsiniz

• koeishto kullanıcısına yanıt
    Epic Games Store'un Mac desteği var. İş tamamen oyun geliştiricinde bitiyor. Oyun geliştiricisi Mac için çıkartmak isterse çıkartır, istemezse çıkartmaz.

• İki tane beleş oyun verdi diye Steam'i bırakacak değilim hocam. Hiç biri yokken Steam vardı. 1,5 TL'den oyun almak vardı.

Böyle bir zamanda bile kuru sabit tutuyorlar. Başka kullanıcıları bilemem ama benim önceliğim her zaman Steam olarak kalacak. Bir iki yıldır indirimleri kötü deniyor ve bu kısmen doğru ama şartlar da eskiye göre aynı değil. Her firmanın artık kendi uygulaması var ve kendi mağazasında normal olarak daha uyguna satıyor oyununu. Bazı oyunların fiyatları ne kadar zaman geçerse geçsin zaten çok düşmüyor. Isthereanydeal sitesinden istediğiniz bir oyuna baktığınızda en ucuz olarak kesin Steam vardır. Eski flash indirimler yok ama sabit kur var en azından.

Epic meselesi ise bambaşka bir mesele şu anda çünkü normal indirimleri aşağı yukarı Steam ile aynı oranda oluyor. Kendi ceplerinden verdikleri kuponlar ve ücretsiz oyunlar çok ayrı bir olay. Kendi pazar payını oluşturmak için yapması da gerekiyor. Sadece oyun oynayıp işine gücüne bakacak insanlar da var. Topluluk veya diğer özellikleri kullanmayan insanlar da var. Bu tarz insanlar için on numara iş yapıyor Epic. Bir süre sonra

Kimse yazdıklarımı yanlış anlamasın tabi ki rekabet iyidir çünkü işin sonunda bu bize yarar. Kim nereden isterse oradan alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bgrn7

Epic Games Store'un Mac desteği var. İş tamamen oyun geliştiricinde bitiyor. Oyun geliştiricisi Mac için çıkartmak isterse çıkartır, istemezse çıkartmaz.
    hocam civ 6 zaten mac de calısıyor. işin garip yanı oyun steam üzerinden mac icin kuruluyor. fakat alıntıladıgınız arkadas epic üzerinden kuramamıs. acaba neden hata alıyor? oyun farklı client mi kullanıyor 2 store arasında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 3 Haziran 2020; 21:40:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

hocam civ 6 zaten mac de calısıyor. işin garip yanı oyun steam üzerinden mac icin kuruluyor. fakat alıntıladıgınız arkadas epic üzerinden kuramamıs. acaba neden hata alıyor? oyun farklı client mi kullanıyor 2 store arasında?

Alıntıları Göster
    Epicte macos sürümü yayınlanmamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    Civ 6 için PC tarafında yayıncı 2K iken Mac tarafında yayıncı Aspyr anlaşmayı sadece 2K ile yaptılarsa Mac için anlaşmamış olabilirler.
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.