Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (12676. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 32 Misafir (1 Mobil) - 35 Masaüstü3 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
349.078
Cevap
2.712
Favori
21.226.638
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
566 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Burada yazılanlar mesaj sayısına etki etmiyor hocam. Burası dışında çok nadir başka konulara giriyorum dediğim gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt
    Aldım ve sırf bunun için üye oldum. Teşekkürler :)
  • Bende yeni aldım eklendi. Uplay de gözüküyor.
    Hesabı uplay'e bağlamamış olabilirsiniz.
  • deepfear7 kullanıcısına yanıt
    Bende eklendi.
  • ouzhan_sen O kullanıcısına yanıt
    Hocam, epic hesabınızı uplay hesabına bağlamamışsınız. bu yüzden gözükmez. hesabı bağlayın sorun olmaz.
  • The Frost kullanıcısına yanıt
    Epic'in verdiği çoğu oyuna zaten sahip olduğum için henüz ben öyle bir sıkıntı yaşamadım Ama Celeste yoktu bende. Çok beğendiğim için Steam'den aldım hiç aklımda yokken. Civ 6 yok steamde ama alacağımı sanmıyorum. Bana hitap eden bir seri değil. Quantic Dream oyunlarını ise alacağım, Steame geleceğini bilmiyordum. Bilsem hiç almazdım Epic üzerinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Terraneo kullanıcısına yanıt
    erken erişimle basic bedava sürüme erişebiliyoruz sanırım, normalde abone olarak oynanabilen bir oyun olacak

• sea of thieves belki 60 liradan gelir diyordum da in-game item fiyatları microsoft store'un 3 katına eklenmiş steam'e, 250 liraya gelecek heralde microsoft gibi (oyun $40) in-game item fiyatlarında en fazla 1$=3tl alıyorlar ama oyun çok pahalı nedense
  • LinkX kullanıcısına yanıt
    Total war saga oyunları kötü değil, insanlar tarih bilgisi olmadığından kötü diyorlar.
    Saga oyunlar o dönemin kural ve şartlarını 1e1 yansıtan oyunlardır. Classic total war oyunlarında olmayan, çıkarılmış bazı özellikler olabiliyor, cünkü o dönemde de gerçekten o tip yaşam tarzı olduğu için.

En son oyun Saga: THRONES OF BRITANNIA dan örnek vermek gerekirse,

en çok eleştirilen, ticareti yönetemiyorum kafasına göre ticaret oluyor şikayeti: oyunun geçtiği tarih 880 li yıllar. Merkezi otorite diye bir şey yok. Lordlar veya köyler kendilerine en yakın yerleşim birimleri ile kendilerinince ticaret yapardı. Oyunda bunu vermiş zaten.

birim üretimi saçma, istediğim şeyden, istediğim kadar üretemiyoruzdu başka bir eleştiri. O dönem zaten askeri bırak çiftlikte çalışacak insan yok. Askeri profesyonelleşme diye bir şey yok. o dönem britanya da savaşlardan çok lordlar arası anlaşmalar oluyordu zaten. Çünkü savaşacak güç yok insanlarda.

gibi gibi.

Oyun mekanikleri , savaşlar vs yine aynı total war kalitesinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cartok

Arkadaşlar Epic den önce AC: Odyssey aldım.(28 TL)
    Sonra Season Pass aldım.(45 TL)
    Odyssey i 20-30 saat oynadım ancak dlc leri hiç oynamadım.
    Yarın iş hayatı başlıyor belli ki dlc lere hiç vakit ayıramayacağım.
    Sadece season Pass ı iade edebilir miyim? Edebilirsem nasıl?
    Sadece Season Pass için iade talebimi Epic kabul etti arkadaşlar. Bilginiz olsun.

Birde ek bir bilgi vereyim.
    AC: Odyssey'i Geforce Now üzerinden 30-40 saat oynamama rağmen Epic üzerinde 0 saat görünüyor.
    Bu konuda açık var sanırım. Ben böyle yapmayı düşünmüyorum ama Epic'ten satın alınan oyun Geforce Now üzerinden oynanıp 14 gün içerisinde iade edilebilir.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    ben yine 60 dan gelir diye düşünüyorum çünkü ms store dan alınca xbox a da almış oluyorsun o yüzden pahalı orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Onları verseler bile bazıları hesaplarına ekleyip oyunu yüklemeden bir de Steam'den satın alıp oradan oynarlar.

Steam hesabımda bir arkadaş ekliydi. Almak istediği AAA bir oyun indirime girmişti ama başka bir sitede daha ucuzdu ve yine Steam key olarak satılıyordu. Oradan almasını önerdim ve çok garip bir cevap aldım. Eğer o oyunu hesabına key olarak eklerse, Steam aktiviteler kısmında o oyunu satın aldığı gözükmeyeceği için oyuna sahip olma gönderisini arkadaşlarının göremeyeceğini ve beğenemeyeceklerini söyledi. Ben de Allah kolaylık versin deyip geçtim.

Oyun almak artık eğlence değil şov ve lüks olmuş anlayacağınız. Epic'in en büyük kaybı topluluk zaten. İnsanlar artık oynamayacağı oyunlara para basıp "vay be, x'e bak 400 liralık jedi fallen order'ı almış" dememizi bekliyorlar. Bu kafadaki insanlar Epic'ten bedava verilen oyunu hesabına ekler, daha indirmeden gider bir de Steam'den alır.
    Hocam çok şaşırmamak lazım aslında. Kullanmayacakları ürünleri sırf hava olsun diye alan insanlar olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Adı yüzünden, tasarımı yüzünden ürün alanlar var. Ben bu forumda neler neler gördüm. Vatandaşın biri telefon alacaktı bir kaç sene önce. Sırf tasarımı iyi diye gitmiş ıphone almış. Neymiş çıkarıp masaya koyunca millet bakacakmış. Samsung telefon alan biri de aynısını yazmıştı.

Oyun oynayanlara da bulaşmış veya zaten o kişiler telefon alırken de böyle yapıyorlarsa oyunlarda da yapmaları çokta garip değil. Tamam herkes bu tür şeyleri düşünebilir ama aklı yerinde biri biraz daha mantıklı seçim yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cartok

Sadece Season Pass için iade talebimi Epic kabul etti arkadaşlar. Bilginiz olsun.

Birde ek bir bilgi vereyim.
    AC: Odyssey'i Geforce Now üzerinden 30-40 saat oynamama rağmen Epic üzerinde 0 saat görünüyor.
    Bu konuda açık var sanırım. Ben böyle yapmayı düşünmüyorum ama Epic'ten satın alınan oyun Geforce Now üzerinden oynanıp 14 gün içerisinde iade edilebilir.

Alıntıları Göster
    14 gün sonra iade edeceksen gidip korsan oynasana. Bir farkı yok çünkü yapılanın.

• en son saga da 1 tane DLC çıkardılar.
  • Gryella G kullanıcısına yanıt
    hayirli olsun, alip kacmadiginiz icin sevindim :)

bu arada humble'dan unity bundle 2019 almis olan varsa bana pm atabilir mi, bir sey sormam lazim da

• Oyunda 3 tip uyelik olacak; Starter Access-Ücretsiz, Standart Access-Yıllık 44.99 tl, Club Access-Yıllık 134.99 tl.

Ücretsiz sürümde solo veya cok oyunculu sekilde oynanan ve her 3 ayda bir değişen 25 farklı haritaya erişiminiz olacak. Pist editörüne kısıtlı erişime sahip olacaksiniz ve haftanın pistinde yarışma imkanınız olacak.

Standart sürümde ise harita oluşturma, araç tasarlama, tüm pistlere erişim gibi özelliklere sahip olacaksınız. Ayrıca günün pisti ve resmi pist gibi özellikler yer alacak.

Club sürümünde ise üsttekilere ek olarak Open Grand League'de yarışabiliyorsunuz. Kulüp oluşturma ve katılma, özel etkinliklere katılma, çevrimiçi odalara ve eğitim odalarina erisime sahip oluyorsunuz.

• cartok kullanıcısına yanıt
    Hocam direkt olarak uplay üzerinden oynanırsa epicten bakıldığında oynama saati 0 gözüküyor. Bundan dolayı iade kabul olmus olabilir.

• The Frost kullanıcısına yanıt
    haberim yoktu ondan. neyse, mistik bir durum yokmuş, öğrenmiş oldum :)
  • Odysseyi vpnle alan oldu mu bölge kilidi oluyor mu acaba? Daha önce bölge türkiyedeyken ubisoft oyunu da almıştım

• Sea of Thieves 61 TL e açılmış

oyun içi parasının fiyatını da düzeltmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 3 Haziran 2020; 13:52:45 >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.