Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (9466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaya4136 , kaya4136 , emrahcey , streamin Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 22 Misafir - 25 Masaüstü1 Mobil
5 sn
349.675
Cevap
2.721
Favori
21.308.163
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 94649465946694679468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    22 aralıkta steam indirimleri başlıyormuş hocam sanırım 15-16 tl'ye iniyor yanlış bilmiyosam :)
  • Full sürüm ama oynama süresi 00:00 itiberiyle bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elured

quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Witcher 3 Expansion Pack bir ara indirime girer mi sizce? DLC'leri ayrı ayrı almak istemiyorum da.

Hocam ayrı ayrı almanın ne farkı var ki aynı fiyata gelmiyorlar mı?

DLC'ler indirimleriyle aynı fiyata geliyorlar. O yüzden Expansion Pack'in indirime girmesini bekliyorum. Ölücülük yani. Aynı zamanda oyun oynayacak pek vaktim de yok şu sıralar. O yüzden beklemedeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRTFR -- 18 Aralık 2016; 23:40:20 >
  • O da iyidir ya eyvallah :) Ama daha uyguna gelebilecek bir şeyler varsa yardımlarınızı bekliyorum tabii :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

Orijinalden alıntı: aeeb12

Sorma usta, akk kadar bela bir şey görmedim herhalde.Hem bilgisayarı bütün gün açmak zorunda kalıp, elektrik faturasına ek maliyet,hemde indirmek işkence.Nasıl kurtulacağız bu geri kafalı ve millete tamamen zarar olan bu uygulamadan ?

AKK'nin kaldırılması için imza kampanyaları düzenlenmişti. En son BTK AKK'nin kaldırılması yönünde çalışma olacağını söyledi; ama &quot;araştırma aşaması&quot; ve &quot;teori&quot; olarak kaldı o da sadece. Araştırma aşaması kapsamında da ISP'lere bu hususta görüşleri sorulacak. Falan filan... Eğer olursa da ta 2018 sonunda kalkacakmış. :) Daha en az 2 yıl bu çileyi çekeceğimiz belli. Kendim için konuşacak olursam; benim aklıma bir de bizim ofis geliyor mesela. Oranın hızı da çok iyi ve kota yok. Millet Torrent bile indiriyor. Ama ben harici diske GB'larca oyun indire indire sömürdüğümde yakalanmaktan korkuyorum. Mezun olduğum üniversitenin kampüsündeki Eduroam bağlantısında da kota yok; ama hızı kötü onun.

Şu Gaming House'lar sadece belli bir ücret karşılığında yapılan abonelikle sadece indirme hizmeti sunsa süper olurdu mesela.

Neyse, ana konuyu çok da dağıtmayayım.

2018 sonuna kadar firmalara araştırın edin ve 2018 - 2019 bağlayan gün kaldırın şeklinde ifadesi var BTK'nin. Ayrıca 2016 bitmeden AKK aşıldığında 3Mbit'e düşen hızı %50 fazla yapın yani 3 yerine 4.5 Mbit olacak şekilde ayarlayın demişlerdi. Bir de gece 2 ile sabah 8 arasında yapılan kullanımları AKK dahil etmeyin demişlerdi. Yani gece 2 ile sabah 8 arasında ki kullanımlarda AKK dan kota düşmeyecekti.

Ama anlaşılan hepsi havada kaldı yani uygulamaya geçilmedi. Bir de bazı arkadaşların dediğine göre BTK yaptırım yetkisi yokmuş sadece tavsiye şeklinde karar alabiliyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

quote:

Sorma usta, akk kadar bela bir şey görmedim herhalde.Hem bilgisayarı bütün gün açmak zorunda kalıp, elektrik faturasına ek maliyet,hemde indirmek işkence.Nasıl kurtulacağız bu geri kafalı ve millete tamamen zarar olan bu uygulamadan ?

AKK'nin kaldırılması için imza kampanyaları düzenlenmişti. En son BTK AKK'nin kaldırılması yönünde çalışma olacağını söyledi; ama "araştırma aşaması" ve "teori" olarak kaldı o da sadece. Araştırma aşaması kapsamında da ISP'lere bu hususta görüşleri sorulacak. Falan filan... Eğer olursa da ta 2018 sonunda kalkacakmış. :) Daha en az 2 yıl bu çileyi çekeceğimiz belli. Kendim için konuşacak olursam; benim aklıma bir de bizim ofis geliyor mesela. Oranın hızı da çok iyi ve kota yok. Millet Torrent bile indiriyor. Ama ben harici diske GB'larca oyun indire indire sömürdüğümde yakalanmaktan korkuyorum. Mezun olduğum üniversitenin kampüsündeki Eduroam bağlantısında da kota yok; ama hızı kötü onun.

Şu Gaming House'lar sadece belli bir ücret karşılığında yapılan abonelikle sadece indirme hizmeti sunsa süper olurdu mesela.

2018 sonuna kadar firmalara araştırın edin ve 2018 - 2019 bağlayan gün kaldırın şeklinde ifadesi var BTK'nin. Ayrıca 2016 bitmeden AKK aşıldığında 3Mbit'e düşen hızı %50 fazla yapın yani 3 yerine 4.5 Mbit olacak şekilde ayarlayın demişlerdi. Bir de gece 2 ile sabah 8 arasında yapılan kullanımları AKK dahil etmeyin demişlerdi. Yani gece 2 ile sabah 8 arasında ki kullanımlarda AKK dan kota düşmeyecekti.

Ama anlaşılan hepsi havada kaldı yani uygulamaya geçilmedi. Bir de bazı arkadaşların dediğine göre BTK yaptırım yetkisi yokmuş sadece tavsiye şeklinde karar alabiliyormuş.

Kaldırın şeklinde bir ifadesi yok yani o tarihi AKK kalkacak diye beklemeyin. O tarihe kadar biz araştırcaz, firmalara danışacaz ona göre düşüneceğiz dediler. Yani o tarihte yine hiç bir şey olmayabilir, bir söz vermediler. Uğraşan arkadaşlar saygım sonsuz fakat gaz almak için bir bildiri yayınladılar o kadar. Firmalar o kadar para kazanırken, güçlüyken kimse onların gidip işini bozmaz bu düzende.

• quote:

Orijinalden alıntı: jeanti22

Arkadaşlar indirimler kaç gün sonra başlar ve h1z1 king of kill ile just survive arasındaki fark nedir ? Bu oyunu almak istiyorumda

King of the Kill battle royal, 100den fazla oyuncuyu aynı anda bırakıyor map in farklı yerlerine, silah zırh araba vs. bulup hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyosunuz.

Just Survive'da sıfırdan başlıyosunuz bi sunucuda gelişiyosunuz, base falan kuruyosunuz. Tek kişisyseniz Just Survive tavsiye etmem.

Gerçi ikisini de etmem, kaç güncelleme geldi hala bug dolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoenix077 -- 19 Aralık 2016; 0:41:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

quote:

AKK'nin kaldırılması için imza kampanyaları düzenlenmişti. En son BTK AKK'nin kaldırılması yönünde çalışma olacağını söyledi; ama "araştırma aşaması" ve "teori" olarak kaldı o da sadece. Araştırma aşaması kapsamında da ISP'lere bu hususta görüşleri sorulacak. Falan filan... Eğer olursa da ta 2018 sonunda kalkacakmış. :) Daha en az 2 yıl bu çileyi çekeceğimiz belli. Kendim için konuşacak olursam; benim aklıma bir de bizim ofis geliyor mesela. Oranın hızı da çok iyi ve kota yok. Millet Torrent bile indiriyor. Ama ben harici diske GB'larca oyun indire indire sömürdüğümde yakalanmaktan korkuyorum. Mezun olduğum üniversitenin kampüsündeki Eduroam bağlantısında da kota yok; ama hızı kötü onun.

Kaldırın şeklinde bir ifadesi yok yani o tarihi AKK kalkacak diye beklemeyin. O tarihe kadar biz araştırcaz, firmalara danışacaz ona göre düşüneceğiz dediler. Yani o tarihte yine hiç bir şey olmayabilir, bir söz vermediler. Uğraşan arkadaşlar saygım sonsuz fakat gaz almak için bir bildiri yayınladılar o kadar. Firmalar o kadar para kazanırken, güçlüyken kimse onların gidip işini bozmaz bu düzende.

Sitelerin de ki bildiride firmalara nasıl kaldırabiliriz diye araştırın ve 2018 sonunda kaldırın şeklinde yazıyordu. Ben bildiriyi okuduğum zaman öyle yazıyordu. Bildiriyi sonradan değiştirmişler ise bilemem.

• Just Cause 3'te indirim olur mu?
  • Watch Dogs 1 almaya değer mi sizce? 2. oyunu beğendim baya, ilk oyunu da oynarım belki ama önce fikir danışayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OziiX

Just Cause 3'te indirim olur mu?

Olur.
  • Senelerce cabal online oynamış. Npclerden görev alıp yapıp vermekten nefret eden , açık dünya diyince baş ağrısı tutan biri olarak , gta serisi bile ilgimi çekmemişken witcher 3 iyiden iyiye ilgimi çekti. Başlarsam hikaye için 1-2-3 diye oynamam lazım. Grafik olarak yadırgamam fakat savaş sistemi 1. Oyunda ve silahı hacı yatmaz gibi tutması beni çileden çıkarıyor. Bu kadar olumsuz şeye rağmen benim yerimde olsanız , başlamaya değer mi ? yoksa vazgeç bu hevesten mi ? diyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enigmatical

Senelerce cabal online oynamış. Npclerden görev alıp yapıp vermekten nefret eden , açık dünya diyince baş ağrısı tutan biri olarak , gta serisi bile ilgimi çekmemişken witcher 3 iyiden iyiye ilgimi çekti. Başlarsam hikaye için 1-2-3 diye oynamam lazım. Grafik olarak yadırgamam fakat savaş sistemi 1. Oyunda ve silahı hacı yatmaz gibi tutması beni çileden çıkarıyor. Bu kadar olumsuz şeye rağmen benim yerimde olsanız , başlamaya değer mi ? yoksa vazgeç bu hevesten mi ? diyorsunuz.

Oyunlara sahip misin bimiyorumda 1 ve 2 cok ucuz zaten. Sevmessen kalir oyle.
    Ben 1. oyuna 10 dkdan fazla dayanamadim.
    2 yide cok az oynadim.
    3 u hic almadim bile ismini duymaktan o kadar biktim ki witcher 3 ismini duyunca midem bulaniyo artik.
    Yada skyrimci oldugum icin boyle oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fus Ro Dah

quote:

Orijinalden alıntı: Enigmatical

Senelerce cabal online oynamış. Npclerden görev alıp yapıp vermekten nefret eden , açık dünya diyince baş ağrısı tutan biri olarak , gta serisi bile ilgimi çekmemişken witcher 3 iyiden iyiye ilgimi çekti. Başlarsam hikaye için 1-2-3 diye oynamam lazım. Grafik olarak yadırgamam fakat savaş sistemi 1. Oyunda ve silahı hacı yatmaz gibi tutması beni çileden çıkarıyor. Bu kadar olumsuz şeye rağmen benim yerimde olsanız , başlamaya değer mi ? yoksa vazgeç bu hevesten mi ? diyorsunuz.

Oyunlara sahip misin bimiyorumda 1 ve 2 cok ucuz zaten. Sevmessen kalir oyle.
    Ben 1. oyuna 10 dkdan fazla dayanamadim.
    2 yide cok az oynadim.
    3 u hic almadim bile ismini duymaktan o kadar biktim ki witcher 3 ismini duyunca midem bulaniyo artik.
    Yada skyrimci oldugum icin boyle oluyor.

Görev al , haritada yerini bul , git şu kadar öldür , şunu yap , bitir , geri dön görevi teslim et , sonra yine aynısı , skyrimde dungeon da vardı sanırım yok item düşürmek için 50 kere dg bitir , ooooo , ömür yetmez.

Ekleme: Daha anlatırken nefesim daralıyor , hikayesi muazzam olsa da yapamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enigmatical -- 19 Aralık 2016; 3:19:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O sadece bu hafta sonu icin oynamasi ucretsizdi yani bi nevi demo gibi birseydi bitti

• Enigmatical kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettiğin daha çok ek görevlerin olayları. Gerçi onda da görev sırasında çok ilginç şeyler olabiliyor orası ayrı konu fakat ek görevleri yapmak zorunda değilsin ana hikayede bu bahsettiğin olaylar %10 bile değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucius Julius

quote:

Orijinalden alıntı: saner08

quote:

Steam'de ödemeler tl olsa da kredi kartını yurtdışı alışverişe açtırmak gerekiyor sanırım?

Yok hocam ben açtırmadım.

Kartımla yurtiçi sitelerinden sorunsuz alışveriş yapıyorum ama Steam kartı kabul etmiyor. Bende herhalde yurtdışı alışverişi açtırmalıyım diye düşünmüştüm. Ne yapmalıyım peki?

Steam supporta yazabilirsiniz ilk defa gördüm böyle bir şey

• quote:

quote:

quote:

Steam'de ödemeler tl olsa da kredi kartını yurtdışı alışverişe açtırmak gerekiyor sanırım?

Kartımla yurtiçi sitelerinden sorunsuz alışveriş yapıyorum ama Steam kartı kabul etmiyor. Bende herhalde yurtdışı alışverişi açtırmalıyım diye düşünmüştüm. Ne yapmalıyım peki?

Ziraat bankası kartı mı kullaniyorsun

• saner08 kullanıcısına yanıt
    Daha önceki sayfalarda benzer şikayet yazan çok oldu. Ben de Steam den kredi kartımla oyun alamıyorum. Steam den yardım almaya çalışması pek çözüm olmaz. Kredi kartını yurt dışı alışverişe açtırayım demiş ama büyük olasılıkla zaten açıktır. Kredi kartı alırken zaten yurt içi ve yurt dışına açık olarak almış oluyorsun. Benim yıllardır kartım var hiç açtırmak için başvurmadım hep açıktı alındığından beri.

Defalarca kullandım. Steam den de defalarca oyun aldım. Bu sene Steam sistemde bir değişikliğe gitti ve ondan sonra bazı kullanıcılar alışveriş yaparken sorun yaşamaya başladılar. Bankalar Steam den yapılmaya çalışılan ödemeleri nedense güvenlik sorunu olarak algılayıp ödemeleri bloke edip kartların kullanımını kısıtlıyor yani yurt dışı alışverişe kapatıyor. Mesela benim müşterisi olduğum bankanın sitesinden bakınca sistemde yurt dışı alışveriş seçeneğinin açık olduğunu görülüyor. Yani bir sorun yok gibi görülüyor oysa bankayı arayınca banka yetkilisi güvenlik birimi tarafından ödeme girişimi engellenmiş diyor. Ödemeleri söylüyor ve hepsini evet ben yaptım dersen senden telefon nuraması alıyor daha sonra sana güvenlik birimine durumu iletiyoruz onlar size gün içerisinde geri dönecekler diyor. 10-15 dakika sonra banka güvenlik birimi seni arıyor gerekli bilgilendirmeyi yapıyorlar sen o harcamaları ben yaptım diye onay verirsen kartın yurt dışına harcamalarına konan blokesi kaldırılıyor. Tabi harcamalar kredi kartına yansımasın diye sıfırlanıyor. O görüşmeden hemen sonra Steam den oyun alabiliyorsun. Fakat şöyle bir durum var. Ben de oldu bu durum. Ben gecen ay sorunu çözdürdüm ve istediğim oyunu aldım ama gecen haftalar da 6-7 TL bir oyun almak istediğim de tekrar aynı sorunu yaşadım ve şu an kartım yine yurt dışına kapalı. Bankayı da aramadım çünkü her seferinde yani ayda 1 bankayı aramak zorunda kalacaksam iş var.

Steam den oyun almak isteyince bu sorunu yaşayanlar bir imza toplayıp aslında Steam'e ve bankalara bu durumu düzeltmeleri için mail atmak lazım. Bireysel olarak olacak iş değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Plan-B

quote:

quote:

quote:

Ziraat bankası kartı mı kullaniyorsun

Vakıfbank

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 94649465946694679468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.