Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13855. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 18 Misafir (2 Mobil) - 21 Masaüstü5 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
349.580
Cevap
2.720
Favori
21.296.037
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
568 oy
Öne Çıkar
Giriş

Dlcler var mı?

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    Zamanında bir key sitesinden bedavaya almıştım. Hangi sürüm olduğundan haberim yok. Ama Jensen'in hikayeleri butonu menüde aktifti. Eve dönünce bir bakarım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Terraneo kullanıcısına yanıt
    10TL ile kapadım indirimleri bu sebepten.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İndirimler için 250 TL civarı para ayırmıştım. Sonra sahip olduğum oyunlar dışında Steam'de oynamaya değecek tüm oyunları eklediğim istek listemi (1k küsür) gezdim, birkaç zorlama oyunla bütçeyi tamamladım ve sonunda sepetle bakışarak, alacağım oyunları oynamayacağımı düşündüm ve temizledim. Sanırım ben de kütüphane konusunda doygunluğa ulaştım. Yanlış anlaşılmasın 2k, 5k, 8k gibi ütopik sayıda oyunum yok. Gerçi adını bile duymadığımız çer çöpleri hentaileri vs. ücretsiz olsa bile eklemiyorum ama 750 küsür oyunumla artık bakışıp duruyorum. Yarısına bile bakmamışımdır esasen. 5k oyunum olsa çok daha huzursuz olurdum ki gerçi Steam üzerinde oynamaya değecek oyun sayısı 2k'yı geçmez büyük ihtimalle. Velhasıl artık nedense bir şey alasım gelmiyor eskisi gibi. Yeni oyunlara göz diktim, onlar da 200 TL'den fazla olursa almıyorum. Forza Horizon 5 ve Shadow Warrior 3'ün fiyatlarını bekliyorum şimdilik. Bir ihtimal Dying Light 2 alabilirim. Bunlar dışında almayı planladığım oyun yok. Zamanında korsan oynadığım ve şu an Steam'den alınabilen her şeyi de aldım zaten. Bu indirimlerde de bahaneyle Detroit ve Wolfenstein Youngblood aldım bulunsun diye. Kalan parayla da yeğenime bir şeyler hediye ettim, bizden geçti artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Frost -- 9 Temmuz 2021; 10:25:13 >

• Bu indirim dönemi hediye eden edene   Ara dönemlerde olan indirimler bazen mevsim indirimlerinden daha iyi oluyor. Bu yüzden yüksek fiyatlı (50+ TL) beklediğim oyunları almadım. Elimdekilerle yavaş yavaş devam ederim, beklediklerim elbet güzel indirim alacak.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Xsolla sistemi bir garip. Epic den ubisoft oyunu alırken Xsolla üstünden ödeme yapılıyor. Sorunsuz oyun alıyorsun ama Ubisoft dan oyun alırken Xsolla ödemeyi red ediyor. Başka banka kartı kullanın diyor.

Başıma son 3 aydır gelen olay. Bu yüzden ubisofttan oyun alamadım son dönemlerde. Bazı sitelerde Xsolla ile yapıkredi arasında problem var o sebeple banka red ediyor demişler. İçimden Epic den alırken neden sıkıntı çıkarmıyor peki demek geliyor.

Anlaşma olmadığından komisyon alındığından emin misiniz çünkü geçenlerde epic den oyun alımlarında kampanya yapan yapıkredi epic den oyun alırken komisyonda alıyor. Anlaşması olmasa epic den oyun alırken kampanya da yapmazdı. Çünkü anlaşmalı yerlerden alışverir yaparken kampanya yapar bankalar. Steam den oyun alırken de komisyon alıyor.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

O kullandığınız kartınız Xsolla'nın kara listesine alınmış olabilir hocam. Bence Xsolla'ya da yazın. Şahsen özellikle Ubi de de hem Tosla'yı hem de kendi banka kartımı (Denizbank) Xsolla üzerinden kullandım ve hiçbir sıkıntı da yaşamadım ama tabi kişiye özel de olabilir bu hata bilemem ama son zamanlarda baya bir kişide bu hatayı gördüm. Özellikle de Ubiforward indirimleri sırasında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu xsolla 5 alışverişde sorun yaratmadı,6.alışverişde kartın sahibi olup olmadığımı anlamak için 2 doların altında bir çekim yaptığını ve o tutarı çıkan ekranda yazmam gerektiğini ifade eden güvenlik kontrol ekranına yönlendirmişti.Sıkıntı olan şey,qnb finansbank kredi kartlarında o tutar hiçbir şekilde yansımıyordu,dolayısıyla tutarı göremediğim için giremiyordum.Banka bizlik bir sıkıntı yok demişti aradığımda.Ben de iş bankası kredi kartı buldum,onda gözüküyordu o bahsedilen tutar.Yazan rakamı girdim ve son alışverişimi bu şekilde bitirmiştim.Ubisoftta finansbank kartlarını artık kullanamayacak mıyım hiçbir fikrim yok,zaten alacağımı almıştım.Üzerinden baya bir zaman geçecek bir sonraki alışveriş için.O zaman bakarım duruma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 9 Temmuz 2021; 12:42:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hudson51

O kullandığınız kartınız Xsolla'nın kara listesine alınmış olabilir hocam. Bence Xsolla'ya da yazın. Şahsen özellikle Ubi de de hem Tosla'yı hem de kendi banka kartımı (Denizbank) Xsolla üzerinden kullandım ve hiçbir sıkıntı da yaşamadım ama tabi kişiye özel de olabilir bu hata bilemem ama son zamanlarda baya bir kişide bu hatayı gördüm. Özellikle de Ubiforward indirimleri sırasında.

Ben bankaya ait sanal kart kullanıyorum. Bu dediğinizi de düşünüp normal kartı kullandım onda da aynı sorun çıktı. Bunun üzerine bir yakınımdan kartını kullanmak için izin istedim. Onun kartında da aynı sorun çıktı. Yani sorun kart ile alakasız o net. Bir de Epic de Xsolla altyapısını kullanarak ödeme alıyor bildiğim kadarıyla ve epic den alırken sorun çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1040

Bu xsolla 5 alışverişde sorun yaratmadı,6.alışverişde kartın sahibi olup olmadığımı anlamak için 2 doların altında bir çekim yaptığını ve o tutarı çıkan ekranda yazmam gerektiğini ifade eden güvenlik kontrol ekranına yönlendirmişti.Sıkıntı olan şey,qnb finansbank kredi kartlarında o tutar hiçbir şekilde yansımıyordu,dolayısıyla tutarı göremediğim için giremiyordum.Banka bizlik bir sıkıntı yok demişti aradığımda.Ben de iş bankası kredi kartı buldum,onda gözüküyordu o bahsedilen tutar.Yazan rakamı girdim ve son alışverişimi bu şekilde bitirmiştim.Ubisoftta finansbank kartlarını artık kullanamayacak mıyım hiçbir fikrim yok,zaten alacağımı almıştım.Üzerinden baya bir zaman geçecek bir sonraki alışveriş için.O zaman bakarım duruma.

Yıllardır CardFinans Fix kullanıyorum, öyle bir sorun yaşamadım. Aynı güvenlik kontrolünü birkaç yıl evvel bana da yaptı Xsolla (bir Ubisoft alışverişimde), mobil bankacılık uygulamasına girip provizyondaki işlemlerden kodu alıp girmiştim ve o gün bugündür bir daha güvenlik kontrolüne takılmadım Xsolla ya da Ubisoft'ta.

Müşteri hizmetlerini aradığınızda sorsaydınız keşke onlar görebiliyor mu kodu diye? Eğer onlar da göremiyorsa bankalık bir sıkıntıdır, yok eğer onlar görüp de siz göremiyorsanız, belki yeni uygulamadan kaynaklı bir sorun olabilir. Hatırladığım kadarıyla, güvenlik kodu direkt ekstredeki/provizyondaki işlem adında yazıyordu. (XSOLLA * 98765 gibi)

1 ya da 2 ay evvel mobil bankacılık uygulamasını güncellediler, tasarımı komple değiştirdiler, belki bir ihtimal o yüzden olabilir bu yaşanan sıkıntı. Eski tasarım çok kötüydü ama yıllarca kullana kullana alışmıştım artık, şimdi yenisi bir garip geliyor, alışmak gerek buna da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 9 Temmuz 2021; 13:34:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Yıllardır CardFinans Fix kullanıyorum, öyle bir sorun yaşamadım. Aynı güvenlik kontrolünü birkaç yıl evvel bana da yaptı Xsolla (bir Ubisoft alışverişimde), mobil bankacılık uygulamasına girip provizyondaki işlemlerden kodu alıp girmiştim ve o gün bugündür bir daha güvenlik kontrolüne takılmadım Xsolla ya da Ubisoft'ta.

Müşteri hizmetlerini aradığınızda sorsaydınız keşke onlar görebiliyor mu kodu diye? Eğer onlar da göremiyorsa bankalık bir sıkıntıdır, yok eğer onlar görüp de siz göremiyorsanız, belki yeni uygulamadan kaynaklı bir sorun olabilir. Hatırladığım kadarıyla, güvenlik kodu direkt ekstredeki/provizyondaki işlem adında yazıyordu. (XSOLLA * 98765 gibi)

1 ya da 2 ay evvel mobil bankacılık uygulamasını güncellediler, tasarımı komple değiştirdiler, belki bir ihtimal o yüzden olabilir bu yaşanan sıkıntı. Eski tasarım çok kötüydü ama yıllarca kullana kullana alışmıştım artık, şimdi yenisi bir garip geliyor, alışmak gerek buna da.

Alıntıları Göster

Bana ubisoft alışverişlerimde Xsolla bu söylenen güvenlik kontrolünü hiç yapmadı ama buna rağmen ben alış veriş yapamıyorum Ubisoftan. Başka banka kartı kullanın diyor. Başka kart kullanıyorum onu da red ediyor. Yapı Kredi kartlarında sıkıntı çıkarıyor diyorlar. Söylenene göre yapıkredi ile aralarında sorun varmış ve bu sebeple yapı kredi Xsolla'ya ödeme yapmıyormuş. Ama işin garibi Epic den oyun alırken Xsolla aynı sorunu çıkarmadan ödemeyi alıyor.

• Detroit indirdim geceden 50 gb. Kurulum iki saat sürdü. Sonra patch yapayım dedim, bütün dosyaları sıfırdan mı doğruladı ne yaptıysa 2 saat de o sürdü. Yalnız oyun açılmıyor. Korsan oyun kanserdir.

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    Keşke korsan olduğunu en başa yazsaydınız da 15 saniyemi bu yoruma ayırmasaydım.

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

Enpara ve qnb finansbank kartlarıyla denedim.İlk 5 alışverişi enparanın kartıyla sorunsuz halletmiştim.6.alışverişimde herşeyi denedim,dediğiniz gibi müşteri hizmetlerine de sordum.Onlar da göremiyordu.Bu Forward indiriminin son günüydü.Belki de ertesi gün deneme şansım olsa aynı sorunu yaşamayacaktım.Anlık bir problem de olabilir.Bilemiyorum.En azından iş bankası kartıyla o güvenlik adımını geçtim.Hesapla ilgili alınıyorsa bu güvenlik adımı sorun yoktur şuan muhtemelen,kart bazlı bir uygulama ise ancak bir sonraki alışverişlerde anlayabilecem demektir.Bunun için de bekleyecem uzun bir süre,zira ubisofta göre 2000 lira indirim kazanmışım bu 6 alışverişte :)). Toplamda 148 lira harcamıştım.Uzun bir süre daha alışveriş yapmam ubisofta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 9 Temmuz 2021; 14:31:25 >
  • R-10 kullanıcısına yanıt

Draugen i bilmiyordum istek listesine ekledim. oyun görselliği ile sattı bana kendini.  

• Daha önce BursaGB sitesinden alışveriş yapmış olan var mı? Güvenilir midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerolona -- 9 Temmuz 2021; 17:15:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerolona

Daha önce BursaGB sitesinden alışveriş yapmış olan var mı? Güvenilir midir?

O tür siteler oyunları genelde gift yöntemiyle gönderirler ve onlarca, yüzlerce oyuncuya aynı hesaptan gift gönderdikleri için Steam'in ticari kullanım kontrolüne takılmaları çok olasıdır. Bu kontrole takıldıklarında Steam'in gönderilen giftleri iptal etme yetkisi var, geçmişte bu durum çokça kez yaşandı hem de forumda sponsor firma olan bir firma ile. O yüzden bu tür sitelerden gift yöntemiyle oyun almak çok riskli.

BursaGB çok uzun süredir hizmet veren bir firma, Knight Online oyuncularının çok sık kullandığı bir site. Ben alışveriş yapmadım ama uzun yıllardır hizmet veren bir firma olduğu için güvenilir olduğunu düşünüyorum, sitelerinde açık adresleri ve vergi numaraları vs. de var. Ama söylediğim gibi, Steam Gift olarak oyun alacaksanız önermem, çok riskli.

• aerolona kullanıcısına yanıt

Oradan geçmişte birkaç oyun almıştım sorunsuzca. Özellikle fifaları bir dönem uygun ön sipariş fiyatıyla satıyorlardı geçmişte alıyordum. Hatta forumdan baya bir kişi de toplanıp alıyordu fifa yı. Ama bu bahsettiğim 2-3 yıl önceydi. Son dönemlerde nasıldır hizmetleri, el değiştirmiş midir vs bilemiyorum maalesef. Chat i vardır sorun isterseniz key olarak mı satıyorlar oyunları diye

• Humble Bundle yeni oyun bundle'ı Humble Unleash Destruction Bundle (pay what you want and help charity) (humblebundle.com)

"Her zamanki" gibi gene çer çöp satıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlokShot -- 9 Temmuz 2021; 21:19:24 >
  • Tunca yine oyunculuğunu konuşturmuş   Oyun geçen ay çıkış yaptığında Steam'de görmüştüm ama o kadar ilgimi çekmemişti. Şimdi Tunca'nın şu videosunu izleyince nedense ilgimi çekti  

Yorumlarda denk geldim, videonun yüklenme tarihi ve uzunluğu da çok manidar, resmen Easter Egg koymuş videoya   Video 4 Temmuz Amerika'nın Bağımsızlık Günü'nde yüklenmiş ve video uzunluğu 9:11 (11 Eylül)

Oyunun Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/997010/Police_Simulator_Patrol_Officers

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 9 Temmuz 2021; 21:29:49 >

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.