Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Emre098tXYZ , ozggr , T R A G I C , Kutsal Kase , MALTHAEL Daha Az
5 Kayıtlı Üye ve 28 Misafir (21 Mobil) - 12 Masaüstü21 Mobil16 Android
5 sn
278.906
Cevap
2.177
Favori
14.342.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 10798
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2808
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1909
  • Favoriye Eklediklerim 2226
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (4040 mesaj) Johnny Silverhand (3330 mesaj) XanthiN (2808 mesaj) Noctivagant (2654 mesaj) saintroyo (1905 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (117656 mesaj) Mobil (36711 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9594 mesaj) Uygulama (5045 mesaj) (171 mesaj) (455 mesaj)
  • @
409 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    1765 Mesaj

Forza Horizon 4 Steam'de, MS Store'dakinden daha ucuz. Sandıkları terk etmeyin arkadaşlar pre-order 92 liradan açıldığını an çekin direkt.

|
    |
    R-10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1765 Mesaj

MS sunumda Replaced ilgimi çekmişti, Türkçe dil desteği olacakmış:

https://store.steampowered.com/app/1663850/REPLACED/

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/76/d1/eb/76d1eb36f17371d76877dac22dc30857.jpg&t=0&width=480&text=1
  • Yarbay
    2997 Mesaj

Hayran olmasam da severek izledim filmi zamanında. Özellikle 3D konusunda piyasaya öncülük etti, gayet başarılıydı.

Ancak beni yaratılan dünyanın içerisinde yer alma fikri baydı. Anladık oyun motorları çok gelişti, neredeyse haritanın %100’üne ulaşabiliyoruz. Anladık sistemler gelişti, gerçek gibi grafiklerle yaratılan dünyada etrafı izleye izleye gezip tozabiliyoruz. Ancak biraz da oynanış be abi, biraz yaratıcılık. Hele Ubisoft oyunu olarak çıkacak olunca biraz ondan biraz bundan önceki oyunlardaki sistemleri de kopyala yapıştır eklerler, Assassins Creed: Avatar olur bu da.

Neyse, fiyatı belli bir seviyeye gelince her türlü alınır oynanır. Tabi önce çıksın bir görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 14 Haziran 2021; 0:50:58 >
    |
    |
    gargamel_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1765 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    3034 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sanmıyorum

GTX1060lı laptopumla bu geceyi buruk bi mutlulukla izledik. Yeni oyunların çıkacak olması mutlu ederken fiyatlar ve gereksinimler sayesinde izleyecek yayıncı bakmaya başladık. Stalker ve FH5 çok güzel gözüküyor.

Hocam sen 1060 var diye üzülüyorsun bende yeni rx580 taktım diye havalara uçuyorum

|
    |
  • Yarbay
    8895 Mesaj
  • Kurmay Yarbay
    7117 Mesaj

Psychonauts 2, 92 TL den ön siparişe açılmış.Çıkış tarihi 25 Ağustos  

https://store.steampowered.com/app/607080/Psychonauts_2/

En düşük fiyat bizde görünüyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/48/ee/ab/48eeabd1778407e2727aca066a8a65f9.png&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 14 Haziran 2021; 1:23:42 >

• Teğmen
    112 Mesaj

artık harcadığın parayı sana kazandıracak iş yapmadığın sürece alınamaz hale geldi bu kartlar. hocam oyun yapımcılarının da işine gelmiyor oyun oynamanın bu kadar pahalı hale gelmiş olması. kafada müşteri yelpazeleri daralıyor. gaming sektörünün geleceği streaming. yakın zamanda iyice yayılarak artar bu iş ülkemizde de. yarın xCloud gelir, sonra amazon luna bla bla.

|
    |
    Sanmıyorum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4175 Mesaj

Ben oyun tarafında streamingde bir gelecek görmüyorum. Firmaların basit ve masrafsız şekilde daha çok kişiye ulasabilme çabasından ibaret. Bugün xclouddan oynar, yarın Xbox alır kafasında bir şey. E spor - rekabetçi tarzda oyun oynayanlar düşük gecikme, stabil performans ve yüksek kare hızı istiyor. Streaming servisleri bunların hiçbirini sunamaz, sunamayacak. Hadi casual kitleye oynasınlar diyelim, adam 400-500 dolarlik konsolla 4k oyun oynuyor. 300 dolarlık konsol ile 1080p oyun oynayabiliyor. Streaming servisi 4k görüntü sunsa bile sikistirmadan dolayı 1080p den kötü görünüyor. Bir oyuncu neden gidip streaming servisine para versin ki? Gider taksit ya da abonelik ile konsol alır. Hadi streaming servisleri konsolların pahalı olduğu, gelişmemiş ülkeleri hedef alsın diyelim. 1. Konsol alamayan adam nasıl oyunu alacak. 2. Zaten bu ülkelerde yeterli internet altyapısı yok?

Zamanında PC oyunculuğu için de ölecek diyorlardi, durum ortada.

Not: Yine de gelecekte ne olacağı belli olmaz. Kayıpsız görüntü sıkıştırma teknolojileri ortaya çıkar, e-spor denen şey ortadan kaybolur, insanların oyun alışkanlıkları değişir ve bütün oyunlar mobil oyun sığlığında olursa, işte o zaman ana akım olabilir streaming servisleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 14 Haziran 2021; 2:0:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    lethele kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1765 Mesaj

PC Gaming Show 2021 hayatımda gördüğüm en kötü sunumlardan biriydi. 1.5 saat tamamen zaman kaybıydı, çok üzüldüm keşke uyusaydım. Bildiğin reklamları dayamışlar sunum diye bize yutturmaya çalışıyorlar. Summer Game Fest de öyleydi ama en azından birkaç yeni şey görmüştük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sp!deR -- 14 Haziran 2021; 2:0:10 >
  • Yarbay
    3610 Mesaj

|
    |
  • Teğmen
    112 Mesaj

hocam haklı olduğunuz çok konu var ama şurada ayrılıyoruz sizle. öncelikle e spor oyuncuları kart vs gibi dertleri yok. benim bildiğim tüm e spor oyunları 3500u'da falan dahi çalışıyor. yani 3080 ihtiyacı olan bir e spor oyunu yok. bu yüzden zaten streaming o tayfayı hedeflemiyor bence.

streamingin açtığı kapı şu, tak çalıştır. ben bu işlerle uğraşmak istemeyen bir insanım. google chrome'dan tarayıcıyla oynuyorum kafası. bence bu kafalara hitap ediyorlar. haklısınız şimdilik side product gibi işliyor ve sunuluyor. bunun bir sebebi de yatırım maliyetinin çok yüksek olması.

haklı olduğunuz bir nokta da veri meselesi, 1 saat gfn+ ~8gb veri tüketiyor. ancak benim streamingin bir şekilde hayatımızın bir parçası olacağını düşünmemin tek sebebi, geleceğin bize, internete erişim kolaylığı getireceği ancak asla gpu erişim kolaylığı gelmeyeceğini biliyor olmam. çünkü mining'in neden bu kadar coştuğunu biliyorsanız eğer, limit sonsuza giderken mine ediyorlar. her bir işlem, bir öncekinden 2 kat(örnek olarak) daha uzun sürüyor. bu da her anın değerinin artmasına sebep oluyor. yani gpular çok büyük ihtimalle artık hep böyle bir emtia olarak kalacak. ama internet için gelecek daha parlak.

neyse bakalım gelecek bizlere neler gösterecek.

|
    |
    keremec kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1307 Mesaj
    Redfall hakkında bilgi ararken gördüm, bethesda 3 yıl önce bu ismi aldığında insanlar baya elder scrolls oyunu beklemişler, subredditi bile var
    Başta bu dönem duyurulan ellinci l4d benzeri sandım ama açık dünya, tek oynanıyor dediler, borderlands gibi olur umarım.
    Bir de ana düşmanların vampir olması iyi olmuş zombi teması artık bıktırmıştı. İlk vampiri görünce aha outsider, alternetif dishonered evreni mi bu dedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    160 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Absnthe

Geliştirici oynayip birakmiş oyunculari düşünmüyorki :) dünyada yeni nesil cocuklar Gitgide Artiyor.. Genc nüfüsü cok fazla.. Özellikle Çinde.. İnanilmaz Ragbet var oyunlara )

Alıntıları Göster

Hocam öyle tabi de yani grafikleri bu oyunun normal bir oyun gibi değil ki zamanla hiç eskiyeceğini bile düşünmüyorum ben. Tek yaptıkları şey karakter yüzlerini hafif geliştirmişler o kadar gibi gördüm.

|
    |
  • Yarbay
    4979 Mesaj
    E3 bu sene maalesef çok kötü. Birkaç oyun hariç heyecanlandıran oyun yok.

|
    |
  • Binbaşı
    1897 Mesaj

Oyun çok güzel fiyattan gelmiş gibi gözüküyor özellikle dün gece olan fiyat facialarından sonra ama genelde Microsoft düşük fiyatlarını değiştirmediğinden pre-order yapmayacağım. Forza Horizon 4 gibi bunun da fiyatı kalır gibime geliyor. Ama oyun bence efsane olacak o ayrı konu parası olan şu an bassın geçsin pre-order'ı  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hudson51 -- 14 Haziran 2021; 7:57:50 >
    |
    |
    Terminator T-800 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3034 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kayser

Redfall hakkında bilgi ararken gördüm, bethesda 3 yıl önce bu ismi aldığında insanlar baya elder scrolls oyunu beklemişler, subredditi bile var
    Başta bu dönem duyurulan ellinci l4d benzeri sandım ama açık dünya, tek oynanıyor dediler, borderlands gibi olur umarım.
    Bir de ana düşmanların vampir olması iyi olmuş zombi teması artık bıktırmıştı. İlk vampiri görünce aha outsider, alternetif dishonered evreni mi bu dedim

Hocam oyun FPS mi tps mi karakter kastıklarına göre tps olur diye düşünüyorum ubi salağı gibi avatar oyununu FPS yapmazlar umarım

• Yarbay
    3560 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

Hocam oyun FPS mi tps mi karakter kastıklarına göre tps olur diye düşünüyorum ubi salağı gibi avatar oyununu FPS yapmazlar umarım

Alıntıları Göster

arkane yaptigi icin fps olur yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 14 Haziran 2021; 8:10:35 >
  • Yarbay
    3034 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

arkane yaptigi icin fps olur yine

Alıntıları Göster
    Hadi ya listemden çıkar o zaman FPS ye dayanamam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    444 Mesaj

Hocam sizin fikirler ile gerçekler arasında baya fark olduğunu söyleyebilirim. Bu sektördeyim ( sunucuları kuran işleten tarafta), hedef kitle zaten profesyoneller değil. Zaten E-sporcu olanların bunlara ihtiyacı da yok. Fakir E-Sporcu görmedim ben. Casual takılan oyuncuların hepsi oynuyor zaten, bu ms yi dert etmiyor onlarda. Lol için ele alırsak 280 fps - 45-50 ms ile oynuyorsun. Avrupa ve Tr de geforce now sunucuları tamamen dolu. Ek kurulumlar yapılıyor.

Stabil ve iyi bir internet gerekiyor tabi bunun için. Wifi ya da düşük hızlarda keyifsiz olduğu doğru. Ancak televizyondan witcher 3 oynamak ayrıca bir konfor.

Net browser olana herhangi bir cihazdan oyun oynayabiliyorsun. Testler yapılırken ekran kartsız ( 10 yıl üzeri) onboard cihazlarda testler yapıldı.

3080 - 30.000 TL olduğu bir ortamda, gayet makul bir konumda.

Türkiye için ilk çıktığı gün, çok yüksek fiyat denildi, tepkiler oldu, ama serverlar ilk 2 haftada tamamen doldu.

İnsanların alım gücü yok ülkemizde ne yazık ki. Hevesi olanlar iyi kötü azcık parası olanlar, bunu mecburen tercih ediyorlar.

4k hizmeti için en az 100mbit stabil bandwidth'in olmalı ki o hizmeti anca alabilesin. Ayrıca 4k hizmeti The Nvidia Sheild TV Pro ( 170 $-190$ arası yurt dışı fiyatı) ile AI upscaling yaparak düşük hızda bile 4k streaming almanı sağlıyorlar. sadece oyun için değil film-diziler içinde geçerli. ( amazon prime'da 4k filmler var.) Sadece görsel değil dolby atmos ve dts audio ile güçlü ve atmosferik seste sağlıyor.

Toparlamak gerekirse, yurt dışında inanılmaz popüler seviyede. yeni ülkeler ile sunucu kurma anlaşmaları imzalanıyor. Tr'de ise sunucular dolu. Üyelik bile kapatılmıştı yakın zamana kadar. Kurulum sonrası açılmış olması lazım. Öyle bir noktada ki Avrupa'da eksikden internet kafe kültürü vardı, şu an tablet klavyesini alıp, çocuklar toplanıp beraber oyun oynuyorlar geforce now üzerinden. Sadece evde oyun oynamak olarak düşünmeyin olayı, mobilizasyon sağlıyor sistem.

|
    |
    keremec kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,113
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.