Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oguzhantezel92 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 38 Misafir (14 Mobil) - 24 Masaüstü15 Mobil6 Android
5 sn
274.446
Cevap
2.145
Favori
13.986.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10712
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2753
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1863
  • Favoriye Eklediklerim 2192
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (4033 mesaj) Johnny Silverhand (3327 mesaj) XanthiN (2753 mesaj) Noctivagant (2517 mesaj) saintroyo (1905 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (114327 mesaj) Mobil (36102 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9381 mesaj) Uygulama (5045 mesaj) (126 mesaj)
  • @
396 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    1823 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Impakt

Bu yöntemi kullanacak olan arkadaşlara naçizane tavsiyem hesabınız ne kadar güvenilir olursa olsun özellikle iade oyun sayınız fazla ise bu yöntemi yapıp oyunları veya ek paketleri iade etmeyin. Gelecekte hesabınızın oyun iade edememesi başta olmak üzere sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yöntemi kullanacak arkadaşlara yeni hesap açıp o hesapta yapmalarını veya varsa 2. hesaplarında yapmalarını önerebilirim, ana hesabınızı riske atmayın. Ayrıca yakın gelecekte Türkiye,Rusya,Brezilya gibi ülkelerdeki Steam iade politikaları hakkında değişime gidilebilir, redditte bir ara denk gelmiştim bununla ilgili bir konuya, hatta bazı yapımcıların oyunlarını Steama "Bu ürün iade edilmeye uygun değildir." şeklinde sunacakları hakkında da konuşuluyordu.

Alıntıları Göster

Hocam zaten ben de direkt aldığım gibi iade etmedim. Şu an iniyor, 1 saat oynayıp 2-3 gün sonra iade edeceğim. Sonuçta bu hakkı bize Steam verdi ve biz de kuralına göre oynuyoruz. :)

• Binbaşı
    1341 Mesaj

Ben de pek anlamadım ama değiştirdikleri şeyler bunlarmış. https://steamdb.info/patchnotes/6494842/

|
    |
    Gye_Baek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    680 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Hocam zaten ben de direkt aldığım gibi iade etmedim. Şu an iniyor, 1 saat oynayıp 2-3 gün sonra iade edeceğim. Sonuçta bu hakkı bize Steam verdi ve biz de kuralına göre oynuyoruz. :)

Alıntıları Göster

Hocam ben sizin için söylemedim genel olarak yazdım, ayrıca şunu da belirteyim 1 saat oynayıp iade etmek de sakıncalı,normal şartlar altında doğal karşılanabilir Steam Destek tarafından bu sürekli tekrarlanmadığı sürece, ama ne yazık ki Steam Türkiye tarafında 2 saatten daha önce biten oyunları satın alıp oyunu bitirip veya bir oyunu 2 saatten daha az oynayıp iade eden kullanıcıların sayısı çok ama çok fazla olduğu için ve bu insanlar genelde iade ederken gerçek bir sebep sunamadıkları için ve sistemi suistimal ettikleri için cezasını bilinçli kullanıcı da zamanı geldiğinde çekiyor ne yazık ki. Çok kez belirtildi Steam İade Politikası oyun deneme amaçlı kullanılamaz diye ama bu durum Steam koleksiyon kartı satan kullanıcılar tarafından devam ediyor.

O yüzden naçizane tavsiyem herkesin iade politikasını düzgün kullanması, aksi durumda yaşanabilecek durumların sorumluluğunu almasını göz önünde bulundurması gerekir. 30-40 TL kar ilk başta sevimli görünebilir ama gelecekte 600-700 TL bir oyunu alıp gerçekten bir sorununuz olduğu için iade edilmek istendiğinde sıkıntı çıkabilir ve kesinlikle bu 30-40 TL kara değmez.

|
    |

• Yarbay
    11149 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

Ben de pek anlamadım ama değiştirdikleri şeyler bunlarmış. https://steamdb.info/patchnotes/6494842/

İlginç gerçekten, bakalım belki çıkar ilerleyen günlerde yama notları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2788 Mesaj

Steam'in yerinde olsam Türkiye'den iade hakkını tamamen kaldırırım. Profilinde 700 tane oyunu olan adamın girdiği hallere bak, tam DH ölücü ruhu.   

• Yüzbaşı
    570 Mesaj
    Adamların iyi niyetle yaptıkları sistemi suistimal edersin, ondan sonra da bize neden bu hakkı tanımıyorlar, bizde neden yerel fiyatlandırma yok dersin. Müstehak kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1823 Mesaj

AAA bir oyun fiyat hatasıyla 20-30 liraya düştüğünde pide kuyruğu gibi kuyruk yapacak adamlar bana yerel fiyatlandırmadan, iadenin suistimalinden bahsetmişler. Ortada bir açık yok arkadaşlar. Adamlar paketi ve fiyatları böyle belirlemişler, ben de size gelip fırsat olarak sundum. Bunu yazan arkadaşlardan çok daha fazla sayıda ön siparişim ve satın alımım vardır. Yerel fiyatlandırma veya Türkçe dil desteği gelsin diye yüzlerce oyunu ana fiyatından satın aldım. Şimdi gelip bana hikaye okumayın. Asıl hatayı gelip size bunu söyleyerek yapmışım. Bana neyse, kim nasıl alıyorsa alsın zaten. Kimseyi zorlamadım etmedim. Bu şekilde satın alan 2 arkadaşım oldu bile. Sanki plati.ru'dan hesap sattırıyoruz, demagojiye bak.

Şunu da söyleyeyim, bu konuda da yeri geliyor fırsat paylaşıyoruz, yeri geliyor yardıma ihtiyacı olana yardım ediyoruz. Ama konuda yeni gördüğüm arkadaşlar böyle kırıcı konuşunca heves de kalmıyor doğrusu.

Edit: Her şeyi geçtim bu fiyat durumu sadece Türkiye'de yok. Bunu yurt dışında yapanlar da var. Neymiş adamların yerinde olsa Türkiye'den iade haklarını kaldırırmış. Resident Evil 2 oyunu şu anda $16 ama bu paketin içinde $10. Sanki bu yöntemi dünya üzerinde bir tek ben yapmışım gibi Türk oyuncularının suistimaline falan girmişsiniz, alakasız boş boş muhabbetler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Frost -- 19 Nisan 2021; 19:7:19 >

• Yarbay
    3272 Mesaj

arkadaslar iade hakki genel bir hak.

bari iade konusunda duyar kasmayin 

2 saat icinde ne yaparsa yapar alan kisi

|
    |
  • Yüzbaşı
    941 Mesaj
    quote:

Bu yöntemi kullanacak olan arkadaşlara naçizane tavsiyem hesabınız ne kadar güvenilir olursa olsun özellikle iade oyun sayınız fazla ise bu yöntemi yapıp oyunları veya ek paketleri iade etmeyin. Gelecekte hesabınızın oyun iade edememesi başta olmak üzere sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yöntemi kullanacak arkadaşlara yeni hesap açıp o hesapta yapmalarını veya varsa 2. hesaplarında yapmalarını önerebilirim, ana hesabınızı riske atmayın. Ayrıca yakın gelecekte Türkiye,Rusya,Brezilya gibi ülkelerdeki Steam iade politikaları hakkında değişime gidilebilir, redditte bir ara denk gelmiştim bununla ilgili bir konuya, hatta bazı yapımcıların oyunlarını Steama "Bu ürün iade edilmeye uygun değildir." şeklinde sunacakları hakkında da konuşuluyordu.

Alıntıları Göster

+1 Yıllar önce birkaç oyunu satın alıp indirim zamanı geldiğinde hepsini iade edince "İadeler, oyun denemesi için kullanılamaz. Daha fazla denendiğinde iade haklarınız sonlanabilir." gibisinden bir uyarıyla karşılaşmıştım. Ucuz oyun için hesabınızın haklarını riske etmenize değmez.

|
    |

• Çavuş
    45 Mesaj

Edit: Oyunlar geri geldi.

Görünüşe göre Rockstar oyunları Steam'den kaldırılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neil Watts -- 19 Nisan 2021; 20:24:5 >
  • Yüzbaşı
    680 Mesaj

Yavaş yavaş geri geliyor hocam, biri yanlış kabloyu çekti galiba :)))

Satıştan kalkarsa tüm Rockstar oyunlarının Steam key fiyatları uçar ytd.

• Yarbay
    3272 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Neil Watts

Edit: Oyunlar geri geldi.

Görünüşe göre Rockstar oyunları Steam'den kaldırılmış.

gecen seferki gibi hata sanirim. geri ekleniyor oyunlar

• Yarbay
    3311 Mesaj
    quote:

Yavaş yavaş geri geliyor hocam, biri yanlış kabloyu çekti galiba :)))

Satıştan kalkarsa tüm Rockstar oyunlarının Steam key fiyatları uçar ytd.

Rockstar, Ubisoft, EA gibi kendi platformları olan oyunların Steam key'leri olmaz. Key olarak sadece kendi platformlarında satarlar.

• Yüzbaşı
    680 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Rockstar, Ubisoft, EA gibi kendi platformları olan oyunların Steam key'leri olmaz. Key olarak sadece kendi platformlarında satarlar.

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 19 Nisan 2021; 20:35:41 >

• Yarbay
    3311 Mesaj
    quote:

Alıntıları Göster

1. Vice City çıktığında Rockstar Launcher yoktu. Aynı şey EA Origin için de geçerli.

2. Gamivo resmi bir satıcı değil, grey market.

Rockstar Games, Vice City oyununu resmi key olarak Rockstar Games Launcher üzerinden satıyor.

https://www.humblebundle.com/store/agecheck/grand-theft-auto-vice-city

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 19 Nisan 2021; 20:39:30 >

• Yüzbaşı
    680 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

1. Vice City çıktığında Rockstar Launcher yoktu. Aynı şey EA Origin için de geçerli.

2. Gamivo resmi bir satıcı değil, grey market.

Rockstar Games, Vice City oyununu resmi key olarak Rockstar Games Launcher üzerinden satıyor.

https://www.humblebundle.com/store/agecheck/grand-theft-auto-vice-city

Alıntıları Göster

Hocam sonuçta Steam key olarak varlar ve çalışıyorlar, yanlış anlaşılmayı düzeltelim diye yazdım kişisel algılamayın.

Aynı şekilde attığınız humble linkine istisnaden: https://www.humblebundle.com/store/grand-theft-auto-the-trilogy?

Steam key şeklindeler.

"Grand Theft Auto: The Trilogy is provided via a Steam key. For key redemption, a free Steam account is required to play."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 19 Nisan 2021; 20:42:44 >
    |
    |

• Binbaşı
    1823 Mesaj
    Birkaç dakika önce Resident Evil 3 iadem onaylandı. Ortada bir suistimal olsaydı iade hakkım alınabilirdi dediğiniz gibi. Ama bu bariz bir fiyat hatası ve bunu Steam'in düzeltmesi lazım, alıcıların hiçbir suçu yok. Kaldı ki Reddit'te biraz araştırırsanız bu yöntemi yapanların olduğunu göreceksiniz. Böylelikle bazı arkadaşların ve onları destekleyenlerin gereksiz duyarları suya düştü.

Bu olaydan şunu anladım, fiyat hatası olduğunda fırsat olarak sizinle paylaşmak istediğimde ölücü olup 700 oyunumla halden hale giriyorun ve bana her şey müstehak oluyor. Umarım malum arkadaşlar, bu gösterdikleri duyarı zamanında Metro Exodus'ta, Horizon: Zero Dawn'da, EA Play'de, Mafia Trilogy'de ve Borderlands 3'te de kasmışlardır.

Bu konuya gün içinde en az iki saatte bir kere uğrayan biri olarak zaten konunun eskisi gibi olmadığını düşünüyordum ve bunun üstüne de fırsat olduğunu düşündüğüm bir paylaşımdan linçlenince ortamın tadının tuzunun iyice kaçtığını anladım. İyi forumlar herkese.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Yarbay
    11149 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

gecen seferki gibi hata sanirim. geri ekleniyor oyunlar

Alıntıları Göster

Yukarda da yazmıştım ilginç bir şekilde kaç senelik l.a noier da 1.6 gb güncelleme geldi. Büyük ihtimalle bunla alakalı birşey olacaktı ama saçma sapan bir hataya dönüştü bu durum  

|
    |

• Yüzbaşı
    565 Mesaj

bu ne şiddet, bu ne celal :/

söylemek istediklerin karşıdakinin anladığı kadardır biliyorsun ama.

böyle saçma bir şey için bilgilendirme yapmaktan vazgeçmene gerek yok.

sadece kendini ve senden faydalanan bizleri üzersin.

|
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5995 Mesaj

|
    |
    Gye_Baek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Ko Cuce
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
1,161
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.