Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

7 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 32 Misafir (11 Mobil) - 25 Masaüstü14 Mobil1 Android
5 sn
271.076
Cevap
2.120
Favori
13.611.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 10646
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2720
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1849
  • Favoriye Eklediklerim 2167
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (4010 mesaj) Johnny Silverhand (3326 mesaj) XanthiN (2720 mesaj) Noctivagant (2514 mesaj) saintroyo (1905 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (111308 mesaj) Mobil (35689 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9245 mesaj) Uygulama (5045 mesaj)
  • @
383 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    6606 Mesaj

Cyberpunk 2077 de 4 farklı Ray Tracing tekniği kullanılıyor.Bu güne kadar çıkan RT destekli oyunlarda genelde gerçek zamanlı yansıma,gölgeler,ışıklandırma yada global illumination tekniklerinden bir yada ikisini kullanan oyunlar bulunuyordu.Control ve Metro Exodus(The Two Colonels ek paketi) birden fazla RT tekniği kullanan oyunlar arasında,Cyberpunk 2077 de ise ;

Ray-Traced Diffuse Illumination

Bu teknik,standart yöntemlerin aksine çeşitli yüzeylerden gelen ışıkların doğal bir şekilde yayılmasını ve aydınlatılmış yüzeylerin daha gerçekçi bir şekilde ışık almasını sağlıyor.

Ray-Traced Reflections

Cyberpunk 2077'de diğer oyunların aksine gerçek zamanlı yansımaların çizim mesafesi çok daha yüksek,ayrıca ışığın çeşitli yüzeylerdeki(örneğin metal) yansımasını gerçek zamanlı olarak simüle etmek içinde standart tekniklerden farklı olarak sadece baktığımız alanda değil tüm sahnede uygulanıyor.Böylece kamera açısının dışında yada uzakta kalan nesnelerdede bu yansımaları gerçek zamanlı olarak görebileceğiz.

Ray-Traced Ambient Occlusion

Ambient Occlusion ortam kapatma olarak ifade ettiğimiz bir gölgelendirme ve işleme tekniği,bu tekniğin Cyberpunk 2077 de ışın izlemeli olarak çalışması sayesinde gölgelerin eksik olduğu yerlerde gerçekçi ve doğal gölgeleme efekti oluşturmak için doğal ışık kaynaklarınıda kullanıyor ve bu sayede gölgeleme kalitesini iyileştiriyor.

Ray-Traced Shadows

Cyberpunk 2077 de ışık kaynağı yönü ve şiddetine bağlı olarak,gelen gölgelere gerçek zamanlı yön vererek gölge eşleme kalitesini yükseltiyor.

Bu tekniklerden dolayı RT açık ve kapalı iken görsel olarak önemli farklar oluşacaktır.Bu nedenle paylaştığınız iki görsel arasında RT açık ve kapalı iken gölgelerde,Ambient Occlusionda ve ışıklandırmada bariz farklar öne çıkıyor.Bu oyunu mümkünse RT destekli bir kartla oynamak gerektiğini düşünüyorum. 

Ek olarak oyun DLSS 2.0 destekli ve bu teknik sayesinde oyunlarda çok daha net ve temiz bir görsellik elde ediliyor.DLSS 1.0 da görüntü bulanık ve noise dediğimiz karıncalanmalar oluyordu.DLSS 2.0 ile kalite-performans arasında tercih yapabildiğimiz gibi daha keskin bir görüntü ve standart AA tekniklerinden çok daha kaliteli bir görüntü elde ediyoruz.Bazı TAA destekli oyunlarda nesnelerde tırtıklanmalar oluşabiliyorken DLSS 2.0 ile bu tip sorunlarda düzeltilebiliyor. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 23 Kasım 2020; 23:31:33 >
    |
    |
    TheMuyu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ///PALIT GEFORCE RTX 3070 GAMİNG PRO OC 8 GB//MSI Z370 GAMING M5//İNTEL CORE İ7 8700K//KINGSTON HYPERX PREDATOR 3000@3400 MHZ OC (2X8) GB DDR4//NZXT KRAKEN X62//SAMSUNG 850 EVO 250 GB//SAMSUNG 860 EVO 500 GB//SEAGATE 2 TB 7200 RPM SSHD//ASUS VG248QE 144 HZ//CORSAİR AİR 540 WHİTE EDİTİON//SEASONIC 1000W PLATINUM//LOGİTECH G810 ORION SPECTRUM RGB//LOGİTECH G502 PROTEUS CORE SPECTRUM RGB//LOGİTECH G633 ARTEMİS SPECTRUM RGB 7.1 SURROUND//WİNDOWS 10 X64 PRO///

• Yüzbaşı
    959 Mesaj
    Arkadaşlar bu sızan videonun eski sürümlerden olduğu söyleniyor endişelenmeyin RT böyle bir fark yaratmaz. Hadi kapalı alanda olsa anlarım ama açık alanda RT'nin etkisi çok düşük seviyede olur dikkatli gözler lazım anlamak için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    335 Mesaj

Ben hep GTX'li ekran kartı alıyorum sıkıntı olmuyor.

|
    |
    akif15

Orijinalden alıntı: okruTGamer

Mamak sandım Çankaya çıktı.

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Intel Core i7 6700T 3.4GHZ // MSI H110M PRO // MSI RX 470 GAMING X 8G // HI-LEVEL 8x2 GB 2133MHz DDR4 // WD 3.5 1TB // Aerocool V2X 500W ////SAMSUNG 750 EVO 250GB // HyperX Cloud II Origin İD: PatrenTR
  • DH Yönetici
    12135 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

We Happy Few %85 indirim ile dip fiyatta.

https://store.steampowered.com/app/320240/

Playstore'da 6₺ daha ucuz:

https://www.playstore.com/urun/we-happy-few

CPU: AMD Ryzen 5 2600 | GPU: MSI RX 5700 MECH GP OC | RAM: GSKILL 2x8GB Ripjaws V 3000MHz | Anakart: MSI B450-A PRO | SSD: Samsung 860 EVO 250GB | M.2 SSD: James Donkey JD1024 1TB | HDD: Seagate Barracuda 2TB | Kasa: Cooler Master MB520 | Monitör: Samsung C27HG70 | Fare: Logitech G102 | Klavye: James Donkey 610S Red Switch | Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 (2019 Edition) | Pad: GamePower GP700 RGB | Gamepad: Xbox 360 Controller | Ses Sistemi: Logitech Z506 | Telefon: iPhone 7 32GB
  • Teğmen
    118 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

oyunfor'da 2-3 tl daha ucuz. deluxe edition'da 10 tl fark var https://www.oyunfor.com/steam-oyunlari/we-happy-few-320240/we-happy-few-steam-cd-key

• Teğmen
    193 Mesaj

Steam Black Friday indrimleri ne zaman ?

Bir arkadaşın yaptığı arama motoru vardı. Çoğu türk oyun satış sitesi de ekliydi. İlk mesaja baktım, eklenmemiş. Onu hatırlayan var mı?

Edit: Buldum ama malesef patlamış.   http://www.hesaplioyun.pw/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlos1111 -- 24 Kasım 2020; 3:13:24 >
    |
    |
    INTEL Core I7 7700K / MSI Z170A GAMING M3 / EVGA GTX 1070 FTW / Corsair 32Gb(4*8Gb) 3000Mhz CL15 / OCZ RD400 256GB PCIe NVMe M.2 SSD / Seagate 1TB / Seagate 3TB / CREATIVE Sound Blaster ZX / SHARKOON X-Tatic Pro 5.1 / Razer Blackwidow Ultimate 2013 / Razer Ouroboros / Razer Vespula / COOLER MASTER Haf X 942 Black / THERMALRIGHT Macho HR02 / Corsair RM650X / Acer Predator XB271H 27" G-Sync
  • Yüzbaşı
    942 Mesaj
    Laptopta oynayanların değişmez övgüsü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Gelecek indirimlerde soulslike sevenlere Lords of the Fallen’ı tavsiye ederim. Şu an fiyatı 49 TL ancak 6’ya kadar düşüyor, ben de o fiyata almıştım ve geçen gün bitirdim. Zamanında Dark Souls çakması olduğu için eleştirilmişti ama Souls muadili olarak çıkan diğer oyunlara kıyasla LOTF’un daha tatminkâr ve Dark Souls’a yakın bir oynanış kalitesi ortaya koyduğunu söyleyebilirim. Üstelik eğer bu türe alışmak istiyorsanız da Dark Souls’lar kadar zorlayıcı değil, çerezlik güzel gidiyor. Bir bakın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Fan Club

• Teğmen
    148 Mesaj

25 Kasım da diye biliyorum.

|
    |
    solgunaltair kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2814 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Çıktığı sıralar tanıtım videosu dikkatimi çekmişti sonra ne olduysa unuttum gitti.

Alayım dursun en kötü, bu tip dev indirimleri kaçırıyorum, sonra alma isteği gelince de indirim beklemekle geçiyor ömür.

Season pass'e gerek var mı? Deluxe edition gereksiz gibi 3-5 ekstra için?

Normalde para değil ama kara cuma yaklaştı, istek listesine bayağı oyun ekledim. Dikkatli harcamazsam parayı yine göz açıp kapayana kadar birkaç yüz dolarlık olurum, biliyorum  

Edit: Playstore'dan alayım dedim, TT internet kullanıcısıyım, ama delirtti. Sürekli hata veriyor faturaya yansıtma için, kredi kartıyla alayım desem de wirecard diye bir zımbırtı var. Bunların amacı satış yapmamak mı acaba?

Yeni Edit: Playstore'dan alamadım oyunu. Müşteri hizmetleriyle görüştüğümde 4 fatura ödemiş olmam gerektiği, yeni müşteri olduğum için alış-verişi yapamayacağım söylendi. Daha detay var da yoruldum uğraşmayacağım, aynı sorunu yaşayan olursa bilgi olsun diye yazdım.

Sonuçta ana oyunu Steam hesabımdan aldım geçtim. Season Pass için gelecek yorumları beklemedeyim.

Bu vesileyle kara cuma alış-verişlerine de başlamış olduk, vatana millete hayırlı olsun  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 24 Kasım 2020; 9:38:0 >
    |
    |

• Yarbay
    4657 Mesaj

The Medium da ertelenen oyunlar kervanına katılmış..

Planlanan Çıkış Tarihi: 28.01.2021

Belki paylaşılmıştır, görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torkema61 -- 24 Kasım 2020; 7:42:16 >
    CPU i5 8400 CPU Cooler Aigo DarkFlash Dark Air GPU Gainward GTX 1070 ANAKART MSI H310M PRO-M2 RAM Corsair Vengeance LPX 16GB 2400Mhz DDR4 KASA Dark N10 PSU FSP 600W 80+ Bronze MONITOR AOC G2778VQ KLAVYE Logitech G213 MOUSE Logitech G102 SES SISTEMI Logitech Z5120 KULAKLIK Trust Gxt 354
  • Yüzbaşı
    852 Mesaj
    Steamdan oyun aldığımız da puan dükkanına puan geliyor. Peki başka bi siteden steam key ile oyun alıp, steamda etkinleştirirsek yine steamdan almış gibi puan dükkana puan gelir mi?

• Yarbay
    4657 Mesaj

Hayır.

|
    |
    erdiierdii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    CPU i5 8400 CPU Cooler Aigo DarkFlash Dark Air GPU Gainward GTX 1070 ANAKART MSI H310M PRO-M2 RAM Corsair Vengeance LPX 16GB 2400Mhz DDR4 KASA Dark N10 PSU FSP 600W 80+ Bronze MONITOR AOC G2778VQ KLAVYE Logitech G213 MOUSE Logitech G102 SES SISTEMI Logitech Z5120 KULAKLIK Trust Gxt 354
  • Yüzbaşı
    852 Mesaj

Hocam play storede 25 tl oyunforda 22 tl. Acaba playstoredeki deluxe edition mu? Alacamda 2 sitede karar kilamiyorum

|
    |
    Sanmıyorum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3435 Mesaj
    Paylaşıldı mı bilmiyorum bakmadım eski mesajlara ama fiyatlar çok güzel geldi playstore 25 kasımda gelecek yazmışlar dip fiyatlar sanırım

|
    |

• Yüzbaşı
    852 Mesaj
    We Happy Few oyun çıkalı baya olmuş hiç Türkçe yaması yok mu arkadaşlar? Alacam ama ingilizce birsey anlamadan oynamak tatsız oluyor. Bi görev verecek uğraş dur çeviriden napcaz acaba falan diye.

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
Bebek Oyunları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,484
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.