Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BerkeKoc , BST_06 , BigSyke , Maul* , HankMoodies , Hudson51 Daha Az
6 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 33 Misafir (14 Mobil) - 23 Masaüstü16 Mobil
5 sn
265.348
Cevap
2.064
Favori
12.821.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 31 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10494
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2592
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1758
  • Favoriye Eklediklerim 2097
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (3963 mesaj) Johnny Silverhand (3302 mesaj) XanthiN (2592 mesaj) Noctivagant (2493 mesaj) saintroyo (1904 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (106389 mesaj) Mobil (34976 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (8997 mesaj) Uygulama (4906 mesaj)
  • @
Giriş
    80 Mesaj
    RDR2 oynayanlar normal versiyonu mu önerir special versiyonu mu? special almaya kalkınca ultimate ile çok bir fark kalmıyor ama kıyafete para vermeye gerek yok gibi

Online oynayacaksanız ultimate faydalı oluyor. Special single'da at filan da veriyor. Ha sorarsanız olmazsa olmaz değil hiçbiri, biraz vakitle telafi oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Sanmıyorum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    148 Mesaj
    Epicde mafia'nın eski oyunlarının 50 lira olduğunu gördüm.

Mafia I çok pahalı onu alamam, Mafia II eski oyunun oynamıştım definitive'i birdaha oynacağımı sanmam.

Mafia III'ü hiç oynamadım.İlk çıktığında çok fazla eleştiri alınca pas geçmiştim ve almayı düşünmüyordum.

Sorum şu 49 liraya Mafia III definitive alınır mı sizce ?
    Bu fiyat mevzuları beni de endişelendiriyor. Olabildiğince fırsatları değerlendirmeye çalışıyorum ama daha çıkmamış oyunlarda fırsat olmadığı için fiyat artışına karşın hemen sipariş geçsem mi diye düşünüyorum. Çıkışlarında incelemelerine göre Valhalla ve DIRT 5 almak istiyordum. Sizce hemen almalı mıyım?

• Yüzbaşı
    409 Mesaj

49 TL Mafia oyunlari icin cok iyi fiyat hocam almanizi tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    eKsTazi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    50 dolarlık steam cüzdan kodunu yükleyince 50x7.7 gibi hesaplayıp mi ekliyor?

2738 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

50 dolarlık steam cüzdan kodunu yükleyince 50x7.7 gibi hesaplayıp mi ekliyor?
    Evet, güncel kura çok yakın bir kurdan ekliyor. Ama en son güncelleme gelmişti, artık hesaptaki kurdan farklı bir kura ait cüzdan kodu yüklenmeyecekti.

Epic Games @SheppaRD_TR | Rockstar Social Club @SheppaRD_TR

Blizzard Battle.net @SheppaRD#21694 | Xbox Live @SheppaRD#3244
  • Yüzbaşı
    409 Mesaj
    Bizim 200 birime almayi dusunup fiyati cok buldugumuz oyunu yabancilar kaca aliyor sizce? FM21 örneği içerir:

Sadece 26.99 birime. 26.99. Üzücü.

quote:

Orijinalden alıntı: Impakt

Bizim 200 birime almayi dusunup fiyati cok buldugumuz oyunu yabancilar kaca aliyor sizce? FM21 örneği içerir:

Sadece 26.99 birime. 26.99. Üzücü.
    Pound oldu 10 lira. Yakında TL'ye bir 0 ekleyeceğiz, o duruma geldik..

Umalım da konsollarda yıllardır olan ÖTV PC'ye de gelmesin. PC oyunlarına da ÖTV gelebilirmiş, dedikodular dolaşmaya başladı. Şu anki yasalara göre PC oyunları yazılım olarak görüldüğü için ÖTV'den mahrum ama aynı oyun konsolda %20 ÖTV eklenerek satılıyor. Bu dedikodunun sebebi de konsol firmalarıymış. Konsollarda 600 TL olan oyun PC'de 250 TL olunca, insanlar konsoldan PC'ye kayabilirmiş. Ek olarak Steam ve Epic Games faktörü de var. Ayrıca konsol fiyatları da PC fiyatlarına yaklaştığı için, önümüzdeki süreçte pek çok konsol oyuncusu PC'ye geçebilir bence de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 28 Eylül 2020; 23:40:40 >

Epic Games @SheppaRD_TR | Rockstar Social Club @SheppaRD_TR

Blizzard Battle.net @SheppaRD#21694 | Xbox Live @SheppaRD#3244

• Yarbay
    5850 Mesaj

Başka ülkelerde fiziki olarak satılan kodlar kullanılamaz hale getirildi diye biliyorum. Dijital olarak satılan kodlarda herhangi bir değişiklik yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 28 Eylül 2020; 23:34:47 >
    |
    |
    John Sheppard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2706 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Bu fiyat mevzuları beni de endişelendiriyor. Olabildiğince fırsatları değerlendirmeye çalışıyorum ama daha çıkmamış oyunlarda fırsat olmadığı için fiyat artışına karşın hemen sipariş geçsem mi diye düşünüyorum. Çıkışlarında incelemelerine göre Valhalla ve DIRT 5 almak istiyordum. Sizce hemen almalı mıyım?
    Pc tarafında fiyatların uçacağını çok sanmıyorum. Çünkü fiyatlar uçarsa insanların korsana yöneleceğini bildikleri için firmalar daha cazip fiyatlar sunuyorlar. Bir de Steam gibi bir nimet var, Valve bu kura rağmen hala ucuza oyun satıyor ne diyelim.

Konsolda başka şansın yok. Ama yine de güzel fırsatları gördük mü yapıştırmak gerekiyor.
    |
    |

İngiltere'de asgari ücretle çalışan biri saatlik net 9 Pound kazanıyor zaten. Günlük 8 saat mesai yapsa günlük 72 Pound kazanmış oluyor...
    |
    |
    Impakt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Pound oldu 10 lira. Yakında TL'ye bir 0 ekleyeceğiz, o duruma geldik..

Umalım da konsollarda yıllardır olan ÖTV PC'ye de gelmesin. PC oyunlarına da ÖTV gelebilirmiş, dedikodular dolaşmaya başladı. Şu anki yasalara göre PC oyunları yazılım olarak görüldüğü için ÖTV'den mahrum ama aynı oyun konsolda %20 ÖTV eklenerek satılıyor. Bu dedikodunun sebebi de konsol firmalarıymış. Konsollarda 600 TL olan oyun PC'de 250 TL olunca, insanlar konsoldan PC'ye kayabilirmiş. Ek olarak Steam ve Epic Games faktörü de var. Ayrıca konsol fiyatları da PC fiyatlarına yaklaştığı için, önümüzdeki süreçte pek çok konsol oyuncusu PC'ye geçebilir bence de.

Alıntıları Göster
    Zaten 2021 ve sonrasinda PC oyunlari da 500 ve 600 TL gibi fiyatlara fixlenicek cok muhtemel olarak. Tabi yeni cikacak oyunlardan bahsediyorum eski oyunlarda da fiyat artisi olur ama bu kadar olmaz.

Steam üzerindeki FIFA21 güzel bir örnek aslında yeni fiyatlar için, 429 TL önsipariş fiyatı var EA Play uyeliginiz var ise %10 indirimle alabiliyorsunuz sadece o kadar indirim yapilabiliyor. FIFA22 net olarak 500-550 TL civarlarinda bir fiyatla cikis yapar PC icin. Fifayi ornek olarak verdim Turkiyede oyun denilince asiri talep olan oyunlardan biri oldugu icin kistas olarak alabiliriz.

Bu Turk oyunculara gosterilen iyilikler guzelliklerin de sonuna gelmeye yaklasiyoruz bana kalirsa hem maddi olarak hem dil secenekleri vs. olarak cunku 1 2 sene icinde oyun satislari bana kalirsa %50 ye yakin bir oranda duser ve yavas yavas insanlar oyunlari satin alamayacagi icin veya bir haftasini eglendirmek icin bir oyuna 500 600 TL gömmek istemeyecegi icin korsan oyunlara torrentlere kayacaktir. Konsoldan da PC platformuna gecisler hizlica ve yikici bir sekilde olacaktir. Bu da PC parcalarinin fiyatlarinin daha da artmasina ve ayni zamanda Turk oyun piyasasinin da kuculmesine yol acacaktir. Tabi PC icin konusuyorum PS5 zaten ölü doğdu, Xbox belki gamepass ile paçayı kurtarabilir satışlar anlamında ama o da bir yere kadar. Kisacasi kisa vadede zarar, uzun vadede kulliyen zarar olucak artik oyunculuk. Herkes hesabini butcesine gore onunu gorerek yapmali.

Bu 200 kusurlu Far Cry 6lar, Legionlar, Valhallalar,Cyberpunklar ve niceleri kapanin elinde kalir suan icin dip fiyattan satistadir herkes bunun bilincinde olsun, almak isteyen varsa 5 dakika dusunmesin simdiden alsin 2021 ve sonrasinda bu fiyatlarin 2 katini gorurseniz sasirmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 28 Eylül 2020; 23:49:30 >

• Binbaşı
    1482 Mesaj

Ubistore %20 indirim kodum var. Kullanmak isteyip bana mesaj atan ilk kişiye vereceğim.

Edit: @Impakt'e verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Frost -- 29 Eylül 2020; 1:32:6 >
  • Yüzbaşı
    341 Mesaj

Up..

|
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    24920 Mesaj
    indirimlerin tarihleri sızmış.

Steam Halloween Sale: 29 Ekim – 2 Kasım
    Steam Autumn Sale: 25 Kasım – 1 Aralık
    Steam Winter Sale: 22 Aralık – 5 Ocak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 29 Eylül 2020; 11:1:1 >

Orijinalden alıntı: b0Ni

indirimlerin tarihleri sızmış.

Steam Halloween Sale: 29 Ekim – 2 Kasım
    Steam Autumn Sale: 25 Kasım – 1 Aralık
    Steam Winter Sale: 22 Aralık – 5 Ocak
    29 Ekim'e kadar beklediğimiz bir indirim var mı hocam arada?

Bir de Epic'teki 80+ TL'ye 60TL indirim kuponunu birkaç oyunu sepete atıp toplam üzerinden kullanabiliyor muyuz? Yani mesela 2 tane 45 TL oyunu toplam 30 TL'ye almak gibiç.

2006 Model ÜyeFantastik/Bilim Kurgu Edebiyat

Steam Link - PSN : KalduinTR
  • Yüzbaşı
    442 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fortescue

29 Ekim'e kadar beklediğimiz bir indirim var mı hocam arada?

Bir de Epic'teki 80+ TL'ye 60TL indirim kuponunu birkaç oyunu sepete atıp toplam üzerinden kullanabiliyor muyuz? Yani mesela 2 tane 45 TL oyunu toplam 30 TL'ye almak gibiç.

Alıntıları Göster
    Epic'te sepet sistemi yok, o yüzden dediğiniz şeyi yapamıyoruz.
    |
    |
    |
    |
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
9,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.