Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: (alpaslan) , LinkX Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 24 Misafir (16 Mobil) - 9 Masaüstü17 Mobil8 Android
5 sn
265.168
Cevap
2.062
Favori
12.808.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 50 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10491
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2592
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1758
  • Favoriye Eklediklerim 2095
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (3963 mesaj) Johnny Silverhand (3302 mesaj) XanthiN (2592 mesaj) Noctivagant (2492 mesaj) saintroyo (1904 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (106261 mesaj) Mobil (34952 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (8991 mesaj) Uygulama (4883 mesaj)
  • @
Giriş
    3214 Mesaj

kötü olmuş. başka alacağım oyun yok. çöp olacak
    |
    |
    Round Robin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    400 Mesaj
    Out of the Park Baseball 21 -75% 15,25 TL https://store.steampowered.com/app/1087280/Out_of_the_Park_Baseball_21/ Baseballun Football Manageri diyebiliriz bu oyuna, fiyatının çok uygun ve eğlenceli olabilecek, kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum. Beğenilmezse 2 saat içinde iade edilebilir. Tabi bu türe merak da olması lazım ben bir şans vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 28 Eylül 2020; 1:11:23 >
    |
    |

Onu alırım belki ama multiplatform oyun tercihim yine PC'den yana olur inadına.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    AIK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Bölüm Yetkilisi
    9152 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Üyelik sistemleri güzel olsa da oyunlar pahalı olduktan sonra yine pek bir anlamı olmuyor. Tes 6 cikti ve aylık gamepass ile 50-60 saat oyunu oynayip bitirdiniz diyelim. 6 ay sonra bir Dlc çıktı nerden baksan 20 saatlik bir içerik var. Kesinlikle oynaman lazım diyorsun ama o da ne 40tl ye oynadığın oyunun Season passi 300tl ve normal olarak gamepasse dahil değil

Hadi o dlc yi sadece ek içerik ekliyor diye oynamadım diyelim, bazen öyle Dlc ler cikiyor ki, Örnek dragon age inquisition. Oyunun gerçek sonu trespasser dlc sinde. Yeni dragon age oyunu o Dlc de yaptığın seçimlerle şekillenecek. Git 100 saat oyuna göm ama o dlc yi youtube dan izleyip tercihlerini dragon age keepe elle gir. Olur mu öyle sey şimdi Ya da daha yeni bitirdigim için ac odysseyden örnek vereyim. Adamlar dlcyi ana oyunda tease ediyor, merak ediyorsun. O kadar karakter kasmissin, o karakteri kullanmak istiyorsun, yeni bir harita, Eski oyunlarını oynamissan hikayesini de merak ediyorun vs. Season pass nerden baksan 30 saat içerik vaat ediyor. Ama o da ne. İndirimsiz 200tl. He bir de o dlc ler dizi gibi 3'er bölüm halinde araliklarla yayınlanmıştı. Tam abonelik kafasında bir oyun. Gamepass e ek olarak uplay+ gelirse şaşırmam yani , tam abonelik kafasında adamlar.

Gamepass yokken bile dlc satmak için bu yollara başvuran firmalar şimdi ana oyunu abonelik ile vereceği için kim bilir neler yapar. Ben simdiden dlc içeriği ana oyunun süresinden fazla olacak oyunlar görüyorum. Yine single oyunlarda bile gercekk parayla kozmetik satışı yayginlasabilir. Ekstra içerik yapmasına yapsınlar da, ana oyundan kısmasalar bari.

Alıntıları Göster
    Gamepass'e bir de Gamepass Premium tarzı bir sürüm lazım bu sürüm sadece ana oyunları değil tüm DLCleri de içermeli. Mevcut sistemde EA Play'in de ucuz versiyonu dahil olduğundan, EA oyunlarının da DLCleri Gamepass'e dahil olmuyor. EA Play'in üst sürümü 15 dolar, alt sürümü 5 dolar ediyor Gamepass'te de alt sürüm var. Zaten Gamepass'in kendisi 15 dolar ediyor o yüzden üst sürüm olsun demiyorum tabii. Uplay+ da tek fiyat vermiş 15 dolar tüm içerikler var bunun da Gamepass'e gelmesi için 5 dolarlık ucuz sürüm çıkartması lazım. Gerçi Gamepass içinde Uplay oyunu sayısı 0 diye biliyorum Valhalla hayalleri kurmayalım bence ama gelirse de ilk gününde abonelik açarım

Amazon'a dönersek bölgesel fiyat verilirse ve internetim el verirse 1-2 aylık abonelik alırım gibi duruyor çünkü Valhalla ve Legion var ikisi de ucuz fiyata yakaladığımda affetmeyeceğim oyunlar. Onun yerine Uplay+ ülkemize gelse bir de bölgesel fiyattan gelse benim için daha cazip olur tabii çünkü sürekli hızlı internet bağlantısı mümkün olmuyor.

Konuya bakıyorum da ekonomi küçük esnafı değil küçük ölücüleri vurmuş. Ekonomi müthiş olsa bile burada kuruşun hesabını yaparız bu bir gerçek ve zaten de yapıyorduk. Şimdi kuruşun değil yüzlerce liranın hesabını yapmaya başlayınca oyun oynamak keyif vermenin yanında bir de yük olarak biniyor. Oyuna çok para verince artık her kuruşuna kadar karşılığını almak istiyorum. Kafa dağıtalım oyun oynayalım diyoruz o bile lüks olmuş. Death Stranding alayım dağ bayır gezeyim istiyorum fiyatını görünce bütün keyfim kaçıyor. Diyecek çok şey var da sadece lafta kalınca artık aynı şeyleri yazmaktan bıkıyor insan.

Edit:
    @The Frost Ultra zengin olsam yine PCden şaşmam basarım parayı en kral sistemi donanımı aksesuarı toplarım ama yanına da exclusive için PS alırım. Exclusive çıkında çalıştırır oynarım bitince sonraki exclusive oyuna kadar boşta bekletirim. Zengin olsak da kan emicilere çok para kaptırmamak lazım

Bir edit daha: Sony bu bölgesel fiyat kavramını tam anlamamış anlaşılan. Bölgesel fiyat fakir ülkeleri ekstradan kazıklamak için değil onlara daha uygun fiyatlar vermek için vardır. Ekonomisi kötü durumdaki ülkeye dolar fiyatından yüksek fiyattan ücret kesmenin hiçbir açıklaması olamaz. Euro bölgesi olayı da tamamen saçmalık. Endonezya babasının oğlu sanki ama bize gelince indirim değil bindirim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 28 Eylül 2020; 1:27:32 >
    |
    |
    Bahsedilenler: The Frost

• Yüzbaşı
    354 Mesaj
    Epic te "Heroes & Generals WWII" ucretsiz, hesabiniza eklemeyi unutmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |

Frostpunk'ın DLC'leri ana oyuna etkisi yok. Hepsi farklı senaryo açıyor. Hepsi ayrı güzel.
    Ana oyunda gayet yeterli ama.
    |
    |
    XXX Tentacion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Üyelik sistemleri güzel olsa da oyunlar pahalı olduktan sonra yine pek bir anlamı olmuyor. Tes 6 cikti ve aylık gamepass ile 50-60 saat oyunu oynayip bitirdiniz diyelim. 6 ay sonra bir Dlc çıktı nerden baksan 20 saatlik bir içerik var. Kesinlikle oynaman lazım diyorsun ama o da ne 40tl ye oynadığın oyunun Season passi 300tl ve normal olarak gamepasse dahil değil

Hadi o dlc yi sadece ek içerik ekliyor diye oynamadım diyelim, bazen öyle Dlc ler cikiyor ki, Örnek dragon age inquisition. Oyunun gerçek sonu trespasser dlc sinde. Yeni dragon age oyunu o Dlc de yaptığın seçimlerle şekillenecek. Git 100 saat oyuna göm ama o dlc yi youtube dan izleyip tercihlerini dragon age keepe elle gir. Olur mu öyle sey şimdi Ya da daha yeni bitirdigim için ac odysseyden örnek vereyim. Adamlar dlcyi ana oyunda tease ediyor, merak ediyorsun. O kadar karakter kasmissin, o karakteri kullanmak istiyorsun, yeni bir harita, Eski oyunlarını oynamissan hikayesini de merak ediyorun vs. Season pass nerden baksan 30 saat içerik vaat ediyor. Ama o da ne. İndirimsiz 200tl. He bir de o dlc ler dizi gibi 3'er bölüm halinde araliklarla yayınlanmıştı. Tam abonelik kafasında bir oyun. Gamepass e ek olarak uplay+ gelirse şaşırmam yani , tam abonelik kafasında adamlar.

Gamepass yokken bile dlc satmak için bu yollara başvuran firmalar şimdi ana oyunu abonelik ile vereceği için kim bilir neler yapar. Ben simdiden dlc içeriği ana oyunun süresinden fazla olacak oyunlar görüyorum. Yine single oyunlarda bile gercekk parayla kozmetik satışı yayginlasabilir. Ekstra içerik yapmasına yapsınlar da, ana oyundan kısmasalar bari.

Alıntıları Göster
    hocam MS nin kendi oyunlarında dlc ler dahil zaten gamepass a. gerci gamepass ultimate gerekli bazı oyunlar icin

aslında origin premier pc icin gamepass ultimate e eklenebilir. sonucta PC oyuncusunun gamepass ultimate alması icin sebeb yok (xcloud istemiyorsa). Bu arada 25mbit baglantınız varsa sorunsuz kullanırsınız amazon luna yı. geforce now guzel calısıyor aynı hızda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 28 Eylül 2020; 8:11:4 >

• Binbaşı
    1480 Mesaj

Zaten kalıcı ücretsiz bir oyun. Steam'de de ücretsiz. :)

|
    |
    Knight of Rose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    354 Mesaj

Epicte daha once ucretsiz olarak verildi mi, hatirlayadim sanirim daha yeni ucretsiz oldu hocam. Steam kanadini bilmiyorum, firsat oldugunu dusundugum ve haberdar olmayan olabilecegini dusundugum icin paylasmak istedim

|
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben de sizlere katılıyorum hocam sanırım biraz da alışkanlıklarla alakalı bu durum :)
    |
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Monster Abra A5 V15.6.4 Intel Core i7 10750H | 16 GB(2x8GB) SAMSUNG DDR4 2933MHz | 512GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD | 4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 (Refresh 2020 Sürümü) | 15,6 inç; FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran | X-TİTAN 7.1 Gaming Kulaklık | Logitech G102 Prodigy | Monster Pusat Gaming Mousepad
  • Bölüm Yetkilisi
    9152 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

hocam MS nin kendi oyunlarında dlc ler dahil zaten gamepass a. gerci gamepass ultimate gerekli bazı oyunlar icin

aslında origin premier pc icin gamepass ultimate e eklenebilir. sonucta PC oyuncusunun gamepass ultimate alması icin sebeb yok (xcloud istemiyorsa). Bu arada 25mbit baglantınız varsa sorunsuz kullanırsınız amazon luna yı. geforce now guzel calısıyor aynı hızda

Alıntıları Göster
    Ultimate dediği hepsi bir arada olsun sistemi o yüzden gerçek anlamda çok ultimate sayılmaz. Benim dediğim premium bir paket, Origin Premier gibi galiba onun adı EA Play Pro oldu tam hatırlayamadım. Onda tüm içerikler sisteme dahil oluyor. Gamepass Pro tarzı bir şey lazım çünkü dlcler olmadan çoğu oyun tam olarak bitmiş olmuyor.

İnternet 16 mbit maalesef ve evde tek kullanan da ben değilim. Valhalla 3-5 saate bitecek bir oyun değil günlerce sabahtan akşama kadar oynamak isterim ama o sırada kimsenin interneti kullanmaması lazım o da imkansız oluyor.
    |
    |

• Yüzbaşı
    569 Mesaj
    https://www.origin.com/irl/en-us/store/the-sinking-city/the-sinking-city

Bu oyun satıştan kalkmamış mıydı? Steam ve epic store'da görünmüyor ama origin üzerinde hâlâ satışta ve ea play pro ile oynanabilir görünüyor.

Geliştirici firmayla yayıncı firma arasında hukuki sıkıntılar olmuştu. Bu nedenle geliştirici Frogwares, oyunun yayıncılığını da üstlenip oyunu tekrardan dijital mağazalarda satışa sunacaktı. Sanırım Origin ile bir anlaşmaları var ki şu anda Origin dışında bir yerden satın alınamıyor. Zaten Origin'de de yayıncının Frogwares olduğu görülüyor.

|
    |
    Pizza Steve kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    569 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Geliştirici firmayla yayıncı firma arasında hukuki sıkıntılar olmuştu. Bu nedenle geliştirici Frogwares, oyunun yayıncılığını da üstlenip oyunu tekrardan dijital mağazalarda satışa sunacaktı. Sanırım Origin ile bir anlaşmaları var ki şu anda Origin dışında bir yerden satın alınamıyor. Zaten Origin'de de yayıncının Frogwares olduğu görülüyor.
    Oyunu originden kaldırmayı unuttular diye düşündüm. O kadar sönük bir mağaza ki ea bile originle bir arpa boyu yol alamayacağını anlayıp geri döndü steam'e.

|
    |

Orijinalden alıntı: In Time

Mutlaka sorulmuştur ama CYBERPUNK'ın fiyatı artar mı?
    Ön sipariş sürecinde artacağını sanmam ama çıkışından sonra bayağı muhtemel görünüyor.
    |
    |

Bence riske girmeyip hemen almakta yarar var. Fiyat artışları yavaş yavaş yansımaya başlıyor oyunlara. Ne olacağı belli olmaz.
    |
    |
    In Time kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Döviz uçuşlara başlamış, başka platformlarda da oyun fiyatlarını arttırmışlar. Konsol hayal oldu, belki series x aldırırım yurtdışından diyordum ama 500 euro bile oluyor 4500 TL, konsol çıkana kadar 5K'yı rahat geçer, PS zaten şu saatten sonra Türkiye'de öldü. PC'ye devam, rx 5500 xt ve r5 1600 beni ufak bir süre daha götürür mü acaba? Maalesef PC platformunda da oyunlar için fiyat artışı kaçınılmaz, gidip cebimden büyük bir miktarı 10 saat hikayesi süren bir oyuna veremem, ülke şartları insanları illegal oyunculuğa itiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turcopolo -- 28 Eylül 2020; 21:46:17 >
Canlı Tv izle
SEO
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
2,937
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.