Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

9 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 81 Misafir (60 Mobil) - 26 Masaüstü64 Mobil7 Android
5 sn
265.304
Cevap
2.064
Favori
12.817.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 10494
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2592
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1758
  • Favoriye Eklediklerim 2097
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (3963 mesaj) Johnny Silverhand (3302 mesaj) XanthiN (2592 mesaj) Noctivagant (2493 mesaj) saintroyo (1904 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (106363 mesaj) Mobil (34964 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (8997 mesaj) Uygulama (4900 mesaj)
  • @
Giriş
  • Arkadaşlar aylık EA Play almayı düşünüyorum da erişebileceğim oyunların listesi var mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hevesinizi kırmak istemem ama bu tür oyunları oynayan var mı hâlâ, yıl olmuş 2020. Paralı oyunlar gow, gta, witcher, ac, tlou gibi oyunlar çıtayı arşa çıkarmışken, free to play yapımlar bile çok iyi içerik sunabiliyorken, hatta birçok kaliteli indie yapım varken (dead cells, hollow knight, hades ve daha bilmediğim onlarcası) insanların saydığınız oyunlara vakit ayıracağını sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    pphammer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    UğurDündarın Dövdüğü Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben oynuyorum arada. İtch.io'daki bazı, dışarıdan hiçbir şeye benzemeyen, oyunlardaki hikaye örgüleri AAA oyunlarda yok.

Sitedeki oyunlar ekseriyetle deneysel olduğundan oyun geliştiricileri, bağımsız oyun tutkunları ve kendilerine amatör oyun geliştirecek yoldaş arayan pek çok kişi itch.io oyunlarına ilgi duyuyor.
    |
    |
    d41mon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizin dediğiniz reboot oluyor hocam. Call of Duty Modern Warfare 2019 gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    AIK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    259 Mesaj

Aynen hocam sonradan çözdüm teşekkürler
    |
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Monster Abra A5 V15.6.4 Intel Core i7 10750H | 16 GB(2x8GB) SAMSUNG DDR4 2933MHz | 512GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD | 4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 (Refresh 2020 Sürümü) | 15,6 inç; FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran | X-TİTAN 7.1 Gaming Kulaklık | Logitech G102 Prodigy | Monster Pusat Gaming Mousepad
  • Yüzbaşı
    626 Mesaj
    Mafia remake'i ucuza alabileceğimiz bir yöntem var mı ? 10-11 saatlik deneyim için 250 lira çok fazla, ilk mafia'nın yeri bende çok ayrıdır remake'in videolarına baktıkça içim gidiyor ama dediğim gibi 250 tl bayılmakta istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arakadamaniac -- 27 Eylül 2020; 14:10:41 >
    BarryAllen

yukarıda bir arkadaş söylemişti, epicten ukrayna vpn ile 120tl ye alınabiliyormuş. tosla kartınız da varsa 20 tl geri ödeme ile 100 tl ye alabilirsiniz.
    |
    |
    arakadamaniac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wallcroft -- 27 Eylül 2020; 15:25:24 >
  • Yüzbaşı
    657 Mesaj

Shadow of Mordor, Shadow of War dan daha derli toplu ve iyi bir oyun hocam ondan. Hem basında Shadow of Mordor'u daha çok beğendiğinden ve War'u beğenmediklerinden War daha sık indirime giriyor.
    |
    |
    VulonViing kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Geçen sene 114,50TL'ye almıştım Voidu'dan. Yine bu seviyelere çekebilirlerse güzel olay.
    |
    |
    Wallcroft kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://www.epicgames.com/store/tr/product/art-of-rally/home#editions

rdr2 140₺, cyberpunk 270₺ ve karşısında "aor" 170₺

• Yüzbaşı
    259 Mesaj

Bundan 5-6 yıl önce 70 liradan ön siparişe açılırdı şu anda en uygun benim gördüğü 197,10 TL ile Epic Games ön sipariş alıyor
    |
    |
    Wallcroft kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Monster Abra A5 V15.6.4 Intel Core i7 10750H | 16 GB(2x8GB) SAMSUNG DDR4 2933MHz | 512GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD | 4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 (Refresh 2020 Sürümü) | 15,6 inç; FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran | X-TİTAN 7.1 Gaming Kulaklık | Logitech G102 Prodigy | Monster Pusat Gaming Mousepad
  • Yüzbaşı
    408 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wallcroft

Bir transfer yaması gibi olacağı için yeni oyun çok çok ekstra bir fiyat yazmadıkları sürece alınmaz, alacaklar için de naçizane tavsiyem yılbaşı indirimlerini beklemeleri ve yılbaşına kadar oyunun ne durumda olduğunu görmeleri. 24 Kasım çıkış tarihinden 2 hafta önce önsipariş ile alanlar için oyun açılacak orayı görmeden oyunu almayın çünkü bariz göreceğiz ki Football Manager direktörü Miles Jacobsonun twitterdan bir kaç ay önce duyurduğu gibi oyunda fazla bir yenilik olmayacaktır. Ben 139 TL gibi bir fiyat duyuracağını düşünüyorum voidunun.
    |
    |

• Binbaşı
    1939 Mesaj

FM 2013'ü kutulu olarak 60 veya 70'e (tam hatırlamıyorum ama bu arada bir şeydi) almıştım ön siparişle. Güzel yıllardı. Umarım 100-150 ₺ arası bir şey olur da uyguna gelir.

@Impakt: Hazır 2020'de free verilmişken ben de talebin çok olacağını düşünmüyorum. Yenilik olarak da çok ekstrem bir şey gelmeyecek. Sadece tek gördüğüm Türkçe spiker olayı var büyük yenilik diyebileceğim. Onun dışında bu fiyatlarda ben de pas geçerim gibi (100 bandına düşmezse). 2020 için transfer, lig yamaları gırla çıkıyor zaten FM sitelerinde.

@Tranquillity: Aynen ben de 19'u o yine o fiyatlardan almıştım. 105 ₺'ydi sanırım ön siparişte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wallcroft -- 27 Eylül 2020; 18:20:1 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Tranquillity, AIK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Impakt

Orijinalden alıntı: Wallcroft

FM 2013'ü kutulu olarak 60 veya 70'e (tam hatırlamıyorum ama bu arada bir şeydi) almıştım ön siparişle. Güzel yıllardı. Umarım 100-150 ₺ arası bir şey olur da uyguna gelir.

@Impakt: Hazır 2020'de free verilmişken ben de talebin çok olacağını düşünmüyorum. Yenilik olarak da çok ekstrem bir şey gelmeyecek. Sadece tek gördüğüm Türkçe spiker olayı var büyük yenilik diyebileceğim. Onun dışında bu fiyatlarda ben de pas geçerim gibi (100 bandına düşmezse). 2020 için transfer, lig yamaları gırla çıkıyor zaten FM sitelerinde.

@Tranquillity: Aynen ben de 19'u o yine o fiyatlardan almıştım. 105 ₺'ydi sanırım ön siparişte.
    Free verilmesiyle tam olarak ilgisi yok hocam çünkü Xbox Gamepass de zaten uzun zamandır ekliydi ayrıca oyun kırılmıştı hatta Steam üzerinden korsan olarak oynanabiliyordu araştıranlar tarafından daha sonra Steam üzerinden 2 kere yanlış hatırlamıyorsam free weekend vs. oldu yani insanlar epic den free verilene kadar zaten tadını çıkardı oyunun. Türkçe spiker olayı biraz muamma bence bana böyle eski oyunlardaki Winning Eleven vs. oyunlarındaki Arap veya diğer spikerlerin anlamsız şekildeki anlatımları gibi olacak gibi görünüyor Ali Ecenin Reina gol yedikten sonraki reaksiyonunu gördüm falan yani (baya toxic geldi bana bilmiyorum size nasıl geldi) beni açan şeyler değil (tabi görevi Ali Eceye vericeklerse) benzer şekilde spiker anlatımı olacaksa. Profesyonellikten uzak daha çok o yüzden o kısmı da ilgimi pek çekmiyor önemli olan gelecek yenilikler ve onlarında çok fazla olduğu görülmüyor o yüzden dip fiyata düşene kadar es geçeceğim.

Voidu güncel FM21 önsipariş fiyatı https://www.voidu.com/tr/football-manager-2021-3 439 TL bana bir gülme geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 27 Eylül 2020; 18:38:24 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    574 Mesaj
    Arkadaşlar şu son aylarda ekonominin iyice kötüye gitmesi ve üstüne konan astronomik vergiler ile ben şahsen yeni nesil oyunculuktan soğudum. Bir taraftan 10,000 tl ye varan konsol fiyatları var. Diğer taraftan 700 tl ye varan oyun fiyatları var.
    Şahsen ilk defa 2015 yılında üniversiteden aldığım burslar ile pc me steam indirip oyun almaya başlamıştım. Sonra yine oyun eski yeni demeden cogu indirim dönemi olmak üzere sayısız oyun almışımdır steam den. Fallout, Skyrim, Assassin's Creed, Witcher, BioShock, civilization, wolfenstein ve bir çok yeni IP ile bu yolla tanıştım. Fiyatlar 100-200 tl arasındaydı ama indirim dönemlerina kadar para biriktirip toplu alıyordum oyunları. Sonradan ülkemizdeki oyun medyasını da takip etmeye başlayınca ufkum bayağı genişledi ve ps4 exclusive lerini oynamak isteyince yine para biriktirip ilk konsolumu aldım 2018 de. Last of us, god of war, Uncharted, shadow of the colossus vb kaliteli oyunları haliyle biraz geç alınca bayağı ucuza geliyordu.
    Har şey güzel giderken yavaş yavaş ipin ucu kaçmaya başladı. ilk önce oyunlar 300 lü fiyatlara fırladı. Tamam dedim, indirime girince 150 TL civarına alıp oynayabilirim. 150 tl de fazlaydı ama artık her oyunu oynamaktasınız istemiyordum, normal oyunlara doymaya başladığım ve kaliteli oyunları tecrübe ettiğim için 10 yerine 3-5 oyun alayım ama kaliteli olsun konusunda karar kıldım. İşler bir süre daha iyiydi. Eski başyapıtları bitirirken yanına yeni tecrübeleri de ekleyebiliyordum. Ama özellikle bu ilkbahardan sonra işler satpa sardı. çok beklediğim last of us part 2 nin fiyatı 500 tl olunca durum daha da zorlaştı. Steam de de oyunlar 400 tl ye çıkmaya başladı. Durum kötü idi. Pc de epic bedava oyun verdikçe ve gamepass 15 tl olunca artık indirimle bile 150 tl vermek mantıksız olmaya başladı. Yine de last of us oynamak istiyordum bu yüzden forumda olan haftalık kiralama ile 50 tl ye oynadım.
    Son darbe ise oyun fiyatlarının 70 dolar ve 80 Euro olması oldu. Coğrafi konuma gelince bizi Ortadoğu ya koyan firmalar fiyata gelince bizi euro bölgesine koyunca fiyatlar otomatik olarak 80 euro oldu. euro tl oranı da 9 olunca 500 tl ye bile ulaşılamayan oyu. fiyatları bi anda 720 TL civarına çıktı. üstüne ek vergiler de binince artık kalan ps4 oyunlarını kiralal 1 haftada bitirmeye çalışırım. Yeni konsol ise belki yurtdışına çıkarsam alabilirim.
    Durum böyle olunca artık korsan kullananlara kızamıyorum ki ben de artık fiyatını hakeden ve çok yüksek olduğum tek tük oyunları (Cyberpunk, gta vb.) ve indirime girince fiyatı 400 tl değil de 150 tl olan oyunları alıp oynayabilirim geri kalanları ise torrent. Biliyorum korsan oyun : hırsızlık, ama bu fiyatlarla da oyun almak imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d41mon -- 27 Eylül 2020; 18:44:0 >

• Yüzbaşı
    657 Mesaj

Hocam dedikleriniz maalesef doğru, hani yanlışlanabilecek bir tarafı yok lakin hala dahi PC oyunculuğunun bir nebze daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Gift, ucuza cüzdan kodu bulma vs gibi yöntemlerle hala dahi PC de ve özellikle Steam de oyun alınabiliyor. Özellikle bu konuda Steam'in pazar ve ekosistem yönünü çok seviyorum. Epic de bu kupon olayını devam ettirirse o da oldukça avantajlı bir platform olma yolunda ilerliyor ama konsol kısmı artık dediğiniz gibi vergiler ve daha başka birçok etmen sebebiyle cepleri yakmanın da ötesinde yok etme kısmında ilerliyor. Ama korsan kısmını ne olursa olsun hiçbir zaman da önermem. Eğer dediğiniz gibi uzun yıllardır orijinal oyun kullandıysanız zaten bu yönde bir kültür gelişiyor ve en azından oyun kısmı için korsana yönelemiyorsunuz. Diğer bir sebep ise güvenilirliği %100 olmayan, içine miner atılıp atılmadığını bilemediğiniz bir şeyi PC'nize indirmek ne kadar akıl mantık karı bilemem. Yani yine de her oyunu oynamak yerine birkaç oyunu oynayıp ama parasını vererek oynamak bana daha doğru geliyor lakin memleket herkesin doğruları ve belini bükmeyi de her zaman bildiğinden yine kararı size bırakıyorum.
    |
    |
    d41mon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1481 Mesaj

İkinize de katılıyorum. Ama maalesef ben de artık 300 TL üstü oyunları korsan oynayan arkadaşlarıma kızamıyorum. Game Pass ve EA Play gibi sistemlerde yer almıyorsa veya Epic kupon vermiyorsa tabi. 300 TL'ye oyun olmaz bana göre. Çok uzun zamandır beklediğim veya herkesi hypelandıracak bir oyun olması lazım. Cyberpunk bile 300 TL olsaydı belki ilk indirimini beklerdim. İsteyen firmalar 90 TL'ye AAA oyun çıkarabiliyorlar. Belki bu firmalar çok köklüdür ve onlara koymuyordur. Yani yapmayanlara da kızamıyorum. Ama mesela Sony, EA, Ubisoft, Rockstar, Activision, Capcom, Square Enix gibi dev firmalar da yapabilirler bunu isteseler. Microsoft'u geçtim, bu firmaların Codemasters'tan, Devolver'dan neyi eksik ki? Ben neden Balan Wonderworld'e 300 TL vereyim ki?

Korsan oynayan arkadaşlara kızamıyorum, sonuçta bu oyunlara 150 TL vermek için de 3-4 sene beklemek gerekebiliyor. Oyunu bir çıktığı zaman oynamak var, bir de bekleyip oynamak var. Yine de korsan oynayan arkadaşlara, o oyun alınabilir bir fiyata indiğinde kesinlikle almalarını öneririm. Zaten artık korsan oynamak da zor. Yalan yok, yıllar sonra ilk defa torrentten bir oyun çekeyim dedim, (COD MW1-2 Remastered) PC zibilyon tane virüs buldu ve iptal ettim. Bir daha da korsana yanaşmam açıkçası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Hudson51 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Gülüş Tasarımı
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
6,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.