Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 7ender , 7ender , furcin , furcin Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 27 Misafir (1 Mobil) - 28 Masaüstü3 Mobil
5 sn
349.692
Cevap
2.721
Favori
21.311.590
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş

şöyle ki u play istiyor kodu. hesapları bağlayamıyorum çünkü bağlayabiliceğim hiç bir yer yok hiç bir yer. bilgisayarda kurulu hocam yapamıyorum çok sinirlerim bozuldu

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

1200 incelemede %96 olumlu yorumuyla, kafa yakmalık satranç oyunu

5D Chess With Multiverse Time Travel

https://store.steampowered.com/app/1349230/

Satranç severim ama bundan hiçbir şey anlamadım. 5D nasıl oluyor, Time Travel olayı nedir? Tek tahtada 3 kişiyle kapışılan satranç gördüm de, bu oyundaki mantığı anlayamadım?

• kafayı yemek üzereyim 4 saatir yapamadım lütfen birisi yardımcı olsun ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

Souls oyunlarını seviyor isen bunu da seversin. Tabii ki bir Dark Souls değil ama eğlenceli bir oyun.

Teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turtle Punch

kafayı yemek üzereyim 4 saatir yapamadım lütfen birisi yardımcı olsun ya.

Sana özel mesaj attım, özel mesajına bir bak. Burası oyun fırsatları konusu, konu daha fazla kirlenmesin.

• WRC 9 alan oynayan var mı? kuponla beraber alacağım hazır indirim varken. WRC nin önceki serilerini de severdim.

• çok güzel oyun al bence ben oynuyorum

• Biraz konu dışına giriyormu bilmiyorum ama benim origin hesabımda 4 sene önce falan humble bundle dan aldığım oyunlar vardı şimdi hesaba girince kütüphanede gözükmüyor oyunlar originden falan mı kaldırıldı? birde şu zamanında kodlarla origin acses yapmıştık o da EA Play e mi döndü? daha 1 senesi vardı bende Bf 1 falan kurmuştum şimdi bakıyorumda o da gözükmüyor ürün anahtarı girin diyor. başka başına gelen var mı bu durum?

• Sea of thieves için işlemcimin yetmeyeceği yazıyor karşılaştırma sitesinde ama önerilenle sahip olduğum işlemci arasında kıyaslamama göre çok az bir fark var. Şöyle ki:

Minimum: Intel Core 2 Quad Q9450 or AMD Phenom II X6

You Have: Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.10GHz

Sizce kaldırır mı yoksa denemeye değmez mi? Cevabınıza göre oyunu satın almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbek deliği pamukçuğu -- 24 Ekim 2020; 7:20:30 >
  • s1LENT kullanıcısına yanıt

Souls oyunlarının hepsi böyledir. Seni yönlendirmez. Tam açık dünyadır. Oyunun başında, oyun sonu bossa gidebilirsin. Tabi dayak yedikçe yer sonra anlarsın ki burası değil gitmem gereken yer. Çıkarsın başka yere gidersin. Souls oyunlarını oynamamış birinin yorumunu alıntılamışsın. Youtube ta video izlemiş sadece. Çekenler zaten hangi levelde nereye gitmesini bildiğinden dolayı direk çat çat gidiyor. Boş boş dolanma hissi vermiyor.

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

Benim anladığım, oyun oynarken bir hamle öncesine dönerek taşı geçmişe ışınlıyorsun. Baby chess ten esinlenmişler. Baby chess, 4 kişi 2 tahtada oynar. Taş yedikçe ekip arkadaşına verirsin, ve arkadaşının taşı olur, istediği yere koyar. Bu da ona benzer bir şey olmuş. Sadece istediği yere değil, ana tahtada hangi karedeyse, geçmişte de o kareye ışınlayabiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: göbek deliği pamukçuğu

Sea of thieves için işlemcimin yetmeyeceği yazıyor karşılaştırma sitesinde ama önerilenle sahip olduğum işlemci arasında kıyaslamama göre çok az bir fark var. Şöyle ki:

Minimum: Intel Core 2 Quad Q9450 or AMD Phenom II X6

You Have: Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.10GHz

Sizce kaldırır mı yoksa denemeye değmez mi? Cevabınıza göre oyunu satın almayı düşünüyorum.

Bu video belki referans olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Kkob6wngmh8&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• karatebilenkedi kullanıcısına yanıt

Evet ea access, ea play ismini aldı. Ben de 24 aylık kod girmeme rağmen 11 aylık üyelik düşmüş. Arkadaşımda da aynı şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steam mağazasındaki Çok Satanlar bölümü Türkiye kullanıcılarının satın alımlarına göre mi şekilleniyor yoksa Global mı?

Muhtemelen globaldir.

anasayfada ki türkiye olması lazım, global için buton var altında zaten.

tr ; https://store.steampowered.com/search/?filter=topsellers&os=win

global ; https://store.steampowered.com/search/?filter=globaltopsellers&os=win

• quote:

Orijinalden alıntı: falldownnn

Souls oyunlarının hepsi böyledir. Seni yönlendirmez. Tam açık dünyadır. Oyunun başında, oyun sonu bossa gidebilirsin. Tabi dayak yedikçe yer sonra anlarsın ki burası değil gitmem gereken yer. Çıkarsın başka yere gidersin. Souls oyunlarını oynamamış birinin yorumunu alıntılamışsın. Youtube ta video izlemiş sadece. Çekenler zaten hangi levelde nereye gitmesini bildiğinden dolayı direk çat çat gidiyor. Boş boş dolanma hissi vermiyor.

Aslında ilk dark souls oyununda bu durum mervcut, ikinci oyunu oynamadım, ama üçüncü oyun daha çok çizgisel. Souls oyunları aslında imkansız derecede zor, kan aldıran oyunlar değil. Sadece sizden diğerlerine göre biraz daha sabır istiyor. Şöyle diyim. Normal ve popüler bir açık dünya oyunlarında, buna Assassin's Creed, Gta, Rdr, Farcry, skyrim, witcher, fallout dahil, oyun seni yönlendirir. Bazısı bunu görev seçme ekranı ile yapar, bazıları diyaloglarla yapar ama geneli ekranda hedef konumu işaret eden boncuk gösterir. Ve bu oyunlarda açık dünya gezmek için ferahtır, yaşar, rahatça gezersiniz. Şimdi dark souls seni yönlendirmez. Npc lere sorarsınız, üç beş bi şey geveler. Tam yanıt vermez. dünya tamamen seni öldürmek için yaratılmıştır. Oyunda sen bir bonfiredan(save noktası) diğerini bulmaya çalışırsın, bunu yaparken yavaş ve dikkatli ilerleyerek düşmanları kesersin ve her adımda ödüllendirilirsin. Souls oyunlarının ana damarı ise savaş mekanikleridir. Bir defa deneyimleyince o tam oturmuş ve mükemmel his veren mekanikleri deneyimleyince diğer oyunlar çok yavan gelir. Tabi düşmana kodu mu oturtma hissi biraz da hem düşmanın hem senin 2-3 vuruşta ölme durumundan gelir. Boss savaşları zordur fakat çözünce çok kolay olur. BU yüzden oyunu ilk bitirişiniz çok zor olur ama eğer ikinciye oturursanız dünyanın en kolay ve keyifli oyunu olur souls oyunları. O sizden kan alan düşmanlarla kedinin fareyle oynadığı gibi oynarsınız. O zor bosslarını hit yemeden bitirirsiniz. Asıl keyif de buradan gelir.

Bu arada souls oyunları olarak Dark Souls 1 ve 3, Bloodborne ve Sekiro tavsiye ediyorum. Fromsoftware harici firmaların yaptığı soulslike oyunları beni açmıyor. Hani bir söz vardır, taklitler aslını yüceltir diye, cuk oturuyor soulslike oyunlara. Hiç souls like oyun oynamadıysanız, ilk olarak dark souls 3 deneyin, geçemediğiniz veya takıldığınız yerlerde internete başvurun, biraz da sabır gösterirseniz Fromsoftware ve Miyazaki aşığı olabilirsiniz.

Bi de şu kış indirimlerinde Sekiro bi %50 indirim alsa da alıp oynasak be :D

• quote:

Orijinalden alıntı: d41mon

Aslında ilk dark souls oyununda bu durum mervcut, ikinci oyunu oynamadım, ama üçüncü oyun daha çok çizgisel. Souls oyunları aslında imkansız derecede zor, kan aldıran oyunlar değil. Sadece sizden diğerlerine göre biraz daha sabır istiyor. Şöyle diyim. Normal ve popüler bir açık dünya oyunlarında, buna Assassin's Creed, Gta, Rdr, Farcry, skyrim, witcher, fallout dahil, oyun seni yönlendirir. Bazısı bunu görev seçme ekranı ile yapar, bazıları diyaloglarla yapar ama geneli ekranda hedef konumu işaret eden boncuk gösterir. Ve bu oyunlarda açık dünya gezmek için ferahtır, yaşar, rahatça gezersiniz. Şimdi dark souls seni yönlendirmez. Npc lere sorarsınız, üç beş bi şey geveler. Tam yanıt vermez. dünya tamamen seni öldürmek için yaratılmıştır. Oyunda sen bir bonfiredan(save noktası) diğerini bulmaya çalışırsın, bunu yaparken yavaş ve dikkatli ilerleyerek düşmanları kesersin ve her adımda ödüllendirilirsin. Souls oyunlarının ana damarı ise savaş mekanikleridir. Bir defa deneyimleyince o tam oturmuş ve mükemmel his veren mekanikleri deneyimleyince diğer oyunlar çok yavan gelir. Tabi düşmana kodu mu oturtma hissi biraz da hem düşmanın hem senin 2-3 vuruşta ölme durumundan gelir. Boss savaşları zordur fakat çözünce çok kolay olur. BU yüzden oyunu ilk bitirişiniz çok zor olur ama eğer ikinciye oturursanız dünyanın en kolay ve keyifli oyunu olur souls oyunları. O sizden kan alan düşmanlarla kedinin fareyle oynadığı gibi oynarsınız. O zor bosslarını hit yemeden bitirirsiniz. Asıl keyif de buradan gelir.

Bu arada souls oyunları olarak Dark Souls 1 ve 3, Bloodborne ve Sekiro tavsiye ediyorum. Fromsoftware harici firmaların yaptığı soulslike oyunları beni açmıyor. Hani bir söz vardır, taklitler aslını yüceltir diye, cuk oturuyor soulslike oyunlara. Hiç souls like oyun oynamadıysanız, ilk olarak dark souls 3 deneyin, geçemediğiniz veya takıldığınız yerlerde internete başvurun, biraz da sabır gösterirseniz Fromsoftware ve Miyazaki aşığı olabilirsiniz.

Bi de şu kış indirimlerinde Sekiro bi %50 indirim alsa da alıp oynasak be :D

Alıntıları Göster

Souls-like oynamamış ve bahsettiğiniz gibi Witcher, Assassin's Creed, Gta, Rdr gibi normal popüler açık dünya oyunlarını severek oynayan benim gibi çok da sabırlı olmayan biri için de souls-like tavsiye eder misiniz? İlk kez oynayacaksanız dark-souls 3 tavsiye etmişsiniz ama şu sıra fiyatı yüksek indirim beklemeyi tercih ederim. Lakin epic kupon ile fiyatı 35tl ye gelecek Mortal Shell alırsam ilk souls-like oyunum olacağı için yanlış tercih olup beni bu türe karşı soğutur mu?

• enigma100 kullanıcısına yanıt

İndirimlerde Dark souls 3 alıp deneyin derim. FromSoftware harici souls like oyunlar seriye ilk kez girecekseniz soğutabilir. Nedenini şöyle açıklayabilirim: Çevre dizaynı, boss dizaynı, düşman dizaynı, kombattaki tutarlılık, animasyonlar vs, bu konulardan biri bile çok iyi olmazsa şahsen beni soğutuyor bu türden. Fromsoftware oyunlarında bunların hepsi tam puanla çalışıyor benim için. Her şey tam verimle çalışıyorsa da ölünce bu sizin sorumluluğunuz oluyor.

İlk kez oynayacaksanız bol bol ölmeye alışın. Ölünce, öldüğünüz düşmana karşı nasıl oynanmaz öğreniyorsunuz ve bi dahaki sefere başka taktik yapıyorsunuz. Yani oyun ilerledikçe aslında siz kendinizi geliştiriyorsunuz. Bi de bol bol soul (tek para birimi) kaybedin ve kaybetmekten korkmayın. Oyunun başlarında 2000-5000 soul kaybedince millet ağır kızıyor ama bir boss kestiğinizde oyun size 10000 ila 30000 soul veriyor, üstüne oyunun ilerledikçe çıkan yeni düşmanlar size daha çok soul veriyor yani sonuç olarak devamlı bir ilerleme ve gelişme mevcut. Oyun size gelişmeyi ve pes etmemeyi ve en önemlisi bir şeyi başarmanın tek bir yönü olmadığını, başka yeni keşfedilmemiş yönlerinin olduğunu gösteriyor.

Şahsen gerçek hayatta da bir şeyi devamlı yapamadığımda da başka yönlerden bakmaya ve başarmaya başladığımı hissediyorum. Sizin önünüzdeki zorlukları açmanız için kafanızı açıyor oyun.

Umarım iyi bir biçimde açıklayabilmişimdir, kafanızda soru işareti kalmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d41mon -- 24 Ekim 2020; 14:25:47 >

• enigma100 kullanıcısına yanıt

Hocam ben darksouls oyunlarına zor diye hiç bulaşmamıştım. sonradan souls hayranı oldum. Bütün kopyalarını benzerlerini de oynuyorum açıkçası :)

Sabırsız kelimesini kullanmanız biraz soru işareti yarattı kafamda. Zorlayıcı bir oyun ölmeye ve sürekli başa dönmeye alışık olmanız lazım. :)

Eğer sürekli başa dönmek önemli değil diyorsanız deneyin isterseniz. Oyunların hepsi indirime giriyor. İndirim dönemini bekleyin.

Mortal Shell'i aldım bende kuponla. Ama daha denemedim. Şu an başka oyunlar oynuyorum. Bitirince mortal shell'e geçeceğim.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.