Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

14 Kayıtlı Üye (7 Mobil) ve 52 Misafir (32 Mobil) - 27 Masaüstü39 Mobil17 Android
5 sn
266.647
Cevap
2.078
Favori
13.227.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10520
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2620
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1784
  • Favoriye Eklediklerim 2113
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (3973 mesaj) Johnny Silverhand (3304 mesaj) XanthiN (2620 mesaj) Noctivagant (2505 mesaj) saintroyo (1904 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (107409 mesaj) Mobil (35123 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9047 mesaj) Uygulama (5045 mesaj)
  • @
343 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    342 Mesaj

İsterse 10 yıllık olsun epic olmasa steam bedavaya verirmiydi sence?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Mr Sherlock Holmes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    579 Mesaj

Nankörlük oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: akifa

Epic yokken de Steam'den ucuza oyun alıyorduk. Bugün kurlar yükseldi diye Steam'i mi suçlayacağım? Kaldı ki fiyat konusunda Epic, Steam'i kopyalıyor defalarca kez görüldü bu.

Ki ben Steam ile kıyas etmedim. Neden siz Steam ile kıyasladınız anlamadım. Pazarda lider olanın hamle yapmasını gerektiren bir şey yoktur pek. Bugün Xbox oyuncuları kazanmak için o kadar uğraşıyorken, Sony'nin bildiği işi yapmaya devam etmesi bu yüzden. Kaldı ki Valve Steam'i geliştirmeye ve yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. En son Remote play ile arkadaşlarla oyun oynama konusunda oldukça güzel bir özellik getirdiler. Adamların zaten sistemi oturmuş, Epic müşteri çekmek istiyorsa bundan daha fazlasını yapması gerektiğini söylüyorum ben.

Daha önce yazdım yine yazayım. Eğer hedef pazarları oyun satın alımların düşük olduğu Türkiye gibi ülkelerse bu çok mantıklı bir yol değil. Bu pazarda insanlar online oyunlara para harcıyor. Ama yok hedef pazar Batı Avrupa ve ABD ise (ki muhtemelen hedef onlar) oradaki insanların bu oyunlara tav olduğunu düşünmek komedi. Bu oyunlar orada buradaki döner ekmek parasına kadar düşüyor indirimlerde. Yeni çıkan AAA oyunları da 60 Dolar'dan yapıştırıyor. Eskimiş oyunlar ve indie oyunlarla ancak satın alımı düşük ülke oyuncularını kandırırlar. Karşı bir iddianız varsa dinlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr Sherlock Holmes -- 18 Eylül 2020; 20:36:43 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    425 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: akifa

Bedava brokoli salatası vermiş. Brokoli sevmeyen birisi için brokolinin bedava olmasının bir anlamı yok bence. Brokoli seviyorsan iyi. Versin şöyle sevdiğimiz bir kıymalı pide veya iskender bedavaya.
    |
    |

windowsapps veya wpsystem adlı klasörlerde oluyor oyunlar

|
    |
    MuharremAylar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1375 Mesaj
    pes 2021 almak istiyorum ama bir iki hafta sonra epic bedava verir diye almıyom:D
    |
    |

Steam'den de en azından Epic kalitesinde oyunlar isteyelim hocam. Neden sadece Epic'ten istiyoruz?

|
    |
  • Bölüm Yetkilisi
    9158 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Arthur.Morgan

Önerilen ayarlar hangi ayarlar hangi fps değeri için veriliyor peki? Bilmek çok iyi olur benim için.

Alıntıları Göster
    Min ayarlar low 1080p olur FPS olarak da 30 olması lazım.
    Önerilen de high 1080p olur FPS olarak da 60 olması lazım.
    Bazı oyunlar bir de maximum ayar paylaşıyor çünkü önerilen max gibi anlaşılabiliyor.

1060, 780'e kıyasla çok güçlü bir kart değil ama biri minimum biri önerilen olarak verilmiş. Muhtemelen VRAM farkından dolayı aynı kartın yüksek VRAM modellerinde performans kaybı olmadan ayarlar yükseltilebilecek.

• Binbaşı
    1285 Mesaj
    RE2'yi 90 liradan daha ucuza alabilecegim bir platform var mi?

OCZ trion 150 240gb/WD blue 1tb/Crucial Ballistix Sport LT 16GB Kit (8GBx2) DDR4 2400 mhz
  • Yarbay
    2951 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Steam'den de en azından Epic kalitesinde oyunlar isteyelim hocam. Neden sadece Epic'ten istiyoruz?
    Steam'den istediğim bize özel fiyat işini daha iyi bir seviyeye getirmeleri Epic de takip eder böyle bir şey olursa

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Min ayarlar low 1080p olur FPS olarak da 30 olması lazım.
    Önerilen de high 1080p olur FPS olarak da 60 olması lazım.
    Bazı oyunlar bir de maximum ayar paylaşıyor çünkü önerilen max gibi anlaşılabiliyor.

1060, 780'e kıyasla çok güçlü bir kart değil ama biri minimum biri önerilen olarak verilmiş. Muhtemelen VRAM farkından dolayı aynı kartın yüksek VRAM modellerinde performans kaybı olmadan ayarlar yükseltilebilecek.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.

|
    |

• Yüzbaşı
    280 Mesaj

Haklısınız

Lakin olması gereken oluyor. Ticarette rakip olmadığı zaman gerçekten ''müşteri sever'' firmalar bulmak güçleşiyor. Bir bakıma muhtaç da oluyorsun. O yüzden bu tür çıkışlara mutlu oluyorum. Epic'in arayüzü kötü olabilir, topluluk faaliyetleri, pazar faaliyetleri, kullanıcıların birbirleriyle etkileşimleri Steam kadar olmayabilir fakat bu özellikler onları geride kalmış firmadan ziyade bu tür güzel çıkışlarıyla gelişmeye ve yeniliğe açık vizyonlu bir firma yapar. Hatta şuna cidden inanıyorum evet bu adamlar köklü bir firma fakat vizyonlarını tamamiyle değiştirdiler ve bu adamların önümüzdeki 1 yılda, 5 yılda ve 10 yılda hangi konumda olacakları şirket politikasında hazırdır. 18 yıldır oyun sektörünün içerisinde oyuncu olarak yer almaktayım Epic gelene kadar böyle kaliteli oyunları ücretsiz veren başka bir mecra hatırlamıyorum. Oyun dünyasında ilkleri gerçekleştiriyor adamlar.

Ne kadar uzun zamandır Steam kullansam da, ne kadar Steam platformunu çok sevsem de her zaman rakibinin olması onu tetikte tutar. Şimdi olmaz 2-3 ay sonra 1 yıl sonra olur. Kendileri de elbet bir gün '' ticaret sever değil '', ''müşteri sever'' olmak zorunda kalacaktır :)
    |
    |
    John Sheppard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Monster Abra A5 V15.6.4 Intel Core i7 10750H | 16 GB(2x8GB) SAMSUNG DDR4 2933MHz | 512GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD | 4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 (Refresh 2020 Sürümü) | 15,6 inç; FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran | Corsair Harpoon RGB Wireless Kablosuz Gaming Mouse | Monster Pusat Gaming Mousepad

• Yüzbaşı
    605 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr Sherlock Holmes

Daha kaliteli oyunlar istemek kötülemek mi oluyor?
    Öff kardeş bıktırdın. Son sayfalarda kim Epic'i övmüşse yada "bedava oyunlar yüzünden eleştirmek haksızlık" tarzı birşey yazmışsa sanki şahsına söylenmiş gibi çıkıp gereksiz cevaplar verme gereği hissetmişsin. Yazdıklarına bakalım:

1) "Adamların verdiği oyunlar ya indie yapım ya da eskimiş olan AAA yapımlar."

2) "Total War dışındaki oyunların hepsi eskimiş ve fiyatı düşmüş olan oyunlar yalnız."

3) "Dostum bu oyunlar ülkemizde biraz pahalı ama yurt dışında 10 dolar seviyesine düşmüş bu oyunlar zaten."

4) "Zaten oynamış olduğumuz eski oyunlar ile çıktığında ilgimizi çekmediği için almadığımız oyunları vermesinde ben bir artı göremiyorum."

5) "Bedava diye ben de alıyorum hocam ama verdikleri oyunları ya zaten oynamış olduğum için ya da zaten oynamak istemediğim için bir işime yaramıyor. Bir tek Celeste deneme imkanım oldu, hatırladığım tek artısı bu."

6) "Umarım biraz daha güncel oyun verirler. O zaman daha çok insanın işine yarar. O oyunları alamayan insanlar için güzel bir fırsat Epic ama biraz da genel kitleye hitap edecek oyun getirmeleri lazım GTA V gibi. O oyunun yaptığı sükseyi geri kalan oyunların tamamı yapmamıştır."

7) "Daha kaliteli oyunlar istemek kötülemek mi oluyor?"

8) "Epic yokken de Steam'den ucuza oyun alıyorduk. Bugün kurlar yükseldi diye Steam'i mi suçlayacağım? Kaldı ki fiyat konusunda Epic, Steam'i kopyalıyor defalarca kez görüldü bu."

Yani inanmıyorum şu yazdıklarına. Adamlar BEDAVA Watch Dogs serisinin en son oyunu WD2, FM serisinin en son oyunu FM20'yi veriyor. İstemeyen almasın, alma ve oynama zorunluluğu yok. Seçenek olarak sunuyorlar beğenmeyen pas geçebilir. Daha önce de onlarca güzel oyunlar dağıttılar ama hepsi senin için yetersiz, hepsine bir kulp bulmuşsun. Ne yapsalar yeterli olmaz senin gibiler için. Belki karşılıklı çıkar ilişkisi var ama bedava lan bedava ya şaka gibisin, kim yapıyor bu kadarını? Epic'e pek kanı kaynamayan bana bile savundurttun ama bu kadar haksızlık yeter.

Neyse BLOK!

• Yarbay
    7551 Mesaj

rdr 2 ile bu oyunu karşılaştırmamak lazım keza bu oyun kaç yıldan beri geliştiriliyor rdr2 rockstarın konsoldan port ettiği ama optimizasyonunu beceremediği ve beni çok şaşırttığı bir oyun oldu keza gtav gibi optimizasyon harikası bir oyunu yapan firma nasıl bu kadar çuvalladı ilginç,

c2077 çok daha farklı olacaktır. bu önerilen sistemlerde 60 fps değilde 1080p 40-45 arası alınır diye tahmin ediyorum. 1060 6g kartında 4 yıl önce çıkmış bir kart olduğunu da unutmamak gerek
    |
    |
    Arthur.Morgan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

NVIDIA GeForce RTX 2060
  • Yarbay
    2951 Mesaj
    Mesaj yazıp bir dünya saydırıp cevap vereme diye blok atmak da yeni moda sanırım. Çok üzüldüm şimdi blok attığın için. Ağlamaya gidiyorum mutlu musun

|
    |

90 liraya alabiliyorsanız daha ucuzunu aramayın bence çok iyi bir fiyat. her bir kuruşuna da değecektir. ben de 105 tl gibi bir rakama almıştım 6-7 ay önce.

oyunda sadece hikayeyi oynuyorum ve erken bitmesin diye 46 saat ile %70 ine geldim ve sindire sindire oynuyorum her bir görevini.

edit: pardon RDR2 olarak gördüm mesajınızı. silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1LENT -- 18 Eylül 2020; 21:35:34 >
    |
    |
    tur1st kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir blok da benden.
    Konudan tiksindim.
    WhyNot? kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1285 Mesaj

ahah hocam, 47 saat ve yüzde 70 nasıl olur diyordum 20 saatin altında bitiyor gibi steam yorumlarında diye düşünürken siz farketmissiniz. Farketmeseniz alır oynardım:)

Ama hala niyetim var RE7'den çok zevk almıştım ama 90 lira çok gibi. PS4 var ama onda oynamak istemiyorum PC'de rahat ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    s1LENT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

OCZ trion 150 240gb/WD blue 1tb/Crucial Ballistix Sport LT 16GB Kit (8GBx2) DDR4 2400 mhz
  • Yarbay
    5874 Mesaj
    DISHONORED: DEATH OF THE OUTSIDER - 22,75 ₺
    https://www.gamebillet.com/dishonored-death-of-the-outsider
    494 Mesaj

dolar kuru fırlamadan önce 65-70 tl ye bulunabiliyordu RE2 cdkeys te ama şimdi orada daha pahalı bile olabilir.

aceleniz yoksa biraz daha indirim beklenilebilir, daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.
    |
    |
    tur1st kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kripto para haberleri
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,254
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.