Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: HankMoodies , konays , etatas , aLdacTrack Daha Az
4 Kayıtlı Üye ve 27 Misafir (3 Mobil) - 28 Masaüstü3 Mobil
5 sn
273.861
Cevap
2.139
Favori
13.923.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 10697
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2751
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1863
  • Favoriye Eklediklerim 2186
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (4032 mesaj) Johnny Silverhand (3327 mesaj) XanthiN (2751 mesaj) Noctivagant (2516 mesaj) saintroyo (1905 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (113872 mesaj) Mobil (36035 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9356 mesaj) Uygulama (5045 mesaj) (66 mesaj)
  • @
395 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    639 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gargamel_

Hocam merhaba bu fiyata nasil aldiniz?

Edit: tarih eskiymiş pardon steam indirimlerinde yanlış hatırlamıyorsam 10 TL altına düşüyordu bilginiz olsun cdkeyden alacaklara duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 19 Eylül 2020; 16:40:25 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1314 Mesaj
    Şu konsolların diskli disksiz sohbeti açılınca bir düşündüm de en son ne zaman kutulu oyun aldığımı hatırlamıyorum. 2016'da laptoptan masaüstüne geçiş yaptım. O zamandan beri elime cd aldığımı düşünmüyorum. Ki zaten disk driver'im da yok.
  • Yüzbaşı
    639 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

Şu konsolların diskli disksiz sohbeti açılınca bir düşündüm de en son ne zaman kutulu oyun aldığımı hatırlamıyorum. 2016'da laptoptan masaüstüne geçiş yaptım. O zamandan beri elime cd aldığımı düşünmüyorum. Ki zaten disk driver'im da yok.
    Bizim gibi kutulu oyunların pahalı olduğu ülkelerde digital versiyonlu konsollar f/p olucak gibi görünüyor. Konsolların 2 versiyon olarak çıkmasını düşünen kimse çok mantıklı bir iş yapmış.
  • Binbaşı
    1544 Mesaj
    Bence bu nesil konsollar çıkacak son diskli versiyonlar olacaklar. Oyunların kapladığı alanlar arttıkça zaten disklere sığması bir o kadarda zor oluyor artık. Artık PC'lerde disk sürücülerine nasıl ihtiyaç duymuyorsak sonraki nesilde eğer konsollar devam ederse, konsollarda da ihtiyaç kalmayacak...
  • Binbaşı
    1192 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Impakt

Bizim gibi kutulu oyunların pahalı olduğu ülkelerde digital versiyonlu konsollar f/p olucak gibi görünüyor. Konsolların 2 versiyon olarak çıkmasını düşünen kimse çok mantıklı bir iş yapmış.

Alıntıları Göster
    Kutulu alıp arkadaşlar arasında dönüp ikinci elde satmak da ucuza getiriyordu aslında hocam.
  • Yüzbaşı
    639 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AlbertEinstein

Kutulu alıp arkadaşlar arasında dönüp ikinci elde satmak da ucuza getiriyordu aslında hocam.

Alıntıları Göster
    Tabiki hocam onun farkındayım PS3den beri yaptığım bişey lakin sonuçta her oyunun ikinci eli istediğin zaman bulunmuyor, +kargo vs. beklemen gerekiyor o yüzden digital bence çok güzel bir olanak.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    594 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Impakt

Alıntıları Göster
    Hayatım boyunca hep PC oyuncusu oldum, atari konsol mu bilmiyorum ama atari harici tek konsolum PS 4 oldu. Onda da sadece diskli oyun olarak Uncharted 4 oynuyordum, tüm oyunlarım dijitaldi. Şu devirde evet kutulu oyun satışları halen iyi getiri sağlıyor şirketlere ama benim gibi dijitali tercih edenler de baya var, elimden geldiğince cd ıvır zıvır muhabbetleri ile uğraşmak istemiyorum şahsen. AC odysseyde bilgisayarımın kasması sonucu ben de muhtemelen XBOX ile tekrar konsola döneceğim, yurtdışına çıkan bir arkadaş, akraba bulursam. PC her alanda daha avantajlı, özellikle şu online için para ödeme muhabbeti konsollar açısından büyük eksi ama Türkiye şartlarında iki senede bir PC donanımı upgrade edecek bütçe maalesef yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turcopolo -- 19 Eylül 2020; 19:47:37 >

• Yüzbaşı
    423 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Turcopolo

Hayatım boyunca hep PC oyuncusu oldum, atari konsol mu bilmiyorum ama atari harici tek konsolum PS 4 oldu. Onda da sadece diskli oyun olarak Uncharted 4 oynuyordum, tüm oyunlarım dijitaldi. Şu devirde evet kutulu oyun satışları halen iyi getiri sağlıyor şirketlere ama benim gibi dijitali tercih edenler de baya var, elimden geldiğince cd ıvır zıvır muhabbetleri ile uğraşmak istemiyorum şahsen. AC odysseyde bilgisayarımın kasması sonucu ben de muhtemelen XBOX ile tekrar konsola döneceğim, yurtdışına çıkan bir arkadaş, akraba bulursam. PC her alanda daha avantajlı, özellikle şu online için para ödeme muhabbeti konsollar açısından büyük eksi ama Türkiye şartlarında iki senede bir PC donanımı upgrade edecek bütçe maalesef yok.

Alıntıları Göster
    +1 Ben de düşünüyorum yeni nesil XBOX almayı. Game pass sistemi bizim ülkemiz için çok iyi gözüküyor.
    |
    |

• Yüzbaşı
    639 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Turcopolo

Alıntıları Göster
    Katiliyorum sahsen pc dizme isi artik cok maliyetli olmaya basladi zaten 2 senede bir pc yenilemekle ugrasilicagina yurtdisindan uygun fiyatli konsol almak en mantiklisi. Ukraynada ps5 digital versiyon on sipariste 2500-3000 TL gibi bir fiyatti diye hatirliyorum bir konusu acilmisti xboxa bakmadim ama o da benzer bir fiyattir.Ayni fiyata ayni oyunlari oynatabilecek bir PC dizmek zaten hayalin otesinde artik. Oyunlar icin de Xbox game pass&Ps Plus&EA Play tarzi abonelikler ile halledilir dediginiz gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    415 Mesaj

2 katını havalimanında gümrük beylere ödersin artık yok öyle eskisi gibi 1 tane aldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Impakt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1503 Mesaj
    Bu konudan görüp almıştım zamanında ve sonunda Yakuza0'ı 27 saatlik oynama süresiyle bitirdim. Ama ne oyundu be... Hikayesini öven arkadaşlar son derece haklılarmış :)

Kiryu, Majima ve Tacibana unutamayacağım karakterler oldular gerçekten.

Şimdi sıraya göre hangi Yakuza oyunundan devam etmeliyim?

• Yüzbaşı
    423 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Bu konudan görüp almıştım zamanında ve sonunda Yakuza0'ı 27 saatlik oynama süresiyle bitirdim. Ama ne oyundu be... Hikayesini öven arkadaşlar son derece haklılarmış :)

Kiryu, Majima ve Tacibana unutamayacağım karakterler oldular gerçekten.

Şimdi sıraya göre hangi Yakuza oyunundan devam etmeliyim?
    Ben de yeni bitirdim. Yakuza Kiwami 1 ve Yakuza Kiwami 2 devam sırası sanırım. 0 çok güzeldi, 1. oyunu indirdim ama daha başlamadım. Bu arada 27 saat az oynamışsınız. Yan görevlere falan bakmadınız mı? Her yan hikaye ayrı güzel ve eğlenceliydi.
  • Binbaşı
    1503 Mesaj

Yan hikaye ve aktivitelere hiç vakit harcamadım neredeyse. Ben sevemedim o aktiviteleri. Zaten ana hikayeyi o kadar sürükleyici yapmışlar ki diğer aktiviteler falan zaman kaybıymış gibi geliyordu hemen ana hikayeye dönüyordum tutamayıp kendimi :)

Yakuza Kwami 1 diyorsunuz yani sıraya göre. Bir bakınayım ona teşekkürler.

|
    |
    Round Robin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    12293 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Disk olayı PC oyunculuğu için bir anlam ifade etmiyor fakat konsollarda kutu oyunların ayrı bir piyasası var. İnsanlar alıyor oynuyor sonra biraz altına satıyor yada takaslıyor. Böyle böyle döndürüyorlar ve neredeyse ceplerinden hiç para çıkmamış oluyor. Ayrıca bazıları avantajlı; ben konsol sahibi iken dijitali pahalı olup kutulusu neredeyse yarı fiyatına gelen oyunlar vardı. Oynadım bitirdim sattım ve neredeyse eksiye düşmedim. Yüksek boyutlu oyunlardan biri olan RDR2 yanılmıyorsam sadece 2 diskti. Boyutlar iyice büyüdükçe 3-4 disk koyarlar ama yine diskli versiyonunu yaparlar diye düşünüyorum.
    |
    |
    SakuraiTomoki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3281 Mesaj
    Mafia Remake için son 5 gün. Bir an önce çıksa da oynasak ya Cyberpunk ile birlikte bu sene en çok beklediğim 2. oyun.

Mafia Classic'i oynamak bir türlü kısmet olmamıştı, ama Classic'i oynamamış olmam avantaj olacak benim için diye düşünüyorum, çünkü önceki oyunla kıyaslamadan oynayacağım. Umarım güzel bir Remake olmuştur, son zamanlarda çıkan Remake'ler hep güzel olmuştu, umarım seriyi bozmazlar.
    |
    |
  • Binbaşı
    1818 Mesaj
    Elimdeki kuponu harcamak için Epic mağazasına komple baktım, indirimli indirimsiz ne oyun varsa inceledim. Yine alabileceğim bir oyun bulamadım. Birkaç alternatifim var ama yine de almak istemiyorum.

Anno 1800 almak istiyordum fakat DLC olmadan oynanmıyormuş. Daha önce denemediğim bir türe de 100 TL üstü vermek istemiyorum. Ghost Recon: Wildlands Gold sürümü alabilirdim fakat o türü sevmiyorum hiç. The Division 2'yi de 15 TL'ye almama rağmen 2 saat oynayıp bırakmıştım. Ghost Recon: Breakpoint ise nefret edilen bir oyun. Bu yüzden fiyatına bile tam bakmadan geçtim. Crysis Remastered alasım var ama 73 TL bile fazla geliyor nedense. Bilemedim. Mortal Shell zamanında 40 TL idi. Bunu da geçtim. Snowrunner indirimde olmadığı için almayı düşünmüyorum. Jedi Fallen Order da EA Play'e gelir herhalde gelecek Ağustos ayına kadar.

Yani anlayacağınız dostlar, Epic eğer kupon vermeye devam etmezse veya Steam'den ucuza oyun getirmezse maalesef Epic alışverişlerimi noktalayacağım. Epic'e özel çıkacak oyunlar için bir şey diyemiyorum ama Steam kütüphanemde çok daha fazla oyunum olduğu için koleksiyonumu oradan yapmak istiyorum haliyle.

Yine de kuponu bulmuşken de kaçırmak istemediğim için saydığım oyunlardan önerilerinizi bekliyorum.

• Er
    7 Mesaj

The Crew 2 Gold Edition - 21 TL
    Assassin's Creed Origins Gold Edition - 21 TL
    Assassin's Creed® Odyssey Gold Edition (Assassin's Creed III Remastered ve Liberation Remastered de dahil) - 67 TL
    Far Cry 5 Gold Edition (Far Cry 3 de dahil) - 31,80 TL

Yukarıdakiler epic kupon ile uygun fiyata alabileceğin oyunlar. Ben The Crew 2 almak istiyordum fakat kuponumu kullandım :(((
    |
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    812 Mesaj

Her alışverişe 60 TL çek veriyordu bir ara o zaman alsaydın baya kar ederdin

|
    |
    konur43 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj

23 eylülde rocket league’i ücretsiz alırsanız 60 liralık yeni kupon verecek epic

|
    |
    konur43 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5818 Mesaj

Anno için dlcsiz oynanmaz diye bir şey yok çünkü oyuna o kadar etkileri yok oyunu 200 saat oynadıktan sonra bir 50 saat daha oynamak istiyorsan farklılık olsun diye alınır anca bu dlcler
    |
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Sohbet
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.