Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (12399. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Rektangular , aMoN-r4 , Hoid , gangstarr34
4 Kayıtlı Üye ve 32 Misafir (1 Mobil) - 35 Masaüstü1 Mobil
5 sn
349.104
Cevap
2.712
Favori
21.228.824
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
566 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Oyunları ve konsolları boş verin esas oksijen kullanımından yani solumakta olduğumuz havadan ne zaman vergi alınmaya başlayacaklar ben onu merak ediyorum. Vergi alınmayan bir o kaldı neredeyse. Onuda alsalar güzel olur

Millet Jubitere gitmenin yollarını arar bizimkiler nasıl daha fazla vergi alırız onun yollarını arar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 18 Nisan 2020; 16:1:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10B574946

i7 4790k ve GTX 1060 6 GB kullanıyorum ilk çıktıklarında almıştım, hadi biraz daha eskisin biraz daha kullanıyım belki fiyatları düşer yenileri çıkınca falan diye diye 10 seneye anca sistem toplarım sanırım. Neyse ki şimdilik fena değil. Oyun stoğum da bol, oynayacak vaktim de yok. (Kendimi böyle avutuyorum.)
    ben de i5 4460 ve r9 380de kaldım malesef. uzun süre de toparlayamam yeni bir sistem.
  • The Frost kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam kasım ayında topladım ben de aynı muhabbetleri ben de yaşadım.
    Ne kadar erken o kadar iyi beklememek gerek.
  • adamlar oyun konsolundan ek vergi alma durumuna geldilerse cidden ülke bitmiş ağlayanı yok yazık diyecek bir şey bulamıyorum
  • Adamlar diyor ki oyun oynamayın çalışın çabalayın ülkeye faydanız olsun. Boş boş oturup oyun oynuyorsunuz, vatana millete ne faydanız var? Konsola ek vergi koyalım da şimdi oynayın oynayabilirseniz diye düşündüler. Bence vergi bu yüzden geldi.
  • Ubi msj atmış ayın sonunda ubi credileri silinecekmiş 110 credi var. Alınacak bişey yok acaba oyun içi içerik almak mantıklı mı (50 credi aston martin vanquish crew 2)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lj.23 kullanıcısına yanıt
    Çalışıp çabalayan kaç kişi hak ettiği yere gelmişte faydadan bahsediyorsun? Ayrıca burası yeri değil.

Bu ülkede yaşayan herkesin faydası var 1 yıl ödenilen vergiyi başka ülke de ömür boyu ödemiyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10B574946

i7 4790k ve GTX 1060 6 GB kullanıyorum ilk çıktıklarında almıştım, hadi biraz daha eskisin biraz daha kullanıyım belki fiyatları düşer yenileri çıkınca falan diye diye 10 seneye anca sistem toplarım sanırım. Neyse ki şimdilik fena değil. Oyun stoğum da bol, oynayacak vaktim de yok. (Kendimi böyle avutuyorum.)
    İlk bilgisayarımı 98 senesinde aldım. O zamanlar alınabilecek en iyi donanımlarla almıştık. 5 yıl sonra değiştirdim yine en iyi donanımlarla. 5-6 sene sonra yine en iyi donanıma sahip pc aldım. Monitör değiştirmedim ama çünkü ona bütçem yetmiyordu. 2200 TL vermiştik 2009 yılında yeni pc'ye. 10 sene kullandım bu defa onu çünkü bu defa yüksek bütçelere çıkacak para yoktu. 5 sene boyunca para biriktirdim yeni pc almak için. Bu defa gittim dizüstü aldım.

Neden anlatıyorum bunu. Bilgisayar fiyatların ne hale geldiğini anlatmak için çünkü o yıllarda pc alırken bir şekilde para denkleştirip alıyorduk. Ama şimdi yıllarca para biriktirmek veya çok ciddi borca girmen lazım.

10 sene önce üst düzey bir pc 2200-3000 TL arasında fiyatlara alabilirken şimdi hem teknolojik sebeplerle hem ekonomik sebeplerle üst düzey bir bilgisayarı 15-20 bin den daha düşük fiyata alamıyorsun. 10 yılda insanların kazancı 10 kart artmadı ama bilgisayarların maliyeti en az 10 kart arttı.

Maalesef bilgisayar olsun cep telefonları olsun gidişat iyi değil. Evet ilk bilgisayar ve ilk telefon çıktığında da palı ürünlerdi ama bir şekilde insanlar ödeyebilecekleri şekilde borca girip alabiliyorlardı. Şimdi o bile imkansız hale gelme noktasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

İlk bilgisayarımı 98 senesinde aldım. O zamanlar alınabilecek en iyi donanımlarla almıştık. 5 yıl sonra değiştirdim yine en iyi donanımlarla. 5-6 sene sonra yine en iyi donanıma sahip pc aldım. Monitör değiştirmedim ama çünkü ona bütçem yetmiyordu. 2200 TL vermiştik 2009 yılında yeni pc'ye. 10 sene kullandım bu defa onu çünkü bu defa yüksek bütçelere çıkacak para yoktu. 5 sene boyunca para biriktirdim yeni pc almak için. Bu defa gittim dizüstü aldım.

Neden anlatıyorum bunu. Bilgisayar fiyatların ne hale geldiğini anlatmak için çünkü o yıllarda pc alırken bir şekilde para denkleştirip alıyorduk. Ama şimdi yıllarca para biriktirmek veya çok ciddi borca girmen lazım.

10 sene önce üst düzey bir pc 2200-3000 TL arasında fiyatlara alabilirken şimdi hem teknolojik sebeplerle hem ekonomik sebeplerle üst düzey bir bilgisayarı 15-20 bin den daha düşük fiyata alamıyorsun. 10 yılda insanların kazancı 10 kart artmadı ama bilgisayarların maliyeti en az 10 kart arttı.

Maalesef bilgisayar olsun cep telefonları olsun gidişat iyi değil. Evet ilk bilgisayar ve ilk telefon çıktığında da palı ürünlerdi ama bir şekilde insanlar ödeyebilecekleri şekilde borca girip alabiliyorlardı. Şimdi o bile imkansız hale gelme noktasında.

Alıntıları Göster
    15-20 bine sadece grafik kartı var şuan. Başka sözüm yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Alıntıları Göster
    Hocam ben de ilk bilgisayarımı 2003'te almıştım. Yıllar boyu aynı bilgisayarı kullanmıştım sanırım 2009'a kadar falan, sadece arada 1 ya da 2 kere ekran kartı değiştirdim ve ram eklemesi yapmıştım. 2009'da sizin de dediğiniz gibi, yeni bilgisayar toplamıştım i7 serisi yeni çıkmıştı işte i7 920'li bir bilgisayardı bayağı güzeldi falan 4790k çıkana kadar onu kullandım, arada 1 kere ekran kartı değiştirdim. Bu 2008-2009 civarlarında falan ekran kartına 400-500 TL verdiğimizde çok para harcamış oluyorduk babam bir sürü laf etmişti hatta, ama o zamanın en iyi ekran kartlarındandı. Şimdi o zamanki sistemin günümüzdeki ayarında bir sistem toplamaya kalktığımda 10 binden az para veremem ama altımdaki arabayı satmaya çalışsam 15 bin etmez.
  • JonVaynen kullanıcısına yanıt
    Adam yazdığımı ciddiye aldı ya la

Ek olarak çalışıp çabalayınca bir yere gelinmediğini benden iyi bilecek çok kişi yoktur. 90 KPSS puanı 75 YDS puanı olup aynı zamanda işletme yönetimi bitirip aynı zamanda C sınıfı iş güvenliği uzmanı ve yüksek kimya mühendisi olarak işsizim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lj.23 -- 18 Nisan 2020; 18:40:42 >
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Nerede yazıyor ben göremedim? Mail falan da baktım.

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Ne hale geldiğini anlatmak için okadar geriye gitmeye gerek yok. Ben 29 aralıkda Rx 590 armor Oc spariş verdim 2 şubatta(2020) elime geçti. Fiyat 1320tl. Şimdi baktım fiyatı 2070tl
    Hocam forumlarda ya da sitesinde öyle bir haber göremedim ben ama başka bir kaynak var mı size atılan mail dışında
  • deshpar kullanıcısına yanıt
    Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonunuzda Ubisoft Club uygulamasına giriş yaparsanız görürsünüz diğer sekmesinde Unitlerin sona erme tarihini görebilirsiniz.

Ayrıca @Storm Raider hocam eğer oyun almayacaksanız bence harcayın. Özellikle Assassin's Creed oyunlarına sahipseniz oyuna eklenen oyun içi içeriklerden almanızı öneririm. Misal Odyssey de kör kral görevi. Boş yere uçacacağına en azından böyle yere gidebilir.

Not: Bilgi açısından ekleyeyim Unitleriniz kazandığınız tarihten 2 yıl sonra silinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hudson51 -- 18 Nisan 2020; 18:57:30 >
  • Sağol hocam Ac lerin birkaçı var. Ac origins için bakayım, hoş origins gold paket içerik onda full sanırsam ama varsa alınacak bişeyler crew2 den daha mantıklı olabilir sonuçta crew2 kendini çok uzun süre oynayatacak bir oyun gibi gelmedi bana @Hudson51

Alıntıdaki arkadaş cevaplamış hocam credi kişisel olarak siliniyor. @Johnny Silverhand

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 18 Nisan 2020; 19:7:7 >
    Hocam şahsen hikayeli oyunları seviyor olmam bir yana Crew 2 çok boş geldi bana ama yine de siz bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hudson51 -- 18 Nisan 2020; 19:8:21 >
    Origins için alınacak çok şey var. Silahlar ve skinler hariç her şeyi almıştım ben.

Bu arada benim de 645 unitim varmış. 31 Mart 2022'de 375 unitim silinecekmiş. Harcayacak fazla bir şey de yok cidden. Yeni çıkacak AC oyunu Steam'e gelmezse indirim için kullanırım madem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hudson51 kullanıcısına yanıt
    Aynen ölü şehirler o kadar map yapmışsın , teknesinden , uçağına , offroad vs herşey var ruh yok. Artık başka bişey bulamazsam credi ile arabayı alıcam...

• Hudson51 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler 2022ye kadar kafam rahatmış
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.