Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
38 Misafir (13 Mobil) - 25 Masaüstü13 Mobil6 Android
5 sn
267.906
Cevap
2.084
Favori
13.313.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10561
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2639
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1802
  • Favoriye Eklediklerim 2123
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (3981 mesaj) Johnny Silverhand (3311 mesaj) XanthiN (2639 mesaj) Noctivagant (2505 mesaj) saintroyo (1904 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (108525 mesaj) Mobil (35261 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9106 mesaj) Uygulama (5045 mesaj)
  • @
356 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    11817 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Geçen gün birisi FPS oyun önerileri istiyordu. Baya emek verilen bir çalışma yapmışlar:

CPU: AMD Ryzen 5 2600 | GPU: MSI RX 5700 MECH GP Edition | RAM: GSKILL 2x8GB Ripjaws V 3000MHz CL16 | Anakart: MSI B450-A PRO | SSD: Samsung 860 EVO 250GB | M.2 SSD: James Donkey JD1024 1TB | HDD: Seagate Barracuda 2TB | Kasa: Cooler Master MasterBox MB520 | Monitör: Samsung C27HG70 | Fare: Logitech G102 Prodigy | Klavye: James Donkey 610S Red Switch | Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 2019 Edition | Pad: GamePower GP700 RGB | Gamepad: Microsoft Xbox 360 Controller | Ses Sistemi: Logitech Z506 5+1 | Telefon: iPhone 7 32GB
  • Yarbay
    20999 Mesaj
    Resident Evil 2 ve 3'ün PS1 versiyonları da o civarlarda sürüyordu. Fakat zamanında rahatça dolaşa dolaşa ve bulmacaları çözerek oynadığımız için 10 saati falan buluyordu. Her gün biraz biraz oynardık. Gayet de güzel oluyordu. Hayatımızdaki en keyifli anlardandı. Bu tip şeylere takılmayın.
    |
    |

Düşük zorlukta, sinematikleri geçerek mi oynuyorsunuz?
    |
    |
    keremec kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1658 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Wolfenstein New Colossus 5 saatlik oyun diyen o arkadaş ya sallıyor ya bu videoda ki gibi sayfalardan oyunların oynanış videolarını izleyerek bu yorumları yapıyor.

Bu tür sayfalar oyunlardan doğru düzgün zevk almadan, oyunlarda doğru düzgün her köşeye bakmadan hızlıca oyunları oynayıp bitiren sayfalar çünkü tek amaçları çok fazla oyun videosu çekmek ve oyunları en kısa sürede bitirmek. Hatta videolarda hafif hızlandırmada yapıyorlar. 14 saat oynanış süresi olan bazı oyunları bu tür kanalların 6-7 saatte bitirdiğini görmüşlüğüm var.

Bu tip kanallardan oyun oynanışı izleyince insanlar oyunların süreleri çok kısa filan sanıyorlar.

Alıntıları Göster
    Geçemediğim yerleri görmek için açtığımda benim 10 saatte bitirdiğimi 5-6 saatte bitirenleri görünce kahrolmam boş yereymiş o zaman.
    |
    |

• Yarbay
    14844 Mesaj

Keşke dediğiniz gibi AAA oyunlar 20 saat sürse ama tam olarak açık dünya değilse günümüzde AA oyunların büyük kısmı maalesef 10 saaatten fazla sürmüyor. Günümüz de 10 saaten fazla süren oyunları açık dünya yapıyorlar. 10 saat ve daha az sürenleri ise normal yapıyorlar.

Günümüz de AAA oyun demek oynanış süresi uzun oyun demek değil. Bütçesi yüksek veya içerik olarak belli standartları karşılayan oyunlara AAA oyun olarak adlandırıyorlar maalesef.

Mesela AAA oyun olmayan bazı oyunlar var ve AAA oyunlardan daha iyiler ve kesinlikle AAA oyun olarak adlandırılmaları lazım ama yüksek beklentilerle çıkmadıkları ve bütçeleri düşük diye o şekilde sınıflandırılmıyorlar.
    |
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Keşke dediğiniz gibi AAA oyunlar 20 saat sürse ama tam olarak açık dünya değilse günümüzde AA oyunların büyük kısmı maalesef 10 saaatten fazla sürmüyor. Günümüz de 10 saaten fazla süren oyunları açık dünya yapıyorlar. 10 saat ve daha az sürenleri ise normal yapıyorlar.

Günümüz de AAA oyun demek oynanış süresi uzun oyun demek değil. Bütçesi yüksek veya içerik olarak belli standartları karşılayan oyunlara AAA oyun olarak adlandırıyorlar maalesef.

Mesela AAA oyun olmayan bazı oyunlar var ve AAA oyunlardan daha iyiler ve kesinlikle AAA oyun olarak adlandırılmaları lazım ama yüksek beklentilerle çıkmadıkları ve bütçeleri düşük diye o şekilde sınıflandırılmıyorlar.
    Çok doğru söylüyorsunuz hocam. Maalesef kalite artık sadece grafiklerle ölçülüyor.
    |
    |

STEAM PROFİLİM

Xbox / Epic / Ubiconnect / Origin / Rockstar / GOG: TheFrost86

• Yarbay
    3724 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Düşük zorlukta, sinematikleri geçerek mi oynuyorsunuz?
    Zorluk en kolayın bir üstüydü. Sinematikleri falan niye geçeyim oyunun esprisi zaten sinenatiklerinde. Etraftaki konuşmalari da bekleyip dinledim, öyle görevden göreve koşmadım. Denizaltıni gezdim, yan görevlerin bazılarını yaptım. Rushlamadim oyunu yani. Sadece combat kismini biraz doom gibi oynadım stealth çok ugrasmadim pek.

-BURADAN SONRASINI WOLFENSTEİN 2 NEW COLOSSUS OYNAMADIYSANIZ OKUMAYIN-

Denizaltı dışındaki bölümlerde, mesela eski evimize gittiğimiz yerde bütün anıları teker teker gördüm, o bodruma vs inip didik didik ettim oraları. Hatta itfaiyeci kılığına girdiğimiz bir bölümde gazetecinin önünde dikilince bizi tanıyor seni destekliyorum falan diyordu. Hani boyle oynamama ragmen 6 saat civarı sürdü. Ben Wyatt timeline da oynadım, diğeri daha uzun sürüyorsa bilemeyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    14844 Mesaj

Medal Of Honor: Allied Assault keşke mevcut haline sadık kalınarak yeniden yapılsa.
    |
    |
    XanthiN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://steamdb.info/sub/448598/
    https://store.steampowered.com/app/201270/Total_War_SHOGUN_2/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 7 Nisan 2020; 0:37:30 >

karantina günlerinde çok iyi gidiyorr

şu theme müziğini dinlediğinizde yüzünüzde tebessüm oluşuyorsa bilin ki artık witcher fanısınız demektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 7 Nisan 2020; 0:54:20 >

• Yüzbaşı
    784 Mesaj

bu site güvenilir bir sitedir. ancak tl için özel olarak giriş yaptıklarını sanmıyorum. fiyat çevirisi için muhtemelen kod kullanıyorlar bu yüzden steam gibi kuru güncel hesaptan almayan sitelerin hesabında karışıklık oluyor. tabi ki benimki bir tahmin, redditte falan sürekli atıf yapılan bir sitedir, bir yamukları varsa biemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluepaw -- 7 Nisan 2020; 1:5:3 >
    |
    |
    Geralt.Of.Rivia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yorumlarda, "para verdim lan ben buna haram zıkkım olsun diyen" -iq'lu kişileri görmeye hazır olun.
    |
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2866 Mesaj
    quote:

Medal Of Honor: Allied Assault keşke mevcut haline sadık kalınarak yeniden yapılsa.
    Pasific Assasult da aynı şekilde. Medal of Honor serisini şöyle güzel bir remake ile yeniden diriltseler ne güzel olur. Aslında 2010'da yaptılar, fena da değildi ama devamını getirmediler. Bir ara her sene Battlefield çıkaracaklarına, bir sene Battlefield, bir sene Medal of Honor çıkarabilirlerdi. Hem Battlefield markasını, hem de Medal of Honor markasını bitirdiler.

EA'nın elinde böyle büyük bir marka/IP varken bunu değerlendirememesini anlamıyorum. Eskiden Medal of Honor markası Call of Duty'nin önündeydi. Fatmeto'larda az mı Medal of Honor Razor1911, Deviance kürekleri aradık

Spoiler fonksiyonu bu bölümde çalışmıyormuş

Aşağıda okumak isteyenler için Pasific Assault ile ilgili hayatımda unutamadığım ve unutamayacağım bir anım.

Okulda arkadaş muhabbetinde oyunun çıktığını duyunca, o gün kantinde öğle yemeğini simit ya da poğaça ile geçiştirmiştim, akşam internet kafeye gidip oyunu almak için. O zamanlar da oyunlar genelde 1 CD boyutunda, çok çok az oyun 2 CD'di, onlar da tabi bizim bilgisayarların o zaman çalıştıramayacağı oyunlar. Daha 3 CD'li oyun yok, varsa da ben görmemişim. O zamanlar DVD var ama oyun sektöründe henüz kullanılmıyor. Biz DVD'leri daha çok film ve "undebah" sektörlerinde kullanılıyor biliyorduk Her neyse, o zaman çocuk aklı tabi 2 CD parası alıp internet kafeye gittim. Yanlış hatırlamıyorsam daha altı sıfır atılmamıştı paradan. İnternet kafeye gidip, oyunu istedikten sonra internet kafeci abinin benden elimdeki paranın 3 katını istemesi epey bir şaşırtmıştı, hatta üzmüştü. Üzüldüğümü anlamış olacak ki, bir de tanıyor tabi mahallenin çocuğuyuz, "tamam yanında ne kadar varsa o kadar ver, kalanı sonra verirsin" deyip, oyunu 6 CD'ye çekip göndermişti beni. Heyecanla eve gidip CD'lerden oyunu yükledim ama diğer bir şoku da kürek işleminde yaşamıştım. Kürek çalışmıyordu ve internet kafeye gitmeye de yüzüm yoktu, neden öyle bir ruh halindeydim şuan anlayamıyorum. Her neyse kürek olayını da yazları internet kafede çalışan bir arkadaşım vardı, onun evine giderek çözmüştüm. Fatmeto adında bir site vardı, bilenler bilir, bütün oyunların kürekleri vardı bu sitede. Arkadaşım o siteden kürek indirmeyi ve nasıl yapacağımı gösterdi. Bu arada küreği de 512 kbps (50 kb/sn) hızındaki bir internet ile indirmem saatler sürmüştü. Tüm bu eziyetin ardından sonunda oynayabilmiştim oyunu. Yanlış hatırlamıyorsam Normandiya Çıkarması'yla başlıyordu oyun.

Ne günlerdi ya. Ne eziyetler çekerdik eskiden oyun oynamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 7 Nisan 2020; 1:43:50 >

Epic Games @SheppaRD_TR | Rockstar Social Club @SheppaRD_TR

Blizzard Battle.net @SheppaRD#21694 | Xbox Live @SheppaRD#3244

• Yarbay
    2866 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Sterlin de tepe fiyat. Adamların 6 birim ciklet parası bizde 50 lira ediyor.

Alıntıları Göster
    İroni yaptığını biliyorum da, 6 birime ciklet firmasına ortak olursun İngiltere'de insanlar daha çok 6 birime 1 kilo et yiyor.
    |
    |

• Binbaşı
    1511 Mesaj
    SteamDB'de gezerken fark ettim yurt dışındaki $60 etikete sahip bazı oyunlar Avrupa'da €70. Bunun sebebi nedir?
    Wolfenstein 2 New Colossus 5-6 saatlik bir oyun değil, oyunun nereden bakarsanız bakın yan görevlerle 11-12 saati var. Ben oyunu bitireli uzun zaman oldu fakat oyunu bitirmemin 10 saatten fazla sürdüğünü iyi biliyorum.

|
    |
    İNTEL CORE İ5 10500 CPU STOK 3.1 GHZ- TURBO BOOST 4.5 GHZ / 16 GB TeamGroup T-FORCE VULCAN TUF DDR4 3200 MHZ RAM /GİGABYTE Z-490M LGA1200 MOTHERBOARD /GALAX RTX 2070 EX 8 GB 256 BİT GPU / CORSAİR FORCE LE 120 GB SSD / SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB 7200 RPM HDD / FSP WINDALE 4 CPU COOLER
  • Yarbay
    2866 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sp!deR

SteamDB'de gezerken fark ettim yurt dışındaki $60 etikete sahip bazı oyunlar Avrupa'da €70. Bunun sebebi nedir?
    Bunun sebebi benim bildiğim kadarıyla, Amerika'da bazı eyaletlerde vergiler fiyata dahil değil. Vergiyi ödeme aşamasında kesiyorlar. Yani Amerika'da da her insan $60'a almıyor.

Bir de Avrupa'da, Avrupa dışından gelen ürünlerde "Import Fee" (ithalat ücreti) var. Peki dijital oyunlar neden €60 değil dersen, onun sebebi de bizim ülkemizle aynı. Kutulu oyun satan yerel oyun marketlerini öldürmemek için.

Başka sebepler de varsa, onları bilmiyorum tabi.
    |
    |

• Teğmen
    219 Mesaj

Birinci oyundan mı başlamalı yoksa direkt witcher 3’e mi başlamalı hocam?

|
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sallamıyom kardeşim. 4. 5. zorlukta ilk seferde 7 saatte bitirdim diyen var. İşin içine exploration koyarsan zaten Batman Arkham Knight gibi 50 saatlik oyun 100-150 saat oluyor zaten. Wolfenstein da uzar bir 5 saat oradan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    450 Mesaj

Medal of Honor çıkmama nedeni bir bölümde (Warfighter'da) terörist olarak Amerikan mı ne öldürüyormuşuz ondandır. Detayları bilmiyorum ama bakın isterseniz. EA direk çöpe attı bir daha olay olmasın diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    John Sheppard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Bebek Oyunları
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
1,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.