Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (1196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir - 20 Masaüstü
5 sn
349.589
Cevap
2.720
Favori
21.297.398
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
569 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11941195119611971198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu 4 aşamayı kendi başınıza yapamıyorsanız zaten internetten alışveriş işine hiç bulaşmayın.

Yani öyle sorular geliyor ki arkadaş isyan etmekte haklı. Her sayfada steam'de aktive edilen oyunların listesi verildiği halde ısrarla "Şu oyun aktive olur mu?" diye sorular soruluyor.

Kimisi "Steam nedir? Özetler misiniz" diyor yuh artık.

Tamam forumun amacı bilgi paylaşımı, yardımlaşma ama abartmamak lazım.
  • arkadaşlar okuduğunuzu anladığınzdan şüphe etmeye başladım. Ben amazondan alışveriş nasıl yapılır derken, bir püf noktası varmı yokmu bunu öğrenmek istedim. yoksa mevcut formlara nasıl yazdı yazıldığını yada linklere nasıl tıklandığını sormuyorum. kimse de bunları sormaz, soran dil bilmiyodur bu kadar basit.

sadece "amazondan alışveriş yapmak için geçerli bir amerika adresi bulmak zorundasın" yazsanız bu kadar tantana olmicaktı. bunu da kimse bilmek zorunda değil.

"amazondan alışveriş nasıl" diye arattığımda 2007 de açılan konu çıkıyor, adamlar kargo geyiği yapmış ortada bilgi yok ben napiyim? Neyse. Tekrar yazıyorum faydamız dokunsun.

amazondan dijital oyun alışverişi yapmak için geçerli bir amerika adresi bulmak zorundasınız, diğer kısımlar bütün sitelerdeki prosedürle aynı
  • İlk mesajında "Amazon'dan nasıl alışveriş yaparız?" diye soruyorsun, bunu başka nasıl anlayalım?

Neyse almışsın oyununu, uzatmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

arkadaşlar okuduğunuzu anladığınzdan şüphe etmeye başladım. Ben amazondan alışveriş nasıl yapılır derken, bir püf noktası varmı yokmu bunu öğrenmek istedim. yoksa mevcut formlara nasıl yazdı yazıldığını yada linklere nasıl tıklandığını sormuyorum. kimse de bunları sormaz, soran dil bilmiyodur bu kadar basit.

sadece "amazondan alışveriş yapmak için geçerli bir amerika adresi bulmak zorundasın" yazsanız bu kadar tantana olmicaktı. bunu da kimse bilmek zorunda değil.

"amazondan alışveriş nasıl" diye arattığımda 2007 de açılan konu çıkıyor, adamlar kargo geyiği yapmış ortada bilgi yok ben napiyim? Neyse. Tekrar yazıyorum faydamız dokunsun.

amazondan dijital oyun alışverişi yapmak için geçerli bir amerika adresi bulmak zorundasınız, diğer kısımlar bütün sitelerdeki prosedürle aynı

dostum niye kabul etmiyorsun. şu konuya geriye doğru bak bakalım. son 3-4 sayfada en az 5-6 kişi demiştir bu usa adresi olayını. adresler de yazıldı. tamam uzatma artık

• quote:

Orijinalden alıntı: sinergy_05

quote:

arkadaşlar okuduğunuzu anladığınzdan şüphe etmeye başladım. Ben amazondan alışveriş nasıl yapılır derken, bir püf noktası varmı yokmu bunu öğrenmek istedim. yoksa mevcut formlara nasıl yazdı yazıldığını yada linklere nasıl tıklandığını sormuyorum. kimse de bunları sormaz, soran dil bilmiyodur bu kadar basit.

dostum niye kabul etmiyorsun. şu konuya geriye doğru bak bakalım. son 3-4 sayfada en az 5-6 kişi demiştir bu usa adresi olayını. adresler de yazıldı. tamam uzatma artık

kabul edilmicek birşey yok. evet üşenmedim şimdi baktım sadece bir 1 kişi yazmış arada kaynayan cinsten. böyle şeyler olur tamam da, burada bir insana cevap verirken takındığınız tutum insanın yüzüne tükürür cinsten. dediğim gibi kimse kimseyi zorlamıyor yazmak zorunda değilsiniz ama yazacaksanız da ADAM GİBİ yazın zor değil. ha bunu da beceremiyorsanız sorun yok. herkes kendi kişiliğini üslubunda gayet açıkca yansıtıyor, neyin ne olduğunu görüyoruz.

daha da birşey yazmicam. siz okuduklarınızı anlamadan cevap yazdıkça saçma tartışmaya dönüyor bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi what_tha -- 16 Ocak 2012; 22:05:39 >

• Kimse fazladan Alice Madness almadı mı yahu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sinergy_05

quote:

kabul edilmicek birşey yok. evet üşenmedim şimdi baktım sadece bir 1 kişi yazmış arada kaynayan cinsten. böyle şeyler olur tamam da, burada bir insana cevap verirken takındığınız tutum insanın yüzüne tükürür cinsten. dediğim gibi kimse kimseyi zorlamıyor yazmak zorunda değilsiniz ama yazacaksanız da ADAM GİBİ yazın zor değil. ha bunu da beceremiyorsanız sorun yok. herkes kendi kişiliğini üslubunda gayet açıkca yansıtıyor, neyin ne olduğunu görüyoruz.

daha da birşey yazmicam. siz okuduklarınızı anlamadan cevap yazdıkça saçma tartışmaya dönüyor bu.

herhangi "bir" kişinin takip etmesi veya etmemesi konuya etkimez ama takip edersen sen kazançlı çıkarsın.

bu konuda sürekli amazon sorusu sorulduğu için insanlar sıkıldı. ondan ters cevap almış olabilirsin. bunda senin araştırmaman da etkili tabi.

neyse bi yöneticiye diyek el atsın şuraya gereksiz polemiğe gerek yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shumin

Polemik yaratmak istemiyorum fakat Amazon'un sitesine girip ben alışverişimi yapamadım deyip 5 dakika uğraştıysa bir insan ve hala yapamıyorsa o kişi ya çok küçüktür ve internetten alışveriş olayını zaten bilmiyordur ya da çok üşengeçtir ya da zeka olarak biraz kısıtlanma vardır. Tabii sizin için demiyorum, zaten size özel olarak herhangi bir şey de demedim. Kimsenin şahsına bir şey demiyorum. Sadece Amazon'dan alışveriş etmek isteyip de edemiyorum diyenler nasıl yapamıyor gerçekten anlamıyorum diyorum.

Bende polemik yaratmak istemiyorum dostum ama ister istemez bana yönelik cevap hakkı doğuyor. "tutupta nasıl alışveriş yapamıyorsunuz anlamıyorum" gibi agresif bir tavırla yaklaşıyorsun arkadaşım, kimse yardım dilenmiyor yazmassın olur biter, silah dayamadık kafana.

Ayrıca birşeyi yapamamakla, yapmayı bilmemek arasındaki farkı anlayabilecek kapasitede olduğunu varsayıyorum ve diyorum ki;

internette alışverişin püf noktaları vardır kimisinde vpn kullanmak gibi vs. ufak detayları herkes bilmek zorunda değil. böyle şeyler forumlarda paylaşılır ve bilgi arttıkça çoğalır (bkz: forum mantığı).

Söz konusu amazon için de püf nokta geçerli bir amerika adresi bulmakmış. bir arkadaş bunu yazsa bir sürü insan faydalanacak.

ayrıca şunu da unutmayın -buna ben dahil değilim ama- bu yabancı bir site ve ingilizcesi olmayıp google translate le de bunu halledemeyecek bir sürü insan var, internet denilen şey sadece 18-25 arası ingilizce bilen gençler tarafından kullanılmıyor, dolayısıyla bu tarz alışveriş vs. bilgilerinin açık ve net olması herkesin yararlanmasına olanak sağlar.

herkese kolay gelsin.

bağımsız not: Amazon alışverişi için gerçek bir adres paylaşayım;

8860 E. Chaparral Road, Suite 100
    Scottsdale, Ariz. 85250
    Telephone: 480.596.9690
    (fender gitarları şirket merkezi adresi bu)

o değilde bu faturalar basılı olarak gidiyomu adreslere ,adamlar şaşırıyodur bunlar kimki diye

• Arkadaşlar elimde 2 adet dead space 2 keyleri var amazondan alınmış.

Elinde fazla alice madness returns veya dragon age 2 keyleri varsa b takaslayabiliriz.
  • Steam kampanyasından Dead Space Pack aldım ama 2. oyun kurulumda key istiyor, bana key falan veren olmadı. Nasıl yapabilirim?
  • keyler kütüphanede yazıyor
  • Amazon'dan promosyon kodu ile bedavaya Dead Space 2 almıştım ve arkadaşıma hediye etmiştim, bugün Amazon'un kütüphanesine girdiğimde yeni bir key gönderdiklerini gördüm ve onu da kendi Origin hesabıma yükledim, aynı durumu yaşayan oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shumin

Polemik yaratmak istemiyorum fakat Amazon'un sitesine girip ben alışverişimi yapamadım deyip 5 dakika uğraştıysa bir insan ve hala yapamıyorsa o kişi ya çok küçüktür ve internetten alışveriş olayını zaten bilmiyordur ya da çok üşengeçtir ya da zeka olarak biraz kısıtlanma vardır. Tabii sizin için demiyorum, zaten size özel olarak herhangi bir şey de demedim. Kimsenin şahsına bir şey demiyorum. Sadece Amazon'dan alışveriş etmek isteyip de edemiyorum diyenler nasıl yapamıyor gerçekten anlamıyorum diyorum.

arkadaşım bilip bilmeden konuşma istersen
    ben de yapamadım 2 kredi kartı denedim işlem yapılıyor deyip duruyordu ama yapmıyordu
    arkadaşıma da denettim kendi kartından olmadı
    sonunda buradan birine aldırdım sağolsun yardımcı oldu.

• amazon medal of honor 6.99$. alayım demeyin oyuncusu yok ve silahlar şaka gibi geri tepmesi bile yok.. yarın büyük ihtimalle bc2 girer indirime onu alırız ekleşiriz origin'e girişimizi yapar akarız gideriz, hem hayvan gibi oyuncu kitlesi de var

ek: vietnam dlc'sinin de 5 dolar altına düşeceğini umuyorum.

ayrıca dalaşmayın la

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 17 Ocak 2012; 11:50:53 >
  • Simdi gelip satasiyorsunuz cevap verince konu uzuyor ondan bir sey demiyorum zaten diyecegimi yukarida dedim. Amazondan alisverisi beceremediyseniz ki bu sizin kucuk bir azinlik oldugunuzu da gosterir sorun sizde demektir. Bilip bilmeden konusmuyorum aksine gozlem yapiyorum. Bu konu bir yili askin suredir bu sekilde yapacak bir sey yok; iki sayfada bir bu oyun steamde calisilir mi diye soruluyor. Tek yapacagi google steam games works gibi bir seyler yazmak hadi onu da mi yapamadin iki uc sayfa oncesini bari oku ama o da yok. Defalarca ustunden gecildi amazondan alisveris yapmak ama hala yapamiyorum diyorsaniz daha sikiliyor insan; bes dakika ugrasip amazondan alisveriisinizi yapamadiysaniz kusura bakmayin ama bir sorun var demektir sizde ya da kartlarinizda. Kimseyi hedef alarak konusmuyorum; daha fazla konuyu kirletmeyecegim fakat yuz kisi bir engelden ziplayarak geciyor ve siz gecemiyorsaniz ya bacaginizda bir problem vardir ya da hic bacaginiz yoktur.
  • Kendinizi Kimseden Üstün Görmeyin Gençler,

Sisyphus, shumin: noluyor size, millet istedigi soruyu sorar. Cevap vermek isterseniz düzgünce cevabını verirsiniz. Yani illaki birisini/birilerini Kötüleyip Kendinizi üstün gösterip egonuzu'mu tatmin edeceksiniz.

BENDE SORUYORUM

STEAM NEDİR(KISACA ÖZETLERMİSİNİZ?), AMAZONDAN NASIL ALIŞVERİŞ YAPABİLİRİM.

Problem var mı? HAYIR. Şimdi Önünüze Bakın Gençler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Kendinizi Kimseden Üstün Görmeyin Gençler,

Sisyphus, shumin: noluyor size, millet istedigi soruyu sorar. Cevap vermek isterseniz düzgünce cevabını verirsiniz. Yani illaki birisini/birilerini Kötüleyip Kendinizi üstün gösterip egonuzu'mu tatmin edeceksiniz.

BENDE SORUYORUM

Esas sana ne oluyor? Terbiyesizleşme, kime ne tepki göstereceğimi sana soracak değilim.

Bizim kadar bu başlıkta insanlara yardımcı ol, ondan sonra konuş abisi
  • Problem olmasa ne diye o kadar yazayim degil mi? Demek ki bana gore problem var. Herkes her istedigini bana gore sorabilir mi? soramaz. Uslubumu bozmadan her istedigimi yazabilir miyim? Yazabilirim. Peki ben kimim? Normal kullaniciyim herhangi bir otoritem yok kullanicilar ustunde ve kurallar dahilinde amazondan alisveris nasil yapilir diye ayni forum basliginda defalarca sorulursa yeter diyebilirim. Hatta gayet guzel bir sekilde dedim. Daha da bir sey demiyorum. Herkes her istedigini sorarsa herkes her istedigi sekilde cevap verir.

Daha dogru duzgun Turkce konusamayan biriyle polemige girmeye gerek yok. Konu da kirlendi gereksiz yere, son mesajimdir konu hakkinda. Atarli abi imajini da cok guzel tiye alirdim ama dedigim gibi konu uzamasin. Yoksa iki ustteki mesaji okuyunca hakikaten sesli guldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shumin -- 17 Ocak 2012; 12:04:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

quote:

BENDE SORUYORUM

Esas sana ne oluyor? Terbiyesizleşme, kime ne tepki göstereceğimi sana soracak değilim.

İkiniz de gidin kumda oynayın hadi bakalım. Klavye Arkasından Değilde, Başkalarının Yüzü Üstüne Tavırlarınızı Sergileyin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

quote:

BENDE SORUYORUM

İkiniz de gidin kumda oynayın hadi bakalım. Klavye Arkasından Değilde, Başkalarının Yüzü Üstüne Tavırlarınızı Sergileyin.

Senin kumuna kavuşman lazım, deminden beri başlığa pisliyorsun pisi pisi.

• 
Sayfa: önceki 11941195119611971198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.