Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BarryAllen, -Bane, Tranquillity, Faithful Blood Day Daha Az
4 Kayıtlı Üye, 37 Misafir Kullanıcı, 39 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
241.392
Cevap
1.810
Favori
11.176.526
Tıklama
Giriş
    4711 Mesaj

Kalkarsa Steam'in yararına. Etrafında bu kadar alternatif varken artık dediğim dedik yapacak pozisyonda değil. Gift'e kısıtlama gelmesi Steam Topluluk Pazarı'nın varlığını anlamsızlaştırıyor. Kim ne yapsın binlerce lira bakiyeyi? Ben böyle düşünüyorum belki gözden birşey kaçırıyorumdur, bilemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    torkema61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    3043 Mesaj

son birkaç aya kadar o taraklarda bezim olmazdı. kendim bişey alacaksam adam akıllı steamden alırdım. cdkeys'te gift almadım da. 1-2 arkadaşa göndermiştim oyun sadece. ama bu kadar önemsendiğine göre önemli bir şey olsa gerek. benim de ilgimi çekti. prey almıştım oradan. mantıklı diyordum ve kapatmışlar. meşhur şom ağzımı açtım yine
    |
    |
    -dehşet- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    CPU Intel Core i3 8100 GPU MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI ANAKART MSI H310M PRO-M2 RAM Corsair Vengeance Lpx 16GB (2x8) 2400Mhz DDR4 KASA Dark N10 PSU FSP FSP600-60AHBC 600W 80 PFC MONITOR Acer KG221QBMIX 2. MONITOR AOC G2778VQ KLAVYE Logitech G213 MOUSE Logitech G102 SES SISTEMI Logitech Z506 5 1 Surround KULAKLIK Trust Gxt 354
  • Yarbay
    3907 Mesaj

aynı hesaptan çok fazla gift gönderimi olursa oyunu siliyormuş steam o kişiler 100-150 liralık bakiyeyi eritiyorlar 3-4 oyun göze batmaz diye düşünüyorum.Büyük firmalar örnek altf4game günde 20-25 gönderim rahat yapıyordur
    |
    |
    ozguradam1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Asus Z170 Pro Gaming | ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti 11GB | Intel Core i7 6700K 4.0 Ghz | Corsair Hydro Series H100i v2 240 mm | 2x Noctua NF-F12PWM | 2x Corsair ML140 Pro Rot LED | Hyperx Savage 16 GB 2800Mhz DDR4 CL14 | Corsair 400C Mid-Tower Case
    Evga 650GQ Gold 80+ PSU
    | Samsung 850 Evo 250GB SSD
    Acer Predator XB271HU 1440p IPS G-Sync 165Hz Gaming Monitor
    | WD 1TB
    Corsair K70 LUX RGB | DXRacer Sentinel Gaming Chair | - Logitech G900 Chaos Spectrum | HyperX Cloud II Gaming Headset Red | Razer Firefly Chroma Cloth Mouse Pad | Samsung UE-55MU9000
  • Yüzbaşı
    604 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sir Sherlock

quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Kalkarsa Steam'in yararına. Etrafında bu kadar alternatif varken artık dediğim dedik yapacak pozisyonda değil. Gift'e kısıtlama gelmesi Steam Topluluk Pazarı'nın varlığını anlamsızlaştırıyor. Kim ne yapsın binlerce lira bakiyeyi? Ben böyle düşünüyorum belki gözden birşey kaçırıyorumdur, bilemiyorum.
    Kesinlikle yararına. Çünkü o bakiyeler sonuçta havadan oluşmuyor, Steam'de topluluk pazarında bir şeyler satılıyor da o bütçeler oluşuyor.

Hani Epic, Origins falan Steam'in yerini alamaz diyorsak sebeplerin belki de yarısı topluluk pazarıdır. (Oyuncu profilleri, sağlam arayüzü, oyuncu platformu olması vs de var tabi). Böyle saçma bir hamle pazara büyük darbe vurur. Umarım Steam geri adım atar.
    |
    |
    Epic'de Far Cry Primal %90 indirimliymiş. Yıllardır Far Cry oyunlarını takip eden ve düzgün bir indirim bekleyen biri olarak bu indirimin absürt fazla olduğunu söyleyebilirim. Hatta Ubisoft'un Assassin's Creed serisini de takip ederim, 10 yıllık oyunlarda bile böyle indirim görmedim.

İki seriyi de takip etmemdeki sebep "şöyle güzel bir toplu indirim olsa da tüm seriyi alıp baştan sona hikayeyi oynasak" diye düşündüğümedir. O yüzden önceki oyunlarını henüz oynayıp bitiremediğim için sonraki oyunlarını oynamak istesem de yüklemediğim oyunlar vardır. Prensip meselesi bir yerde; yoksa kendimi Yüzüklerin Efendisi'ni "Kral'ın Dönüşü"nden başlayarak tersten izliyormuş gibi hissediyorum. O yüzden bu indirim her ne kadar kaçırılmayacak fırsat gibi dursa da Far Cry 2, 3 ve 4 olmadan oynayabileceğim bir şey değil. O yüzden heyecanımı indirim haberini vererek bastırmayı uygun gördüm.

Bu arada gerçekten 10 yıllık "Far Cry 2" bile %50-60'ın üzerinde indirim görmemiştir. "Far Cry 3" de ona kezâ. Bazen Far Cry 4 ve Primal gibi nispeten daha yeni oyunlarında bu sene indirimlerinde %70-80 gördüğümüz oldu ama Ubisoft oyunları geçtiğimiz 3 yıl içerisinde birçok defa fiyat yükseltmeye gittiği için indirimler 75-80 diye artsa bile önceki indirimlere nazaran yeni fiyatlarda hayli yükselmeler görülmüştür. Mesela "Far Cry 2" 20 liradan 35 liraya, ardından 53 liraya fırlamıştır; %60 indirim bile alsa 21 liraya satılıyor; 2015'de alsaydınız 5 TL'ye Steam'den alabilirdiniz. Büyük saçmalık.

Far Cry Primal de aynı şekilde 130 liradan 175'e ardından da 259 liraya fırlamıştır.

Aynı tarihlerde Assassin's Creed oyunları da eskimesine rağmen fiyatları sürekli artmıştır.

Bu ve benzeri sebeplerden Ubisoft (EA'nın eline su dökemese de) en paragöz şirketlerden biri olarak görülür. Yine benzeri sebeplerle Ubisoft bedava oyun falan verdiği zaman bu çok büyük bir haberdir. İnsanı şaşırtır.

Epic vurmuş gol olmuş cidden. "Sale" gibi "sale" yapmışlar. Sevenlerine duyrulur.
    Harabelerden dört dünya yaratıldı. Bizim için ve menschler için dünyalar: Gök, Ateş, Taş, Su. Her dünyayı bir diğerine dört Kapı bağlar: Arianus'u Pryan'a, Abarrach'a, Chelestra'ya. Düşmanlarımız için bir ıslahevi yapıldı: Labirent. Labirent diğer dünyalara Beşinci Kapı ile bağlanır: Nexus. Altıncı Kapı ortadadır, giriş sağlar: Vorteks. Ve her şey Yedinci Kapı aracılığı ile yapıldı.
    Son, başlangıçtı...

• Yüzbaşı
    865 Mesaj

Ubisoft'un kendi sitesinde aynı fiyata 5 gündür indirimde ve devam ediyor zaten;
    https://store.ubi.com/tr/far-cry--primal---digital-apex-edition/56c4948588a7e300458b4760.html
    |
    |
    Haplo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Darch

Ubisoft'un kendi sitesinde aynı fiyata 5 gündür indirimde ve devam ediyor zaten;
    https://store.ubi.com/tr/far-cry--primal---digital-apex-edition/56c4948588a7e300458b4760.html
    Wow. Bunu görmemişim. Ubisoft kendini aşıyor. Keşke şu 10-15 yıllık oyunlara da bir ayar çekseler de 5-10 liraya alsak.
    |
    |
    Harabelerden dört dünya yaratıldı. Bizim için ve menschler için dünyalar: Gök, Ateş, Taş, Su. Her dünyayı bir diğerine dört Kapı bağlar: Arianus'u Pryan'a, Abarrach'a, Chelestra'ya. Düşmanlarımız için bir ıslahevi yapıldı: Labirent. Labirent diğer dünyalara Beşinci Kapı ile bağlanır: Nexus. Altıncı Kapı ortadadır, giriş sağlar: Vorteks. Ve her şey Yedinci Kapı aracılığı ile yapıldı.
    Son, başlangıçtı...
  • Yarbay
    2762 Mesaj
    Assassin's Creed Odyssey Ultimate Edition

uplay üzerinde ek %20 indirim ile 165 liraya geliyor kararsız kaldım. 100-110 lira flan olsa direk alacaktım ne yapsam bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0ket -- 23 Ağustos 2019; 19:48:22 >
  • Yüzbaşı
    604 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sir Sherlock

Hocam kararsız kalma bence al, oyun güzel.

Alexios denen ana karaktere pek ısınamadım ama el mecbur oynuyorum onunla. Ama hikaye ve görevler aşırı sardı. Görevleri yazarken baya yaratıcı davranmışlar bu defa. O paranın hakkını fazlasıyla verir, oyun aşırı uzun sürüyor
    |
    |
    r0ket kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Ekmek Arası Klavye

Hocam kararsız kalma bence al, oyun güzel.

Alexios denen ana karaktere pek ısınamadım ama el mecbur oynuyorum onunla. Ama hikaye ve görevler aşırı sardı. Görevleri yazarken baya yaratıcı davranmışlar bu defa. O paranın hakkını fazlasıyla verir, oyun aşırı uzun sürüyor
    Alexious u sallayın hocam. Kesinlikle kassandra ile oynayın çok daha iyi oluyor. Normalde ben de erkek karakterle oynarım ama burada kassandra yı tercih ettim iyi de oldu.

PSN : OKANATLI
  • Yarbay
    3511 Mesaj
    vpn kullanarak ubisoft rusya store üzerinden türkiye satış rakamından daha ucuza oyun alabilirsiniz.

vpn kullanmadan satın al aktif olmuyor.

ayrıyeten ubi oyunları oynayarak kazanılan uplay puanlarınız 100 olduğunda oyun gayet uyguna gelebiliyor.

örnek vermem gerekirse anno 1800 gold sürümü tr store da 366 TL
    Rusya store+uplay puanı %20 indirim kodu ile birlikte rusya store 198 TL

nerdeyse yarıyarıya
    |
    |
    Sir Sherlock

quote:

Orijinalden alıntı: OKANATLI

Alexious u sallayın hocam. Kesinlikle kassandra ile oynayın çok daha iyi oluyor. Normalde ben de erkek karakterle oynarım ama burada kassandra yı tercih ettim iyi de oldu.

Alıntıları Göster
    Benim erkek kadın karakter takıntım yok hocam. Odyssey gizlilikten çok savaş mekanikleri dikkatimi çekti. Ben de o yüzden daha uygun olur diye erkek karakteri seçtim ama pişmanım. Oyunda bu kadar ilerlemesem kesinlikle siler Kassandra ile başlardım.

Niye ne farkı var hocam görünüş dışında? Yeni alıp başlamayı düşünüyorum da kadın açayım fazla bir fark varsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Sir Sherlock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    604 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sir Sherlock

quote:

Orijinalden alıntı: PeTeRPaNN

Niye ne farkı var hocam görünüş dışında? Yeni alıp başlamayı düşünüyorum da kadın açayım fazla bir fark varsa
    Alexios'un hareketleri, seslendirmesi, davranışları falan çok yapmacık duruyor. Çakma ve çok berbat bir Ezio çakması gibi. Youtube'dan izledim biraz, Kassandra kesinlikle daha tatlı, sempatik.
    |
    |

Orijinalden alıntı: LostHope

Epic Storeda Ubisoft oyunlarında indirimler var
    Hocam aynı indirim Ubisoft'un kendi platformunda da var yani epic den almanın şuan pek mantığı yok. Üstelik Ubisoft'un kendi platformundan alırken %20 indirim kodu da kullanma şansın var.

Mesela Tom Clancy’s The Division® 2 154,50 TL iken %20 indirim kodu kullanırsan 123,6 TL geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 23 Ağustos 2019; 22:0:36 >
    |
    |
    https://www.greenmangaming.com/tr/games/grand-theft-auto-v-premium-online-edition-pc/

AUGUST12 kodu ile birlikte 69 liraya geliyor.
    |
    |
    Steam levelim 150 üzeriydi, hatta 150 level collector grubuna da girmiştim fakat dün aldığım oyunları iade edince fark ettim levelim 146'ya düşmüş. Sanırım Vampire bloodlines 2 iade edince, jeton döneminde kullandığım jetonların bir kısmı geçersiz sayıldı ve levelim düşürüldü. Ama bakiyeyle Gears 5 aldım şimdi. Olmadı bu.
    |
    |
    Hunt Showdown yaklaşık 1,5 gün önce 1.0 yani tam sürümüne geçti steam'da erken erişim görünsede şuan oyun tam sürümde ve ağustos 27'de steam içindede tam sürüm olarak gözükecek ki bu kötü bir şey çünkü 10 dolar fiyat yükseltmesi yapılacak.

Öncelikle oyunun eski halinden eser yok denilecek kadar fazla değişti grafikler ve map hariç (ufak map yenilikleri eklendi) optimizasyon,ping sorunları giderildi, oyuna yeni avcılar eklendi kadın karakterler dahil olmak üzere bir çok yeni hoş karakter getirildi ve arayüz değiştirildi, bunların yanında legendary silahlar eklendi (yani skinli silahlar) oyun parasıyla alınıyor oyuna yeni eklenen para birimiyle ama korkmayın bu para birimini sadece para öderseniz değil oynadıkçada elde edebiliyorsunuz (son olarak silah sekme oranları silahların vuruş hissiyatı fln) neyse oyunun gerçek incelemesini kendi gözlerimden 12 yıllık bir oyuncu olarak yapmak istiyorum.

-

Yıllardır bi çok oyun türüyle tanıştık mmorpg,battle royal,moba vb. bir çok oyunu tatmış biri olarak bu oyunun sizi çok uzun bir süre tatmin edeceğini baştan söyleyebilirim çünkü klasik bir battle royal değil oyunda 3 kişiye kadar takım oluşturabiliyorsunuz, oyunun amacı belli eski döneme ait silahlar ve avcı tipleriyle canavarları avlıyorsunuz 3 adet boss var Kasap,Asassin,Örümcek bu bossları avlarken yanlız değilsiniz mapte sizin gibi o bossları kesip ödülü haritadan kaçırmak isteyen oyuncular ve bunların yanında zombiler,zombi köpekler,dev canavarlar vb. bir çok yaratık var ama saydığım bu özellikler oyunun atmosferi müzikleri ve o gergin havasıyla birleşince bir bütün haline geliyor ve gerçekten muzzam bir oyun zevki ortaya koyuyor, sadece bunlarla kısıtlı değil karakter level gelişimleri silah alma sistemi karakter skilleri herşey dengeli bir şekilde yapılmış, size söz veriyorum eğer bu oyunu alıp ben beğenmedim veya pişmanım diyen olursa discord eYmipSa#5399 ekleyebilir oyunun bizzat iadesini ben yapabilirim ( Tabi beraber oynamak isteyende ekleyebilir :) ). İşin özeti basitleşmiş ve kendini tekrar eden CS:GO PUBG gibi oyunları biraz olsun kenara bırakıp bu zevki tatmanızı isterim steam'da şuan 69TL gibi bir fiyat etiketi bulunuyor fiyatı yükselmeden alırsanız siz mutlu olursunuz.

Oyunun oynanışı traileri:

• Yarbay
    4711 Mesaj

Faruk ve Avni Yerli kardeşler oyuna Türkçe dublaj getirirler mi acaba? En kötü Türkçe altyazı olacaktır sanıyorum. Battle Royal benim beceremediğim bir oyun türü. Yeni nesil çok hızlı, baş edemiyorum.
    Bu arada oyunun fiyatı bize özel artmayabilir.
    Ekleme: Oyuna zaten 6 Ağustos'ta Türkçe gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 23 Ağustos 2019; 23:38:33 >
    |
    |
    ByAktif kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    7555 Mesaj
    |
    |
    Monitör: Samsung 24" CFG73 | Fare: Logitech G102 Prodigy | Klavye: SteelSeries Apex 150 | Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 2019 Edition
    Pad-1: SteelSeries Qck+ | Pad-2: GamePower RGB100 | Ses Sistemi: Logitech Z506 5+1 | Telefon: 🍎 iPhone 7 32GB
HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.