Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mustiua Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 22 Misafir - 23 Masaüstü
5 sn
349.560
Cevap
2.720
Favori
21.294.353
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
568 oy
Öne Çıkar
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Queen Hentai -- 13 Eylül 2018; 12:24:29 >
  • afacanlouiee kullanıcısına yanıt
    zannetmiyorum, yıllardır bu tarz oyunların satıldığı siteler zaten var. Edit: Biraz araştırdım şimdi ve yasaklanan siteler olmuş. Valla bu oyunlar artarsa Steam'e veda edebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwordBreaker -- 13 Eylül 2018; 12:32:15 >
  • Steam anasayfada yazılar küçüldü hiçbir şey okunmuyo doğru düzgün. Yazı boyutunu nasıl ayarlarım, sorunu çözemedim yardımcı olur musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ginflon

Steam anasayfada yazılar küçüldü hiçbir şey okunmuyo doğru düzgün. Yazı boyutunu nasıl ayarlarım, sorunu çözemedim yardımcı olur musunuz ?
    Ctrl + mouse tekerleği yukarı. Bu olması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    denedim hocam olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

Bu ne arkadaş hayvan gibi iş yapıyorlar. Aldığımız oyunu oynayamıyoruz

Alıntıları Göster
    Sonunun çözümü Uplayi silip tekrar yüklemekmiş. Ondan sonra kendiliğinden aktivasyonu yaptı.
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Bu ubisoftun politikası activisionın politikası ile aynı.Bugün calf of 1 halen 24 liraya indirimle satıyorlar.Ubisoft kadar karaktersiz bir firma yok.Division da 18 dil var.Hiç duymadıgım dillere cevirmişler ama gel gör ki bizim dil yok.Bi rainbowu cevirdiler o da bildiğin 3-5k satır.Zaten her sene aynı oyunu biraz editleyip sürüyorlar.misal Division 2 de kış biyomu yerine yaz biyomunu alıp bi kac silah ekleyip 250 liradan satışa sürdüler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

Bu ubisoftun politikası activisionın politikası ile aynı.Bugün calf of 1 halen 24 liraya indirimle satıyorlar.Ubisoft kadar karaktersiz bir firma yok.Division da 18 dil var.Hiç duymadıgım dillere cevirmişler ama gel gör ki bizim dil yok.Bi rainbowu cevirdiler o da bildiğin 3-5k satır.Zaten her sene aynı oyunu biraz editleyip sürüyorlar.misal Division 2 de kış biyomu yerine yaz biyomunu alıp bi kac silah ekleyip 250 liradan satışa sürdüler.
    Division hangisi 250 TL merak ettim şuan ben de uplay açık ve

Tom Clancy's The Division Standard Edition 52.50 TL
    Tom Clancy's The DivisionGold Edition 92.70 TL
    Tom Clancy's The Division 2 Ultimate Edition 385 TL
    Tom Clancy's The Division 2 Standard Edition 209 TL
    Tom Clancy's The Division 2 Gold Edition 349 TL

Görünüyor fiyatlar

• Prince of Persia'dan beridir sevdiğim ve oyunlarını oynadığım firma Ubisoft. Millet Unity'e ağır saydırırken bile oynadığım bir oyundu, atmosferini falan sevmiştim. AC, FC, Tom Clancy's gibi önde gelen serileri başta olmak üzere çoğu oyunlarını oynadım ama artık nefret ettirdiler. Her oyun diğerinin makyajlanmış bir kopyası. İçerik olarak dolu gözükse bile değil, içerikler hep angarya işler. Güzel görevler çok az oluyor.

Bunlara harcayacağınız zamanı Bethesda, Cd Projekt, Obsidian, Rockstar gibi kaliteli firmalarla harcayın derim. EA bile arada bir akıllanıp a way out, bf1 gibi güzel yapımlara imza atıyor. AC Origins'i çok sevmeme rağmen (son oynadığım Ubi oyunu) o bile serinin önceki oyunlarından çok da farklı değildi. Sadece Witcher 3 makyajı vurulmuştu. Ayrıca rpg gibi zor bir türe girmeye çalışıyorlar ama belli ki rpglerin sadece diyalog ağırlıklı oyunlar olduğunu sanıyorlar. O konuda ağır bir tokat yiceklerini düşünüyorum bu sene. 200 - 300 arası parayı UbiÇöp'e vermem kendi adıma konuşmak gerekirse, yukarıda saydığım gibi kral firmalar varken. Bethesda'nın son çıkanları arasında olan Fallout 4'e çok gömüldü ama o bile UbiÇöp'ün çoğu oyununu tokatlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Prince of Persia'dan beridir sevdiğim ve oyunlarını oynadığım firma Ubisoft. Millet Unity'e ağır saydırırken bile oynadığım bir oyundu, atmosferini falan sevmiştim. AC, FC, Tom Clancy's gibi önde gelen serileri başta olmak üzere çoğu oyunlarını oynadım ama artık nefret ettirdiler. Her oyun diğerinin makyajlanmış bir kopyası. İçerik olarak dolu gözükse bile değil, içerikler hep angarya işler. Güzel görevler çok az oluyor.

Bunlara harcayacağınız zamanı Bethesda, Cd Projekt, Obsidian, Rockstar gibi kaliteli firmalarla harcayın derim. EA bile arada bir akıllanıp a way out, bf1 gibi güzel yapımlara imza atıyor. AC Origins'i çok sevmeme rağmen (son oynadığım Ubi oyunu) o bile serinin önceki oyunlarından çok da farklı değildi. Sadece Witcher 3 makyajı vurulmuştu. Ayrıca rpg gibi zor bir türe girmeye çalışıyorlar ama belli ki rpglerin sadece diyalog ağırlıklı oyunlar olduğunu sanıyorlar. O konuda ağır bir tokat yiceklerini düşünüyorum bu sene. 200 - 300 arası parayı UbiÇöp'e vermem kendi adıma konuşmak gerekirse, yukarıda saydığım gibi kral firmalar varken. Bethesda'nın son çıkanları arasında olan Fallout 4'e çok gömüldü ama o bile UbiÇöp'ün çoğu oyununu tokatlar.
    Bethesda leşlik düzeyinde EA ve Ubisoft'un çok üzerinde o anca Activison ile yarışır. Skyrim sayesinde çok popüler oldu ve son yıllarda bu popülerliği iyi sömürüyor. Fiyat politikası olarak yukarıdaki ismi geçenlerde çok daha kötü. EA fiyat politikası olarak güzel ama şu DLC ve mikro ödemeler işin içine girince saçmalıyor. Oyunları güzel indirim alıyor arada güzel ücretsiz içerik dağıtıyorlar. Origin uygulamasını işe yarar hale getirip DLC aç gözlülüklerini keserlerse en sevilen şirketlerden olabilirler. Ubisoft içerik olarak pek parlak bir firma değil AC serisini çok güzel öldüler, diğer serileri ya reklam yapamadı ya da downgrade vb derken kötü reklam yapıp elinde kaldı. Ubisoft'un en güzel oyunlarından biri olan Watch Dogs da bu kötü reklam süreci yüzünden baltalandı. Ubisoft teknik açıdan tonla eksiği olan bir firma ama güzel yönleri de var fiyat politikası bunlardan biri mesela. 2-2.5 yıldır Rainbow Six Siege oynuyorum oyunu starter almıştım o zamanlar 40 liraydı sonra bizimkilere kıyak olsun diye artan dolara rağmen kur düşürüp 26 lira yaptılar şimdi de gerçek kura yakın bir fiyata çektiler. Fiyat bize göre pahalı ama diğer firmalara bakınca bu kur bile ucuz geliyor R6 ana paketi alıp herhangi bir para harcamadan tüm içeriğe erişebiliyorum EA de para açlığını anca BF5'te kesip bu yönteme geçebildi. Yine de geç olsun güç olmasın EA önemli bir eksiğini giderdi.
    Ubisoft daha düne kadar euro alıp başını gitmişken bize özel kur vermişti şimdi ona laf ediliyor ama övdüğünüz firmaların yeni oyunlarına bakalım

Fallout 76: 80 Euro.
    BF5: 60 Euro.
    Euro da şu an 7.21 lira ediyor. Oyunlarını Euro 7.21 iken 3-5 arası bir kurla satan Ubisoft'u gömeceksek diğerlerini de gömmemiz gerekir diye düşünüyorum çünkü Ubisoft fiyat arttırmadı kur güncelledi. Ubisoft savunmuyorum fiyatları bana da pahalı geliyor ama Bethesda denen aç gözlü firma övülürken Ubisoft ve EA'in gömülmesini anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Bethesda leşlik düzeyinde EA ve Ubisoft'un çok üzerinde o anca Activison ile yarışır. Skyrim sayesinde çok popüler oldu ve son yıllarda bu popülerliği iyi sömürüyor. Fiyat politikası olarak yukarıdaki ismi geçenlerde çok daha kötü. EA fiyat politikası olarak güzel ama şu DLC ve mikro ödemeler işin içine girince saçmalıyor. Oyunları güzel indirim alıyor arada güzel ücretsiz içerik dağıtıyorlar. Origin uygulamasını işe yarar hale getirip DLC aç gözlülüklerini keserlerse en sevilen şirketlerden olabilirler. Ubisoft içerik olarak pek parlak bir firma değil AC serisini çok güzel öldüler, diğer serileri ya reklam yapamadı ya da downgrade vb derken kötü reklam yapıp elinde kaldı. Ubisoft'un en güzel oyunlarından biri olan Watch Dogs da bu kötü reklam süreci yüzünden baltalandı. Ubisoft teknik açıdan tonla eksiği olan bir firma ama güzel yönleri de var fiyat politikası bunlardan biri mesela. 2-2.5 yıldır Rainbow Six Siege oynuyorum oyunu starter almıştım o zamanlar 40 liraydı sonra bizimkilere kıyak olsun diye artan dolara rağmen kur düşürüp 26 lira yaptılar şimdi de gerçek kura yakın bir fiyata çektiler. Fiyat bize göre pahalı ama diğer firmalara bakınca bu kur bile ucuz geliyor R6 ana paketi alıp herhangi bir para harcamadan tüm içeriğe erişebiliyorum EA de para açlığını anca BF5'te kesip bu yönteme geçebildi. Yine de geç olsun güç olmasın EA önemli bir eksiğini giderdi.
    Ubisoft daha düne kadar euro alıp başını gitmişken bize özel kur vermişti şimdi ona laf ediliyor ama övdüğünüz firmaların yeni oyunlarına bakalım

Fallout 76: 80 Euro.
    BF5: 60 Euro.
    Euro da şu an 7.21 lira ediyor. Oyunlarını Euro 7.21 iken 3-5 arası bir kurla satan Ubisoft'u gömeceksek diğerlerini de gömmemiz gerekir diye düşünüyorum çünkü Ubisoft fiyat arttırmadı kur güncelledi. Ubisoft savunmuyorum fiyatları bana da pahalı geliyor ama Bethesda denen aç gözlü firma övülürken Ubisoft ve EA'in gömülmesini anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    Bethesda Skyrim sayesinde popülerleşmedi, ben Bethesda'yı Morrowind ile tanıdım. O zamandan beridir de oynarım oyunlarını. Bethesda leşse kim iyi çok merak ediyorum. Fallout 76 gibi rezil gözüken işler yapsa da bazen Bethesda kraldır. Ama Bethesda Fallout NW ve Morrowind ile o kadar büyük bir zirveye çıktı ki ondan sonra çıkan oyunları o seviyeye ulaşamadı henüz, gördüğüm en ciddi eksiklik bu. Para konusunda ise hangi şirket ucuza oyun çıkarıyor ki? Fabrikasyon oyun çıkaran firmalardansa ağzına kadar kaliteli içerik sunan Bethesda oyununu tercih ederim.

Fiyat konusu dediğim gibi bizim ülkede büyük problem. Ama bunun için de ne Ubisoft ne de Bethesda ne de bir başkası suçlu. Suçluyu hepimiz biliyoruz. Ama oyunlar bu kadar pahalı olmuşken daha seçici olmak gerekiyor maalesef artık.

• quote:

Bethesda Skyrim sayesinde popülerleşmedi, ben Bethesda'yı Morrowind ile tanıdım. O zamandan beridir de oynarım oyunlarını. Bethesda leşse kim iyi çok merak ediyorum. Fallout 76 gibi rezil gözüken işler yapsa da bazen Bethesda kraldır. Ama Bethesda Fallout NW ve Morrowind ile o kadar büyük bir zirveye çıktı ki ondan sonra çıkan oyunları o seviyeye ulaşamadı henüz, gördüğüm en ciddi eksiklik bu. Para konusunda ise hangi şirket ucuza oyun çıkarıyor ki? Fabrikasyon oyun çıkaran firmalardansa ağzına kadar kaliteli içerik sunan Bethesda oyununu tercih ederim.

Fiyat konusu dediğim gibi bizim ülkede büyük problem. Ama bunun için de ne Ubisoft ne de Bethesda ne de bir başkası suçlu. Suçluyu hepimiz biliyoruz. Ama oyunlar bu kadar pahalı olmuşken daha seçici olmak gerekiyor maalesef artık.

Alıntıları Göster
    Bethesda iyi işler yapıyor, ama son zamanlarda bayağı saçmaladı. Ayrıca FNV Obsidian'ın eli değdiği için harika bir oyun oldu bence ama eski TES oyunları gerçekten efsanedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlbertEinstein

Bethesda iyi işler yapıyor, ama son zamanlarda bayağı saçmaladı. Ayrıca FNV Obsidian'ın eli değdiği için harika bir oyun oldu bence ama eski TES oyunları gerçekten efsanedir.

Alıntıları Göster
    Saçmaladığında verilecek tepki oyunu almamak hocam. Fallout 4 çok tepki akmasına rağmen sevmiştim ben ve almıştım. Verdiğim her kuruşa da değdi. Skyrim, Oblivion vs de öyle. Ama 76 çok kötü gözüküyor. Berbat bir oyun olacak gibi, steam iade sisteminden kaçmak için oraya gelmiyormuş gibi bir izlenim bıraktı bende hatta. Çıktığında bakıcam oyun incelemelerine, gameplaylere öyle karar vereceğim alıp almayacağıma ama gördüğüm kadarıyla kötü bir oyun.

Ama Tes vi ve starfield hakkında hiçbir şey görmememe rağmen çok sağlam olacaklarından adım kadar eminim. Todd'un starfield tanıtımına gelince gözleri dolacaktı neredeyse, çok uğraşmış olduğu belli oluyor o oyun için. 1 2 sene sonra daha fazla bilgi geldiğinde daha net konuşuruz bu konuda ama ben o iki oyundan çok büyük beklentiyle doluyum. Bethesda arada saçmalasa da sektörde oyun severlere nefes aldıran bir firma, bu yüzden seviyorum.

• Ben Listemi; ki fazla oyun yok [90], son indirimden önce bitirmiştim, birkaç oynanmayacak bedava gelen oyunlar hariç.
    ___
    eski olduklarından Gothic 1 ve 2 düşünmüyordum ama 3 alacaktım ve paket ucuzdu almıştım.
    Sonra kurarken DX11 Renderer geliştirildiği ve HD Grafikli oynayabileceğimi keşfettim Patch ve Update ararken... sonra 1-2-3 oynamaya başladım ve neredeyse yeni indirime kadar sürdü... oyunlarda rpg severleri sımayacak şekilde grafik olarak eski olduğu aşikar ama içerik vesayre yeterli... zamanına göre zirve olabilirmişti... o zamanlar rpg oynamıyordum bilmiyorum.

şimdi yorumlarda çok kötü olmasına rağmen arcania (gothic4) takip ediyorum ve sırf hikayeyi nasıl sonlandırmışlar merak ettiğimden alacağım, o zaman kötü diye komple paketi almayıp sadece 3'lü paketi almıştım.
    ___
    Son indirimde RPG sever olduğumdan ve çok ucuza düştüğünden Divinity II Developer's Cut (Ego Draconis ve Flame of the Venegance) almıştım. Ben onu sevmediğim tip grafikli rpg zanıyordum, değilmiş bildiğim ''witcher'' ''skyrim'' tipi grafik her nekadar zoom biraz geride kalsada...

Şimdi buna (ego draconis) başladım ve kendini klasik rpg öğelerinden dolayı oynattı ama sonuna doğru baya bir sıkmaya açmamaya başladı... sonunu zor getirdim. Ama Flame of the Venegance öyle değil daha akıcı, komik öğelerle dolu ve herhalde ana oyun kadar kapsamlı ve uzun olmayacağından sıkmayacağa benziyor...
    ___

O son indirimde buradan tavsiye eildiği ve övüldüğü için aldığım Brothers ve yine grafik bakış açısından sevmediğim ama iyi not alan, buradan övülen ve indirimde ucuz olan Grim Dawn'a sıra gelmeden yine indirim geldi...

Brothers kısa oyun, Grim Dawn ise baya kapsamlı herhalde indirim zamanında onu oynuyor olurum...
    ___

Bu ara grafik açışının isimleri nedir... Witcher/Skyrim tarzını seviyorum.
    Bu Grim Dawn, Torchlight, TitanQuest ves. grafik açışını sevmiyorum ama son iki oyunu oynamıştım ve beğenmiştim, bilhassa daha canlı-renkli olmasından dolayı Torchlight II'yi... bu tarz grafik açısının ismi ne? başkaları varmı?

• quote:

Alıntıları Göster
    Kaç kişi Bethesda ismini Morrowind, Oblivion veya eski Fallout oyunlarıyla duydu? Bethesda'nın isim yaptığı oyun Skyrim'dir önceden biliyor olmanız bu gerçeği değiştirmiyor. Bethesda ürünlerine laf etmedim fark ettiyseniz aç gözlü politikalarına laf ettim. Skyrim Special Edition ve Fallout 4 fiyatı bunun kanıtıdır. Düzgün fiyat politikası örneği istiyorsanız -artık bunu örnek vermeyeni dövseler bile hala geçerli bir örnek- Witcher 3 var. Durum böyleyken Bethesda müthiş bir firmaymış gibi övemem, aç gözlü dediğimiz EA bile fiyat politikasında Bethesda'dan iyidir.
    Ülkemizdeki fiyat konusunda suçlu ortada ama sırf biz daha az ödeyelim diye kendi kazançlarından ciddi fedakarlık eden şirketleri övmeyi de bir görev olarak görüyorum.

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Dediğin şeye katılıyorum ama yanlış bilgin var. Bethesda kendisine has bir kitleye her zaman sahipti. Fallout 3 ile bu kitlesini artırdı baya. Patlama oyunu Skyrim değil Fallout 3 oldu. Ama Skyrim ile birlikte çok daha büyük bir patlama yaptığı da doğru.

Hocam ben Bethesda oyuncu dostu, paragöz değil falan demiyorum zaten. Bethesda oldukça paragöz bir firma evet katılıyorum. Ekonomimiz bu kadar kötüyken hala bize uygun oyun çıkaran firmaların başımızın üstünde yeri var tabi ki. Ben Ubisoft ve EA'yı çıkardıkları oyunun o fiyatlara değmediği için eleştirdim. Bethesda da fiyat konusunda güzellik yapmıyor ama en azından verdiğimiz paranın karşılığını görüyoruz oyunlarda onu demek istiyorum. Mesela millet Sony de Sony diye ölüyor ama adamlar her oyunu güncel kur ile çıkartıyor, Türk oyunculara güzellik yapmıyor. Yapmak zorunda da değil zaten. Kur yükselişi oyuncuların belini bükecek maalesef, başladı bile hatta. Ama önemli değil nasıl olsa her zaman 50 liralık alan adamlarız, kur yükselişi bizi vurmaz.

• witcher ve skyrim rpg ye girer. role playing game. skill ve karakter gelişimi önemlidir.

grim dawn ve torchlight ise en kaba tabiri ile diablo tarzı hack&slash türüne girer. rpg öğeleri de vardır. karakter kasma, üstü başı ile son derece ayrıntılı ilgilenme vs. bunlar genelde aynı kamera açısını kullanır. rpg ye göre daha küçük karakter ve geniş harita. grim dawn, diablo, titan quest, torchlight, wolcen, van helsing, victor vran, path of exile bu türün güzel örnekleridir.
  • Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    25,17 liraya ben de bu yöntemle aldım bir adet, eyvallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Kaç kişi Bethesda ismini Morrowind, Oblivion veya eski Fallout oyunlarıyla duydu? Bethesda'nın isim yaptığı oyun Skyrim'dir önceden biliyor olmanız bu gerçeği değiştirmiyor. Bethesda ürünlerine laf etmedim fark ettiyseniz aç gözlü politikalarına laf ettim. Skyrim Special Edition ve Fallout 4 fiyatı bunun kanıtıdır. Düzgün fiyat politikası örneği istiyorsanız -artık bunu örnek vermeyeni dövseler bile hala geçerli bir örnek- Witcher 3 var. Durum böyleyken Bethesda müthiş bir firmaymış gibi övemem, aç gözlü dediğimiz EA bile fiyat politikasında Bethesda'dan iyidir.
    Ülkemizdeki fiyat konusunda suçlu ortada ama sırf biz daha az ödeyelim diye kendi kazançlarından ciddi fedakarlık eden şirketleri övmeyi de bir görev olarak görüyorum.

Alıntıları Göster
    Fallout 76 BF5 gibi 60 euro, aynı şekilde BF5 Deluxe sürümü 80 euro olduğu gibi Fallout'un ki de öyle. Bethesda'yı çok yanlış tanımışsınız. Bethesda aç gözlü politika geliştirmeye çalıştı( modlar üzerinden) ama fıtratına uymadı beceremedi. Skyrim SE ve Fallout 4 ün fiyatında ne var ki? Ayrıca Bethesda Fallout ve Skyrim'den ibaret değil, geri kalan tüm oyunlarında fiyatları gayet iyi revize ediyorlar ve oyun sektörünün tür açlığını fazlasıyla gideriyorlar.

• Fallout New Vegas, Obsidian’a ait Bethesda’ya değil. O yüzden NV efsane diğerleri değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.