Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (10176. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 28 Misafir (2 Mobil) - 33 Masaüstü3 Mobil
5 sn
349.706
Cevap
2.721
Favori
21.313.244
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: Oromë

Witcher 2'nin hikayesi seri içinde en komplike ve kaliteli olanı. Keza 1. oyunda her yönden çok kaliteli bir oyundur. Nedense insanlarda eski jenerasyon oyunlara karşı bir önyargı var.

hocam bu nesil grafik nesli o yüzden.
  • Hwy2hell H kullanıcısına yanıt
    Şahsen grafik ile ilgili en ufak bir takıntım yok.Grafik ile mekanik farklı şeyler siz de biliyorsunuz ki.Adamın kılıcı savurması,mo-cap yapılmamış olması vs gibi sorunlardan bahsediliyor.Oyunun çıkış tarihini de göz önüne alarak eldeki kanıtlarla,verilerle ben 2.oyundan başladım. 1.oyundan başlamayı çok istedim alma noktasına kadar geldim ama gerek bu kanıtlar,gerekse çevremdeki insanların animasyonlar kötü,hareketler odun gibi vs demesinden dolayı almadım. Tercih meselesi en nihayetinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zala_ -- 21 Haziran 2017; 13:59:20 >
  • Şu witcher serisi bir beni sarmadı sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz indirimleri yarın başlıyor, listelerinizde neler var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Şu witcher serisi bir beni sarmadı sanırım

beni de pek sarmadı.Hikayesi vs güzelde rpg işlerini çok sevmiyorum.Düz aksiyonlu olsa daha çok zevk alırdım muhtelemen.Şuan witcher 3'da biraz oynadım ama sonra ac syndicate'e geçiş yaptım .İleride hiç bir oyunum kalmayınca oynarım büyük ihtimalle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theabir

Yaz indirimleri yarın başlıyor, listelerinizde neler var ?

bu sene ilk defa istek listem boş giriyorum çünkü istediğim güzel oyun yok veya kalmadı artık.Gözüme hoş gelen veya çok büyük indirim oranı alan bir oyun varsa alırım.
  • theabir kullanıcısına yanıt
    Listede yeller esiyor. Alacaklarımı ufak ufak aldım geçen indirimlerde. Almak istediklerim de keriz yerine koyarmışçasına fiyat çekiyor.Onları da listemden çıkardım. 30TL'lik oyunu adam gibi oynamak için 400TL'lik DLC getirmiş firmaya benden tek kuruş çıkmaz. Ölü fiyata düşerse Batman alabilirim, başka da bir şey düşünmüyorum şu anda.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Valla ben 3 4 kere zorladım kendi mi oynamak için ama yok olmuyor, o yüzden witcher 3 filan hiç almadım. Bize göre değil demek hocam.

• Anlaşılan bu yaz pek fazla iyi oyun yok gibi, bende dedim döktürür millet bizde nasipleniriz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oromë

Witcher 2'nin hikayesi seri içinde en komplike ve kaliteli olanı. Keza 1. oyunda her yönden çok kaliteli bir oyundur. Nedense insanlarda eski jenerasyon oyunlara karşı bir önyargı var.

1. oyunun sevilmemesinin bir başka nedeni, geralt'ın kıvırta kıvırta dövüşme animasyonu.

En azından benim için öyle.Witcher 1'i ortalarında bırakmak zorunda kaldım çünkü save dosyaları komple bozuldu. Bazen rastlanan bir hata imiş. O günden beridir witcher serisine benchmark dışında elimi sürmüyorum.

Eski jenerasyon olayına gelirsek bence yanlış düşünüyorsunuz. Örneğin prison architecth, hotline miami gibi oyunlar metal slug gibi yapımların grafiksel kaliteleri vs ile esinlenerek yapılmış oyunlar.

İnanılmaz harika grafikleri olup, pek oynanmayan, kötü olan çok oyun var.

2 senedir oynamayacağım, kullanmayacağım veya azcık kullanıp bırakacağım şeye para vermiyorum. Hem cebim rahatladı, hem kafam rahat. Paradox oyunu almamayı kafaya koydum. Cities Skylines'ı aldım, DCL'leri de aldım başta ama adamlar oyunu bozup sonra ona DLC ile düzeltme getirmeye başladılar. Alacağım oyunların bir de süre/fiyat oranına bakıyorum artık. Saati 1 lirayı geçiyorsa almıyorum veya çok iyiyse almaya yöneliyorum. RoTTR içime oturdu geçen sene. Oyun çok güzel, %100 bitirmeye uğraşarak tek seferde bitirdim, 30 saat oynama süresi var. 54TL vermiştim, içime oturdu. Witcher serisini almıştım, başta sarmamıştı falan derken geçen Witcher 3'e DLC'leri de aldım. Deliler gibi oynadım, günde ortalama 8 saat falan oynadım,Witcher 2'yi bitirip 3'e başladım, dedim duur, abartma. 50 saat olmuş Witcher 3. GTA V Online'a Gunrunning DLC'si gelince şimdi onda takılıyorum. BF, COD, CS gibi oyunları oynasam da pek sarmıyor. BF1 alsam 100-150 saat oynayıp kenara atacağım. Elde bir ton oyun var, onları bitirmeyi düşünüyorum.

• Artik milletin almama nedenlerinden en fazlasi alacak oyunlarinin kalmamasi.Steam indirimleri tabiki ac zombi gibi bekleyen ticaretciler icin firsat.bu konuda tiksindigim uyelerin basinda boni adli sahis geliyor.Guzelim oyun platformunu bu hale getiren gabe in asil sucu tabii.

1-2 senedir AAA oyun alamıyorum yüksek fiyatlar ve oyunların boyutları yüzünden. Yeni akk 'de en azından kotayı aştığımda fazla düşmüyor hızım o yüzden gözü kararttım artık. Oyunlar için Steam önceliğim değil , Droyun ve güvenilir key sitelerini de kovalayacağım. Idle master sağolsun 150 tl bütçe yarattı bana , bir o kadar da kartımda bekliyor. Güzel indirimler gelir umarım.

DOOM
    NieR Automata
    Dark Souls III
    The Surge
    Prey
    Far Cry Primal
    Mafia III ( 30-35 tl aralığında bulursam alırım )
    Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands ( tek başıma oynamayı düşünüyorum , singleplayer ne kadar oyun süresi vaad ediyor araştırıp öyle almayı düşünüyorum )
    Player Unknown's Battlegrounds
    Quantum Break
    Watch_Dogs 2
    Steep ( önceliğim değil , alsam bile bu sıcak havalarda oynamam kışı beklerim :) )
    Elder Scrolls Online
    Dishonored 2 ( önceliğim değil , 30-40 tl bulursam alabilirim )

Bunlar haricinde 230 tane oyun daha var istek listemde çoğu Indie , onlar için %80 üstü indirim kovalayacağım.

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu oyun dünyası sizinde bahsettiğiniz gibi bir süre sonra ya sıkılıyorsunuz yada kararsız kalıyorsunuz. Bende de bir çok oyun var aralarında henüz yüzüne bakmadıklarım bile var. Bir kısmı da kısa süreli oynama süresine sahip, bu yıl açık dünya çok oyunculu oyunları almayı planlıyorum. Squat ve battlegrounds benzeri oyun türlerine yöneleceğim gibi ama yine de %90 indirimli oyunları da kaçırmayı düşünmüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    Doğru, dövüş sistemi biraz ilginç ve kişiye bağlı olarak da iyi denemez. Ama ben rpg'de hiçbir zaman ilk kriter olarak dövüş sistemine bakmadım. Hikaye sardıktan sonra oyun akıp gidiyor zaten. Sadece gözün biraz alışması gerekiyor.

Eski jenerasyon derken şundan bahsediyorum. Bir oyun seri halindeyse özellikle genelde eski olanların pas geçilmesi amaçlanıyor hep. "İlk oyunu oynamadan anlar mıyım?" sorusunu hep görüyoruz. Cevap olumluysa oh denilip hemen yeni olanına başlanıyor. Mass Effect, Assassin's Creed, Witcher serileri hep aynı mantıkta ilerliyor. Bahsettiğiniz oyunların tarzı farklı zaten. O oyunları kimse bunun animasyonu, grafiği kötü diye oynamamazlık etmez.
  • catho C kullanıcısına yanıt
    Sizde en az benim kadar kabarık liste ile bekliyorsunuz anlaşılan. Hadi bakalım yarın olsun başlayalım artık :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • catho C kullanıcısına yanıt
    Enhanced Steam eklentisini kullanıyorum.
  • beyler indirim basladi mi. bu aksam 20 de mi basliyor yarin aksam mi. cs go oyununda indirimlerde fiyat ne oluyodu 12 mi 18 mi

• GOG The Witcher Card Game i indirene The Witcher Enhanced Edition u ücretsiz veriyor
    https://www.gog.com/game/gwent_the_witcher_card_game
  • quote:

Orijinalden alıntı: theabir

Maalesef bu oyun dünyası sizinde bahsettiğiniz gibi bir süre sonra ya sıkılıyorsunuz yada kararsız kalıyorsunuz. Bende de bir çok oyun var aralarında henüz yüzüne bakmadıklarım bile var. Bir kısmı da kısa süreli oynama süresine sahip, bu yıl açık dünya çok oyunculu oyunları almayı planlıyorum. Squat ve battlegrounds benzeri oyun türlerine yöneleceğim gibi ama yine de %90 indirimli oyunları da kaçırmayı düşünmüyorum.
    Multiplayer oyunculuk eski nesillere göre daha çok revaçta.İnsanlar artık sene boyunca Battlefield,Fifa,R6 Siege vb multiplayer oyunları alıp arkadaşları ile beraber stres atıp oyununu oynuyor. Özellikle benim gibi evli-çocuklu insanlarda bu olay daha da belirgin. Düşünün yıllardır oynamayı istediğim single oyunları anca araya sıkıştırarak 3-4 ayda 1 oyun atabiliyorum. Mesela sizin dediğiniz Squad ve PUBG. Bu oyunda kafa dengi 3-4 arkadaşınız oldu mu kolay kolay single oyunlara eliniz gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zala_ -- 21 Haziran 2017; 14:59:26 >

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.