Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (9940. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 26 Misafir (4 Mobil) - 25 Masaüstü9 Mobil1 iOS4 Android
5 sn
349.707
Cevap
2.721
Favori
21.313.616
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99389939994099419942
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Faithful Blood Day

quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

arkadaşlar cs go alacağım. önümüzde herhangi bir gün varmı indirime gireceği. call of duty multi tarzı birşeyleride bekleyebilirim. yani bana multi zevk verecek bu tarz oyun gerek ilk tercihim cs go olacak.. paskalya felan var önümüzdeki günlerde o zaman birşeyler olurmu acaba

23 hazirana kadar herhangi buyuk bir indirim yok gibi duruyor bu sene

23 haziranda ne olacak peki
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar cs go alacağım. önümüzde herhangi bir gün varmı indirime gireceği. call of duty multi tarzı birşeyleride bekleyebilirim. yani bana multi zevk verecek bu tarz oyun gerek ilk tercihim cs go olacak.. paskalya felan var önümüzdeki günlerde o zaman birşeyler olurmu acaba

yaz indirimleri olucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar

durma play den 51 tl ye fm 2017 almak istiyorum tavsiye edermisiniz ekşi sözlük de sorunsuz alışveriş yaptığını söyleyenler var güvenilirmidir?
  • Biolystick kullanıcısına yanıt
    2017'nin sonunda çıkaracaklarmış. ben de Dayz sandım bi an.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yaz indirimleri olucak

şimdiden bir liste yok değilmi. ortalama ne kadar indirim oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yaz indirimleri olucak

şimdiden bir liste yok değilmi. ortalama ne kadar indirim oluyor

belli olmaz o.baya oyun indirime girer ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: senatorts

quote:

Orijinalden alıntı: cyhnsvlt

Arkadaşlar Elder Scrolls almaya değer mi sıkar mı arkadaşsız bide ne kadar güzel kapsamlı bir oyun oynamış arkadaşlardan yorum alalım 28 tlye değer mi

+1 ?

oyuncu potansiyeli nedir? değer mi ?

Tek kişilik senaryosu için değer. Lakin bir MMORPG olarak düşünürseniz 5 para etmez.

Steam'den alınanlar için istatistik olarak az önce aldığım oyuncu sayısı 10,603 bugün oynayanlar.

Mesela, aynı sınıfta olmamasına rağmen ARK: Survival Evolved 55 bin küsür oyuncusu varmış bugün.

Warframe'in ( ücretsiz ) 38 bin

Arma 3'ün 33 bin oyuncusu.

Yani MMORPG deneyimi için alıyorsanız, oyun ölü. Hikaye vs için alacaksanız 28 TL bedava gibi bir şey. İnanılmaz büyük topraklara sahip sadece bir topluluğun görevlerini bitirmek 200 saat civarını alır. Hem gezip hem de questleri okuyup yaparken. Craftlarla da uğraşırsanız rahat 400 saati bulur.

3 topluluğunda görevlerini yaparsanız 1000 saati bulursunuz. Yani Morrrowind paketi ile hemen hemen 1500 saatlik oynanış süresi verir.

28 TL için bedava gibi bir şey bu oynanış süresine kıyaslarsak. Ancak oyuncu olarak kalitesi 5 para etmez artık. dungeon'lar için adam bulamazsınız. Bulduğunuz adamlar şak diye çıkar. Falan filan. Diğer MMORPG'lerden daha kötü durum.

Oyunun Pc oyuncularının belki %15-20si steam üzerinden oynuyor. Oyun steam'e çok geç çıktı ve steam üzerinden alınca bir ton sorunla karşılaşılıyor. O sebepten " Stömde 10,5 k oyuncusu var, ARQ'ın 55 bin" demek saçma. 3 ay önce oyunun toplam satış adedinin 9 milyona yaklaştığını firma açıkladı.

Oyunu ne kadar oynadınız bilmiyorum ama sırasıyla questleri yaptığınızda çatır çatır 1 haftada bütün questleri bitirirsiniz. Ben bunların hikayelerini de okurum derseniz 1 ay ( 28 tl lik ana oyun için konuşuyorum) Morrowind sadece 30 saatlik hikaye içeriği ekleyecek, yapımcılar kendisi duyurdu.

Dungeonlar hakkında sağlam atıp tutmuşsunuz, oyunun dungeon finder'ı bazı yamalardan sonra buglı oluyor; onun haricinde çatır çatır çalışır. Dungeondan sebep belirtmeden cart diye çıkan adam şimdiye kadar hiç rastlamadım.

Şu yorumlarınızdan ya oyunu oynamayıp boşa yorum yaptığınız yada vakti zamanında betada deneyip daha sonra oyunu bıraktığınız izlenimi çıkıyor. Oyunu aktif oynayan kimse yukarıda yazdıklarınızı tasdiklemez

1100 saat harcadım.

Sizin şimdi gördüğünüz şeylerin hepsini çıktığı ilk 2 ayda gördüm. İlk DLC'si ve raid'inde ABD'de ilk 3'teydim ve benim guildimdi.

Birisini eleştirirken biraz oturaklı eleştirelim yoksa böyle lafı gediğine oturturlar.

1100 saati boşa harcamışssınız o vakit, şu yazdıklarınızın oyunun şuanki haliyle uzaktan yakından alakası yok. Ben de ilk kapalı betasını ve ardından oyunun ilk aylarını oynadım, sonra yaklaşık 6 ay evvel geri döndüm.

Oyunda yazdığınız kadar görev yok, başta insana çok geliyor. Başladınız mı çatır çatır ilerliyorsunuz çünkü world bosslar dahil, haritaların üzerinde bulunan bütün pve içeriği sololanabiliyor.

Dungeon sistemi şuan çok iyi işliyor. Healer olarak ortalama random dungeon için 30 saniye, istediğim özel bir dungeon seçersem 1 dk ile 5 dk arası bekliyorum. Dps'te bu süre 3 katına çıkıyor lakin yine de pek çok MMo'ya göre oldukça makul süreler.

15-20 lvl oyuncular hariç ben zindandan bile isteye çıkan adam görmedim. Triallarda keza öyle. Vet trialler'da bazen defalarca vipe yenmesine rağmen herkes azmedip bitirmeye çalışıyor.

Oyunun PVP si oldukça canlı, hafta sonları campaignler kişi sayısının fazlalığından kitleniyor.

Raidlerde ilk 3 e girmek marifet değil, Bis gear ile Hodor gibi bir guilde katılırsanız her hafta ilk sıralarda yeriniz garanti oluyor. Bu arada abd'de demişsiniz; Pve, Pvp ve maelstorm arena dahil Eu oyuncuları hepsinde genelde bir tık önde skor olarak. En düzenli Pve guildleri Şuan Eu'da.

"lafı gediğine koyarlar" filan deyip kendi kendinize gelin güvey olmanızı da anlamış değilim zira hiç bir şeyi hiçbir yere koyduğunuz yok

Evet 1100 saati iboşuna harcadım sen geçirdiğin 300 saati dolu dolu geçirdin. Sen kolayına kaçıp ilk listelerdeki guilde katılıp ilk sıralara yerleştin.

Ben sıfırdan guild kurup en az yeni gelen 100 kişiyi düzenli olarak raidlerin ilk sırasına yerleştirdim. 3 kıtada bütün yan ve main questleri bitirdim. Bütün açılabilecek zanaatları açtım. Elimde onlarca yapılması zor olan zanaat eşyaları vardı. Binlerce hammadde vardı. PvP'yi sevmesemde PvP manyağı 3 tane eski gerçek vet asker yüzünden PvE guild içinde PvP guild kısmını kurup komutanlığı onlara devredip, PvP'de isim yapmalarını sağladım ve beni unutmayıp her hafta bütük PvP raidlerine asıl guildin ismini yazdırdılar.

Guilde katılmak için websitesinden insanlar applicationla sıraya giriyorlardı ama evet ben 1100 saati boşuna harcadım, sen 300 saati dolu dolu geçirdin.

• Güzel
  • Değmez. 2-3 senedir kadroları güncelleyip aynı oyunu satıyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: just one bad day

Değmez. 2-3 senedir kadroları güncelleyip aynı oyunu satıyolar

farkındayım hocam o zaman crackli fm 2015 devam edeyim orjinal bir fm olsa iyi olur derdim he keza fm 2010 7 senedir crackli oynuyorum farklılık olsun diye alayım dedim ama crackli oynamak yine mantıklı saolun.
  • http://store.steampowered.com/app/466300/ Planescape Torment EE sürüm Steam'e gelmiş. Eskiler bilir yeniler bu ne diyecek RP oyun. Türkçe dili de olsaydı keşke Baldur's Gate veya Icewind Dale gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elder Scrolls Skyrim uzun süredir kütüphanemdeydi, bugün oynamaya başlayım dedim.

Derken kütüphaneme Skyrim Special Edition'ın eklendiğini gördüm? Ben satın almadım. Grafikleri iyileştirilmiş versiyonu mu? Eskiden elinde normal sürüm olanlara ücretsiz mi dağıtıldı? İndirmeye değer mi aynı boyutta görünüyor orijinal sürümle?
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Evet , Legendary Edition'a sahip olanlara ücretsiz verildi.
    Hocam elinde tüm dlcler bulunanlara ücretsiz olarak sunuldu o. Değişiklik olarakta genel olarak grafik iyileştirilmeleri yapıldı. Eğer ilk kez oynayacaksanız direk Special Edition' ı indirip oynayabilirsiniz.
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, indiriyorum, gecikmeli de olsa başlayalım efsane oyunu oynamaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 12 Nisan 2017; 14:45:27 >
  • The Talos Principle oyunu nasıldır, bilenler aydınlatabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sherlock

The Talos Principle oyunu nasıldır, bilenler aydınlatabilir mi?

Hikayesi güzel bir bulmaca odaklı oyun. Bir robotun gözünden oynuyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sherlock

The Talos Principle oyunu nasıldır, bilenler aydınlatabilir mi?

Hikayesi güzel bir bulmaca odaklı oyun. Bir robotun gözünden oynuyoruz

Portal tarzı bir şey mi? Eğer öyleyse alırım. Benzettim biraz çünkü.
    Hocam tavuk kesmeyi unutmayın. En çok canı tavuk eti veriyor. Gidipte başkasının evinden yiyecek alacağım diye hırsız olmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lord Sherlock kullanıcısına yanıt
    Portal'ı sevdiysen bunu da seversin.

Evet,o tarzda.

• 
Sayfa: önceki 99389939994099419942
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.