Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
29 Misafir (3 Mobil) - 26 Masaüstü3 Mobil
5 sn
349.456
Cevap
2.719
Favori
21.283.329
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
567 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: Shovel Knight

bungie activision'dan ayrıldığı için steamde yeni bir başlangıç yapıyorlar, bu çıkaracakları ek paket battle.net e gelmicek

Alıntıları Göster
    Deneyeceğim her türlü ama Warframe gibi oyuncu dostu bir oyun ile nasıl rekabet edecekler merak ediyorum. Üstelik Warframe her türlü daha kaliteli Destiny'den, ücretsiz başlamış olmasına rağmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne güzel Dünya. Yayıncısıyla ayrılan, sevgilisine kızan tası tarağı alıp başka platforma taşınıyor. Eski müşterileri de tabir-i caizse g.t gibi kalıyor.
  • Battlefield V, Origin Basic’e eklenmiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://tr.gamersgate.com/DD-GOATSIM/goat-simulator
    2.78 liraya düşmüş keçi simülatörü.
  • Sp!deR kullanıcısına yanıt
    sayfasında öyle ama kütüphanede 10 saat hala, ea play ile duyuracaklar heralde.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen. Çünkü resmi Xbox Türkiye twitter hesabı da duyurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shovel Knight

bungie activision'dan ayrıldığı için steamde yeni bir başlangıç yapıyorlar, bu çıkaracakları ek paket battle.net e gelmicek

Alıntıları Göster
    Bu Steam de olmasa...

Tutarsa ilerde Epic e geçer, metro gibi

• Niye 17 tane a var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Bi’ tane de “tane” içinde var.

• Guest-9DE6A5ECA G kullanıcısına yanıt
    Onu farkettim de onun dahil edilmemesi lazımdı bence. Neyse nick senin :D

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 24 Şubat 2020; 21:17:4 >
  • Bf5 iniyor şu an eklendi. 8 aylık kod vardı iyi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HankMoodies -- 7 Haziran 2019; 14:4:25 >
  • Sp!deR kullanıcısına yanıt
    Emin misiniz?
    Elimde 1 aylık key var ona göre etkinleştircem

Edit:Eklenmiş kodu ekleyip akşam indirmeye bırakam,sagolun hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 7 Haziran 2019; 14:11:16 >
  • HankMoodies kullanıcısına yanıt
    Hocam kac gb

• 66 gb
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Rekor bende galiba pc sürüme 194 saat harcamıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    donanım üreticiler (nvidia,amd,intel etc.) ya kendi stream servislerini kuracaklar (nvidia geforecenow gibi)

ya da her ne kadar oyun sektörü gaming stream e dönse de sonuçta kullanıcı sayısı belirli bir büyüklüğe ulaştığında bu sistemi yürütmek için yine de muazzam bir donanım ihtiyacı olacağından google (stadia),microsoft (project xstream) gibi gaming stream servislerine donanım sağlayacaklar.

benim tahminim donanım üreticiler karlarını artırabilirler, hatta tahminim google,microsoft gibi şirketler kardan pay bile verebilir donanım üreticilere.

neden derseniz dünyanın her yerinde alım gücü aynı olmadığından donanım satışları bu bölgelerde çok düşük olabiliyor.
    ancak gaming stream sayesinde alım gücü düşük ülkelerde bile insanlar tek ekran kartına 2000-5000 lira verip 10-15 bin liraya sistem toplayıp 2 sene sonra sistemi çöpe atacağına gaming stream servislere yılda 500-600 lira para verir. sonuçta 4k stabil oyun oynayacaksınız zerre risk olmadan. parası da cebinde kalacak adamın.
    bunun yanında çok daha portable (taşınabilir) olacak herşey 2k-4k telefon/tablet ekranınızda bile istediğiniz her oyunu stream edebileceksiniz.

bunun anlamı daha çok kullanıcı ve donanım üreticilerin normalde ulaşamadıkları kitlelere ulaşması demek.

bu sistem en çok bizim gibi kullanıcılara yarayacak.
    donanım gibi değer kaybı yok (zaten bu sene aldığımız sistem seneye yarı fiyatına düşüyor, 8000 tl lik sistem alsanız seneye 4000-5000 etmiyor 3000 tl zarardasınız)
    zararınız olan 3000 tl nin yarısını bile verseniz stadia üst seviye üyelik alabileceksiniz. ki 4k için standart üyelik 10 dolar, partner olduğu oyunlara ücretsiz erişebiliyorsunuz. diğerlerini satın almanız gerekiyor.

Ancak bizde latency olayı çözülmediği sürece stadia gibi gaming stream servislerden çok stabil bir hizmet alınamaz bunun için de gelişmiş ülkeler seviyesinde teknolojik altyapıyı yakalamamız gerek.

Çok hızlı tepki süresi isteyen fps oyuncuları için sistemin çok sağlıklı olmayacağını düşünüyorum ancak.
    Gelişen teknoloji ile muhtemelen ilerleyen yıllarda ülkemizde de düşük latency internet bağlantıları görebileceğiz.

(yazıyı yazarken sıkıldım kusuruma bakmayın ama anlatmak istediklerimi anlattığımı düşünüyorum geri dönüp hataları düzeltmeye mecaalim kalmadı)

• kucukti kullanıcısına yanıt
    donanımın yanında server da gerekiyor google için kolay bu iş bu yüzden. microsoft google ve amazon en güçlü firmalar olacak bence streamingte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Deneyeceğim her türlü ama Warframe gibi oyuncu dostu bir oyun ile nasıl rekabet edecekler merak ediyorum. Üstelik Warframe her türlü daha kaliteli Destiny'den, ücretsiz başlamış olmasına rağmen.

Alıntıları Göster
    Destiny 2'nin ek paket ücretlerini saymazsak şuan Warframe'den çok daha dolu içeriğe sahip ve oyuncu dostu bir oyun. Bunu Warframe'e 2 bin saat harcamış MR 26 biri olarak söylüyorum
  • Google stadia için insanlar fazla ütopik yaklaşım sergiliyordu ama hiç şaşırtmadı,yine boş bir hype

Gelince konsol bitirecek diyorlar bir de utanmadan,yahu zaten steam gibi platformlara 60 dolardan çıkan oyun stadia için de 60 dolar olduktan sonra bu sistemin mantığı nedir,bunun zaten en büyük olayı ekstrem sistemlere harcanan paraların önüne geçerek durumu yeni pc toplamaya el vermeyenler için yeni umut kapısı olmasıydı

Ekstradan full paketi ise 130 dolar bir kereye mahsus 3 ay ardından yine 10 dolar her ay ödeniyor

Ben sistem için söylenmiyorum bu arada,insanların beklediği bence bu değildi

Not:Aylık standart ücret 10 dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 7 Haziran 2019; 17:49:23 >
  • stadia çöp. avrupa ülkeleri içn hoş olabilir ama hem üye ol ücret öde hem oyuna ücret öde hem de internetinde sıkıntı olursa hiçbirinden faydalanama. değmez

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.