Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11808. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 28 Misafir (3 Mobil) - 30 Masaüstü5 Mobil2 Android
5 sn
349.511
Cevap
2.719
Favori
21.291.310
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
567 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • 80₺ üstü her oyuna 60₺ indirim diye bir kampanya yürüttüler çünkü. Beyond Two Souls 70₺ ve kendi kendilerine indirim yaptılar 40₺'ye indirdiler. Detroit'te feci patlattılar ortalığı ama, Epic Store'dan 20₺'ye satılırken oyun, Playstation Plus'tan da digital olarak dağıtılıyordu yayıncı firma tarafından hem de Heavy Rain içinde olan pakediyle. Kısacası 20₺'ye almak PC kullanıcıları için daha pahalıya bile geldi ama o anlık bir indirim dönemiydi. Quantic Dream'in işi, akıl sır ermez, bir daha da 20₺'ye inmez bu oyunlar alan aldı alamayan kaçırdı. Ben alanlardanım PS4'ümde olmasına rağmen kız arkadaşım çok oynamak istiyordu onun Epic hesabına aldık.
  • Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    o konunun dışında kalmışım şu an ps3 oyunları oynana biliyormu pc de?
    god of war, uncharted, rdr1 ves...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turk0gamer

o konunun dışında kalmışım şu an ps3 oyunları oynana biliyormu pc de?
    god of war, uncharted, rdr1 ves...
    Şuan çok iyi bilgisayarlarda 10-15 fpsde oynanabiliyor ancak bu oyunlar.
  • Ve de sırf işlemciye yükleniyor emülatörler. i7 8700k olması lazım adam akıllı oynayabilmek için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lyldz kullanıcısına yanıt
    Blackoffire kullanıcısına yanıt
    teşekkürler arkadaşlar.
  • Freespace 2 ücretsiz.

https://www.gog.com/game/freespace_2

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Hayır demek istediğim ilk açıkladıklarında direk 20 TL Detroit'ti. Millet ne alaka falan diyorken ardından 80 TL yaptılar. Diğer 2 oyunu fiyatlandırmasını zaten 70 TL olarak düşünseler 10 TL'ye vermeleri gerekiyordu, 40 TL olarak açtılar. Bunu diyorum ben.
    İlk açıklandığında 20 TL değildi. 80 TL di ve indirimle 20 TL düştü. İndirim zamanı 80 TL üzerinde olan oyunlara 60 TL indirim yapıldı. Hatta bir başka oyun olan Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 oyununda indirim olmaması gerekirken oyun 80 TL üzerinde olduğundan epic sistemi otomatik olarak oyunun fiyatını 60 TL düşürmüştü. Bu durum fark edilince oyunu direk satıştan çektiler. Fiyat ayarlaması yapamayacakları için direk indirim dönemi sonuna kadar satıştan çektiler. Durum fark edilene kadar oyunu alanlar mağdur olmasın diye de epic yapımcıya kendi cebinden para vereceğini açıkladı.

Tek tek fiyat girmek yerine geliştirdikleri bir yazılım otomatik olarak 80 TL üzerinde olan her oyunda 60 TL indirim yapıyordu. O yazılım yüzünden de normal de indirim olmaması gereken oyunlara sırf 80 TL üzerinde diye indirim yapmıştı. O sebeple 1-2 oyunu satıştan direk çektiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 25 Eylül 2019; 20:56:35 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    İşte o alanlardan biri de benim

• PeTeRPaNN kullanıcısına yanıt
    Ben de aldım geçtim Bloodlines II'yi o arada. Steam'den siteler aracılığıyla indirimli alım işleri de artık patladığı için iyi ki almışım diyorum
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Detroit için konuşuyorum oyunun fiyatlandırması tam İndirim dönemi yapıldı. Direk 20 TL olarak girildi. Daha sonra kafa karışıklığı olmasın diye 80 TL olarak düzeltildi.

İndirimlerin başladığı zaman ki mesajlara bakabilirsin.
    https://forum.donanimhaber.com/steam-ve-dijital-oyun-firsatlari-ana-konu--25478058-11556

Bu da İndirimler devam ederken fiyatlandırmasının düzeltildikten sonrası;
    https://forum.donanimhaber.com/steam-ve-dijital-oyun-firsatlari-ana-konu--25478058-11570

80 TL üstüne sabit 60 TL indirim yapıldı. İndirimli satılmasın diye diğer iki Quantic Dream oyunu 40 TL'den satıldı.

• Hocam ne inat ettin ya senin dediğin gibi olmadı kaldı ki 40 dolar üzerinden çıkış yapan oyunun 20 ₺ olarak çıkış yapması imkansız bir durum. Ayrıca epic bu durumu daha sonra açıkladı zaten fiyatlar yanlış anlaşılıyor diye ana sayfada indirimsiz fiyat gözükmeye başladı sen o yanılan tayfadansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruvhart -- 25 Eylül 2019; 22:25:33 >
  • Steamdan hediye oyun gönderimi yaparken sorun yaşıyorum. Şöyle bir hata alıyorum.
    "Beklenmedik bir hata meydana geldi. Ödeme işleminiz tamamlanmadı. Lütfen Steam Destek ile irtibata geçin."

Hediye gönderiminde kısıtlama olacağını duymuştum onunla alakalı mı yoksa bir sorun var Steam'de.
  • bakayım bir youtube gameplay videosu neym varmı... teşekkürler
  • quote:

Detroit için konuşuyorum oyunun fiyatlandırması tam İndirim dönemi yapıldı. Direk 20 TL olarak girildi. Daha sonra kafa karışıklığı olmasın diye 80 TL olarak düzeltildi.

https://forum.donanimhaber.com/steam-ve-dijital-oyun-firsatlari-ana-konu--25478058-11556

https://forum.donanimhaber.com/steam-ve-dijital-oyun-firsatlari-ana-konu--25478058-11570

80 TL üstüne sabit 60 TL indirim yapıldı. İndirimli satılmasın diye diğer iki Quantic Dream oyunu 40 TL'den satıldı.
    Hocam sizi yanıltan oyunun tam indirim döneminde zaten satışa çıkmış olması.

• GATIRCAN kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var. Hediye etmek istediğiniz kişi yeni eklenen bir kişi mi?
  • quote:

Öncelikle belirteyim Detroit'i çıktığı anda aldım 20 değil 80 olsa yine alırdım çünkü bayadır bekliyordum. Bunu deme amacım şu eklendiği anda siteye daldım. Bu da satın almadan hemen önce aldığım bir ss

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Olay çizelgesi şu şekilde önce indirimler başladı 80 lira üzerindeki oyunlara 60 lira indirim başladı. Ben de mağazaya baktım Detroit yoktu hatta oyun grubumda kesin indirim bitince ekler bu çakallar falan demiştim. Kısa bir süre sonra 2-3 tane bildirim geldi baktım mesajlara Detroit eklenmiş. Hemen girdim 80 liradan 20 liraya düşmüş diyordu. Sonra site birkaç sıkıntı yaşadı o sırada 80 üzerindeki çizgi kaybolmuş olabilir onu ben görmedim. Ben bug olabilir diye direkt çektim sonra 80 oldu fiyat. Sonra tekrar düzelttiler.
    Detroit 40 dolarlık oyundu 80 lira olarak çevirdiler bize indirimle de 20 oluyor.
    Beyond ve Heavy Rain ise 20 dolarlık oyunlardı bunları 40 liradan satışa soktular. İndirim alt limitini sağlamadığı için 40 lirada kaldı indirime girmedi.

• Ruvhart kullanıcısına yanıt
    İlk çıktığında 80 lira ve üzerine ekstra 60 lira indirim kampanyası vardı. yanlış hatırlıyorsunuz. hatta ghost recon fiyatı 79 lira diye ah be demiştim iyi hatırlarım. oradan ben de detroit, far cry primal ve sinking city almıştım.
  • Ben anlatamadım herhalde. İndirimler başladığında Quantic Dream oyunlarını da önsiparişe açtılar, Detroit direk 20 TL olarak görünüyordu bende sipariş geçtim. Sonra 80 TL olarak fiyatı düzeltildi, sepette indirim yansımaya başladı vs. Kendi yaptığım alışverişi söylüyorum.

Bir diğer konu ise diğer 2 Quantic Dream oyunun 40 TL fiyat etiketi ile girmesi, indirimler bitince de 70 TL olması. Detroit fiyatı 142 TL olurken bunlar neden 100 TL olmadı da 70 TL oldu. Tek anlatmak istediğim konu bu. Sonuçta indirim döneminde önsiparişe girdiler, indirimlerden yararlandılar vs.
  • Başta indirimler direkt olarak yansıyordu. Düştü vs. gibi göstermiyordu, bir şekil görsel bug.

İkincisi, indirimler bittikten sonra Quantic Dream oyunları için bölgesel fiyatlandırma fiyatları değişti. Artış % bazında yapıldığı için diğer iki oyun 30'ar tl zamlanırken, Detroit 62 tl zamlandı. (2 tl küsürat var ama olsun, %75 artış yapıldı)

Yeterince açık oldu mu
  • Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt
    Yahu olay zaten açık, ben gördüğümü ve yaşadığımı yazıyorum sadece. 4 ay önceki olan olayların kritiğini yapıyoruz sabahtan beri.
    Neyse Ubisoft oyunlarında AC ağırlıklı indirim yapılmış Voidu'da. En son site yapısı değişmişti, artık Playstore ile aynı gidiyor indirim oranları nedense. 1 ay önce daha uygundu AC Syndicate Gold Edition, bu kez Playstore ile aynı olmuş indirim oranları.
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.