Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11807. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 22 Misafir (1 Mobil) - 27 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
349.577
Cevap
2.720
Favori
21.295.702
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
568 oy
Öne Çıkar
Giriş
    ben de cok ugrastım yapmak icin
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Çok güzel demişsin aynen katılıyorum sana. Zaten bir taraf seçmeye gerek yok. İnsan keyif aldığı platformda oyununu oynar. İşine hangisi geliyorsa hangisini seviyorsa onu oynar. Keşke her oyun her platforma çıksa da oyuncular istedikleri platformda oynayabilse. Ayrıca dediğin gibi çıktığı gibi almaya gerek yok. Ben şahsen ön sipariş ile oyun almayı bıraktım uzun zamandır. Alıyorsun oyunu dlc çıkıyor ayrı para, season pass çıkıyor ayrı para. Bekliyorum bir sene tüm paketi tek seferde uygun bir şekilde alıyorum. Bana göre en iyisi böyle tabi ön siparişi hak edecek oyunlarda yok değil. Cyberpunk 2077 gibi ama onu kutulu almak istediğim için beklemedeyim. :D
  • pillars of etertnity II Deadfire -50% 38,50TL

Pathfinder Kingmaker Enhanced Edition -50% 30,50TL
    Ben daha önce bu tarz tartışmalara girmedim. Öncesini bilmiyorum. Dediğiniz gibi yorum yapanlar, sadece kendi yaptığının doğru olduğunu düşünenler ve gereksiz yere savunmaya geçenler. o tarz kişilere hiç cevap vermem, verilecek değeri haketmiyorlar çünkü.

Ben kendimce yorum yaptım. Arkadaş o şekilde beyanda bulununca ben de kendi fikrimi belirttim.
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    En doğrusu zaten ama bazen tutamayabiliyor insan kendini. Fikrinize saygım sonsuz sonuçta burada konuşuyoruz seviyeli şekilde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Canınız sağolsun
    hocam size %90 katılıyorum fakat bir şeye pek katılamadım o da şu ki oyun çıktıktan belli bir süre geçince ona denk oyunlar ve yeni mekanikler çıkmaya başlayınca o eski oyuna dönüp oynamak her zaman cazip olmayabiliyor. o yüzden de konsollar fiyatları hesaba katmazsak avantajlı diyebiliriz.

bu arada ps1 dışında konsol kullanmadım yani savunmaya çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın ama şu anda rdr 2 ile beraber 1 de çıkacak seri şeklinde oynayın deseler kaçımız ilk 1'i oynar bilemiyorum.

şöyle biraz bakıp eğer mekanikleri beğenmezsek eskimiş oyun artık deyip sileriz diye düşünüyorum. tabi böyle olmayabilir sonuçta rdr rüştünü ispatlamış bir oyun ama başka oyunlar için de düşünebilirsiniz elbette zamanında sükse yapmış ama şu anda oynamak istemeyeceğimiz oyunlar var yani. 6-7 yıl ve öncesinde çıkmış oyunlar için görece eski diyebiliriz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sroad -- 25 Eylül 2019; 1:13:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackoffire

fransa vpnle alabilmiştim ben. 1 euro çekmesi gerekiyor sanırım denemek için.
    Hocam ay başında deneme alıp, bir daha alabiliyor muyuz? Yoksa ay başında alamayanlar mı alabiliyor sadece? Denedim ama kart hatası verdi.
  • Detroit'in çıkış tarihi belli olmadı mı halen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Detroit'in çıkış tarihi belli olmadı mı halen?
    Oyunun PC pre-order fiyatı 20 TL imiş zamanında, şimdi baktım oyun güzele benziyor.. çıktığı zaman tahminen ne kadar olur fiyatı?

• 80 tl'ydi 20 değil, epic'in genel olarak yaptığı 80/60 indirimiyle 20 liraya alınabiliyordu. 142'ye çıkardılar sonra değişmez büyük ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: sroad

hocam size %90 katılıyorum fakat bir şeye pek katılamadım o da şu ki oyun çıktıktan belli bir süre geçince ona denk oyunlar ve yeni mekanikler çıkmaya başlayınca o eski oyuna dönüp oynamak her zaman cazip olmayabiliyor. o yüzden de konsollar fiyatları hesaba katmazsak avantajlı diyebiliriz.

bu arada ps1 dışında konsol kullanmadım yani savunmaya çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın ama şu anda rdr 2 ile beraber 1 de çıkacak seri şeklinde oynayın deseler kaçımız ilk 1'i oynar bilemiyorum.

şöyle biraz bakıp eğer mekanikleri beğenmezsek eskimiş oyun artık deyip sileriz diye düşünüyorum. tabi böyle olmayabilir sonuçta rdr rüştünü ispatlamış bir oyun ama başka oyunlar için de düşünebilirsiniz elbette zamanında sükse yapmış ama şu anda oynamak istemeyeceğimiz oyunlar var yani. 6-7 yıl ve öncesinde çıkmış oyunlar için görece eski diyebiliriz sanırım.
    RDR1, RDR2 ile birlikte çıkarsa kimse oynamaz ama RDR2 çıkmasına 1-2 ay kala çıksa o zaman oynanır diye düşünüyorum.

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Rdr1 portlamakla uğraşmazlar. Zor olacağını soylemisti zamanında rockstar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pissacore

Hocam ay başında deneme alıp, bir daha alabiliyor muyuz? Yoksa ay başında alamayanlar mı alabiliyor sadece? Denedim ama kart hatası verdi.

Alıntıları Göster
    Bilmiyorum ama 30una kadar sanırım. 30unda deneme açılırsa 30 ekime kadar gitmez herhalde.

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Aslında öyle değildi. Quantic Dream'in PC tarafına gelecek oyunlarının fiyatları tam da Epic indirimlerinde açıklandı. Önce Detroit 20 TL, diğer iki oyun 40 TL'ydi. Sonra biz bunları bakın indirimli satıyoruz ayağına Detroit'i 80 TL yapıp indirimle 20 TL'ye verdiler. Ama diğer 2 oyun için öyle bir düzenleme yapılmadı. Sonra indirimler bitti 40 TL olanların fiyatları arttı ama 100 TL de olmadı. Bu tutarsızlıklar yüzünden mesela ben Heavy Rain'in 40 TL fiyatının artabileceğini düşünmediğim için almadım.
  • hayır dediğim gibiydi, zaten diğerleri 40 tl iken detroit neden 20 tl olsun? 80 tl olduğu için 80/60 indirimi düşünce 20 tl oluyordu. diğerleri 40 tl olduğu için herhangi bir indirim uygulanmıyordu

20$ olan heavy rain ve beyond two souls 40 liradan 70'e
    40$ olan detroit 80 liradan 142ye çıktı

2 ile çarpılırken 3.5 yaptılar yani sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackoffire

Rdr1 portlamakla uğraşmazlar. Zor olacağını soylemisti zamanında rockstar.
    Ben de portlayacaklarını sanmıyorum zaten demek istediğim ikisi beraber çıksa oynanmaz ama RDR2 beklerken RDR1 çıksa oynanır.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Hayır demek istediğim ilk açıkladıklarında direk 20 TL Detroit'ti. Millet ne alaka falan diyorken ardından 80 TL yaptılar. Diğer 2 oyunu fiyatlandırmasını zaten 70 TL olarak düşünseler 10 TL'ye vermeleri gerekiyordu, 40 TL olarak açtılar. Bunu diyorum ben.
  • indirim ile aynı gün store'a geldiği için 20 tl gözüküyordu zaten, anasayfada indirimli fiyatları yazıyordu oyunların. fiyat artışı bu indirimler bittikten sonra oldu, hem indirim bitti hem fiyatları arttı. diğerleri 70tl olsa 10tl olmazdı 80tl üzerinde geçerliydi indirim.
  • Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Emulatorler çok hızlı gelişiyor. bence birkaç yıla pc de oynayamayacagimiz ps3,x360 oyunu kalmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bgrn7 -- 25 Eylül 2019; 14:4:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.