Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Steam ve Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Pissacore, imjohnnystark Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
229.891
Cevap
1.728
Favori
9.617.721
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
      830 Mesaj
      25 Eylül 2018 21:58:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Sean john

abi bune steame noldu böyle nsfw
      Ayrımcılık var şimdi bunun karşı cins için olanı yok mu?
      |
      |

• Binbaşı
      1965 Mesaj
      25 Eylül 2018 22:19:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Yedaself

GMG'deki MH World için bizim bölgenin keyleri kalmamış ellerinde. Zilyon tane bilgi ve ekran görüntüsü istediler neredeyse 20 saatte elimizde key yokmuş ya dediler ki elinizde key olmayabilir mi diye sordum gece.
      Gmg'yle bu kadar oturup konuştuğunuza göre almaya kararlısınız hocam

Daha önce Monster Hunter serisi oynamadıysanız almadan evvel aradığınız oyun olup olmadığına iyi bakın hocam. Monster Hunter serisinin olayı "grind". Bir yerden sonra sürekli aynı şeyleri yapıyorsunuz, ha ama ne var, geliştikçe aynı şeyleri daha efektif yapmaya başlıyorsunuz.

Misal bir kaç hafta önce ilk defa Deviljho'yu sololamam 35 dk. sürmüştü. Şuan çok daha fazla canı olan ve iki katından fazla hasar vuran Tempered Deviljhoyu sololamam 10-12 dk sürüyor.

Alıştıkça ve eşyanız güçlendikçe oyun bir miktar daha kolaylaşıyor. (Hatta PS2 dönemi Monster Hunter'larıyla ve G-Rank görevleriyle karşılaştırınca Monster Hunter World aşırı kolay bile sayılabilir.)

Amma velakin günün sonunda sürekli aynı yaratıkları öldürdüğünüz gerçeği değişmiyor. Oyuna etkinlik gelmediği sürece (ki onlar da süreli, misal tempered deviljho 2 hafta sonra gidecek) oyunda yapacak yeni bir şey olmuyor.

Bunu oyunu hem konsolda oynamış, hem de PC'de 150 saati devirmiş HR110 bir oyuncu olarak söylüyorum.

Tavsiye etmiyorum: ahmetcodek - (Hredius) - (sözünde durma yetisine sahip değil, anlaşma yapmadan önce 2 kere düşünün)

• Teğmen
      121 Mesaj
      25 Eylül 2018 22:36:34
      Torchlight 4,20TL
      Torchlight II 6,80TL
      STEAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akif15 -- 25 Eylül 2018; 22:36:57 >

• Teğmen
      121 Mesaj
      25 Eylül 2018 23:10:01
      The Elder Scrolls Online -50% 49,50TL STEAM

Pillars of Eternity II: DeadFire STEAM

normal : 50,82TL (-34%)

deluxe: 60,72TL (-34%)

obsidian: 67,80TL (-40%)
      |
      |

• Yarbay
      3164 Mesaj
      25 Eylül 2018 23:42:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

Gmg'yle bu kadar oturup konuştuğunuza göre almaya kararlısınız hocam

Daha önce Monster Hunter serisi oynamadıysanız almadan evvel aradığınız oyun olup olmadığına iyi bakın hocam. Monster Hunter serisinin olayı "grind". Bir yerden sonra sürekli aynı şeyleri yapıyorsunuz, ha ama ne var, geliştikçe aynı şeyleri daha efektif yapmaya başlıyorsunuz.

Misal bir kaç hafta önce ilk defa Deviljho'yu sololamam 35 dk. sürmüştü. Şuan çok daha fazla canı olan ve iki katından fazla hasar vuran Tempered Deviljhoyu sololamam 10-12 dk sürüyor.

Alıştıkça ve eşyanız güçlendikçe oyun bir miktar daha kolaylaşıyor. (Hatta PS2 dönemi Monster Hunter'larıyla ve G-Rank görevleriyle karşılaştırınca Monster Hunter World aşırı kolay bile sayılabilir.)

Amma velakin günün sonunda sürekli aynı yaratıkları öldürdüğünüz gerçeği değişmiyor. Oyuna etkinlik gelmediği sürece (ki onlar da süreli, misal tempered deviljho 2 hafta sonra gidecek) oyunda yapacak yeni bir şey olmuyor.

Bunu oyunu hem konsolda oynamış, hem de PC'de 150 saati devirmiş HR110 bir oyuncu olarak söylüyorum.

Alıntıları Göster
      3DS'te MH4U'da 750 saatim var PC versiyonuna konsollardan daha geç geliyormuş etkinlikler yani onlarda bitince PC'de başlıyormuş o bir sorun ama konsolum yok maalesef bu oyunu oynayabileceğim. Switch de yok Generations oynayamıyorum maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 25 Eylül 2018; 23:44:37 >

• Yarbay
      9024 Mesaj
      25 Eylül 2018 23:48:15

Torchlight II efsane oyun. Sayesinde Path of Exile ile tanışmış oldum ve aylardır oynuyorum bir kere bile sıkılmadım. Bu yüzden 603 saat oynama sürem var. Günde 3-4 saat oynayarak + çalışmama rağmen.
      |
      |
      akif15 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6092 Mesaj
      25 Eylül 2018 23:55:12
      Elder Scrolls online nasıl arkadaşlar önerir misiniz ?

Waiting : Half-Life 3 - FROMSOFTWARE GAMES

Steam
    • Binbaşı
      1965 Mesaj
      26 Eylül 2018 00:04:25
      quote:

3DS'te MH4U'da 750 saatim var PC versiyonuna konsollardan daha geç geliyormuş etkinlikler yani onlarda bitince PC'de başlıyormuş o bir sorun ama konsolum yok maalesef bu oyunu oynayabileceğim. Switch de yok Generations oynayamıyorum maalesef.

Alıntıları Göster
      MH4U'da 750 saatiniz varsa World'ü çiğ çiğ yersiniz. Önceki oyunlara nazaran daha zorlu olan yegane yaratık tempered joe (bir de daha Pc'ye gelmemiş olan Behemoth, o da baya zorluymuş diyorlar)

PC sürümü piyasaya geç çıktığı için etkinlikler iki kat daha hızlı geliyor, yani muhtemelen 2-3 aya konsolun şimdiki etkinliğine gelmiş olur.

Tavsiye etmiyorum: ahmetcodek - (Hredius) - (sözünde durma yetisine sahip değil, anlaşma yapmadan önce 2 kere düşünün)

• Yarbay
      3164 Mesaj
      26 Eylül 2018 00:12:30

Aslında WoW'u bırakmak zorunda kaldığımdan beri onun boşluğunu dolduracak bir şey arıyorum. Battle royale, survival tipi oyunlar ilgimi çekmiyor. Bunun gibi tekrar tekrar kendini oynatacak multiplayer bir oyun olsa ona yöneleceğim ama millet CS, PUBG, R6S, mobalar gibi şeyler dışında bir şey oynamıyor. Başka öneriniz var mı sizin?
      |
      |
      Hakimichi-kun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1965 Mesaj
      26 Eylül 2018 00:28:48
      quote:

Aslında WoW'u bırakmak zorunda kaldığımdan beri onun boşluğunu dolduracak bir şey arıyorum. Battle royale, survival tipi oyunlar ilgimi çekmiyor. Bunun gibi tekrar tekrar kendini oynatacak multiplayer bir oyun olsa ona yöneleceğim ama millet CS, PUBG, R6S, mobalar gibi şeyler dışında bir şey oynamıyor. Başka öneriniz var mı sizin?
      MH'deki gibi grind'i ve co-op PvE yapısını seviyorsanız Warframe. Kitlesi fena değil, yardımsever ve yetişkin insanlardan oluşan yabancı bir guilde de girerseniz (nacizane tavsiyem, Türk guildlerine girmeyin. Pek çoğu oynadığının sadece "oyun" olduğunun farkında değil) sizden iyisi yok. Sürekli gelişiyor sürekli içerik ekleniyor.

Warhammer Vermintide 2'ye de göz atabilirsiniz. Monster Hunter gibi bir öğrenme ve ustalaşma aşaması var. Basit seviyeleri eğlenceli, yüksek seviyeleri yakın arkadaşlarınızla girmezseniz veya oyun içi sesli görüşmeyi kullanmazsanız saç baş yolduracak nitelikte (yüksek zorluk seviyelerinde friendly fire mevcut). Bölüm tamamladıkça performansınıza göre kademeli şanslı sandık açıyorsunuz. Bu sandıklar gerçek parayla alınamıyor, sadece oynayarak kazanabildiğiniz türden. Buradan çıkan eşyalarla sınıfınıza özel buildler hazırlayıp daha zorlu bölümleri yapabiliyorsunuz. Tek eksisi, ek paketle dahi, bölüm ve harita sayısının biraz az olması.

Yukarıdaki oyunlara sırasıyla 1300 ve 100 saatimi kaptırdım. Monster Hunter'ın Co-op Pve yapısına PC'de en çok benzeyen yapımlar bunlar zannımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakimichi-kun -- 26 Eylül 2018; 0:29:53 >

• Yarbay
      3164 Mesaj
      26 Eylül 2018 00:42:36

Bir süre Warframe oynadım ama guilde katılmadım bir noktada ben n'apıyorum bu oyunda dedim yapacak şey bulamıyordum ne olduğunu çözemedim sildim.

Warhammer: End Times - Vermintide'ı oynamıştım arkadaşımda ve güzel sayılırdı. İkinci oyuna da bakayım biraz.

Teşekkür ederim.
      |
      |
      Hakimichi-kun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      16355 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:07:16
      steam de kim ne kadar harcadı
      https://help.steampowered.com/en/accountdata/AccountSpend

450 dolar harcamışım

• Binbaşı
      1965 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:11:50
      quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

Elder Scrolls online nasıl arkadaşlar önerir misiniz ?
      Eso iyidir, güzeldir. Piyasada bütün Npc'leri seslendirilmiş çok az MMO var, ESO'da onlardan biri.

Pve yapısı oldukça başarılı. Görevlerin hikayeleri elle tutulur. Ana hikaye ve mage-fighter guild görevleri hariç bütün görevler grupla birlikte yapılabiliyor. Oyunda şuan toplamda 7 adet raid (veteran yani zorlu modu da mevcut), 26 tane (veteranları da mevcut) 4 kişilik dungeon, her bölgede için ayrı public (bir çok oyuncunun aynı anda bulunabildiği) dungeon ve toplamda sayısı 1500'e yaklaşan ve belki de geçen görev bulunuyor, elbette hepsi seslendirilmiş ve lore friendly.

Tabi bunların bir bedeli var. Bu saydıklarımın hepsine erişebilmek için ana oyuna+ morrowind'e + summerset'e + oyuna çıkmış olan 9 dlc'nin tamamına sahi olmak gerekiyor. Oyunun aylık abonelik sistemine abone olursanız, steam üzerinden aylık 40 lira ödeyerek, Morrowind ve Summerset hariç diğer 9 DLC'ye üyeliğiniz süresince erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca kozmetiklere vs. harcayabileceğiniz 1500 "crown" üyeliğinizle birlikte her ay hesabınıza yatıyor.

"Ben her ay para vermekle uğraşamam, sürekli de oynamayacağım için oyun beni bağlasın istemiyorum" derseniz de, oyunun Steam sayfasından -https://store.steampowered.com/app/799520/The_Elder_Scrolls_Online_Summerset/ - en aşağıdaki "Elder Scrolls Online: Collection seçeneğini satın alıp, oyunun kendisi, morrowind ve summerset ek paketleri ve aynı zamanda en gerekli ve büyük DLC'ler olan ilk 4 DLC'ye tek bir fiyattan sahip olabilirsiniz. Diğer DLC'leri almak isterseniz de hesabınıza yaklaşık 7500 crown satın almanız gerekir. İndirim dönemlerinde bu yaklaşık 160 lira kadar tutacakken, indirimsiz yaklaşık olarak size 220 liraya mal olur.

Eso Pvp olarak da vasatın üzerinde bir performans sergiliyor. Yaklaşık 1000 kişiyi aynı anda barındıran devasa bir AvAvA (ittifak, ittifaka karşı) haritası, o haritanın göbeğinde ekstra zindanları, karmaşık şehir yapısı olan Imperial City'si ve 4v4v4 hızlı savaşlara izin veren battlegroundları ile, Pvp oyuncularını da sıkmayacak ama bir Guild Wars 2 yada Dark Age of Camelot kadar da doyurmayacak bir oyun.

Ayrıyeten oyun kesinlikle "Skyrim Online" değil. Ama bir Elder Scrolls oyunu olarak anılıp, MMORPG türüne girebilecek kadar da Elder Scrolls.

Not: Bu kadar uzun uzadıya yazmamın yegane sebebi, çevremde, oyundan farklı beklentilere sahip olarak oyunu alıp bırakan çok kişi olması. Ne olup ne olmadığını, ne kadar para harcamanız gerektiğini bilin, ondan sonra kararınızı verin.

• Yarbay
      11691 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:12:06
      quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

steam de kim ne kadar harcadı
      https://help.steampowered.com/en/accountdata/AccountSpend

450 dolar harcamışım
      OldSpend kısmı hangi tarihleri kapsıyor veya ne demek istiyor anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomstr -- 26 Eylül 2018; 1:12:54 >

God of War | Last of Us | Resident Evil | Legend of Zelda | Silent Hill | Tekken | Street Fighter | Mortal Kombat
    • Yarbay
      16355 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:14:18
      quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

OldSpend kısmı hangi tarihleri kapsıyor veya ne demek istiyor anlamadım.

Alıntıları Göster
      total spende bak. bende anlamadım onu
      |
      |

• Yarbay
      4319 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:27:08
      quote:

Orijinalden alıntı: Nerevarine

Torchlight II efsane oyun. Sayesinde Path of Exile ile tanışmış oldum ve aylardır oynuyorum bir kere bile sıkılmadım. Bu yüzden 603 saat oynama sürem var. Günde 3-4 saat oynayarak + çalışmama rağmen.
      torchlight 2 yi bende baya sevmiştim. 2 günde 24 saat oynayarak bitirmiştim. sonrasında 1 haftada newgame+ bitirdim. baya bağımlılık yapıyor da, oyun bitene kadar. sonrasında hiç oynayasım gelmiyor.
      path of exile bu kadar oynatmasının sebebi ne? torclight dan ne farkı var? 603 saat nasıl oynatıyor? ben torclight ı 53 saat oynamışım.

• Teğmen
      101 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:31:09

130$ benimki . 2 yeni oyun parasina 140 oyun bence iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      olağan_şüpheli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6092 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:32:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

Eso iyidir, güzeldir. Piyasada bütün Npc'leri seslendirilmiş çok az MMO var, ESO'da onlardan biri.

Pve yapısı oldukça başarılı. Görevlerin hikayeleri elle tutulur. Ana hikaye ve mage-fighter guild görevleri hariç bütün görevler grupla birlikte yapılabiliyor. Oyunda şuan toplamda 7 adet raid (veteran yani zorlu modu da mevcut), 26 tane (veteranları da mevcut) 4 kişilik dungeon, her bölgede için ayrı public (bir çok oyuncunun aynı anda bulunabildiği) dungeon ve toplamda sayısı 1500'e yaklaşan ve belki de geçen görev bulunuyor, elbette hepsi seslendirilmiş ve lore friendly.

Tabi bunların bir bedeli var. Bu saydıklarımın hepsine erişebilmek için ana oyuna+ morrowind'e + summerset'e + oyuna çıkmış olan 9 dlc'nin tamamına sahi olmak gerekiyor. Oyunun aylık abonelik sistemine abone olursanız, steam üzerinden aylık 40 lira ödeyerek, Morrowind ve Summerset hariç diğer 9 DLC'ye üyeliğiniz süresince erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca kozmetiklere vs. harcayabileceğiniz 1500 "crown" üyeliğinizle birlikte her ay hesabınıza yatıyor.

"Ben her ay para vermekle uğraşamam, sürekli de oynamayacağım için oyun beni bağlasın istemiyorum" derseniz de, oyunun Steam sayfasından -https://store.steampowered.com/app/799520/The_Elder_Scrolls_Online_Summerset/ - en aşağıdaki "Elder Scrolls Online: Collection seçeneğini satın alıp, oyunun kendisi, morrowind ve summerset ek paketleri ve aynı zamanda en gerekli ve büyük DLC'ler olan ilk 4 DLC'ye tek bir fiyattan sahip olabilirsiniz. Diğer DLC'leri almak isterseniz de hesabınıza yaklaşık 7500 crown satın almanız gerekir. İndirim dönemlerinde bu yaklaşık 160 lira kadar tutacakken, indirimsiz yaklaşık olarak size 220 liraya mal olur.

Eso Pvp olarak da vasatın üzerinde bir performans sergiliyor. Yaklaşık 1000 kişiyi aynı anda barındıran devasa bir AvAvA (ittifak, ittifaka karşı) haritası, o haritanın göbeğinde ekstra zindanları, karmaşık şehir yapısı olan Imperial City'si ve 4v4v4 hızlı savaşlara izin veren battlegroundları ile, Pvp oyuncularını da sıkmayacak ama bir Guild Wars 2 yada Dark Age of Camelot kadar da doyurmayacak bir oyun.

Ayrıyeten oyun kesinlikle "Skyrim Online" değil. Ama bir Elder Scrolls oyunu olarak anılıp, MMORPG türüne girebilecek kadar da Elder Scrolls.

Not: Bu kadar uzun uzadıya yazmamın yegane sebebi, çevremde, oyundan farklı beklentilere sahip olarak oyunu alıp bırakan çok kişi olması. Ne olup ne olmadığını, ne kadar para harcamanız gerektiğini bilin, ondan sonra kararınızı verin.

Alıntıları Göster
      Çok para istiyormuş her ay ben oyuna para verme işini wow ile bir kenara bıraktım Alır isem bütün paketi alır oynarım bilgilendirme için sağ ol .
      |
      |

Waiting : Half-Life 3 - FROMSOFTWARE GAMES

Steam

• Binbaşı
      1761 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:53:08

Şunu şuraya birakip ben kacayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      FakeMake kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      101 Mesaj
      26 Eylül 2018 01:56:38

Özür dilerim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FakeMake -- 26 Eylül 2018; 2:2:31 >
      |
      |
      WinKy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
son dakika
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.