Şimdi Ara

Steam, Türkiye için önerilen dolar kurunu 2.10'dan 11'e yükseltti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
2
Favori
17.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
94 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steam, Türkiye için önerilen dolar kurunu 2.10'dan 11'e yükseltti
    Fiyatlandırma önerilerini güncelleyen dijital dağıtım platformunun önerdiği fiyatlar tamamen tavsiye niteliğinde. Geliştiriciler oyunlarını kendi fiyatları eşliğinde satmaya devam edebilecekler. Eğer bir geliştirici kendi oyunu için fiyat belirleme konusunda Steam'in algoritmasına göre bir hata yaparsa sistem o kişiyi uyaracak.

Ayrıca Bkz.Steam oyun iade etme nasıl yapılır?

Steam'den ülkemizi ilgilendiren güncelleme

Valve oyun geliştiricilerinin satış fiyatlarına hiçbir zaman karışmayacağını duyurdu. Stratera Games'de oyun dizaynı konusunda çeşitli projeler üreten Dora "Stratera" ÖZSOY, kendisine ait olan Twitter hesabından ülkemizi ilgilendiren fiyat önerisi güncellemesini paylaştı.

Türkiye için önerilen dolar kuru 8.2'lik bir artış ile 1.8'den 10'a yükseltildi. ÖZSOY'un bu konu hakkında paylaştığı Twitter iletileri aşağıda mevcut. Steam, Stratera Games tarafından geliştirilen bir oyunun eskiden 24 TL fiyat etiketi eşliğinde satılmasını öneriyordu ancak yeni kura göre bu önerilen fiyatı 125 TL şeklinde güncelledi.

Steam yenilediği fiyatlandırma paneli hakkında bir video da yayımladı. Önerilen dolar kurunun 10'a yükseltilmesi Türkiye pazarına hitap eden oyunları nasıl etkileyecek henüz belli değil. ÖZSOY bu hamlenin birçok oyun için zam habercisi olduğunu düşünüyor.

Steam'den bir güncelleme daha (25 Ekim 2022 - 20:08)

Sabah saatlerinde Dora ÖZSOY'un verdiği ilgili bilgi Steam tarafından yeniden değiştirildi. Bu bağlamda dolar kuru 2.1'den 11'e yükseltildi. Bu konuyla ilgili bir tablo da paylaşan dijital oyun platformu dolar üzerinden ülkelere göre önerilen bir yerel ücretler tablosu hazırladı.

Kaynak:https://twitter.com/DoraOzsoy/status/1584698758885175296/photo/1
    Kaynak:https://store.steampowered.com/news/group/4145017/view/3314110913449340510

• Steam, Türkiye için bitmiştir artık bu haberin anlamı bu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Son kale yıkıldı, hadi geçmiş olsun.

• Torrente yeni bir dalga akını..

• Kusura bakmayın ama olacağı buydu haksızda değil steam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gavurevladi -- 25 Ekim 2022; 7:56:49 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yani kaçınılmaz son geldi artık

• Vay be elimizde bir Steam kalmıştı o da gitti :/ Gerçi ne yapsınlar dolar kurunun hali ortada. Biz de bu ekonomi olduğu sürece her şey mübah.

• cod mw 2 yi 1100 e satıyor keşke 10 lira olsa

• Artık torrentten indirene de laf etmeyin. Gidip de indirimli günlerde binlerce lira harcamayı düşünmüyorum.

• Millet olarak hak ettiğimizi yaşıyoruz. Her halk hak ettiği gibi yönetilir.

Steam çok insaflı bile davranmış.

Şimdiki kura sabitlese, yanından geçilmez fiyatların.

• Hacı ben zaten hayatım boyunca hep kaçak indirdim orijinalden de hiç farkı yoktu sizde yapın virüs filan kapmaz ilk bı antivirüs programı ile denetleyin oyunları

• Zaten yeni bilgisayar alamıyorduk, ucuz oyunda alamayacağız artık

• Dolar 23 tl o zaman yılbaşından sonra

• Steam’de bitti Gamepass kaldı elimizde…

• İyi bile dayandı. Hepimize geçmiş olsun. Kütüphanedeki oyunları kurup kurup oynamaya hazırlanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the flying dutchman -- 25 Ekim 2022; 10:18:22 >
  • Steam Reis de bizi terk ettiğine göre tüm dostlara Polemick'ten 'Yak bir sigara' isimli şarkıyı armağan ediyorum 😂😂

• Valla yakın zamanda 20 yaparlar gibime geliyor, baştakiler türk halkını önemsemiyor ki Steam önemsesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aican A kullanıcısına yanıt
    Neden bunu bir başarıymış gibi anlatıyorsun?

• Paister P kullanıcısına yanıt
    Turkiye’de boyle. Basariymis gibi anlatilir. Evine ihtar gitmiyor, denetim yok falan. ABD’de bir korsan film izle, ertesi gun ihtar gelme ihtimali var. Dijital urunlerin, normal urunlerden farkinin olmadigini bildirmeleri gerekiyor.

Benim de indirip oynadigim zamanlar oldu ancak para varsa alinir yoksa da bir zahmet ne yaptiginin farkinda olup korsan indirme onerisi yapilmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cungalam -- 25 Ekim 2022; 8:23:3 >
  • En kral oyun bile bedava veriliyor ise zaman zaman demek oyun sahipleri pek dert etmiyor, mesele Türkiye çalışanlarından kaynaklanıyor ama kanıtlayamam. 8.2 kurdan verdiği zaman steam bunca zaman batmadığına göre.. neyse diyecek söz yok..!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.