Şimdi Ara

Steam mobil uygulaması, 7 yıl sonra güncellendi: İşte yenilikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steam mobil uygulaması, 7 yıl sonra güncellendi: İşte yenilikler

Steam, yılllardır PC oyuncularının tercih ettiği platformlardan biri. Valve’ın masaüstü uygulaması oldukça popüler olsa da, mobil uygulaması hayal kırıklığı; yıllardır görsel olarak neredeyse hiçbir değişiklik yapılmadı. Valve, nihayet Steam’in mobil uygulamasına da el attı ve yeni kullanıcı arayüzüne sahip tamamen yeni Steam mobil uygulamasını duyurdu. Yıllar sonra gelen güncellemeyle, Steam Deck’te bulunan SteamOS ile uyum sağlayan yepyeni bir görünüme kavuştu.

Ayrıca Bkz.Steam'deki oyun fiyatlarına da zam gelmeye başladı

Steam mobil uygulaması tamamen yenilendi

Steam uygulamasında bildirim sistemi tamamen değişmiş. Kullanıcıların arkadaş gruplarında neler olup bittiğini takip etmeleri çok daha kolay ve kitaplık görünümü yenilenmiş. Bununla birlikte, benzer oyunların keşfedilmesine yardımcı olacak bir haber akışı gelmiş. Güvenlik tarafında, yepyeni bir kimlik doğrulama sistemi kullanıma sunuluyor. Steam Kimlik Doğrulayıcı, giriş aşamasında sınırlı süre kullanılabilen sıralı kodlar veriyordu. Artık yeni bir bilgisayarda giriş yaptığınızda QR kodunu taramanız yeterli oluyor. Alternatif olarak, Google’ın 2 adımlı doğrulama sistemindeki gibi onay seçeneği mevcut.

Yeni Steam uygulaması özellikleri

• Daha akıllı bildirim sistemi

• Yeni Steam kimlik doğrulayıcı

• Çoklu hesap desteği

• Geliştirilmiş kütüphane görünümü

• Geliştirilmiş takas onayı

• Kütüphaneye göre özelleştirilen haber akışı

• Daha iyi mağaza gezme deneyimi

Sınırlı sayıda kullanıcı deneyimleyebilecek

Yenilenen Steam uygulaması, beta olarak sınırlı sayıda kullanıcıya açıldı. Steam mobil uygulama betası, hem Android hem de iOS için indirilebiliyor. Android telefon kullanıcıları, bu bağlantı üzerinden beta sürümü denemek için kaydolabiliyor. iOS kullanıcılarının öncelikle TestFlight uygulamasını yüklemesi gerekiyor; ardından bu link üzerinden beta programına kaydolabiliyor.

Kaynak:https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/3335498663100828299

• Bence telefonda durumunu bildirme köşesi gibi bir yer yapılsa örneğin reddit gibi oyunlara has sosyal medya paylaşımı telefonda uygulamanın yeri bir ayrı olur yine de güzel hesap güvenliği bakımından destek sağlıyor.

• Ama gördüğüm kadarıyla artık telefon araçılığı ile PC oyun indiremiyoruz uzaktan. Neden kaldırdılar acaba bu özelliği? Ben çok kullanıyordum. Onun dışında daha iyi yapila bilirdi bence. Yinede hiç yoktan iyidir bir 7 yil sonra daha iyi yaparlar belki :)

• Carl Johnsons C kullanıcısına yanıt
    Adı üzerinde beta, test sürümü bunlar hocam. Bazı özelliklerin olması ya da olmaması normal değil mi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bende bir değişiklik yok

• Steam kadar cop bir sistem yok ve halla liste basillar insan alişkanligi bence bu yoksa bes kurus etmez bir platform

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Alanların çoğu atölye topluluk gibi seçenekler yüzünden alıyor aynı zamanda pazar

• Siz alternatif ne kullanmayı önerirsiniz ?

• SaxHobbit kullanıcısına yanıt
    İşte mesele orda basliyor alternatifi yok olsa bi saniye su copte durmam

• Carl Johnsons C kullanıcısına yanıt
    Kaç senedir Steam kullanıyorum böyle bir özellikten haberim yoktu. Ne işe yarayacağını da anlamadım, uzaktan bilgisayara bağlanmak istiyorsan Anydesk veya Teamviewer gibi çözümler kullanabllirsin.

• Ne gibi şeyleri beğenmiyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu mobil uygulama küçük boyutları oyunları çalıştırsa başka bir şey istemezdim.

• 2 gündür kullanıyorum daha alışamadım. Kararsız sürüm olmuş her girişimde tekrar tekrar Türkçe dil seçmem gerekiyor. Sürekli ingilizceye dönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stoneiron04 -- 26 Ağustos 2022; 18:40:54 >
  • Virinom V kullanıcısına yanıt

Düz oyun indirmek için çok daha kullanışlı ve hızlı. Remote desktop ile uğraşmak yerine ordan indirmeye bırakmak çok daha sağlıklı. Her platform uygulaması destekliyor zaten Playstation Xbox falan gibi oldukça kullanışlı.

• TncyKrmn kullanıcısına yanıt

Mobilde ki çoğu test sürümü PC kıyasla çıkışa daha yakın versiyonlar oluyor ondan kaldırdıklarını düşündüm ama tabi çıkışında getirirlerse problem değil bekleriz :)

• ben kayıt olamıyorum şu uygulamaya kaç gündür. bilgisayarda iki farklı tarayıcıda çerezleri vs temizledim captcha hatası verip durdu. telefonda ve pc uygulamasında da bir hata oluştu diyip geçiyor e-postayı yazdığım an. nasıl kayıt olabilirim?

• sriiouss kullanıcısına yanıt
    iOS üzerinde beta sürümü doldu uyarısı alıyorum. Sanırım sınırlı bir kullanıcıya sunuldu ya da şu an başka bir hata var ortada bilemiyorum.

• manesnuc kullanıcısına yanıt
    hocam betaya giremesek de olur be, bildiğimiz steam'e kayıt olmaya çalışıyorum ben

• tobepeople kullanıcısına yanıt
    Onun için steam deck yapıyor adamlar

• Şu uygulamayı adam gibi yapmak için harcayacakları para altı üstü 30-40m ama durum ortada. İşte rakipsizlik böyle bir şey. Niye yapsın ki.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.