Şimdi Ara

Steam'e cüzdan para yükleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
13.367
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Steam başlığında sormuştum fakat ya arada kaynadı yada başka bişey oldu sorunuma bir cevap bulamadım.
    27 sinde enpara ile steam cüzdanıma para eklemek için işlem yaptım işlem sonunda ödeme kısmında hata verdi.
    tekrar bilgileri kontrol ederken enpara hesabımıda kontrol ettiğimde steam in parayı çektiğini gördüm, heralde 1-2 saat sonra eklenir diye herhangi bir işlem yapmadım.
    aradan 3 gun geçmesine rağmen ne tutar steam hesabıma eklendi nede enparaya iade edildi.
    bu aşamadan sonra ne yapmam gerekli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imsomnia -- 31 Aralık 2014; 0:05:53 >

• yok mu yardımcı olabilecek kimse
  • Sanırım hesap doğrulama amaçlı para çekiliyor ve sonra iade ediliyor. Ben yeni aldığı enpara kartımı eklemeye çalıştığımda hata veriyor. Sanırım doğrulama için bi miktar para gerekiyor ve şu anda hesabımda para olmadığı için hata veriyor. Öyle umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenitolepe

Sanırım hesap doğrulama amaçlı para çekiliyor ve sonra iade ediliyor. Ben yeni aldığı enpara kartımı eklemeye çalıştığımda hata veriyor. Sanırım doğrulama için bi miktar para gerekiyor ve şu anda hesabımda para olmadığı için hata veriyor. Öyle umuyorum.

kartımı kaydetmeden alışverişş yaptım ben direk visa seçeneğinden (tr visa değil )nedeyse 10 gun olacak steam e ticket açtım onlar boacompra diye bi yere yönlendirdiler onlarla görüştük tutturdular havale yaparken kullandığınız referans no su diye dedim yok kardeşim referans nosu ben direk steam içinden yaptım işlemimi enpara kart bilgilerimi girdim satın al dedim o kadar
    bu sefer onlarda tuttular başka bi siteye yönlendirdiler onlarla görüştüm bize böyle bir ödeme gelmedi diyorlar kısacası benim para uçtu akıbeti belli değil

• Steam'a tekrar ticket açın, sonuna kadar arayın hakkınızı. Enpara'daki hesap bakiyenizden çekilen tutarın görüntüsünü de kaydedip ticket'a ekleyin hatta. Bu arada Boacompra ile ödeme yaparsanız enpara'nın %50 indiriminden faydalanamıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RainyDream

Steam'a tekrar ticket açın, sonuna kadar arayın hakkınızı. Enpara'daki hesap bakiyenizden çekilen tutarın görüntüsünü de kaydedip ticket'a ekleyin hatta. Bu arada Boacompra ile ödeme yaparsanız enpara'nın %50 indiriminden faydalanamıyorsunuz.

dostum zaten enparadan iadesini aldım bu ödemenin 25 lira. kafama takılan kısımda burada steam beni yönlendiriyor ama bu ödemeyi steam direk kendi aldı bunu kabul etmiyorlar 2 kere yazdım adamlara ısrarla boacompra ya yönlendiriyorlar

ingilizce de kısıtlı olunca ne yazacağımıda tam olarak bilemiyorum
    yardımcı olursanız aslında yeni bir ticket açayım

dekont da burada

Steam'e cüzdan para yükleme sorunu

• steam den son gelen cevap kafayı yedirecekler en sonunda

quote:

Hello,

A staff member has replied to your question:

Hello Serhat,

The purchase failed due to information, such as AVS or CVV data, being entered incorrectly at the time of your purchase. The bank does not require this information to be an exact match, but the Steam store does to meet our fraud prevention standards.

Your bank has put a hold on the funds waiting for the payment to be collected by us. We will not attempt to collect the funds. Once the bank reconciles your account and sees that we have not collected funds for that transaction, the locked funds should be released. This usually takes 3-5 business days, however, it may take up to 10 depending on the bank.

You have not been charged for the failed transaction. No funds were collected. It is now your bank's responsibility to release the pending charges.

If you have any further questions, please contact your bank directly.

bu steam in türkçe desteği yok mu arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imsomnia -- 12 Ocak 2015; 9:03:46 >

• imsomnia kullanıcısına yanıt
    Üstünden bir hafta zaman geçmiş, belki parayı almışsındır ama dedikleri şu; banka zorunlu tutmasa da steam tarafından adres ve kart güvenlik kodu doğrulaması yapılıyor. Bu bilgiler banka bilgileriyle birbirini tutmuyorsa ödeme alınmıyor diyor. Yani Steam'de alışveriş yaparken yazdığın adres bilgisi ve/veya kart güvenlik kodu bilgisi, bankadaki bilgilerle uyuşmamış Steam de işlemi kabul etmemiş.

Böyle olunca da bankanın aktarımı iptal edip parayı tekrar hesabına geçmesi gerekiyormuş. Bu da 3-5 iş günü ya da bankaya bağlı olarak 10 güne kadar sürebilir demişler. Yani para hesabına geri ödenir ama kampanya dahilinde iade yapılan miktar hariç şekilde ödenir büyük ihtimalle. 10 gün içinde ödenmezse tekrar sorarsınız. Sanırım kartta kayıtlı olan isim ve adres bilgileriyle sipariş geçmek lazım yoksa kontrole takılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATiM

Üstünden bir hafta zaman geçmiş, belki parayı almışsındır ama dedikleri şu; banka zorunlu tutmasa da steam tarafından adres ve kart güvenlik kodu doğrulaması yapılıyor. Bu bilgiler banka bilgileriyle birbirini tutmuyorsa ödeme alınmıyor diyor. Yani Steam'de alışveriş yaparken yazdığın adres bilgisi ve/veya kart güvenlik kodu bilgisi, bankadaki bilgilerle uyuşmamış Steam de işlemi kabul etmemiş.

Böyle olunca da bankanın aktarımı iptal edip parayı tekrar hesabına geçmesi gerekiyormuş. Bu da 3-5 iş günü ya da bankaya bağlı olarak 10 güne kadar sürebilir demişler. Yani para hesabına geri ödenir ama kampanya dahilinde iade yapılan miktar hariç şekilde ödenir büyük ihtimalle. 10 gün içinde ödenmezse tekrar sorarsınız. Sanırım kartta kayıtlı olan isim ve adres bilgileriyle sipariş geçmek lazım yoksa kontrole takılabiliyor.

srım kartımın adres bilgileri ile steam deki adres bilgilerim farklı fakat bu güne kadar herhangi bir geri ödeme olmadı bankaylada bu konuyu görüştüm iade edilecek diye fakat banka görevlisi hesbınızda bir iade görünmüyor dedi paranın akıbeti hala belli değil

• 1-harcama itirazı oluşturacaksınız,
    2-enpara ve steam ikilisi güya kampanya yapıyor ama bu hata gerçekleşiyor,
    3-işin kötü yanı şansınızı zorlarsanız (tekrar tekrar aynı alışveriş için) para bitene kadar tekrarlıyor
    4-bir enpara bir steam hesabını tanımlanarak alışveriş yapıldıysa başka bir steamda alışveriş yapmak zor , hata veriyor (6 ay durduk yere gittik bu hata bende)

Kısacası bir kısıtlama yok ama enpara ve steam çokça hata veriyor 3 enparam var, 2si sorunsuz bir diğeri başka bir steamde kayıtlı olduğundan 3 ünü bir hesapta kullanamıyorum bir türlü. (yaz indirimlerinde bir kez oldu daha da olmuyor)

enpara müşteri hizmetleri 01:00-06:00 arasında kapalı arayacaksanız şimdi aramanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meter90

1-harcama itirazı oluşturacaksınız,
    2-enpara ve steam ikilisi güya kampanya yapıyor ama bu hata gerçekleşiyor,
    3-işin kötü yanı şansınızı zorlarsanız (tekrar tekrar aynı alışveriş için) para bitene kadar tekrarlıyor
    4-bir enpara bir steam hesabını tanımlanarak alışveriş yapıldıysa başka bir steamda alışveriş yapmak zor , hata veriyor (6 ay durduk yere gittik bu hata bende)

Kısacası bir kısıtlama yok ama enpara ve steam çokça hata veriyor 3 enparam var, 2si sorunsuz bir diğeri başka bir steamde kayıtlı olduğundan 3 ünü bir hesapta kullanamıyorum bir türlü. (yaz indirimlerinde bir kez oldu daha da olmuyor)

enpara müşteri hizmetleri 01:00-06:00 arasında kapalı arayacaksanız şimdi aramanızı öneririm.

cevabın için teşekkür ederim banka ile görüştüm.
    işlem için itiraz formu oluşturacağız

• Yalnış mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [ILKER] -- 22 Haziran 2015; 19:03:04 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.