Şimdi Ara

Steam analizi: Windows 7 yükselişte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyuncuların vazgeçilmez platformlarından Steam’in yeni aylık istatistiki verileri yayınlandı. Veriler arasında en dikkat çekici bölümlerden birisi de işletim sistemleri bölümü oldu. Zira Windows 7 kullanım oranında artış yaşanmış.

Windows 10 düşüşte

Microsoft artık yaşlanan işletim sistemi halen bir çok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmakta. Bunu Steam’in aylık verileri de kanıtlar nitelikte. Windows 7’nin 64 bit mimarili sürümünün kullanım oranı %0.86 artarak %32.91’e yükselmiş. Windows 10 64 bit ise %0.74’lük düşüş sonucunda %49.59’e gerilemiş.

Steam analizi: Windows 7 yükselişte

Son olarak analizdeki diğer detaylara göz atalım isterseniz. Kullanıcıların %38.77’si 8 GB sistem belleğine sahipken %48.78’i 1920x1080 çözünürlüğünde panel kullanıyor. Ekran kartlarında ise VRAM değeri 1 GB olan kartlar %38.07'lık oranla halen liderliğini koruyor. İşlemci çekirdeği sayısında da oyun sektörü ve bizler adına yüz güldürücü sonuçlar yer almakta: 4 çekirdeğe sahip sistemlerin oranı %51.44 olarak, 2 çekirdeğe sahip işlemcili sistemlerin oranı ise %42.70 olarak kayda geçmiş.

• kota dolacak ekmek parası

• bende vazgeçemedim xp efsanesinden sonra yenibir efsane.. bence köklü mimari degişikligi olmadıgı sürece win 7 ölmez öldürülebilemez

• bir daha kesinlikle windows kullanmayacağımı bilsem direk linux a geçerdim !
    ama hala daha linux tek bir ana dağıtıcı sistemi oluşturamadığı için
    ütopik bekleme sürecimiz bu gidişle cennette nihayete edecek gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 3 Ağustos 2017; 14:59:35 >
  • Pc çok iyi değil eski sayılir bir W10 kurayım diyorum sonra 7 daha iyi deyip vazgeçiyorum bi bakıma da hala iş görüyor 7.

• ne windows 7 si yav

eğer oyun sadece windows'a özel değilse (gta veya elder scrolls serisi gibi) linux kurun geçin hem daha hafif hem daha kararlı hem de daha güncel
  • Oyun oynarken en rahat ettiğim platform windows 10 oldu bu yüzden eski sürümlere dönme niyetim yok şimdilik ilerde ne olur bilinmez.

• Bence anlamlı olmayan bir yükseliş ve düşüş. % 3 4 gibi farklılıklar görülse üzerine haber yapmaya değerdi. Bu artış azalışların bir kısmı sadece insanların bazı eski oyunlar için windows 7 makinaya steam yüklemesi nedeniyle bile olabilir. Misal Max Payne serisi hala sorunlu Windows 10 altında. Windows 7 olmadan oynanmıyor.

Windows XP 10000 de bir oranında artmış buna bakılırsa. Retrocu retro sistem kuran çok insan var. Eski oyunlar için hala bire bir sistemler neticede retrolar.

• XP efsanesinin devamı Windows 7.

Bir de Windows 10'da Microsoft milleti zorla geçirmeye çalıştığı için çok eleştiri almıştı, millet o yüzden de geçmedi.

• windows 10 da bir türlü dragon age inquisiton'ı çalıştıramadım.windows 10 ile alakalı olduğunu düşünüyorum.bu aralar çileden çıkardı beni

• Windows 7 severek kullandığım bir os idi,8ve 8,1 sevememiştim denemek için win7'i win 10 yükseltince orada kaldım,win7 tekrar yüklememe rağmen kullanamadım,hiç tartışmasız windows10 çok çok daha iyi bir iki eski oyunda sorun verebilir normaldir,daha geriye dönmem.

• Kesinlikle dediğiniz gibi olacak, cennete kadar bekleyeceksiniz. :D
    Linux ekosisteminde dediğiniz gibi bir şey zor. Birkaç dağıtım deneyeceksiniz, tadını aldığınızda devam edeceksiniz...
  • Evde şahsi işlerimi halletmek için MacOS kullanıyorum. Ofiste ise yine tasarım programları var windows7 kullanıyorum. Bir ara win10 denedim ancak masaüstü için fonksiyonel gelmedi. Belki daha fazla kullansam alışırım ancak alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil :)

• Geçen yıl ayıptır söylemesi bilgisayardan kalktım lavaboya gittim. 20 dk sonra geldim makine kendi kendine win10'a yükseltti. Hayır bana 1 kere bile sormadı.. Yazdığım 3-4 sayfa ödev de yalan olmuştu... :@

• Ben de windows 10'dan windows 7'ye downgrade yaptm.

• Windows 7 çok daha iyi Windows 10'dan. Windows 10 gerçekten bilgisayarı aşırı yavaşlatıyor. İnternette de insanların özenerek hazırladığı Windows 7 Lite sürümleri var. Ram kullanımı ve harddisk kullanımını düşürüyor, gereksiz hizmetleri kapıyor bu sayede daha hızlı oluyor PC. Bir de arkadaşlara tavsiye vereyim bilgisayarınız açılırken geç açılıyor ise msconfig'den başlangıçtaki programları kapatın.

• Windows 7'nin 2 sene sonra Windows XP'den farkı kalmayacak.

• Steamde bot kullanılan pekçok oyunda slave-bot bilgisayarlar win7 kullanarak bot kullanıyorlar, buda azımsanamaz bir etki bana göre. Keza sanal bilgisayarlardanda kullanılmlar söz konusu.

• Sürekli güncelleme yapmaya zorlamasa ve gizlice kişisel veri toplamaya kalkmasa aslında iyi işletim sistemi Windows 10. Bilgisayar kullanıcıları aptal değil sonuçta. Neyin ne olduğunu bilirler ve ona göre hareket etmek isterler. Microsoft bu kullanıcılara güvenmeyerek büyük hata yapıyor bence.
  • Forever win7 demek isterim fakat zamanla herşey gibi win7 de tarihteki yerini alacak fakat o zamana kadar win7 tam gaz devam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.