Şimdi Ara

Start Stopla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
3.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracım start stoplu ve araçla biyerde 15 saniye durup araçtan inmem gerekti diyelim, araç durunca startstop motoru durduruyor sonra kapıyı açıyorum inmek için yine çalışıyor anında.

Veya park etcem diyelim 30 saniye turbo rölantide yağlansın diye beklicem. Durduğumda start stop aracı kapatıyor anında yağlama olması için debriyajw basıyom 30 saniye sonra tekrar stop edip kapatıyorum.

Veya araçla sıkışık trafikte 10 km hızla mafya gidişi yapmaya korkuyorum heran stop etcek diye sürekli ayağm debriyajda.

Aynı şekilde tümsekten geçerken yavaşlarken startstop aracı kapatmasın diye hep debriyajdayım yani balatayı bitircem erken.

Ben korkuyorum start stop araca zarar vercek diye ama tasarufta etmek istiyorum. Siz nasıl başa çıkıyorsunuz bu zımbırtıyla?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Start stop bildiğim kadarıyla tasarruf etmekten ziyade karbon gazları salınımını azaltma amacı güdüyor...

Onun vereceği tasarruf devede kulak zaten

Aracımdaki S&S 10 km hızla değil,1 km hızla bile devreye girmiyor...
    Araç tam olarak durmadan kesinlikle devreye girmiyor

Aracı parkedince 30 saniye falan çalıştırmam, araca bindiğim anda çalıştırıp gazlarım, parkettiğim anda aracı seri bi şekilde terkeder kilitlerim... Turbo yağlaması vs gibi şeylerin şehir efsanesi olduğunu düşünüyorum günümüz araçları için... işi gücü bırakıp bir de arabanın yağlanmasını mı beklicez... Son sistem herşeyi otomatik olan arabayı üreten mühendis beyler bunu düşünmüştür elbet... Ben arabaların insan davranışlarına ve konforuna göre üretildiğini düşünüyorum... Günümüz şartlarında zamanla yarış had safhada iken, parkettikten sonra beni 30 saniye fazladan bekletecek arabayı benzin döker yakarım

Start stoptan çok rahatsız oluyorsanız kapatabilirsiniz...

Kapatma tuşu yoksa emniyet kemerinizi çözün o zaman çalışmaz

(Son cümleyi ciddiye almayın, kemersiz trafiğe çıkmayın)
    Yazılımından kapattırdım ben.

Normalde SS açık başlıyor araçlarda standart olarak. Bende ise kapalı başlıyor. SS kullancaksam düğmesine basıp aktif ediyorum falan. (Daha hiç aktif etmedim boş iş)

Alman menşeili ise aracınız gizli özelliklerden cok büyük ihtimal kapatılabiliyordur. Japon maponsa pek sanmıyorum
  • kapatarak
  • Start&stop un açma kapama tuşu yok mu hocam aracınızda.

• Start stop bildiğim kadarıyla tasarruf etmekten ziyade karbon gazları salınımını azaltma amacı güdüyor...

Onun vereceği tasarruf devede kulak zaten

Aracımdaki S&S 10 km hızla değil,1 km hızla bile devreye girmiyor...
    Araç tam olarak durmadan kesinlikle devreye girmiyor

Aracı parkedince 30 saniye falan çalıştırmam, araca bindiğim anda çalıştırıp gazlarım, parkettiğim anda aracı seri bi şekilde terkeder kilitlerim... Turbo yağlaması vs gibi şeylerin şehir efsanesi olduğunu düşünüyorum günümüz araçları için... işi gücü bırakıp bir de arabanın yağlanmasını mı beklicez... Son sistem herşeyi otomatik olan arabayı üreten mühendis beyler bunu düşünmüştür elbet... Ben arabaların insan davranışlarına ve konforuna göre üretildiğini düşünüyorum... Günümüz şartlarında zamanla yarış had safhada iken, parkettikten sonra beni 30 saniye fazladan bekletecek arabayı benzin döker yakarım

Start stoptan çok rahatsız oluyorsanız kapatabilirsiniz...

Kapatma tuşu yoksa emniyet kemerinizi çözün o zaman çalışmaz

(Son cümleyi ciddiye almayın, kemersiz trafiğe çıkmayın)

• Otomatik araç benim ki. Araçtan inmek için Pye aldığımda start stop çalışmıyor.

Yağlama olsun diye beklediğimde yine Pde bekliyorum.

Yavaş yavaş trafikte ilerlerken frene tam basmadıkça veya belirli bir devirin altina inmedikçe start stop devreye girmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç durmadan start stop devreye girmez. Amma sallıyosunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doğrusu stop start olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: korayreyiz

Araç durmadan start stop devreye girmez. Amma sallıyosunuz
    Stop & start uygulaması bazı araçlarda, araç tam durmadan da devreye girebiliyor. Bilmediğimiz konularda ahkam kesmeyelim. ;)

• quote:

Citroen, araç tam durmadan S&S devreye giriyor. Araç 1mt kadar yürütebiliyor. BMW aracım car ama o tam durmadan devreyegirmiyır.

• Yazılımından kapattırdım ben.

Normalde SS açık başlıyor araçlarda standart olarak. Bende ise kapalı başlıyor. SS kullancaksam düğmesine basıp aktif ediyorum falan. (Daha hiç aktif etmedim boş iş)

Alman menşeili ise aracınız gizli özelliklerden cok büyük ihtimal kapatılabiliyordur. Japon maponsa pek sanmıyorum
  • En iyisi frene daha sert basıp istediğimiz an motoru stop etmesi. Bu şekilde kullanışlı olur yoksa PSA grup aracınız varsa motor kapalı göbek dönersiniz:))

• Ben çok seviyorum, çok kullanışlı, ışıklarda kafam rahat ediyor azıcık. Bozulursa kesin yaptırırım. Hiç sorun ya da endişe yaşamadım. Benim aracım da düz vites bu arada...

K.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

Yazılımından kapattırdım ben.

Çok iyiymiş..
  • start stop'u hiç kapatmadım. sanırım aktif olarak kullanan sayılı kişilerden birisiyim. valla işime çok yarıyor, ışıklarda stop ediyor boşuna yakmıyor mesela, ya da dur kalk trafikte stop ediyor yine boşuna benzin yakmıyor, hatta eğer dur kalk trafik hafif yokuş iniş ise motor çalışmıyorken 5 km hıza kadar sadece frene basarak gidiyorum :D bence harika bir sistem, ayrıca çevreye de faydası var. zaten esasında çevre bilinci için geliştirilmiş...
  • Uza -00- kullanıcısına yanıt
    mitsubishi'de de kapatılabiliyor olması lazım, etacs decoder ile gizli özelliklerden muhtemelen kurcalanabilir. gidip arabanın gizli alarm'ını açtırıyoruz bunu mu kapatamayacağız
    Garantiyi bozar mı?

• Bu aracımın garantisi yoktu. Eski ibizamda tüm gizli özellikleri açıp servise soktum hiçbirşey olmadı. Pek çok kişi garantiyi bozmaz der. Kıl bir servis elemanı aracı garantiden cıkarabilir. O yüzden bozar yada bozmaz diyemiyorum ne yazıkki.
    Teşekkkür ederim hocam cevap için.

• C3 1.4e-hdi rampa asagi bile durmaya yakin stop ediyor, direksiyon destegi kapanmadigindan ve fren şişince tekrar çalıştığında; sorun teskil etmiyor.

Renault megane ve ford focusun s&s yaninda citroeninki kaymak gibi kaliyor. Onlarda araba tepinirken, citroende pit diye calisiyor.

Ama otoyola cikacaksam direkt kapatiyorum. Arac zaten 70hp; gitsin diye gaza yuklenip de trafik durunca kapatmasi hoş olmuyor. Bu gibi durumlar harici kendi haline bırakıyorum s&s'u

• quote:

Devreye giriyor. Benim arabada vitesi boşa atıp sabit frenle yavaşlıyorsam 20 km/h hızın altına indiği anda motoru kapatıyor. Frenlerde duracak kadar enerji kalıyormuş ama direksiyon dönmüyor.

SS'yi ne yaptım? Geçen sene düğmesine basıp kapattım, hala kapalı. Artık sürekli otobanda gittiğim için ss'a gerek olmuyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.