Şimdi Ara

Starlink uydu internetin herkese açık beta testleri başlıyor: Aylık abonelik 99 dolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
7.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• SpaceX yakında Starlink uydu internet hizmetnin herkese açık beta testine başlayacak. Bazı kullanıcılar, şirketten kendilerini programa katılmaya davet eden bir e-posta aldılar bile. Ayrıca Starlink'in iOS platformu için resmi uygulaması AppStore'da göründü bile.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 Pro'daki LIDAR teknolojisi, boy ölçmek için kullanılabiliyor

SpaceX aslında geçtiğimiz yaz Starlink'in kapalı beta testini gerçekleştirmişti. Bu teste şirket çalışanlarının katıldığını belirtmemiz gerek. İlk testler, internet iletişim uydularının tam olarak konuşlandırılmış bir ağı olmamasına rağmen oldukça iyi bir internet bağlantı hızı olduğunu doğrulamıştı. Bugün Reddit forumunun kullanıcılarından biri, şirketten onu Starlink'in beta testine katılmaya davet eden bir e-posta aldığını bildirdi.

499 dolarlık ekipman gerekiyor

Beta teste katılan kullanıcıların, 20 ila 40 ms arasında değişen gecikme seviyeleri ile 50 ila 150 Mbps arasında internet hızları alabilecekleri belirtilmiş. Şirket ayrıca, kullanımda olan uydu sayısının az olması nedeniyle uydu iletişiminin bir süre tamamen kullanılamayacağı konusunda da uyarıyor. SpaceX'in yaz aylarında İnternet bağlantısı gecikmelerini 16-19 ms'ye düşürmeyi planladığı ise e-postanın dikkat çeken kısımlarından biri diyebiliriz.

Şirket e-postada, beta testin bir parçası olarak Starlink uydu internetin nasıl kullanılacağını da açıklıyor. Beta teste katılacak olan kullanıcıların 499 dolarlık bir ekipman masrafını gözden çıkarmaları gerektiği ve hizmetin aylık fiyatının ise 99 dolar olacağı belirtilmiş. Bugün resmi Starlink uygulaması iOS işletim sistemi için AppStore'da ortaya çıktı. Uygulama, gerekli ekipman ayarlarını yapmanıza ve uydu internet hizmetine bağlanmanıza yardımcı olacak. Ayrıca veri aktarım hızı testlerini yapmanıza ve internet bağlantısı sorunlarıyla ilgili raporlar ve şikayetler göndermenize de olanak tanıyor.

Kaynak:https://www.reddit.com/r/Starlink/comments/jitefj/i_just_officially_received_an_email_invite_to_the/

• Yani şimdi valla sovmiyim diyorum da başlık pahalı dedikten sonra bile gerildim. Amerika'daki insanlar 100 liraya abone oluyor kur farkı ile vallahi burada 100 lira olsa inanın ki 10 binlerce hatta yuzbinlerce internet anlamında merakı olan insanlar bu beta sürümü deneyecektir. Silivri + DH yönetim korkusundan dolayı buralarda küfürler okudunuz sayınız lütfen efendim.

Hocam bu saydıklarınızın alınması mümkün değil. Bu kadar mı yani? Bir Türk olarak bu kadar az mı vergi ödemem gerekiyor, kesinlikle reddediyorum başka kalemler de çıkarın lütfen. Uiv (Uydudan internet vergisi), Eiav (Ecnebiden internet alma vergisi), Euiv (Ecnebiden uydudan internet alma vergisi) vesaire vesaire...

Yakışmamış.

• Güncel kur ile

806,99 TL arkadaşlar.
    4.067,35 TL de ekipman bedeli imiş.

Not: Esprisine yazdım, her şeyin altına "güncel kur ile" yazanlara ithafen idi tam anlaşılmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 27 Ekim 2020; 15:3:31 >
  • Türkiye’de kullanma hayalleri olanlar vardı. Geçmiş olsun.

• zamanla iner fiyatlar.

• Buraya şayet gelirse ve simetrik 1000/1000 vs hızlara ulaşılırsa 99 $ hiç bir şey. Yerli (!) dostlarımızdan uygun oluyor yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 800 lira 150 mbps o da şanslıysan starlik gelecek türk Telekom gidecek

CccELONccC.

• Yani şimdi valla sovmiyim diyorum da başlık pahalı dedikten sonra bile gerildim. Amerika'daki insanlar 100 liraya abone oluyor kur farkı ile vallahi burada 100 lira olsa inanın ki 10 binlerce hatta yuzbinlerce internet anlamında merakı olan insanlar bu beta sürümü deneyecektir. Silivri + DH yönetim korkusundan dolayı buralarda küfürler okudunuz sayınız lütfen efendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtkrdag -- 27 Ekim 2020; 14:34:10 >
  • Amerika'da olanlar için iyi de , trde olmaz

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    İyi ya bişi değil

• Bir hüzün çöküyor ansızın dünyama 👐🤗

• Sorun yok eğer beni Türk Telekom dan ayıracaksa böbreğimi de satarım o olur yani

• Daha başlangıç için düşünülen fiyat bu ,hele biraz yaygınlaşsın fiyatlar elbet düşer hemen umudunuzu yitirmeyin. Ülkelere özel fiyatlandırmalar bile yaparlar tüm dünyanın bir standartı yok sonuçta. İlk çıkan her şey pahalıdır.

Yaşam koşullarına göre konuşmak lazım
    Amerika için 100₺ iken Türkiye için dediğiniz fiyat.
    Yaptınız kıyaslamalar doğru değil.

Şuna göre konuşulabilir usa de internet kaç dolar diye soru sorup aradaki farka bakılır o zaman pahalı yada ucuz denir.

• zknmr kullanıcısına yanıt
    Esprisine yazdım hocam. Hani her şeyin altına atılır ya. Tam anlaşılmamış galiba, dur bir belirteç ekleyeyim.

• Bedavadan biraz pahalı..

• 99x8.15 = 806.85
    499x8.15 = 4066.85
    Siz bu haberi okuduktan sonra bi bakiyim yorumlara derken, benim yorumuma denk gelmeniz ve okumanız anında ve dur bi bakiyim kaç para ediyor. Dediğiniz işte o an bu yazdığım fiyatların biri 810 tl diğeri 4100 tl oldu bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadalt -- 27 Ekim 2020; 15:8:31 >
    Kdv, trt payı, kültür bakanlığı payı ekledin mi kardeşim

• h2oxygen1 kullanıcısına yanıt

• ekipmana verilecek parayı unutmayın arkadaşlar, lam lum çalışmaz bu.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.