Şimdi Ara

Starlink Türkiye'de önsatışa başladı. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mevcut starlink uyduları 300km aralarla yer istasyonu gerektiriyor ama gelecektekiler lazer ışını ile kendi aralarında haberleşecek. sadece ABD ve AB'de yer istasyonu olsa bile yetecek. şimdiki soru BTK buna izin verirmi? örnek: über yasağı

• Sanırım şuan kapsadığı yerlerde 99 istiyor. Bende istedi bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

Sanırım şuan kapsadığı yerlerde 99 istiyor. Bende istedi bu arada.

olabilir,yunanistan starlink ile anlaşma yaptı, oradan verebilirler,tahminim marmara ve ege bölgesinin batısı kapsama altına girmiş bile olabilir.

• Ben Sinop'tan denedim 99$ istedi. Karadeniz'e sarkan bi alan var sanırım.
  • İstanbulda'yım benden 0 $ istedi sanırım bir bölgede ön kayıt alının belirli bir sayı sonrası ücret alınmıyor. Zira ilk başvuran ilk hizmet alır notu düşülmüş.

• çok yakında starlink kullanım vergisi: %25 + %18 kdv + % 15 ötv

• 300KM konusunda bilgi kaynağınız nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: k8s

300KM konusunda bilgi kaynağınız nedir?

ABD'ye kurdukları yer istasyonları o uzaklıkta

• btk engeller diyenler, uber örneği verenleri tam anlayamıyorum..geyik yapıyorsanız eyvellah da uydudan bağlantı yapılıyor diye bunu nasıl engelleyebilirler ki?
    uydu telefonları var mesela, dünyanın neresine giderseniz gidin çalışıyor, kim nasıl engelleyebilir ki (doğa hariç )

belki ödeme sistemini engellemeye çalışabilirler ama ona da pek ihtimal vermiyorum, sonuçta kredi kartı ile yurtdışı alışverişi emgellemek gibi, bence önündeki tek engel fiyatlar (doviz kuru nedeniyle)

ötv-kdv-trt vergi vs geyik yapanlar muhabbet iyidir ama zaten bilginin az olduğu yerde fazla geyikler kafa karıştırıyor..yurtdışından online alış veriş yaptığınızda ve aldığınız şey sanal bir ürünse orneğin windows kodu vs sizden öt kdv vs vergi alınabiliyor mu? (ürün postayla trye giriş yapıp gümrüğe girerse demiyorum) örneğin udemy den online yurtdışı kurs alsanız ücretini kartla ödeseniz ekstra vergi alınabiliyor mu sizden? (bankanın alacağı yurtdışı alışveriş/harcama komisyonu demiyorum, ekstra vergi yok diyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Starlink bizim ülkeye gelince yerel servis sağlayıcı bazı firmalar buradan aldığı İnterneti belki de müşteriye satmayı düşünüyordu ama aylık 100 dolar olunca hayaller suya düşmüş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SalemCounter -- 10 Şubat 2021; 18:34:35 >
  • SalemCounter S kullanıcısına yanıt

Bu fiyat zamanla inecektir emin olabilirsiniz.

• deryadeniz76 D kullanıcısına yanıt

Engelleyemez sadece kurulum cihazlarını ülkeye sokmayı engeller.

Bir çok ödeme yöntemi ile ödenebilir belki de bitcoin ile ödeme yapılabilir.

• Cumhurbaşkanı ile Elon musk un ilişkileri iyi gibi, belki engellenmez bu proje diye düşünüyorumStarlink Türkiye'de önsatışa başladı. 

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Kaynak?? Starlink fiyatın global olacağını söyledi haklılarda adamlar baya masraf yapıyorlar her uzaya uydu gönderdiklerinde para gidiyor daha ülkelere başvurup izin alacaklar vs. Fiyatın düşmesini bende isterim ama düşmez.
  • samcu S kullanıcısına yanıt

İzin vermezse ne olacak kimse kullanmayacak mı?

Diğer firmalar nasıl ülkelere göre fiyatlama yapıyorsa starlinkte yapacaktır.

• İzin vermezler demiyorum tüm iss lerin aldığı lisanstan spacex te alacak bunu da beleşe vermiyorlar bu da bir harcama maddesi. Diğer firmalar ülkelere göre fiyatlandırma yapıyor diyorsunuz bu şirketin giderleri dolar bazından olduğu için özel fiyatlandırma yapmayacağız diyorlar.

https://www.donanimhaber.com/elon-musk-tan-starlink-fiyatiyla-ilgili-aciklama-turkiye-de-fiyat-ne-olacak--129929,

Buradan ilk paragrafı okuyun size kaynağınız varmı? diyorum bana izin alamazlarsa kimse kullanamayacakmı diyorsunuz.Kaynak göstermeden starlink özel fiyatlandırma yapacaktır diyorsunuz şirket ten daha iyi biliyorsunuz galiba bu kadar emin olduğunuza göre Starlink Türkiye'de önsatışa başladı. Starlink Türkiye'de önsatışa başladı. 

• samcu S kullanıcısına yanıt
    Fiyatın sabit kalması bana biraz mantıksız gedi. Bu uydular dünya etrafında yörüngeye yerleştikten sonra belli bir hızla dönüyor. Mesela afrika üstünden geçen uydular fiyat yüksek olduğundan talep olmayacak ve uydular boşta kalacak. Videoda Mesut başkan her ne kadar, 'Al dünyada nerede kullanırsan kullan' desede ön kayıtta ekranında sık sorulan sorularda sadece sabit konutta kullanılabilir yazıyor. Zaten starlink belli bir çağda sadece belli sayıda abone verebiliyor. Ve şehir merkezlerinde kullanıma uygun değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt

ben tr de alıp almanyada kullanmayı geçtim sadece bir yatırım var ortada ve az buz bir para değil bunu geri kazanmaları lazım birde fiberdeki gibi fiberi döşedikten sonra 10 yıldan sonra full kar yaparsın ama uyduların bir ömrü var ve yenisini fırlatacaklar buda artı para.

• Starlink sitesinde yazana göre burada alıp başka yerde kullanamayacaksınız. Konuma bağlı bir hizmet starlink.

Starlink Türkiye'de önsatışa başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 11 Şubat 2021; 23:31:4 >
  • Hatta ufak bir hızlı hesap yaptım 200 km çap içinde bir uyduya büyük çanaklar ile ulaşılabilir gibi. Tabi bunun için çanağıda büyütmek gerekiyor. Birde bu uydular 540 km. Daha 340km ve 1550km yüksekliğe de uydular yerleştirilecek. 350km 7000 küsür uydu, 1550km de 2000 uydu diyor Wikipedia amca. Birde her yörüngenin frekansı farklı.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.