Şimdi Ara

Starlink resmen Avrupa'da: İngiltere'de beta testleri başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
6.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özelden yeni firmalar hariç hiçbirisinin bu işe bir şekilde girişmesini istemiyorum. Turk Telekom Turkcell gibi Türk kelimesinin yalnızca sözde kaldığı, Türk halkının kıçındaki pantolonun kemerini genişletmeyi kendilerine amaç edinmiş kan emici firmalar girmesin de ister Israil isterse Rusya girsin sektöre özelden, yeter ki onlar girmesin. Hayatımda bu lanet firmalar haricinde beni daha fazla dert sahibi eden başka bir firma olmadı.

En büyük dileğim de en yakın zamanda iflas edip defolup gitmeleridir. Aynı dileğim bazı kamu bankaları için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgoth Draqe -- 12 Ocak 2021; 11:36:20 >
  • Şebeke problemi olmayanlarda 4.5g hızda çarpışır, 5g gömer. Vdfn'da limitsiz paket 200 TL.
  • Türkiye'de tekel kurmuş olan ISPler Starlink'i yaşatmaz, boşuna umutlanmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 12 Ocak 2021; 11:52:6 >
  • Haberde de belirtilmiş, özellikle kırsal bölgelerde ve internet altyapılarının çok iyi olmadığı yerlerde yaşayanlar için mükemmel bir hizmet.
  • 35bucuk kullanıcısına yanıt

Limitsiz dediğin 15 Mbit hızında ama. Starlink resmen Avrupa'da: İngiltere'de beta testleri başladı Bu devirde limit ne yahu? 15 Mbit hız ne?

Starlink resmen Avrupa'da: İngiltere'de beta testleri başladı
  • necoka26 N kullanıcısına yanıt

OO taze kadrolu troll.

2002'deki vergi oranları ile bugünü bir karşılaştır bakayım

• hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Aksine böyle bir hizmet geldiğinde TT gibi ne olduğu belirsiz ve yıllardır aynı yerde sektiren firmalara kök söktürür.
    Yıl olmuş 2021, hâlâ 1mb gibi komik hız verip sömürüyorlar. Umarım bir gün hepsi batar.
  • Komplo teorisyenleri gelmemiş ilginç...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkann406 F kullanıcısına yanıt
    Evet evet, 900 tane starlink uydusunu da ileride projeden vazgeçelim diye göndermişler zaten.

• Türkiye'ye direkt olarak değil de, starlink ile işbirliği yapılarak yerel bir operatör tarafından getirileceğini düşünüyorum bu hizmetin. Her iki taraf için de kazan-kazan durumu olur

• Türkiyede abonelik fiyatlarını uygun fiyata sunarlarsa burdaki iss lerin baya canı yanar
  • Yurt dışında bi adrese taktırsan sonra söküp gelsek kullanabilir miyiz acaba Türkiyede.. tamam aylık ücreti çok fazla ama olur mu sadece onu düşünüyorum

• Sadece iyi yanlarını yazarsanız normal

İlk olarak bu sisteme büyük çoğunluğun geçmesi diğer sistemlere yatırımın sonlanmasına neden olur ve dünya üzerinde internet tek bir tekelin elinde olur o ne derse onu yapmak zorunda kalırsınız bunun ne kadar kötü olduğunu anlatmaya gerek yok

Diğer firmalarda bu işe girişsin derseniz gökyüzünü çöplüğe çevirmemiz gerekir dünya üzerinde kaç tane iss var biliyor musunuz er ülkeden 1 iss bile bunu yapmak isterse sonumuz hiç iyi olmaz

Peki hava durumları karlar yağmurlar bunu hiç etkilemeyecek mi kar yağdı hop internet gitti

Bu kadar fazla uydunun gökyüzünde olmasının zararlarından kimse bahsetmiyor 42000 adet uydu fırlatmak istiyor elon musk

Gelecekte elon muska çok küfür edilecek biz uzay sanki elonun babasının malıymış gibi neden davranıyoruz bilmiyorum

Bu proje bence acilen sonlanmalı yada uydular dünyanın ortak malı kabul edilmeli yoksa elon belki dünyayı yönetecek bütün devletler bir insanın devletin bile değil bir insanın 42000 tane uydu göndermesine nasıl göz yumuyor

Eğer durdurulmazsa çin uydu göndermeye başlarsa o zaman ne yapacaksınız bunu insanlar nasıl savunuyor bilmiyorum whatsapp bilgileri facebookla paylaşacağım diye ortalığı ayağa kaldıranlar bu uydularla isteyenler anlık olarak sizi takip edebilmelerine rağmen hiçbir şey yazmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-850270B00

Kablo döşeme maliyetinin olmaması maliyet olarak büyük avantaj. Ayrıca kablo için firmayı beklemene gerek yok.
    Kazı yapıldı, kablo koptu internet gitti derdin yok.
    Bir de kullanıcı kendisi kurulum yapabiliyor ve istediğin yere taşıyabiliyor isen adres değişikliği ile falan uğraşmaya gerek yok.
    Diğer taraftan piyasayı domine eden bir kaç firmaya olan bağımlılıktan kurtuluyorsun.
    Yaygınlaşması durumunda ilk kurulum ve aylık maliyetleri de düşecektir.
    Bence neresinden bakarsan bak iyi proje.

Şeyi unutmuşsun , bazı yerlerde kabloların çalınması durumunda hizmete erişilememesi :)

Rekabet iyidir teknoloji iyidir ben Musk ın buluslarinin halkların en temeline inip planladığını düşünüyorum . Teknoloji daha da geliştikçe maliyetler düşecek , özellikle bizde tekel gibi görünmeyip tekel gibi davranan internet sağlayıcılara çok kallafi bir tekme vuracağını düşünüyorum ve umuyorum .

• darkaura kullanıcısına yanıt
    Karakutu konusunda çok haklısınız. Tabi bizim ülkemiz gibi yozlaşmış, ahlaksız ülkelerde çok işe yaramaz.
    Bir türk şirketinin uçağı düşse hemen o loglar kayıtlar bir şekilde değiştirilir. Varsa ihmal üstü örtülür. Hatta kedi bile girebilir.
  • yapar mi, yaparlar.

• bedava olacak falan diyenler vardı Starlink resmen Avrupa'da: İngiltere'de beta testleri başladı 

• "Diğer taraftan merkezi bölgelerde oturanlar için genel anlamıyla pek mantıklı bir tercih değil." Gelişmiş ülkeler için doğru olabilir ama Türkiye için merkez, köy farketmez her türlü mantıklı. İstanbul'un merkezinde ADSL'e mahkum durumdayım başka seçeneğim yok,site olmadığı için fiberi göremeyiz zaten VDSL desteği gelir mi gelirse ne zaman gelir belli değil. Dolayısıyla Türkiye'ye uygun fiyatla gelirse eğer yok satar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CW_X -- 12 Ocak 2021; 16:52:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoureGodDamnRight

Yurt dışında bi adrese taktırsan sonra söküp gelsek kullanabilir miyiz acaba Türkiyede.. tamam aylık ücreti çok fazla ama olur mu sadece onu düşünüyorum

Ben de aynı şeyi düşünüyorum. Sonuçta bu hizmet sadece yerleşik düzenekler için değil. Teknede, karavanda da kullanılabilir. Tekneme taktım. Türkiye'ye geldim. Kullanabilmem lazım (teorik olarak).

Normal uydu internetler çalışıyor da, bu meret alçak irtifa uydusu. Türkiye'de yasaklansa, bu herif "Türkiye'ye gelen gezici müşterilerime hizmet veriyorum" ayağına hizmeti verecek mi? Vermez ise alçak irtifa uydusu ne kadar kandırılabilir? İstanbul'daki biri "abi yemin ederim ben Bulgar sınırındayım" ayağına yatabilir mi mesela? Ankara'daki adamın yatamayacağına eminim de, İstanbul kurtarır mı bilmiyorum. Starlink resmen Avrupa'da: İngiltere'de beta testleri başladı  Edirne kurtarır kesin ama. Starlink resmen Avrupa'da: İngiltere'de beta testleri başladı 

• uçakların internete bağlı kalması büyük güvenlik risklerine yol açar o yüzden 100 yıl geçse bile böyle bir şey mümkün değil

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.