Şimdi Ara

Starlink için büyük sorun: Kullanıcı sayısı yükseldikçe internet hızı düşüyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • amaçları internet olmadığı içindir ... adamlar geniş bir radar sistemi kurmaya çalışyorlar, bizim memleketin liboları "dehnoloji yeghenim" ağlayarak seviniyor  

• Balon patladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt

Lazer veya radyo dalgaları, ikisi de ışık hızında ilerliyorken mesafeden dolayı birinin gecikmesi diğerinden neden farklı oluyor?

Elektromanyetik dalga için 550km mesafe git/gel 3.6ms (1.8ms x 2) civarında zaman alır. Gecikmenin asıl kısmının ekipman kaynaklı olduğu ortaya çıkıyor.

• oklawa kullanıcısına yanıt
    Ben dalga boyları farklı olduğundan sürede fark olacağını sanıyordum. Eğer aynı ise neden lazere geçiyorlar. Reddit de lazerin daha hızlı olacağından ve ping düşeceğine bahsetmişlerdi. Fiziksel olarak bir değişim v1 ile v2 arasında çok fark olacak biri 360kg biri 1200~ kg arasında. V2 de 5g N53 frekansı ile 2400Mhz ile mobil operatör desteği de olacak. 550km de 2400Mhz iletimi zor değil mi? Benim fizik bilgim çok da iyi değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok dert edilecek bir durum yok ! adam uzaya bilmem kaç tane uyduyu göndermeyi akıl eden bir kafa herhalde internet hızındaki düşüşü engelleyecek bunu artıracak kapasiteyide düzeltir diye düşünüyorum. onun yanında bunlar basit sayılabilecek şeyler.

• o eskidendi... sende dinazorsun heralde...

• teknokaptan kullanıcısına yanıt

Evde kar yağınca cep telefonun çekmiyor mu ?  

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt

https://www.starlinkhardware.com/does-starlink-work-well-in-bad-weather/#:~:text=Sleet%20and%20ice%20can%20block,the%20face%20of%20the%20antenna.

Cep telefonu uyduyla mı iletişimde yoksa karasal baz istasyonlarıyla mı?

Tabiki baz istasyonlarına. Starlink ise uydu ile iletişim halinde. İster antende kar birikmesi ve donma, ister güçlü rüzgar veya aşırı yağış durumları, isterse yoğun bulut tabakaları olsun kötü hava iletişimi negatif etkiler.

Aynı durum uydu TV yayınlarını da bloke eder, uydu anteni kullanıyorsanız bunu tecrübe etmişsinizdir.

https://youtube.com/watch?v=nPrrx4pM-lY&feature=share&si=EMSIkaIECMiOmarE6JChQQ

• ba$ka bir bitcoin kumarbazı elon musk kazıklaması.. milleti bitcoinden güzel tokatladı bunun servetinin yüzde 70'i bitcoinden tokatladıgı paralardan olusuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucius24 -- 28 Eylül 2022; 5:56:20 >
  • Lucius24 L kullanıcısına yanıt
    ziyaaa

• zevron kullanıcısına yanıt

bitcoinle ugrasmadıgın belli oluyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.