Şimdi Ara

Starlink bütün Türk İSS'lerini batırdığında en son gülen biz olacağız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şurada üç dört sene ömrünüz kaldı. Soyabildiğiniz kadar soyun bakalım milleti.

• Tekelleşeceğini iddia etmiyorum ama Türk firmaları Starlink'le rekabet edemeyecektir. Doğru yatırımlarla dünya standartlarını yakalamaları için finansal ve zamansal sermayeleri vardı. Yirmi senede gelinen nokta, yetmiş-seksen liraya 10 mbps download, 1 mbps upload ise Allah ıslah etsin onları.
    Bir uydudan git-gel yapıldığında ortalama 4-5ms arası ping çıkıyor. Ki bir uydu Türkiye'nin tüm batısını kapsayabilir. Yani Konya'dan İstanbul'a normal fiber ile 14ms alıyorken Starlink ile bu ping 5-6ms'lere inebilir

Backbone uydusuna çıkılıp inilmesi ise 8-9ms civarı sürüyor. Sadece çıkıp inme süresini hesaplarsak eğer düşük seviye uydularda VDSL başlangıç pingi, backbone uydularında ise ADSL başlangıç pingi olacak. Ancak arabağlantılar fiberden daha hızlı olacak. O yüzden tolere etmeyi geçtim daha düşük ping verecek çoğu zaman.
  • UzayNet gibi yüksek ping çıkarsa (ki bence çıkar) yine iss ler güler yalnız.
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Şuan test ediyolar ping 10 ile kapali alan vs bulutlu vs 50 ye kadar anca gözuyor hocam. Çünku yörungeye cok yakin hocam turksat bunun 2 kat daha yukarida

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Proje, fikir ve sunduğu imkanlar açısından iyi, güzel, hoş ama global internetin tek bir elden yönetilmesi durumu bana biraz korkutucu geliyor açıkcası.
    By adam ucuza internet verecekse karşılığını da isteyecektir muhtemelen.
    Eski uydu sistemi 36000x2 km giden sinyal yerine 1550-550 X2 km gidip gelecek uzak menzilde daha düşük ping sunacak endişe etmeyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bir uydudan git-gel yapıldığında ortalama 4-5ms arası ping çıkıyor. Ki bir uydu Türkiye'nin tüm batısını kapsayabilir. Yani Konya'dan İstanbul'a normal fiber ile 14ms alıyorken Starlink ile bu ping 5-6ms'lere inebilir

Backbone uydusuna çıkılıp inilmesi ise 8-9ms civarı sürüyor. Sadece çıkıp inme süresini hesaplarsak eğer düşük seviye uydularda VDSL başlangıç pingi, backbone uydularında ise ADSL başlangıç pingi olacak. Ancak arabağlantılar fiberden daha hızlı olacak. O yüzden tolere etmeyi geçtim daha düşük ping verecek çoğu zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k8s -- 5 Haziran 2020; 0:45:23 >
  • O zaman dans
  • Bu planlar dan bireysel olarak tüm kullanıcılar faydalanabilecek mi?
    Yoksa sadece kurumsal mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Bu planlar dan bireysel olarak tüm kullanıcılar faydalanabilecek mi?
    Yoksa sadece kurumsal mi
    İlk müşterisi amerikan ordusu :)
  • Türkiye dede çok izin verirler ya senin kullanmana. Paypal gibi olur.
  • Elon Musk operatörlerin aklını alıyor (SS'li)
    Starlink bütün Türk İSS'lerini batırdığında en son gülen biz olacağız

• Hakikaten bunu ulkemizde kullanabilecegini saniyor insanlar. Ulkeler bunun uzerinden akisi kontrol edemedigi surece asla izin vermezler kullanimina. Bir de bunu ulkemizde evindeki canagi uyduya cevirip kullanabilecegini sanan insanlar bile var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D4E48676

Hakikaten bunu ulkemizde kullanabilecegini saniyor insanlar. Ulkeler bunun uzerinden akisi kontrol edemedigi surece asla izin vermezler kullanimina. Bir de bunu ulkemizde evindeki canagi uyduya cevirip kullanabilecegini sanan insanlar bile var.
    Bu mesajını unutma birkaç sene sonra Starlink aracılığıyla cevap vereceğim.
    Renk!

• tekelleşmenin yüz güldürdüğü bir örnek var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

tekelleşmenin yüz güldürdüğü bir örnek var mı
    Tekelleşeceğini iddia etmiyorum ama Türk firmaları Starlink'le rekabet edemeyecektir. Doğru yatırımlarla dünya standartlarını yakalamaları için finansal ve zamansal sermayeleri vardı. Yirmi senede gelinen nokta, yetmiş-seksen liraya 10 mbps download, 1 mbps upload ise Allah ıslah etsin onları.
  • baymühendis kullanıcısına yanıt
    "Türk firmaları Starlink'le rekabet edemeyecektir"
    bu olunca türk firmaları batar ve starlink tekelleşmiş olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

"Türk firmaları Starlink'le rekabet edemeyecektir"
    bu olunca türk firmaları batar ve starlink tekelleşmiş olur
    Google ve Amazon gibi büyük şirketler de bu sahada yatırımlar yapıyor. Tren kalkmış gitmekte, geçmiş olsun birilerine.
  • Starlink kullanmak için alacağın çanak alet vb. Türkiye izin vermezse satamazlarsa kullanılması yasak olursa "nah" kullanırsın. Türkiye'de iss şartları belli btk'nın iss'ları incelemesi lazım trafiği görecek starlink'de bunları vermez asla. Bu yüzden Starlink Türkiye'ye asla gelmez benim görüşüm.
  • Ben şimdiden gülüyorum

Allah, Elon Musk'ın ayağına taş değdirmesin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.