Şimdi Ara

StarCraft II [ANA KONU] (683. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.164
Cevap
33
Favori
577.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tychus

quote:

Orijinalden alıntı: kursunnkalem

quote:

Orijinalden alıntı: omeren83

Merhaba arkadaşlar. WoL'da ilk 5 oyunumu tamamladım ve gümüş lige yerleştim. Bir kaç sorum olacak. Öncelikle, altın lige yükselmem için ne yapmam gerekiyor? Galibiyet/mağlubiyet oranımı mı yükseltmem gerekiyor yoksa puanımı mı artırmam lazım? Ayrıca laddera baktığımda sadece 19 oyuncu gösteriyor. Bu sayı çok az değil mi? O anda online olanları mı gösteriyor sadece acaba? Şu anda rankim 8 gözüküyor. Bu rank neye göre belirleniyor? Bir de matchmaking de direk random biriyle eşleştiriyor. Maç yapacağımız kişiyi seçme imkanımız yok mu? Ya da arkadaşlarla oynama olanağımız?

Görünen puanından ziyade bir de görünmeyen MMR denen bir puanın var. Bunun gizli formülü var. Lig çıkmak istiyorsan biraz sabırlı olmalısın. Önemli olan karşına kimin geldiği. Üst üste kazanıp karşına gold veya platlar gelmeye başlamıssa anla ki kazanmaya devam edersen ust lıge atanacaksın. Yerleşmek için de yeni bir ladder açılmasını beklemen gerek. O açıldığında eğer sen de devamlı kazanıyorsan gold olursun. Lig çıkmak çok önemli değil, önemli olan karşına hangi ligden rakipler geldiği. Nasılsa lig olayının sonu grandmaster. Çok uzak bir hedef,yani enbirinci olamayacağına göre hırslanıp bunu kafana takmak yerine sadece zevk almaya bak. Zaten devamlı yenersen bir lig yukarı çıkarsın. Devamlı yenemiyorsan zaten maçların zevklı geçecektir.

Yeni ladderında 19 kişi olması demek o ladderın yenı acılıp hepnızın oraya konması demektır. Sen mesela lıg atlayacağın zaman da bu şekılde olacak. Eğer maç aradığında oyuncu bulmada sorun yaşamıyorsan oyuncu sayısını kafana takma,çünkü bir sürü ladder var aynı ligde. Bu MMr puanın ayrıntılı açıklaması vardı,google aratınca bulabilirsin. İyi oyunlar

Selamlar,

Grandmaster: MMR'ın hareketli ortalamasına dayanarak zirvedeki 200 oyuncu
    Master: Aktif oyuncuların zirvedeki 2%'si
    Diamond: Aktif oyuncuların sonraki 18%'i
    Platinum: Aktif oyuncuların sonraki 20%si
    Gold: Aktif oyuncuların sonraki 20%'si
    Silver: Aktif oyuncuların sonraki 20%si
    Bronze: Aktif oyuncuların dipteki 20%'si

Galibiyet ortalamalarınla doğru orantılı olarak Online süren de senin yerleşeceğin pozisyonu belirlemede çok etkindir.
    Şuan WoL oynayan oyuncu sayısı çok fazla değil. Yada söyle diyeyim WoL oynayanlar arasında yüksek bir Online süren olduğu için Bronz League i atlayıp Silver'a yükselmişindir.
    Normal de bir Baraj vardır bu da emniyet barajı olarak türkçeleştirilebilir. Bu barajda ortalama bir sürekliliğe dayanır. 2 seviye lig atlamakta münkün dür fakat bunun için çok basitçe söyle bir örnek vermem lazım. Silver league deki bir oyuncunun Ortalama 10-11 maçlık bir yenilmezlik serisi olmalı ve bu sürekliliğin bozulumunu 2 seviye üst lig den adam yapmalıdır ki sizin başarı ortalamanız üstünüzdeki league den yukarıda çıkabilsin. Burada esasında bir çan eğrisi vardır diyebiliriz.

" kursunnkalem "size şunu söyleyebilrim;

Hangi lig de olduğunuzu boş verip tamamen oyunun keyfini almanızı öneririm.
    Sonuç olarak Starcraft günümüzde dünya genelinde en iyi 100 üniversite den 11 tanesinde haftada 2-4 saat ders olarak okutulan bir oyun olmuştur.
    Bu nedenle büyük hırslar oyun keyfinizi kaçırmanıza sebep olacaktır. Bulabilirseniz 2-3 iyi oyuncu ile clan kurup keyifli ve dengeli maçlar kovalayabilirsiniz.

Son olarak: Yaklaşık 20-25 günlük bir süredir de Ladder sisteminde ciddi bir bug ve uzantıları durumu vardır. Galibiyet - Malubiyet arasında 50-55 farkı görenler bile şuan seviye atlayamıyor veya Bronz Leageu vs gözüküyor.
    Blizzard ın bu sorunu çözmesi uzun sürecektir. Bu nedenle Sezon 4'yün 26 Ağustos'dan önce dondurulması da gündemde dir.

Saygılarımla

Sanırım yanlıs anlasılma olmus,ben soruyu soran değilim cevaplayanım. Yani sizinle aynı şeyleri söylüyorum:) Ders olayını da başka bir mesaj da söylemiştim hatta

• Uzun zamandır bakmamıştım konuya, multiplayer içine yeni üniteler eklendi mi HoS ile birlikte? Satın almak gerekiyor mu yani?

Bir de ucuzlamadı mı bu HoS hala, ucuzdan alınabilecek bir yer filan yok mu key satan vs?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Millennium

Uzun zamandır bakmamıştım konuya, multiplayer içine yeni üniteler eklendi mi HoS ile birlikte? Satın almak gerekiyor mu yani?

Bir de ucuzlamadı mı bu HoS hala, ucuzdan alınabilecek bir yer filan yok mu key satan vs?

Multi Player için bir çok şey değişti ve bu üniteler için Heart Of Swarm a sahip olmanız lazım. Key konusunda malesef bilgim yok.
  • quote:

quote:

Uzun zamandır bakmamıştım konuya, multiplayer içine yeni üniteler eklendi mi HoS ile birlikte? Satın almak gerekiyor mu yani?

Multi Player için bir çok şey değişti ve bu üniteler için Heart Of Swarm a sahip olmanız lazım. Key konusunda malesef bilgim yok.

Üniteler dışında ne gibi değişiklikler oldu?
  • Heart of Swarm hiç indirime girdimi veya girebilir mi bilen var mı 70-80 çok geliyor ek paket için
  • quote:

quote:

quote:

Üniteler dışında ne gibi değişiklikler oldu?

Yeni ek pakete göre yeni arcadeler geliştirildi. Hikayenin devamı geldi. Dolayısıyla yeni achievementlar geldi. Çok büyük bir değişiklik yok.

• 20 tl rp kodu karşılığı sc2 wings of liberty accımı satıyorum isim değiştirme blizzardda falan var hotmail ile birlikte vericem
  • Sorunum büyük.
    Windows 8 64 bit
    fx 6300 ve gtx650ti var

starcraft 2 güzel çalışıyor yanlızzzzzzz ara sahnelerde adamların alt yazı konuşması geçiyor ama sesleri çıkmıyor birde dudaklarıda oynamıyor :) youtube da izledim adamların dudakları oynuyor. bende oynamıyor böyle bir bug olurmu ya.Mimikler falan var ama dudak oynamıyor :)
  • bu oyun bize göre değil.

çünkü takım oyunu...

biz takım olmayı biliyor muyuz?

derler ki, güçlü bireylerden oluşan topluluk zayıf olur.

kendini güçlü bilip herşeyi üretip ortalığı kaldıracağım der 4x4 lük oyunun ortasına atlarsan 2 dk da ya rush yer, yada ordunun 3 katı güçle ezilir gidersin.

oysa baştan standart takım sıralamasında en üstteki adam commander olsa, 3ü defencer olsa, artan gücü emrine verseler. her defasında en az berabere çoğunlukla da zaferle biter.

ben yenen takımları inceliyorum. hep bu atak ve tek elden idare yanında güçlü savunmaları var. ama bu bizde konuşulan ve paylaşılan bir payda olamadığı için hem bu oyunda hem gerçek hayatta yerimiz ya sahayı erken terketmek yada deli cesaretle bir şekilde yenmiş olmak. usul prensip taktik gibi stratejiler bize uzak...

belki ilerde değişir.

• eflatoon kullanıcısına yanıt
    son zamanlarda starcraft hakkında okuduğum en mantıklı yazılardan biri.
  • Hala sc2 öldü oyuncusu yok muhabbeti var burada aslında .Adam daha 1 üniteyi kullanamazken mobalarda, burda 170 tane combo ünite micro yapıp , queen injectleri kaçırmayıp , macrosuna nasıl devam edicek .Görüyoruz işte rp puan alıp ya da oyun takaslayıp sc2 verenleri Bu arada yukarıdaki arkadaşın sc serisinden bahsettiğini sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hydralisk

spawning diye yeni gelen bir özellik var. Bu yenilik ile, hots pakedine sahip biriyle aynı partiye girince sizinde sürümünüz otomatik olarak hots'a yükseliyor. Starter edition olsanız bile oyunun en son contentlerinden yararlanabiliyorsunuz tabi bu o kişiyle aynı partide bulunduğunuz sürece geçerli.

nasıl yapmamiz lazim arkadasıma keysiz üyelik acsam onlami girecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

İnşallah bu muhteşem klasiğin devamında 3D furyasına kapılıp içine etmezler. Adam gibi 2D perspektif strateji istiyoruz.

ettıler malesef cok gelismis yaratici bir diablo 3 bekliyordum kendime has seyler yapmak istiyordum karakterimi kendim tasarlamak filan
  • yeni kartım ati radeon hd 6570 ile high video detayları çok alımlı. yeni oyun gibi şevk verdi. 2 GB 1600Mhz DDR3 / ₺168

protossların ışıkları, zerglerin mukozaları ve terranların o metal pırıltıları hakikaten güzel görünüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 20 Kasım 2013; 19:51:31 >
  • Starcraft Turkiyede cok tutmamış olması aslında oldukça uzucu piyasadaki belki de en fazla zeka dikkat ve el goz koordinasyonu gerektiren oyun. İyi bir rakiple satranc tadında oynanabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlindGuardian

Starcraft Turkiyede cok tutmamış olması aslında oldukça uzucu piyasadaki belki de en fazla zeka dikkat ve el goz koordinasyonu gerektiren oyun. İyi bir rakiple satranc tadında oynanabilir

Dostum bir aralar baya oynayan vardı ama bıraktırmak için blizzard tonla sebep yarattı. En basitinden bu soyguncu modeli ek paket sistemi, oyun içi abartı dengesizlikler (hatta 1.5 milyon aktif oyuncudan 500bine düşmüştü oyuncu sayısı bu sebepten zaten bu kaybı bir daha toparlayamadı blizzard).
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifo

quote:

Orijinalden alıntı: BlindGuardian

Starcraft Turkiyede cok tutmamış olması aslında oldukça uzucu piyasadaki belki de en fazla zeka dikkat ve el goz koordinasyonu gerektiren oyun. İyi bir rakiple satranc tadında oynanabilir

Dostum bir aralar baya oynayan vardı ama bıraktırmak için blizzard tonla sebep yarattı. En basitinden bu soyguncu modeli ek paket sistemi, oyun içi abartı dengesizlikler (hatta 1.5 milyon aktif oyuncudan 500bine düşmüştü oyuncu sayısı bu sebepten zaten bu kaybı bir daha toparlayamadı blizzard).

tamamiyle saçmalamışsın.. bir kere ek paket sistemi soygunculuk değildir.. soygunculuk olan dlc denen mevzudur... bir iki haritayı parayla satarlar.. blizzin ek paketleri ise başlı başına bir oyundur.. bırakta bir zahmet bunu para ile satsın..
    yok öyle bir dünya 50-100 lira veripte 10-15 yıl oyunu ücretsiz oyna... varsa öyle bir oyun git oyna..

dengesizlik derken ayrı bir saçmalamışsın... şuan ek paketle dengeler çok iyi durumda.. zaten öncesindede öyle bir abartılacak dengesizlik yoktu.. 3-5 velet ağızlarına almışlar imba lafını başka bir halt bildikleri yok...

online sayısının düşmesinin etkenlerinde ise ezildiğinde imba diye çığırarak oyunu bırakan gereksizlerin oluşu, oyun çıkmadan sevenlerinin havasına kapılıp oyunu alıpta sonra devam etmeyenler, edemeyenler.. malum oyun zeka yetenek hız gerektiriyor.. devamlılık gerektiriyor...yazacak çok şey var gerek yok... buna rağmen 4 yıllık oyun, online sayısı halen daha çok iyi...

varsa online yapısı ile böyle kaliteli bir oyun getir önümüze koy...

• quote:

Orijinalden alıntı: eflatoon

bu oyun bize göre değil.

çünkü takım oyunu...

biz takım olmayı biliyor muyuz?

derler ki, güçlü bireylerden oluşan topluluk zayıf olur.

kendini güçlü bilip herşeyi üretip ortalığı kaldıracağım der 4x4 lük oyunun ortasına atlarsan 2 dk da ya rush yer, yada ordunun 3 katı güçle ezilir gidersin.

oysa baştan standart takım sıralamasında en üstteki adam commander olsa, 3ü defencer olsa, artan gücü emrine verseler. her defasında en az berabere çoğunlukla da zaferle biter.

ben yenen takımları inceliyorum. hep bu atak ve tek elden idare yanında güçlü savunmaları var. ama bu bizde konuşulan ve paylaşılan bir payda olamadığı için hem bu oyunda hem gerçek hayatta yerimiz ya sahayı erken terketmek yada deli cesaretle bir şekilde yenmiş olmak. usul prensip taktik gibi stratejiler bize uzak...

belki ilerde değişir.

hangi oyundan bahsediyorsun sen... bu oyun bir kere takım oyunu değil... yok illa ben takım oynarım dersen ve dediklerindende şikayetçi isen bulursun bir iki arkadaş, skypeden sesli oynarsınız.. herkes kafasına göre hareket etmezse su götürür biraz...

yanlız takım oyunlarında denge aramayın..

• quote:

Orijinalden alıntı: en taro adun

son zamanlarda starcraft hakkında okuduğum en mantıklı yazılardan biri.

sanada gülmeden geçemiyecem...
  • 
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.